بازدید 21205
آقاي زاكاني در مخالفت با آقاي بهبهاني صحبت كردند كه البته اين حق ايشان بود كه سخن بگويند، اما پس از سخنان او دو ساعت اسنادي كه مشخص نبود واقعي است يا نه، نمايندگان را مشغول به خود كرده بود.
کد خبر: ۶۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۸۸ - ۲۲:۳۹ 01 September 2009
سخنان عليرضا زاكاني در مخالفت با وزير پيشنهادي راه و ترابري تذكراتي را به همراه داشت.

به گزارش ايسنا، پيش از پايان جلسه علني امروز عصر مجلس تعدادي از نمايندگان خواستار تذكرات در مورد سخنان زاكاني در مورد وزير راه شدند.

بنابراين گزارش ابوالقاسم رحماني نماينده اقليد در تذكر آيين‌نامه‌اي گفت: صحبت‌هايي كه آقاي زاكاني در مورد راه‌آهن اقليد داشتند را بايد براي تنوير افكار عمومي روشن كنم.

وي گفت: اين راه‌آهن در سال 87 به بهره‌برداري رسيد و دكتر بهبهاني واقعا آن را پيگيري كرد و گره‌هاي كور آن را برطرف كرد.

وي با اشاره به اين‌كه آقاي زاكاني عنوان كرده كه راه‌آهن اصفهان – شيراز قبلا تا اقليد افتتاح شده بود و وزير راه آن را كلا به نام خود تمام كرده بود، گفت: افتتاح راه‌آهن اقليد و همچنين راه‌آهن اصفهان – شيراز مديون زحمات آقاي بهبهاني است.

همچنين سيدنجيب حسيني با استناد به بند 5 ماده 23 آيين‌نامه داخلي مجلس مبني بر نظارت بر گزارش‌هاي ارائه شده در صحن علني گفت: آقاي زاكاني در مخالفت با آقاي بهبهاني صحبت كردند كه البته اين حق ايشان بود كه سخن بگويند، اما پس از سخنان او دو ساعت اسنادي كه مشخص نبود واقعي است يا نه، نمايندگان را مشغول به خود كرده بود.

وي گفت: اگر آقاي زاكاني اسنادي داشت ضرورت داشت كه آن را در اختيار هيات رييسه قرار مي‌داد، زيرا در حال حاضر ذهن بسياري از دوستان مخدوش شده است.

وي گفت: لذا از شما مي‌خواهيم كه اجازه ندهيد در سخنان موافق و مخالفان وزراي بعدي چنين اتفاقي بيفتد.

لاريجاني در پاسخ به وي گفت: آقاي زاكاني در صحبت‌هاي خود بر داشتن اسنادي ادعا كردند، اما در صحبت‌هاي آقاي بهبهاني و همچنين موافقان وي پاسخي در اين زمينه داده نشد، لذا نيازي به اين نيست كه اين اسناد در اختيار هيات رييسه قرار بگيرد.

بنابراين گزارش، جعفر قادري نيز با اشاره به سخنان زاكاني مبني بر اينكه قطار اصفهان – شيراز تعطيل است، گفت: جهت تنوير افكار عمومي اعلام مي‌كنم كه اين قطار تعطيل نيست و هر دو هفته يك بار به شيراز حركت مي‌كند و شما مي‌توانيد به سايت رجا رفته و از زمان حركت آن مطلع شده و بليط تهيه كنيد.

وي گفت: همچنين آقاي زاكاني در مورد حقوق دريافتي آقاي بهبهاني مواردي را اعلام كرد كه بايد بگويم بر اساس اصل 141 قانون اساسي اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها به عنوان شاغل محسوب نمي‌شوند، بنابراين دريافت حقوق ايشان از دانشگاه و همچنين از دولت خلاف قانون نيست.

وي افزود: همچنين اين دريافت حقوق خلاف ميثا‌ق‌ نامه‌اي كه رييس‌جمهور با وزراي خود دارد، نخواهد بود.

همچنين حسن شعبان‌پور نماينده مرودشت در تذكر آيين‌نامه‌اي خطاب به لاريجاني گفت: هنگامي كه آقاي زاكاني سخنان خود را در مخالفت با وزير راه مطرح مي‌كرد، شما اجازه تذكر نداديد همچنين بعد از آن نيز شما به نمايندگان اجازه نداديد كه در مورد سخنان وي تذكر بدهند ضمن آنكه اين مساله موجب شد به مدت دو ساعت بخشي از اسنادي كه مشخص نيست، صحت و سوق دارد، يا نه در اختيار نمايندگان قرار گرفته شود و اين شبهاتي را به همراه داشت.

لاريجاني در پاسخ به وي گفت: اين حوزه عمل شما نيست كه بخواهيد در موردش تذكر بدهيد اگر كسي هم ادعايي كرده وزير و يا موافقان پس از او بايد پاسخ مي‌دادند.

وي ادامه داد: شما اشكالات صحبت‌ها را مطرح مي‌كنيد كه اين موارد نياز به تذكر ندارد و اگر بخواهيم اجازه دهيم كه اينگونه تذاكرات مطرح شود بيشتر از اين‌ها وقت مجلس گرفته شده و تا پنج‌شنبه هم بررسي وزراء پايان نمي‌يابد.

وي گفت: اين موارد كه شما مطرح مي‌كنيد در مقام تذكر نيست، اما متاسفانه اينگونه تذاكرات باب شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی