کد خبر: ۶۱۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰ 22 August 2016
موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و جنایت، تحلیل سطح ریسک کشورها و شاخص‌هایی از این دست فهرستی از کشورهای آرام جهان را منتشر کرده که در ادامه به ۱۰ کشور اول این فهرست می‌پردازیم.
 
به گزارش زومیت، طبق شاخص صلح جهانی از سال ۲۰۰۸ تاکنون هر سال جهان خطرناک‌تر از قبل شده است. متاسفانه این روزها بسیاری از کشورها درگیر اقدامات تروریستی و مناقشات داخلی یا خارجی هستند. خوشبختانه کشورهایی هم هستند که هنوز در صلح و ثبات قرار دارند و اگرچه این کشورها هم کامل نیستند ولی به اندازه کافی آرام و امن هستند.
 
۱- ایسلند


ایسلند به دلایل مختلفی در رتبه اول آرام‌ترین و صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد. این کشور با موفقیت بر بحران بانکی طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ غلبه کرد و حالا یکی از پیشرفته‌ترین جوامع با سطح سواد ۱۰۰ درصدی است. سطح سواد بالا و صبوری مردم ایسلند باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور مخارج نظامی بسیار کمی دارد و در حال حاضر بدون ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان‌ها و یخچال‌های طبیعی همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می‌کنند.
 
مردم ایسلند بعنوان شادترین و سالم‌ترین جامعه موجود در کره زمین با بیشترین نرخ رضایت در جمعیت شناخته شده‌اند.
 
امروزه صلح جهانی با عوامل منفی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم چندان جای امنی برای زندگی نیست. طبق فهرست صلح جهانی کشورهایی که در بالا ذکر شدند هنوز هم امن‌ترین و راحت‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی هستند. این کشورها دموکراتیک، متحد و البته دارای منابع طبیعی غنی هستند. از بین ۱۶۲ کشور بررسی شده در حال حاضر کشور ایران در رتبه ۱۳۸ این فهرست قرار دارد.         
 
 
 
  ایسلند به دلایل مختلفی در رتبه اول آرام‌ترین و صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد
   
۲- دانمارک


دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت است. این کشور همیشه از مناقشات نظامی دوری می‌کند و بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی تمرکز کرده است. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی جزو اولویت‌های دانمارک است.
 
دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و خوشبین هستند. کپنهاگ پایتخت دانمارک به عنوان مشهورترین پایتخت دوچرخه‌ها هم شناخته می‌شود. مردم دانمارک سبک زندگی آرام و بدون عجله‌ای دارند.         
 
 
 دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت است
 
۳- اتریش


اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد از منازعات دور کرده است. اتریش دارای سیاست خارجی منعطف و  بی‌طرفانه است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود.
 
با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش بعنوان یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ترین نظام‌های اروپایی شناخته شده است. جای تعجب نیست که وین پایتخت اتریش بعنوان راحت‌ترین شهر برای زندگی در بین شهرهای دنیا شناخته شده است.       
 

 
  اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است
 
۴- نیوزیلند


هر سال از نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، توانایی‌های نظامی، ثبات سیاسی و احترام به حقوق انسانی با عنوان امن‌ترین وصلح‌دوست‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با استرالیا حفظ کرده است و در سال ۱۹۸۷ به عنوان منطقه غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر نیز از جنبش‌های ضد هسته‌ای حمایت می‌کند.
 
طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری دنیا شود.       
 
 
 هر سال از نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، با عنوان امن‌ترین وصلح‌دوست‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود
 
۵- سوییس


سوییس که بیشتر بخاطر پیست‌های اسکی خود معروف است طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا است. وقتی راجع به سوییس فکر می‌کنیم معمولا ساعت‌های گران قیمت، شکلات‌های متنوع و البته بانک‌های معروف این کشور اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما می‌رسند ولی سوییس چیزهای با ارزش دیگری هم دارد.
 
مردم سوییس دارای خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالا هستند. مردم سوییس به صبر و  چند فرهنگی بودن معروف هستند. مردمی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف درون یک کشور با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.      
 

 
 سوییس طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا است
 
  ۶- فنلاند

فنلاند هم به لطف طبع آرام و متین مردمش در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا درگیر فعالیت‌های صلح‌طلبانه در نقاط مختلف دنیا از جمله لیبی و پاکستان هستند.
 
فنلاند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش و بهداشت کرده است که منجر به استانداردهای بالای زندگی، امید به زندگی بالاتر و سطح سواد بهتر شده است. علاوه بر این سیستم آموزشی فنلاند بعنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا شناخته می‌شود. این کشور تبعیض جنسیتی، تضاد طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند معمولا رضایت بیشتر از زندگی فعلی خود و امید بالاتر به آینده نسبت به سایر ملت‌های دنیا دارند.     
 

 
 فنلاند هم به لطف طبع آرام و متین مردمش در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است
 
 ۷- کانادا


کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است. کاناداف به دلیل اقتصاد پویا، مزایای کاری زیاد و البته قابلیت‌های فرهنگی مقصد بسیاری از مهاجران دنیا است. در سال ۱۹۷۱، کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی شد جایی که مردم با فرهنگ‌های مختلف از حقوق و آزادی مساوی برخوردارند. این امر هر نوع تبعیضی را ریشه‌کَن کرد و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد بگونه‌ای که وقتی به کانادا سفر می‌کنید، احساس می‌کنید که در وطن خود هستید.
 
افرادی که تازه وارد کانادا می‌شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران کانادا را بعنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و برای مخارج نظامی هزینه زیادی نمی‌کند. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی را روانه کانادا می‌کنند.   
 
 
  کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است
 
۸- ژاپن


ژاپن کشوری جالب با مردم و فرهنگ فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش مشهور هستند. این مردم، بیش از مردم سایر نقاط دنیا صادق، مودب و دارای رفتار دوستانه هستند. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به جامعه بیش از خود بها می‌دهند.
 
شاید همین موارد باعث شده که مردم ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع را با بهترین فناوری و البته یک از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا داشته باشند. هر سال گردشگران زیادی برای دیدن مناظر طبیعی، معابد باستانی و بناهای تاریخی ژاپن به این کشور سفر می‌کنند.
 

 
  ژاپن کشوری جالب با مردم و فرهنگ فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود
 
۹- بلژیک


اگرچه بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی دنیا شده است در واقع بروکسل مرکز اتحادیه اروپا نیز هست.
 
مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین کشورها برای علاقه‌مندان به تاریخ است.
 

 
  اگرچه بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است

۱۰- نروژ


طبق شاخص صلح جهانی، نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است. درست مثل سایر کشورهای اسکاندیناوی نروژ آمار پایین جرم و جنایت را دارد. به دلیل سرمایه‌گذاری منطقی در تولید نفت، نروژ توانسته طی قرن گذشته به اقتصاد قدرتمندی دست پیدا کند.
 
جای تعجب نیست که نروژ یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای دنیا است. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی نروژ واقعا یک کشور امن و راحت برای زندگی است.
 
این کشور همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور است. نروژ کشور بسیار جالبی است که ارزش دیدن دارد.  
 

 
    نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است
 
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۵
انتشار یافته: ۱۹
سید
|
United States
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
بلژیک به قاچاق اسلحه و صدور غیرقانونی آن معروفه! صلح طلب؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
پس ما کجائیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
خوشا به حال مردمانشان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
ای کاش ما در یکی از این کشورها به دنیا می امدیم نه جنگی نه درگیری نه تنشی!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
رتبه ایران 11 بوده؟یکی دیگه ادامه میدادی به ایران میرسیدی
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
عجب، فکر میکردم کشورهای مسلمان صلح طلب ترین و شادترین و با کمترین جرم و جنایت هستند.
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
اغلب این کشور ها در مناطق سرد سیر هستند؛ به نظر می رسد که محیط طبیعی جغرافیایی اثراتی مثبت در رفتار انسانها دارد؛ غیر از آرام بودن این کشور ها از نظر سلامت اداری نیز در بالا ترین سطح قرار دارند. برعکس کشور های گرمسیر از نظر ستیزه جویی، تند خویی و فساد اداری، اغلب در بالا تری سطح قرار می گیرند. شاید شکل طنز به خود بگیرد، اما این نظر قابل تعمق است که خداوند هم برای اصلاح این مناطق بیشترین پیامبران خود را در خاور میانه فرستاد.
غلامحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
باسلام اینکه میگوئید مثلا نروژ کشور صلح طلبی است به واقع ناجوانمردانه است همین کشورهای گفته شده در قالب نیروهای سازمان ملل و مداخله سریع در قالب ناتو و سایر تشکیلات بین المللی در کشورهائی مانند افریقای مرکزی کشتار میکنند ولی چون در قالب این تشکیلات هستند به اصطلاح ضربه از راه دور میزنند حتی در افغانستان و عراق مسلمان اینها درقالب سازمان ملل کشتار کرده اند پس صرف اینکه این کشورها در حوزه جغرافیائی خودشان درگیری ندارند پس صلح طلب هستند منصفانه نیست واینکه گفته شد که اینها کمترین درگیری را دارند آنها اشرار خودشان را درقالب گروههای تروریسی به جاهای دیگر میفرستند و حتی تبعید در بیرون از کشورشان را انجام میدهند . ما در منطقه ای هستیم که طی 60 سال اخیر همواره درگیر منازعات فرقه ای دینی و غیره هستیم با این حال هنوز به هیچ کشوری تعرضی نکرده ایم منصف باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
اسم عربستان و ترکیه را ننوشتید؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
چه ارزشی داره وقتی آدم آرمانی نداشته باشه که بخاطرش جون بده و در دنیای دیگر بدنبال بهشت باشه نه در این دنیای فانی و زودگذر،
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
اروپا بهشته ...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
پس ایران چی-به خدا ایران از تمامی این کشورها حتی همون ایسلند هم امن تره-اینها امنیت را با حقوق بشر غربی می خوانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
آرام با صلح طلب فرق داره ... خیلی از کشورهای آرام، جزو کشورهای جنگ افروز هستند.
آرامش برای خودشان و جنگ برای دیگران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
جالبه غیر از ژاپن همگی جزو کشورهای غربی هستند . البته نیوزیلند هم به نوعی یک کشور غربی حساب می شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
همشون که غربی بودن، خیلی خیلی خیلی اصلا خیلی تعجب کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
خوش به حال ملتشون. کاش ما هم تو همچین کشورایی بودیم
اصلا نمیدونستیم سیاست چیه؟ تحریم چیه؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
هر چقدر در این لیست گشتم اسم کشوران را پیدانکردم. اشتباه نکرده باشید یک موقع؟
mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
آیا ما نمی توانیم؟
abbas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
پس ایران کجاست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: