بازدید 6638
رئيس سازمان حج و زيارت تاکید کرد:

تصميم درباره تمتع منوط به نظر مراجع است

اوحدی گفت: هرگونه تصميم گيري درباره تمتع از منظر شرعي منوط به نظر مراجع اعظام تقليد و تصميم ولي امر مسلمين است.
کد خبر: ۵۵۸۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹ 05 January 2016
اوحدی گفت: هرگونه تصميم گيري درباره تمتع از منظر شرعي منوط به نظر مراجع اعظام تقليد و تصميم ولي امر مسلمين است.

به گزارش صدا و سيما؛ رئيس سازمان حج و زيارت در حاشيه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاري سازمان حج و زيارت با ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان و بانک ملت در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهار نظرهاي مختلفي که در دو روز گذشته بعد از شهادت آيت الله نمر در رسانه ها و سايت هاي خبري منتشر شد، افزود: حج از شئونات رهبري است و بايد دقت کنيم در اظهار نظرهاي خود از اين محدوده خارج نشويم.

وي گفت: نظام و قانونگذار اختيارات خود را به دو مجموعه شوراي عالي امنيت ملي و شوراي عالي حج که مسئوليت هر دو شورا با رئيس جمهور است محول کرده است که از منظر مسائل ملي در آن تصميم گيري خواهد شد.

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينکه متقاضيان حج تمتع 95 براي دريافت اطلاعات موثق صرفا به سايت سازمان حج و زيارت مراجعه کنند افزود: برنامه هاي اين سازمان بر اساس زمان بندي اعلام شده پيش مي رود و تا اين لحظه هيچ تغييري در آنها ايجاد نشده است.

فقط يک نفر مفقود حادثه منا شناسايي نشده است
رئيس سازمان حج و زيارت گفت: از مجموع 461 جانباخته حادثه منا فقط يک نفر شناسايي نشده است که اميدواريم اين يک نفر نيز در روزهاي آينده شناسايي شود.

سعيد اوحدي افزود: براي شناسايي شماري از مفقودان حادثه منا از يک ماه و نيم پيش کار اعزام دو تن از بستگان خانواده هاي آنان شروع شد و تاکنون 65 نفر از بستگان درجه يک مفقودان به مکه مکرمه مشرف و موفق به شناسايي عزيزان خود شدند.

وي گفت: پيکر مرحوم فولادگر نيز از طريق تصويري که به تاييد خانواده وي رسيد و همچنين از طريق تطبيق دي ان اي ، ديروز شناسايي شد.

رئيس سازمان حج و زيارت افزود: در مجموع 79 پيکر جان باخته حادثه منا بدون رضايت خانواده ها و بدون مجوز سازمان حج و زيارت در مقبره الشهداي مکه دفن شده است که بر اساس مصوبه اي که در کميته مشترک عربستان داشتيم 37 خانواده درخواست کردند پيکرهاي عزيزان شان را به کشور بازگردانيم.

اوحدي گفت: تاکنون بيش از 10 پيکر را به کشور بازگردانده ايم و اميدواريم 27 پيکر ديگر از جمله پيکر مرحوم فولادگر را در روزهاي آينده به کشور منتقل کنيم.

رئيس سازمان حج و زيارت در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاري با ستاد عمره و عتبات دانشجويي و بانک ملت گفت: اين تفاهم نامه سه جانبه با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري براي زمينه سازي سفر دانشجويان و دانش آموزان به اعتاب مقدسه منعقد شده است.
اوحدي افزود: بر اساس اين تفاهم نامه به هر دانشجو ده ميليون ريال وام بدون بهره با کارمزد 4 درصد با آسانترين شرايط ممکن اعطا مي شود.

وي گفت: به 300 هزار دانشجويي که متقاضي سفر به اعتاب مقدسه هستند 25 هزار فقره وام تعلق خواهد گرفت ضمن آنکه با بانک هاي ديگر هم مذاکراتي شروع کرده ايم که اميدواريم با ايجاد چنين تسهيلاتي شاهد تحول اساسي در اعزام دانشجويان باشيم.
اوحدي افزود: اميدواريم امسال نخستين بار در دوران فعاليت سازمان حج و زيات شاهد اعزام دانشجويان دختر به اعتاب مقدسه باشيم.

سردار علي اصغر فولادگر از اعضاي مرکز مطالعات راهبردي سپاه پاسداران بود که در جريان فاجعه منا مفقود شده بود.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی