بازدید 2911
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: این توافق دوره متفاوتی در روابط ایران و غرب آغاز کرد.
کد خبر: ۵۲۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳ 03 September 2015
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: این توافق دوره متفاوتی در روابط ایران و غرب آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در ادامه دیدارهای خود در نیویورک در دیدار با جمعی از ایرانیان فرهیخته و برگزیده ساکن آمریکا در نیویورک، ایرانیان خارج از کشور را سرمایه‌های انسانی ارزشمند برای کشور برشمرد و از این دیدار اظهار خرسندی کرد.

وی افزود: این توافقنامه در حال بررسی در داخل کشور است و هرچند دارای اشکالاتی باشد اما در مجموع مثبت بوده و البته مهم نحوه اجرای آن است.

لاریجانی با برشمردن اولویت‌های پس از توافق در دوره جدید توسعه فعالیت‌های اقتصادی و توجه به توسعه کشور را پراهمیت توصیف و تاکید کرد: در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی نیازمند سرمایه گذاری جدید به ویژه در میادین مشترک با کشورهای همسایه هستیم.

وی از ایرانیان خارج از کشور و بازرگانان و تجار ایرانی مقیم خارج از کشور خواست سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف صنعت و بازرگانی را مورد توجه قرار دهند.

لاریجانی افراطی‌گری و ظهور جریان‌های تروریستی در منطقه را سبب ناامنی و مخدوش شدن چهره واقعی اسلام در دنیا عنوان کرد.

وی دخالت‌های خارجی و تصمیمات نادرست برخی کشورهای غربی و صهیونیست‌ها را سبب ایجاد گروه‌های افراطی در منطقه و ایران هراسی در فضای رسانه‌ای و افکار عمومی غرب عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از ایرانیان مقیم خارج خواست تا از ظرفیت‌های انسانی و سرمایه‌های خود برای تأثیرگذاری مثبت در فضای سیاسی و رسانه‌ای و هدایت و روشنگری افکار عمومی استفاده کنند.

وی تسهیل فضای کسب و کار و ایجاد امکان استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج را برای توسعه کشور مفید و موثر خواند.

لاریجانی حمایت از ایرانیان مقیم خارج را وظیفه وزارت امور خارجه توصیف و تصریح کرد: بایستی موانع حضور فعال ایرانیان مقیم خارج را در کشور فراهم کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از هموطنان درباره توافق هسته‌ای گفت: در مجموع این توافقنامه به صلاح منافع ملی کشور است و هرچند دارای اشکالاتی است اما این نکته که غرب مجبور به اذعان به حقوق هسته‌ای ما شد نکته‌ای مثبت است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 دعای روز بیست و چهارم رمضان روز قدس فطریه نشست وین