بازدید 2085

نژادفلاح:هنوزبا استعفای‌درخشان موافقت نکرده‌ام

کد خبر: ۴۸۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰ 06 April 2015
قائم مقام باشگاه پرسپوليس گفت: درخشان ديشب استعفايش را تحويل من داد اما هنوز با اين خواسته او موافقت نکردم.

به گزارش تسنیم، محمد حسین نژادفلاح در پایان تمرین عصر امروز (یکشنبه) پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر همه باید کمک کنیم تا پرسپولیس با تمام قدرت مقابل النصر حاضر شود و به همین خاطر من دیشب وقتی درخشان موضوع استعفایش را مطرح کرد به او گفتم الان زمان مناسبی برای این کار نیست.

از درخشان خواهش کردم کنار ما بماند
وی افزود: استعفای درخشان را نپذیرفتم و از او خواهش کردم در این شرایط در کنار تیم بماند و برای بازی با النصر کنار ما باشد. او دلایل خود را مطرح کرد اما باز من استعفایش را نپذیرفتم و تأکید کردم علاقه‌مند به ادامه کار با او برای بازی با النصر هستم.

احترام به درخشان را برخود واجب می‌دانم
قائم مقام باشگاه پرسپولیس یادآور شد: امروز صبح درخشان با من تماس گرفت و گفت که تصمیم گرفته فعلاً در کنار تیم مانده و برای بازی با النصر کنار ما باشد. وظیفه ما این است که حرمت سرمربی خود را حفظ کنیم. من احترام به درخشان را برخود واجب می‌دانم به این خاطر دوست دارم او روز چهارشنبه روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

صدای هوادار خود را می‌شنویم
نژادفلاح تأکید کرد: در حال حاضر موفقیت پرسپولیس بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. من از همه پرسپولیسی‌های اصیل می‌خواهم حمایت خود را از این تیم دریغ نکنند. ما صدای هوادار خود را می‌شنویم. هر قدمی هم برمی‌داریم به خواسته آنهاست.

اولویت اول ما درخشان است!
وی در پاسخ به این پرسش که آیا برانکو ایوانکوویچ جانشین درخشان خواهد شد یا خیر، گفت: ما روی دو گزینه بحث می‌کنیم و هنوز سرمربی پرسپولیس به طور قطع مشخص نشده است. اولویت اول ما درخشان است که انشاءالله برای بازی با النصر روی نیمکت خواهد نشست. تا زمانی که او باشد حمایتش خواهم کرد. این کار را با تمام وجود انجام می‌دهم تا پرسپولیس از این بازی سربلند بیرون بیاید.

از امشب دست به کار می‌شوم تا مربی بعدی را انتخاب کنم
قائم مقام باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: اگر جلسه امشب با درخشان به نتیجه برسد و او تا بازی با النصر در پرسپولیس بماند که حمایت کامل را از او خواهیم داشت. به طور قطع من امشب دست به کار خواهم شد که مربی بعدی تیم را انتخاب کنم تا هرچه زودتر تکلیف تیم را مشخص کنیم.

درخشان برود عبدی موقتاً پرسپولیس را هدایت می‌کند
نژادفلاح درباره اینکه با استعفای درخشان و تا انتخاب سرمربی جدید چه کسی سرخپوشان را هدایت خواهد کرد گفت: از حسین عبدی خواهش کردم اگر درخشان تصمیم گرفت که کارش را ادامه ندهد تیم را تمرین دهد. طبیعی است که ما تا بازی با النصر به انتخاب مربی جدیدمان نرسیم و به این ترتیب حسین عبدی که دستیار اول درخشان بود، جانشین او خواهد شد و کار را در دست خواهد گرفت. قطعاً عبدی در بازی با النصر روی نیمکت می‌نشیند البته این موضوع به تصمیم درخشان بستگی دارد.

ابتدا با درخشان صحبت می‌کنم و بعد با گزینه‌های هدایت تیم
وی درباره اینکه آیا امشب با برانکو ایوانکویچ مذاکره خواهد کرد، اظهار داشت: یکی از گزینه‌های ما اوست اما اجازه دهید در این خصوص زیاد صحبت نکنم. همه شما رسانه‌ها و هواداران عزیز من هستید و حق دارید که مسائل را بدانید. من هم وظیفه دارم که گزارش بدهم اما اگر به طور قطع فقط یک گزینه را معرفی کنم قدرت چانه زنی نخواهم داشت و به همین دلیل می‌خواهم ابتدا با درخشان صحبت کنم و سپس وارد مذاکره با مربی جدید شوم.

هدایتی به خواست من 90 درصد هزینه‌های پرسپولیس را پرداخت کرده است
قائم مقام باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا حسین هدایتی به عضویت هیئت مدیره این باشگاه درآمده و قرار است تا پایان فصل تمام هزینه‌های سرخپوشان را پرداخت کند، گفت: از ابتدا قرار بود هیئت مدیره تقویت شود که از ابتدا هم هدایتی یکی از گزینه‌های بنده بود.اما اینکه بقیه اعضا چه کسانی باشند هنوز تصمیم‌گیری نشده است. در مقطع فعلی ضرورت دارد که جایگزین اعضایی که استعفاء کرده‌اند مشخص شود تا هیئت مدیره به یک انسجام خوب برسد. هدایتی هم به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره به باشگاه پرسپولیس اضافه خواهد شد و او تاکنون که من به باشگاه‌ آمده‌ام بیش از 90 درصد هزینه‌های باشگاه را به درخواست من پرداخت کرده است.

نژادفلاح درباره اینکه آیا قرار است باشگاه پرسپولیس به هدایتی واگذار شود، گفت: مزایده واگذاری باشگاه در تاریخ 5 اردیبهشت ماه 94 برگزار خواهد شد و اکنون فقط بحث ترمیم هیئت مدیره مطرح است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار شده باشگاه پرسپولیس به مدت پنج سال به هدایتی واگذار شود و درصورت ابراز رضایت دولتی‌ها این باشگاه پرطرفدار به صورت قطعی به او واگذار شود، گفت: این سوال را بهتر است از خود هدایتی بپرسید.

«هدایتی از افرادی است که با شرکت بهنام پیشروی کیش مخالف است. حالا که او عضو هیئت مدیره شده آیا قرارداد این شرکت با باشگاه پرسپولیس لغو خواهد شد؟»، نژادفلاح در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: این موضوعی است که باید در هیئت مدیره بررسی شود و هنوز در این خصوص صحبتی نکرده‌ایم.

برانکو یکی از 2 گزینه جدی ماست
قائم مقام باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت سرخپوشان صددرصد شده است؛ گفت: خیر هنوز صددرصد نشده است. برانکو ایوانکوویچ یکی از دو گزینه‌ جدی ماست.

لحظه‌ای در مذاکرات‌مان درنگ نمی‌کنیم
نژادفلاح در پاسخ به این سؤال که آیا گزینه دوم باشگاه پرسپولیس یحیی گل‌محمدی، سرمربی فعلی ذوب‌آهن است، گفت: اجازه بدهید من اسمی از شخص خاصی نبرم. اکنون این مسائل مهم نیست. مهم این است که ما در مذاکرات‌مان لحظه‌ای درنگ نکنیم. باز هم می‌گویم اگر از درخشان پاسخ مثبت بگیریم که در تیم بماند او در این یک بازی هم روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست.

وی در واکنش به اینکه آیا در مقطع فعلی تغییر کادر فنی مشکل پرسپولیس بود، گفت: خیر. ده‌ها دلیل برای مشکلات فعلی پرسپولیس وجود دارد که یکی از عوامل مؤثر آن نه شخص حمید درخشان، بلکه کادر فنی است. در زمین بازیکن بازی می‌کند، کادر فنی باید تیم را مدیریت کند و مدیریت باشگاه نیز مسئول حل مشکلات مالی است. از زمانی که من آمدم مشکلات مالی حل شده است. البته این به این معنی نیست که به بازیکنان پول خوبی داده‌ام بلکه تلاش کرده‌ام به خاطر این مسائل تیم وارد حاشیه نشود و رضایت نسبی بازیکنان نیز جلب شده است.

با تمام وجود از سرمربی تیم حمایت کرده و خواهیم کرد
قائم مقام باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه به نظر می‌رسد در باشگاه پرسپولیس با بی‌انضباطی‌ها از جمله تخلفات بازیکنانی مانند سوشا مکانی و پیام صادقیان برخورد نمی‌شود و این باشگاه مربی‌اش را حمایت نکرده است، گفت: کادر فنی کاملاً حمایت شده و ما با تمام وجود از سرمربی تیم حمایت کرده و خواهیم کرد. پیام صادقیان به باشگاه احضار شد، به او تذکر دادیم و این بازیکن رسماً از سرمربی تیم عذرخواهی کرد. درخشان نیز رضایت داد او به تیم بازگردد. حتی من در این ماجرا وساطتی نکردم که سرمربی تیم بازیکن خاطی را ببخشد و من فقط از خوردبین خواهش کردم که با پیام صادقیان صحبت کرده و نظر درخشان را هم بپرسد و سپس تصمیم بگیرد.

باید از مکانی تشکر کنم که از تک تک پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کرد
نژادفلاح افزود: در خصوص سوشا مکانی نیز ما هنوز چیزی را از او نپذیرفته‌ایم و اگر این بازیکن بخشیده شده بود امروز باید در تمرین حاضر می‌شد. هنوز به مرحله احضار سوشا هم نرسیده‌ایم که او به تمرین بیاید و قرار نیست که این اتفاق رخ دهد، چون این کارها برای حفظ حرمت مربی انجام می‌شود. البته من مصاحبه مکانی را دیدم و باید از او تشکر کنم که از تک تک پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کرده است.

وی خاطر نشان کرد: پیگیری موضوع بی‌انضباطی مکانی را به محمود خوردبین سپردم تا با درخشان صحبت کند. ما به دنبال راهکاری برای حل این مشکل هستیم و قرار بود قبل از تمرین امروز درخشان این راهکار را به ما بدهد که این اتفاق رخ نداد. منتظریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد. حالا نیز از کادر فنی و حسین عبدی درخواست داریم که به دنبال راهکاری برای حل مشکل بی‌انضباطی مکانی باشند. ما هر تصمیمی که گرفته شود براساس آن با بازیکنان متخلف برخورد خواهیم کرد.

حرکت سوشا مکانی را محکوم می‌کنم
وی در واکنش به این موضوع که نباید با بی‌انضباطی و توهین بازیکن به سرمربی تیم کنار آمد، گفت: من حرکت سوشا مکانی را محکوم می‌کنم و به هیچ عنوان نمی‌پسندم. فرهنگ ایرانی و اسلامی ما اجازه توهین به هیچکس را نمی‌دهد چه رسد به اینکه به معلم یا مربی خود توهین کنیم. این حرکات درست نیست و سوشا کار بدی انجام داده است. به نظرم این جوان‌ها جوانی می‌کنند و امیدوارم دیگر چنین مسائلی تکرار نشود. همه باید با اخلاق حسنه رفتار کنند تا احترام‌ها حفظ شود.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که انتظارش از سرمربی بعدی پرسپولیس چیست و آیا هدف آنها لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود یا به مسابقات لیگ هم فکر می‌کنند، گفت: هر بازیکن، مربی و مدیرعاملی دوست دارد که در بازی‌های آینده پیروز باشد و ما هم این علاقه را داریم. مطمئناً در شش بازی آینده لیگ نمی‌توان کار مهمی انجام داد اما ما باید نتایج قبلی را جبران کنیم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد. انگیزه جدی ما نیز برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود اما اینطور نیست که لیگ برتر برای‌مان اهمیتی نداشته باشد. هم لیگ قهرمان آسیا و هم لیگ ایران به یک میزان برای ما مهم است اما در لیگ قهرمانان امید زیادی به صعود داریم و در لیگ فقط به این فکر می‌کنیم که حرکت‌مان رو به بالای جدول باشد، چون نمی‌توانیم سهمیه آسیا را بگیریم و فقط باید تلاش کنیم رتبه بهتری داشته باشیم.

یکی از گرفتاری‌های جدی باشگاه‌ها انتخاب سرمربی برای فصل آینده است
نژادفلاح درباره اینکه اگر قرار است باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شود تکلیف قرارداد سرمربی جدید باشگاه چه خواهد شد، گفت: سؤال به جایی بود، چون یکی از گرفتاری‌های جدی باشگاه‌ها انتخاب سرمربی برای فصل آینده است. من حدود 10 سال سابقه حضور در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را دارم و به دلیل انتخاب سرمربی هیچ‌گاه تیم‌ها در فصل نقل‌وانتقالات به موقع کارشان را آغاز نکرده‌اند. اینکه ما تصمیم گرفتیم با استعفای درخشان موافقت کنیم به همین دلیل است که کادر فنی برای فصل آینده فرصت کافی داشته باشد.

وی ادامه داد: کادر فنی باید به نقاط ضعف و قوت تیم پی ببرد تا به حفظ بازیکنان خوب تیم و جذب بازیکنان جدید فرصت کافی برای تقویت تیم داشته باشد و نقاط قوت را تقویت کند. حرکتی که ما انجام دادیم یک گام رو به جلو بود تا فصل آینده پرسپولیس مشکل مربی و بازیکن نداشته باشد. مطمئناً فردی که اکنون مربی پرسپولیس خواهد شد برای فصل آینده نقاط ضعف تیم را بهتر شناسایی کرده و بازیکنان مورد نیازش را جذب خواهد کرد.

دوست داشتم یک مربی ایرانی را برای هدایت پرسپولیس انتخاب کنم
قائم مقام باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه تحویل تیم به بخش خصوصی همزمان با فصل نقل‌وانتقالات لیگ برتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: به این شکل بخش خصوصی می‌تواند تیم را زودتر جمع کند و در فصل نقل‌وانتقالات تیم مشکلی نخواهد داشت. باید بگویم با احترام به مربیان ایرانی دوست داشتم که یک مربی ایرانی را برای پرسپولیس انتخاب کنم اما در مقطع فعلی هر کدام از این عزیزان جای دیگری مشغول هستند. آنها یا در تیم ملی حضور دارند یا تیم‌های دیگر را در اختیار گرفتند که امکان نبود در این شرایط مربی ایرانی انتخاب کنیم اما اگر در فصل نقل‌وانتقالات بودیم یک مربی ایرانی قطعاً انتخاب ما بود.

نژادفلاح در پاسخ به این پرسش که آیا نمی‌شد در این زمان بازهم به علی دایی شانس داد که او هم یک مربی ایرانی است و اکنون در تیمی فعالیت ندارد، گفت: من دایی را دوست دارم به او افتخار می‌کنم و این مربی خوب آقای گل جهان است.

نمی‌توانیم مربی که از تیم رفته را دوباره برگردانیم
وی پس از قطع صحبتش توسط یکی از خبرنگاران با سؤالی با این موضوع مواجه شد که گویا وزارت ورزش و جوانان مخالف حضور دایی در پرسپولیس است، تأکید کرد: من به هیچ وجه با نظر وزارت ورزش پیش نمی‌روم. باید بگویم ضمن احترامی که برای دایی قائل هستم اما برای تصمیمی که در گذشته گرفته شده احترام قائلم. نمی‌توانیم مربی که از تیم رفته را دوباره به تیم برگردانیم. این تصمیم به هیچ وجه خوب نیست. اگر در فصل نقل‌وانتقالات بودیم قطعاً یکی از گزینه‌های جدی ما علی دایی بود اما اکنون که شش بازی به پایان فصل مانده و دایی هم در ابتدای همین فصل سرمربی این تیم بوده است، نمی‌توانیم دوباره او را به عنوان سرمربی تیم انتخاب کنیم. دایی اسطوره فوتبال ماست اما خودش هم می‌داند که در این شرایط امکان بازگشتش به پرسپولیس وجود ندارد.

نمی‌دانم دایی می‌پذیرد سرمربی پرسپولیس شود یا خیر
قائم مقام باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که آیا با دایی صحبتی کرده و شاید در این مقطع دایی هدایت پرسپولیس را بپذیرد، اظهار داشت: نمی‌دانم دایی می‌پذیرد یا خیر اما طبق اخبار دوری که به دست ما رسیده است فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد.

نژادفلاح پاسخ خبرنگاران برای مشخص شدن گزینه دومش را بازهم بی پاسخ گذاشت و گفت: من به اصرار شما نام گزینه اولم را اعلام کردم اما دیگر اصرار نکنید که گزینه دوم را هم بگویم.

در بین 100 گزینه هم برانکو اصلی‌ترین گزینه خارجی ما بود
وی درباره اینکه آیا انتخاب برانکو ایوانکوویچ در این مقطع درست است و این مربی به دلیل عدم شناخت از تیم نمی‌تواند کمکی به پرسپولیس کند، گفت: شما یا برانکو را نمی‌شناسید یا از سوابق او اطلاعی ندارید، ضمن اینکه من در فصل نقل‌وانتقالات نیستم که 100 گزینه برای انتخاب مربی داشته باشم، بلکه اکنون مربیانی که تیم ندارند بسیار انگشت شمار هستند و ما چهار پنج گزینه بیشتر نداریم. اما حتی اگر 100 گزینه برای انتخاب مربی داشتیم قطعا برانکو ایوانکوویچ یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خارجی ما بود.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا افشین قطبی و مصطفی دنیزلی هم شانسی برای مربیگری پرسپولیس دارند، گفت: بهتر است در این خصوص اصراری نکنید و من هم دوست ندارم نامی از گزینه دیگری ببرم. افشین قطبی و مصطفی دنیزلی در زمان حضور من در هیئت مدیره باشگاه سرمربی تیم بودند و به صورت کامل با روحیات آنها آشنایی دارم. مطمئناً هر دوی این مربیان ارزش این را دارند که از آنها خواهش کنیم به پرسپولیس کمک کنند.

با سرمربی بعدی برای این فصل و فصل آینده قرارداد امضاء می‌کنیم
نژادفلاح درباره مدت زمان قرارداد سرمربی بعدی سرخپوشان اظهار داشت: می‌خواهیم با سرمربی بعدی برای این فصل و فصل آینده قرارداد امضا کنیم.

یکی از بندهای مذاکره ما با برانکو موضوع مالیات اوست
وی درباره مشکل مالیاتی برانکو ایوانکوویچ که حدود یک میلیارد تومان است و اینکه این مشکل قرار است توسط باشگاه پرسپولیس حل شود، گفت: اینکه برانکو به ایران بازگردد و مالیاتش را هم پرداخت کند بسیار خوب و خوشحال کننده است ما خوشحال می‌شویم که این مربی بدهی مالیاتی‌اش را پرداخت کند. قطعاً یکی از بندهای مذاکره ما با برانکو موضوع مالیات اوست و در نوع قرارداد هم تأثیرخواهد گذاشت. اگر او به ایران بازگردد باید بدهی مالیاتی‌اش را بپردازد و اینکه خودش بخواهد مالیات را بدهد یا ما این کار را انجام دهیم مطمئناً روی قراردادش تأثیرگذار خواهد بود. اکنون موضوع حائز اهمیت پرداخت مالیات برانکو است تا این پول به خزانه دولت بازگردد. البته اصل ما براین است که مالیات برانکو توسط خودش پرداخت شود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز دوم رمضان
آخرین اخبار