بازدید 2516
طیب نیا به تابناک اقتصادی اعلام کرد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بانک مرکزی و دولت برای بدهکاران خوش‌حساب احترام قائل است، گفت: با افرادی که در گذشته بدهی مالیاتی و بانکی داشته‌اند، به شدت برخورد می شود.
کد خبر: ۴۸۱۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۵ 08 March 2015

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بانک مرکزی و دولت برای بدهکاران خوش‌حساب احترام قائل است، گفت: با افرادی که در گذشته بدهی مالیاتی و بانکی داشته‌اند، به شدت برخورد می شود.

علی طیب‌نیا در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با بیان اینکه برآوردها حکایت از 90 تا 100 میلیارد تومان مطالبات معوق دارد، اما باید پایش نهایی در این رابطه صورت گیرد تا به رقم دقیق برسیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این سئوال که چرا مدام ارقام متفاوتی برای مطالبات معوق بانکی عنوان می‌شود؟ افزود: بخشی از این مطالبات معوق مربوط به بدهی بدحسابان بانکی است که هم سود و هم اصل مبلغ وام را شامل می شود اما بخشی دیگر مربوط به افرادی است که در اثر تحریم‌ها و شرایط رکودی کشور، دچار معوقات بانکی شده‌اند.

وی تصریح کرد: البته دولت بنا دارد که حساب خوش‌حسابان را از بدحسابان بانکی جدا کرده و چنانچه بدهکار و دارای معوقه، مشتری خوش حساب بانکی بوده، فعال اقتصادی باشد و در گذشته هم بدهی مالیاتی و بانکی نداشته باشد، با او مدارا خواهد شد.

طیب نیا گفت: اگر فعال اقتصادی به دلیل شرایط رکودی دچار مشکل شده باشد، دولت وظیفه خود می‌داند که با این بدهکاران، کمال مساعدت را داشته باشد، اما اصولا بدحسابان و افرادی که از گذشته بدهی داشته باشند، دولت مصمم است که اقدامات جدید در جهت وصول مطالبات خود داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال تابناک اقتصادی مبنی بر اینکه چه زمانی می توانیم شاهد تعیین تکلیف نهایی بدهی های معوق باشیم؟ خاطرنشان کرد: این بستگی به عزم و اراده ای دارد که برای وصول این مطالبات بوجود آید، اما هم اکنون قوه قضائیه، مجلس و دولت مصمم به وصول مطالبات معوق هستند تا آنها را در راه های تولیدی مجدد به کار بندند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا