بازدید 6447

نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر درگذشت

آیت الله «سید علی غیوری» نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) بر اثر عارضه ایست قلبی در 84 سالگی در تهران در گذشت.
کد خبر: ۴۵۹۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹ 18 December 2014
آیت الله «سید علی غیوری» نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) بر اثر عارضه ایست قلبی در 84 سالگی در تهران در گذشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا ایشان صبح امروز (پنجشنبه) به علت کهولت سن و ایست قلبی در منزل و در کنار خانواده به دیار باقی شتافت.

آیت الله سید علی غیوری نجف آبادی فرزند سید مصطفی در سال 1309 شمسی در نجف آباد اصفهان متولد شد و در سال 1350 به دلیل انتشار اعلامیه امام خمینی (ره) در تقبیح تاجگذاری شاه ، دستگیر و به زندان قزل قلعه منتقل شد.

او پس از بازداشت به سیرجان تبعید شد؛ در دوران تبعید که سه سال به طول انجامید، به تفسیر 13 جزء از قرآن همت گماشت .

آیت الله غیوری در سال 1356 پس از اتمام دوره ی تبعید به تهران بازگشت و فعالیت های سیاسی خود را پی گرفت .

وی پیش از این امامت جمعه شهرری و در دوره چهارم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در انتخابات میان دوره ای به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت .

ایت الله غیوری همچنین تاکنون در جمعیت هلال احمر به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب فعالیت می کرد و از اعضای دفتر ایشان بود.

آیت الله غیوری علاوه بر فعالیت های سیاسی ، در امور فرهنگی و عمرانی فعال بوده است و همچنین چاپ تفسیر 13 جزء قرآن مجید به زبان ساده توسط وی از دل مشغولی های علمی او بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار