بازدید 13130

هشدار رئیس مجلس به کنگره آمریکا و کاخ سفید

ما مدام همکاری می‌کنیم آنها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند و این طور نیست که ایران یک راهی را انتخاب کرده، آنها هم همین مسیر را ادامه دهند. کنگره آمریکا حرف‌هایی می‌زند؛ اما اینطور نیست که با حرف‌های آنان تصمیم بگیریم.
کد خبر: ۴۵۰۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶ 20 November 2014
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیدواریم طرف مقابل در مذاکرات عاقلانه رفتار کند، گفت: ما مدام همکاری می‌کنیم، آن‌ها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند؛ بنابراین، اگر بخواهیم در مذاکرات موفق باشیم، هنگامی است که بتوانیم در اقتصاد مقاومتی شرایطمان را تغییر دهیم.
 
به گزارش «تابناک»، علی لاریجانی در شهر مشهد، طی سخنانی به مسائل اقتصادی کشور اشاره ‌و با یادآوری شرایط مذاکرات، اظهار کرد: اگر بخواهیم در مذاکرات موفق باشیم، آن وقتی است که در اقتصاد مقاومتی شرایطمان را تغییر دهیم.
 
رئیس قوه مقننه افزود: گاهی تلقی‌شان از سخنانی که درباره ‌‌مسائل هسته‌ای می‌‌گویند،‌ این است که از نظر اقتصادی توانسته‌اند تخریب کنند. آنهایی که این حرف‌ها را می‌زنند موفق نخواهند شد، زیرا ما ‌اصولی داریم و بر اساس آن اصول حرکت می‌کنیم.
 
وی ادامه داد: کنگره آمریکا حرف‌هایی می‌زند، اما این طور نیست که بنا بر آن ‌حرف‌ها‌ تصمیم بگیریم. مرتب نقل می‌کنند که مشکل کنگره است. این حرف‌ها را کسی باور نمی‌کند، این مشکل خودتان است و خودتان باید آن را حل کنید. نباید ایران را از راهی که انتخاب کرده، مأیوس کنید.
 
لاریجانی در ادامه گفت: بار‌ها به یاد دارم که نمایندگان مجلس، طرح محدود شدن بازرسی آژانس را مطرح کردند و خواهش کردم ‌صبر کنند؛ البته نمایندگان ملت مدافع حقوق ملت در مجلس هستند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌ما مدام همکاری می‌کنیم. آن‌ها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند و این گونه نیست که ایران یک راهی را انتخاب کرده و آن‌ها‌ همان مسیر را ادامه دهند؛ لذا امیدواریم در مذاکرات عاقلانه رفتار کنند تا ‌اشتباه به مسیر غلط نروند.
 
وی افزود: در زمان جنگ با شش میلیارد دلار کشور را اداره کردیم؛ اما اکنون ‌این طور نیست. هر چه سختگیری کنند، بلدیم چگونه از مسیر دیگری برویم.
 
لاریجانی اظهار کرد: ‌‌در دوره قبل بعضی مدیریت‌های غلط در کشور وجود داشت و تنش‌هایی در اقتصاد به ‌وجود آمد. آن‌ها آدرس غلط گرفتند؛ لذا باید تلاش کنیم که ‌برداشت‌های نادرست نداشته باشند.
 
‌رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در کشور ما یک فکری در درون انقلاب اسلامی نضج گرفت و محقق شد و آن این بود که ایران یک تفکر اسلامی را برای خود برگزیده و یک تفکر استقلال برای اداره کشور که در تمامی حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.
 
لاریجانی افزود:‌ آنچه امام به ما آموخت و انقلاب اسلامی هم آن را دنبال کرد، همین مسأله بود که باعث شد دشمنانی ایجاد شوند و مرتب مزاحمت ایجاد کردند؛ اما این حرکت در منطقه جا پیدا کرد و انقلاب‌های مردمی در منطقه به وقوع پیوست.
 
وی با بیان اینکه حرکت‌ها و نقشه‌هایی که برای منطقه کشیده بودند با انقلاب اسلامی ایران عقیم ماند، اما مزاحمت‌هایی هم ایجاد کردند، گفت: واضح است که انقلاب ایران در منطقه و در صحنه بین‌المللی دستاوردهای بزرگی داشت و با می‌توان با واقعیات ثابت کرد که در این ده سال اخیر، اگر انقلاب اسلامی در عراق، افغانستان و لبنان، این گونه داهیانه عمل نمی‌کرد، صحنه کل بین‌المللی با یک نوع دیکتاتوری بین‌المللی مواجه می‌شد؛ بنابراین، اینکه می‌گویند شرایط چند قطبی به وجود آمده، اقداماتی باعث این مسأله شده که نمونه‌های گفته شده چند مورد از آن است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی در مسأله هسته‌ای در صحنه بین‌المللی بازی در‌آوردند و در این ده، دوازده سال هر کاری توانستند در این زمینه کردند، ولی با روحیه مقاومت و پایداری و توجه به رهنمودهای ولی‌فقیه، موجب شد که ایران به پیش برود.
 
لاریجانی تصریح کرد: هرچند مزاحمت‌ها در مسأله هسته‌ای گزندگی داشت، ‌جلوی پیشرفت ایران را نگرفت.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی