فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری ارتش؛
تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی‌شوند، بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتار‌ها و جهت‌گیری‌ها حاکم باشد.
کد خبر: ۴۵۰۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۲ 17 November 2014

دنيا روي نيروهاي مسلح ايران حساب باز مي‌کند و آن را جدي مي‌گيردهشتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (دوشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، در محل یادمان شهدا حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه، علو درجات شهدای گرانقدر دفاع مقدس را از خداوند متعال مسألت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت‌لله خامنه‌ای در این مراسم، نیروهای مسلح را از پایه‌های اقتدار هر کشوری خواندند و تأکید کردند: لازمه اقتدار واقعی در نیروهای مسلح، همراه شدن ایمان، بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت واقعی در کنار نیروی انسانی مجهز به آموزش‌های روزآمد و تجهیزات پیشرفته است.

ایشان همچنین دنیای امروز را تشنه پیام آزادیبخش اسلام ناب دانستند و گفتند: بدخواهان و زورگویان جهانی، تلاش می‌کنند ‌با استفاده از هنر، سیاست، نظامی‌گری و همه ابزار‌ها، مانع شنیده شدن ندای اسلام ناب شوند اما این ندا شنیده شده است و نشانهٔ آن هم، هراس روزافزون قدرت‌های استکباری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم برخورد عمیق و غیر سطحی با موضوع اقتدار در نیروهای مسلح، افزودند: تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی‌شوند، بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتار‌ها و جهت‌گیری‌ها حاکم باشد.

فرمانده کل قوا با اشاره به قابلیت‌های معنوی و توانایی‌های علمی و قدرت ابتکار و عزم راسخ نیروهای مسلح کشور در هشت سال دفاع مقدس، خاطر‌نشان کردند: دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و آن را جدی می‌گیرد، زیرا می‌داند که هر جا عرصه مسئولیت و رزم‌آوری باشد، نیروهای مسلح سنگ تمام خواهند گذاشت.

ایشان با اشاره به افتخارات دانشگاه افسری امام علی (ع) و شهدای گرانقدر این دانشگاه، خطاب به دانشجویان افسری گفتند: خود را در این مجموعه پر برکتِ علمی و نظامی، برای اعتلای روزافزون نیروهای مسلح به عنوان یکی از ارکان اقتدار کشور، آماده کنید و همچون محققان و دانشمندانِ جوان که با علم و ابتکار، پدیده‌های علمی را عرضه می‌کنند، با بهره گیری از اندوخته‌های علمی و ابتکار و ارائه پدیده‌های نظامی و نوین، سازمان نظامی کشور را به اوج اعتلا‌ برسانید.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بشریت بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیامِ اسلامی ملت ایران است، خاطر‌نشان کردند: افزون طلبان و زورگویان جهانی که از جاذبه پیام رهایی بخش اسلام ناب و تهدید شدن منافع خود به شدت نگرانند، از همه ابزار‌ها به ویژه ابزارهای هنری بهره گرفته‌اند تا مردم دنیا را از اسلام بترسانند.

حضرت آیت‌لله خامنه‌ای ساختن گروه‌های مسلح به نام اسلام و حکومت اسلامی، و قتل عام انسان‌های بیگناه به وسیله این گروه‌ها را نمونه دیگری از روش‌های دشمنان برای اسلام هراسی برشمردند و افزودند: پیام اسلام ناب برای انسانیت، پیام آسایش، عزت، سربلندی و زندگی همراه با امن و امان است و بدخواهان نمی‌خواهند، ملت‌ها با این پیام آشنا شوند.

ایشان خطاب به دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) تأکید کردند: نسل پیش از شما پیام اسلام ناب را در میدان‌های نبرد و سیاست و انقلاب، سردست گرفت و آن را به دنیا نشان داد، و اینک شما وارثان آن شهدای بزرگوار و مردان عظیم القدر هستید تا این پیام را به جهانیان عرضه کنید.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ دوم فولادی فرمانده دانشگاه افسری امام علی (ع)، ضمن خیر مقدم، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی این دانشگاه در محورهای «رشد ایمان و بصیرت دینی»، «ارتقای کیفیت و روزآمدی آموزش‌ها» و «خلاقیت و نوآوری» بیان کرد.

در این مراسم به فرماندهان، اساتید، دانش آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه‌های افسری ارتش و همچنین یکی از مادران شهدا، یک جلد کلام الله مجید و هدایایی اعطا شد و نماینده دانشجویان جدید و فارغ التحصیل نیز، سردوشی و درجه خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.

در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش طرح میدانی «وارثان شهدا» را اجرا کردند.

در پایان این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی ورنکش ذرت های آلوده مارک ویلموتس هشترود شهید تهرانی مقدم اقساط وام طرح ملی مسکن