تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
کد خبر: ۴۳۶۱۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۱ 21 September 2014
محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی ریاست جمهوری در روز ۱۰شهریورماه از احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تا یک ماه آینده خبر داده که اکنون ۲۰ روز از این وعده گذشته و تنها ۱۰ دیگر باقی مانده است، هر چند به نظر می‌رسد نوبخت ریاست سازمان را بر عهده داشته باشد، اما به نظر می‌رسد جدا از وی نام‌های دیگری هم برای نشستن بر این صندلی مطرح است.

به گزارش میزان، در حالی که محمدباقر نوبخت معاونت برنامه‌ریزی رییس جمهور در دو نشست خبری اخیر خود وعده احیای سازمان را تا یک ماه آینده داده است، اما به نظر می‌رسد دولت رغبت چندانی به این کار ندارد و با اینکه دولت یازدهم در ابتدای کار از احیای هر چه سریعتر این سازمان خبر داده بود، اما با گذشت بیش از ۱۳ ماه از عمر دولت یازدهم، این اتفاق رخ نداده و دولت مدام این موضوع را به آینده حواله می‌دهد و به اعتقاد بسیاری در ۱۰ روز آینده نیز خبری از احیای این سازمان نخواهد بود.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل کندی احیای سازمان مدیریت مخالفت استانداران است. به طور طبیعی با احیا شدن سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی اختیارات و قدرت استانداران کاهش خواهد یافت بنابراین مخالفت استانداران یا چوب لای چرخ طرح احیای سازمان مدیریت گذاشتن طبیعی است.

از یک سو شاهد احیای سازمان و وعده های مختلف برای آن هستیم و از سوی دیگر شایعاتی مبنی بر گزینه جایگزین نوبخت برای هدایت این سازمان مطرح است که مسعود نیلی مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور و نجفی مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی از جمله گزینه های جایگزین مطرح شده است.

محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دهم شهریور ماه در نشست خبری خود در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه علت اصلی عدم احیای سازمان چیست و چه زمانی این سازمان به صورت رسمی احیا می شود، گفت: «ابعاد مختلف این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و از تجربیات و نظرات افراد مختلف در این راستا استفاده شده است و به طور رسمی تا یک ماه دیگر به صورت رسمی احیای می شود.» با توجه به گفته های نوبخت ۲۰ روز از این وعده سپری شده و تنها ۱۰ روز دیگر باقی مانده است امید این است این وعده محقق شود.

گرینه های ریاست سازمان مدیریت
محمد باقر نوبخت: دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی تهران و دکترای تخصصی اقتصاد از دانشگاه Paisley, U.K انگلستان و دوره بعد از دکتری در توسعه اقتصادی از مرکز مطالعات کاربردی CASIN (ژنو , سوئیس) در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲، به سمت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دولت یازدهم منصوب شد.

مسعود نیلی: مشاور رئیس‌جمهور در امور اقتصادی، دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، استاد دانشگاه صنعتی شریف؛ رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی (ریاست جمهوری) و یکی از اقتصاددانان ایرانی است. وی ۳ سال در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی معاون سازمان برنامه و بودجه ایران بود.

محمدعلی نجفی: سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. نجفی دبیر سابق ستاد هماهنگی اقتصادی ایران و از بنیان‌گذاران حزب کارگزاران سازندگی، عضو هیئت علمی (بازنشسته) دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. در دولت اول خاتمی رییس سازمان برنامه و بودجه بود. در ۱۳۸۶ به عضویت در سومین دوره شورای شهر تهران در آمد و در ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ به دنبال انتصاب به عنوان معاونت رئیس جمهور از این سمت استعفا کرد.

همچنین در ابتدای دولت روحانی با حضور نجفی در وزارت آموزش و پرورش موافقت نشد. دو روز بعد حسن روحانی طی حکمی وی را به معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور منصوب کرد. در ۱۰ بهمن ۱۳۹۲، نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی استعفا کرد و حسن روحانی وی را به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. نجفی در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ پس از رای آوردن استیضاح رضا فرجی‌دانا از وزارت علوم، سرپرست وزارت علوم شد. اکنون وی یکی از گزینه های سازمان مدیریت است.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار