بازدید 100297

سیاه‌نمایی‌ جنسی در مرکز پژوهش‌ها برای توجیه صیغه برای دبیرستانی‌ها

هرچند نه می‌توان و نباید ضرورت پرداختن به معضلات اجتماعی و از جمله موضوعات مرتبط به مسائل جنسی را نادیده گرفت، گناهکار و منحرف دانستن وسیع جامعه برای اینکه نسخه معیوب ازدواج موقت برای دبیرستانی‌ها پیشنهاد شود؛ با این ادعا که در ظهر عاشورا مردم تهران بیش از همه دنیا به دنبال محتوای جنسی در اینترنت بوده‌اند و یا اینکه از هر شش دانش‌آموز دبیرستانی یکی همجنسگراست، کار دیگری است!
کد خبر: ۴۲۴۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۳ 10 August 2014
پیچیدگی روزافزون مدیریت زندگی بشری و لزوم همگام بودن قانون‌گذاری با این تحولات، باعث شده است ‌در کنار بسیاری از نهادهای قانونگذاری جهانی، نهادی تحقیقاتی، پژوهشی و یا دبیرخانه‌ای تشکیل شود تا به بالا بردن کیفیت کار آن‌ها کمک کند. یک گزارش منتشر‌ه در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با نام «ازدواج موقت و تأثیر آن بر تعدیل روابط نامشروع جنسی»، آیینه‌ای از آن چیزی است که اکنون در بازوی پژوهشی مجلس ایران می‌گذرد.

به گزارش «تابناک»، این گزارش ۸۲ صفحه‌ای که در دفتر مطالعات حقوقی معاونت پژوهش‌های سیاسی ـ حقوقی تهیه شده که در فصل اول رابطه جنسی از منظر بشری و در فصل دوم رابطه جنسی از منطر دین را در صفحاتی طولانی ‌بررسی ‌می‌کند تا در فصل سوم به توجیه نظر تهیه‌کنندگان خود یعنی تأثیر ازدواج موقت در تعدیل رابطه جنسی بپردازد و در ‌‌نهایت در بخش پیشنهادهای خود، مواردی را برای تسهیل و تشویق به ازدواج موقت مطرح کرده است.

این گزارش که در ماه‌های گذشته تهیه ‌و به واسطه ادعاهای آماری مطرح و در آن با استقبال رسانه‌های داخلی و خارجی روبه‌رو شده است، پیش از هر چیزی لزوم تجدید نظر در مدیریت و شیوه تهیه گزارش‌ها در یکی از مهم‌ترین نهادهای پژوهشی کشور را نشان می‌دهد.

گزارش پس از مرور طولانی و مفصل بر مبانی فقهی ازدواج موقت، که چندان در خدمت نظریه و پیشنهادات مطرح ‌در این گزارش نیست، وارد مرحله آماردهی و توصیف شرایط کشور شده که همین آمار‌ها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

آنچه ‌در رسانه‌ها با تیتر «آمار تکان دهنده مجلس از روابط جنسی در ایران» مطرح شده است، ‌خلاصه ورود تهیه‌کنندگان گزارش در مرکز پژوهش‌های مجلس از تکرار متون فقهی به مرحله تکرار محتویات وبلاگ‌هایی است که شاید خوانندگان آن‌ها به اندازه خوانندگان وبلاگ مرحوم ستار بهشتی هم نباشد.

مجموعه‌ای از منابع و مآخذ و به عبارت‌ بهتر وبلاگ‌های استفاده شده در گزارش بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی و ۲۹۰ نماینده آن به قرار زیر است:

http://ezdevajeasan12.blogfa.com/cat-6.aspx

http://ali70.com/tag/%D9%85%D8%AD%D8%A7%DA%A9%D9%85%D9%87/feed

http://kazhealth.blogfa.com/post-305.aspx

http://shirazna.ir/news/3146

http://www.generalha.ir

http://reshadat.parsiblog.com

http://floood.blogfa.com/post-17.aspx

http://www.jahannews.com/vdebagb 8grhbfop.uiur.html.

http://www.ghalamha.mihanblog.com

http://tallery.yard.ir/post/429

http://khabarnekar.blogfa.com/post-1510.aspx

همین استفاده بی‌پروا از آمار و اطلاعاتی که منبع قابل اعتمادی ندارند، ابزار اصلی و البته مشوش نویسندگان گزارش برای پیش بردن نظریه خود است که به چنان فاجعه‌ای منجر شده که ضرورت پاسخگویی مسئولان و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی را لازم می‌دارد.

برای نمونه چند مورد از ادعاهای مطرح ‌در این گزارش به قرار زیر است؛

ـ بر پایه آمار دیگری در زمینه استفاده کاربران اینترنت از سایت‌های غیراخلاقی در ظهر عاشورا در میلت ۱۸۲ کشور جهان، تهران مقام نخست و شیراز رتبه پانزدهم را از آن خود کرده‌ است.

ـ در سال تحصیلی ۱۳۸۶ – ۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش‌آموز (دختر و پسر) دوره متوسط در کل کشور، تعداد ۲۴۸۸۹ تن (۱۷.‌۵ درصد) همجنس‌گرا بودند.

گزارش تهیه شده برای نمایندگان مجلس نه تنها توضیح نمی‌دهد که منظور از رابطه دختر و پسر دقیقا چیست و می‌خواهد چه نوعی از این روابط را از بین ببرد و یا اینکه آن ۷۵ درصد دختر و پسر دبیرستانی ایرانی که با جنس مخالف رابطه دارند، دقیقا چه نوع رابطه‌ای دارند، بلکه در مورد نسل آینده ایران ادعای وقیحانه‌ای را تکرار کرده ‌که هرگز ‌پذیرفته نیست.

تحقیق یک مجله علمی بین‌المللی در‌باره همجنس‌گرایی نشان داده ‌که حدود ۲۰ درصد افرادی که در یک جامعه غربی ‌بررسی شده‌اند، گونه‌هایی از احساسات همجنس‌گرایانه داشته‌اند و تنها حدود ۲ تا 3 درصد آن‌ها خود را همجنس‌گرا می‌دانند. تصور اینکه آمار همجنس‌گرایی در ایران شش تا نه برابر یک جامعه غربی باشد، معادل این است که از هر شش دانش‌آموز ایرانی یکی همجنس‌گراست. آیا مجموعه مجلس شورای اسلامی روی تکرار چنین ادعایی را دارد؟

ـ نویسندگان در ادامه مدعی شده‌اند، «بر اساس اظهارات کار‌شناسان در سال ۱۳۸۸ در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ {= ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰} سن روسپی‌گری بالای سی سال بود؛ اما اکنون سن روسپی‌گری به ۱۵ سال به بالا رسیده است‌».

گزارش مرکز پژوهش‌ها در حالی چنین ادعایی را تکرار کرده است که حتی اگر دیر بزرگ شدن انسان‌ها در دهه اخیر نسبت به چهل یا پنجاه سال پیش نادیده گرفته شود، مستندهای سینمایی و تحقیقات علمی تهیه شده در سال‌های پیش از انقلاب را نمی‌توان نادیده گرفت که به روشنی سن قربانیان فحشا در محلات بدنام تهران را از پانزده تا پنجاه سال گزارش کرده است.

اینکه اکنون سن فحشا در مواردی به پانزده سال رسیده باشد، باید برای نمایندگان مجلس زنگ خطر را به صدا در‌آورد، ولی نویسندگان گزارش برای نمایندگان مجلس چطور باور کرده‌اند که چهل سال پیش، تنها زنان سی ساله گرفتار فحشا می‌شده‌اند.

گزارش بر مبنای چنین بنیان‌هایی و با تمرکز بر اطلاعات مغشوش در‌باره وضعیت دبیرستان‌های ایران، پیشنهاد تسهیل شرایط ازدواج موقت را مطرح کرده است؛ پرسش این است که آیا ازدواج موقت گزینه مطلوب برای دختر و پسرهای دبیرستانی است؟!

هرچند نه می‌توان و نباید ضرورت پرداختن به معضلات اجتماعی و از جمله موضوعات مرتبط به مسائل جنسی را نادیده گرفت، ولی‌ گناهکار و منحرف دانستن وسیع جامعه برای اینکه نسخه معیوب ازدواج موقت برای دبیرستانی‌ها پیشنهاد شود، با این ادعا که در ظهر عاشورا مردم تهران بیش از همه دنیا به دنبال محتوای جنسی در اینترنت بوده‌اند و یا اینکه از هر شش دانش‌آموز دبیرستانی یکی همجنس‌گراست، کار دیگری است!

مرکز پژوهش‌های مجلس در دوره اخیر تحت مدیریت کاظم جلالی از نمایندگان دانشگاهی مجلس اداره می‌شود و با توجه به سوابق وی، انتشار گزارشی از این دست در این مجموعه، کمتر مورد انتظار است. باید منتظر ماند تا مرکز پژوهش‌ها دیدگاه‌های خود را در این باره بیان کند تا چگونگی انتشار چنین گزارشی از سوی بازوی پژوهشی مجلس روشن شود.


توضیح

اخبار رسیده به تابناک حاکی از این است که گزارش « ازدواج موقت و تأثیر آن بر تعدیل روابط نامشروع جنسی» که توسط حجت الاسلام بهرام شجاعی تهیه و تدوین شده و ناظر علمی آن حجت الاسلام و المسلمین جلیل محبی بوده در سالهای قبل در مرکز پژوهش‌ها تهیه شده و تنها انتشار آن در ماه‌های اخیر بوده و احتمالا مرکز پژوهش‌ها قصد دفاع و یا توضیح در باره آن را ندارد.


تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم