بازدید 4632
کد خبر: ۳۶۹۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵ 06 January 2014
وزیر نیرو با بیان آنکه سناریوهای متعددی برای تعدیل قیمت ها مورد بررسی قرار گرفته، گفت: ممکن است تعرفه های آب و برق کمترین و بیشترین مصرف کنندگان در سال آینده بین یک تا پنج هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمید چیت چیان روز دوشنبه در نشست خبری خود، افزود: اثرات مقایسه ای افزایش تعرفه ها یا آب و برق در مقایسه با سایر کالا و خدمات در کشور ناچیز است.

وی با اشاره به اینکه به طور متوسط هر خانوار متوسط 66 هزار تومان بابت هزینه مخابرات پرداخت می کند، اظهار داشت: این در حالی است که در مقایسه با قبوض آب و برق 50 درصد کل خانوارها کمتر از 5 هزار تومان بابت هزینه آب پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: سناریوهای بررسی شده در اختیار دولت و کارگروهی که بر روی هدفمندی یارانه ها کار می کند قرار گرفته، اما از آنجا که این گزینه ها می تواند بازتاب گوناگونی داشته باشد قبل از اینکه کارگروه هدفمندی یارانه ها نتایج را اعلام کند، بیان نخواهیم کرد.

وزیر نیرو گفت: ارایه اطلاعات در این شرایط قضاوت های گوناگون را بوجود خواهد آورد که این امر به کار کارشناسی کمکی نخواهدکرد و امیدواریم بررسی ها در آرامش و با در نظر گرفتن تمام جوانب صورت گیرد.

چیت چیان درباره آنکه برای تامین آب و برق مورد نیاز کشور در سال آینده چه تمهیداتی اتخاذ شده نیز گفت: تامین برق از شروع دولت یازدهم توسط کارگروه ویژه ای در دست بررسی است و تدابیر لازم برای تامین برق در پیک مصرف سال آینده مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 840 مگاوات نیروگاه جدید مورد بهره برداری قرار گرفته، ابراز امیدواری کرد تا تابستان سال آینده تعداد دیگری از نیروگاه های حرارتی را که حدودا 10 واحد گازی یا بخار سیکل ترکیبی خواهد بود با توان تولید یک هزار و 800 مگاوات وارد مدار شوند.

وی با بیان اینکه هر ساله نیازمند 5 هزار مگاوات تولید برق جدید هستیم، افزود: متاسفانه طی دو سال گذشته سرمایه گذاری در زمینه نیروگاه های جدید بشدت کاهش یافته بود که با بررسی های صورت گرفته بنا داریم این کسری را با تولید میزان یادشده و صرفه جویی از طریق شرکت های توزیع در سراسر کشور و صنایع جبران کنیم.

وزیر نیرو درباره وضعیت آب در سال آینده نیز گفت: امیدواریم بارندگی به اندازه کافی داشته باشیم، هرچند برای سال آینده حفر چاه های جدید آب شرب، مدیریت فشار شبکه آبیاری و خریداری حق آبه برخی مصرف کنندگان کشاورزی را در دستور کار قرار داده ایم.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 انفجار بیروت آمونیوم نیترات سرطان لوزالمعده سید عباس موسویان