تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
ناوهای هواپیمابر و غول‌پیکر آمریکایی در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه دارای کمترین شانس برای بقا هستند، زیرا در کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه، خلیج‌فارس نیز قدرت مانور را از آنها می‌گیرد.
کد خبر: ۳۶۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۱ 11 December 2013
موضوع امنیت خلیج فارس به علت اهمیت فراوان آن در تأمین نفت و گاز بازار جهانی به بخش مهمی از محاسبات روابط بین‌المللی و منطقه‌ای تبدیل شده است. جمهوری اسلامی همواره تأکید کرده ‌که اصلی‌ترین پشتیبان و بازیگر تأمین امنیت منطقه خواهد بود.

به گزارش «تابناک»، با توجه به مجموعه‌‌ای از تهدیداتی که گاهی علیه ایران و منافع آن در خلیج فارس مطرح شده‌، خبرگزاری تسنیم به بررسی توانایی‌های ایران در خلیج فارس پرداخته است. در نخستین گزارش، به بخشی از توان نظامی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه و به ویژه در خلیج‌فارس و تنگه هرمز اشاره شده است
.

*مقدمه

جمهوری اسلامی ایران همواره در راه پیشرفت و تعالی گام برداشته و این روند پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود که شکل گرفت و شتابان حرکت رو به جلو خود را ادامه داد.

پس از جنگ تحمیلی به تدریج روند نوسازی تجهیزات و استفاده از فناوری بومی در دستور کار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت تا میزان وابستگی به تسلیحات غربی و شرقی به حداقل خود برسد.

در کنار رشد روز‌افزون فناوری توسعه تسلیحات نظامی اما تفکرات راهبردی در حوزه دفاعی نیز به روز می‌شد تا در برابر هر تهاجمی پاسخی کوبنده داده شود.

در این راستا تمام نیروی هوایی، زمینی، دریایی و بسیج مردمی در کنار یکدیگر وظیفه دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی را بر عهده دارند و هر یک بنا به تناسب و استراتژی مربوطه موظف به اجرای امور خود هستند.

در این بین اهمیت یک نیروی دریایی توانمند یا به عبارت‌ دیگر، حضور مقتدر در دریا یا نیروی دریایی راهبردی ویژه است.

در جهان نیروی دریایی به‌ عنوان یکی از عوامل مهم نظامی و اقتصادی، مورد نظر بوده است و ابرقدرت‌ها جهت حفظ سلطه خود بر جهان، تلاش کرده‌اند تا با ایجاد یک نیروی دریایی قوی، امور نظامی و اقتصادی جهان را تحت سیطره خود قرار دهند.

جمهوری اسلامی ایران نیز بنا بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تشکیل یک نیروی دریایی راهبردی اقدامات گسترده‌ای را هم در حوزه سخت‌افزار و هم نرم‌افزار در راستای تشکیل یک قوه دریایی در نیروهای مسلح انجام داد.

در کنار مطلب عنوان شده، مقابله با زورگویان غربی و شرقی و تهدیدات آن‌ها و حفظ کیان اسلامی در حوزه دریا با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای حدود ۵۸۰۰ کیلومتر ساحل و بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جمهوری اسلامی ایران بر پایه توانایی نظامی نیروی دریایی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران و پشتیبانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا می‌تواند در برابر کوچک‌ترین تهاجم دشمن از سوی دریا سریع‌ترین و محکم‌ترین پاسخ را بدهد.

بنابراین، برای جلوگیری از انجام مأموریت‌های موازی در سواحل و آب‌های مرزی کشورمان شرح وظایف جداگانه‌ای برای ارتش و سپاه در حفظ و حراست از دریا تعریف شد که حفظ و تامین امنیت خلیج‌فارس و مرزهای آبی آن بر عهده سپاه و فرا‌تر از آن به علاوه دریای خزر بر عهده ارتش گذاشته شد.

بنا بر تفکیک وظایف دو نیروی دریایی سپاه و ارتش، سپاه پاسداران با داشتن سامانه‌ها و تجهیزات منحصر به فرد نظیر شناورهای تندرو و موشک‌انداز، سامانه‌های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین مسئول تامین امنیت و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در خلیج‌فارس و تنگه استراتژیک هرمز شد و نیروی دریایی ارتش نیز با در اختیار داشتن شناورهای سنگین، ناو‌ها و ناوشکن‌های موشک‌انداز که برخی از آن‌ها توانایی حمل بالگرد را نیز دارند، در منطقه دریای عمان و آب‌های آزاد و بین‌المللی به انجام مأموریت می‌پردازد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکا به خدا و حفظ و توجه به سه نکته مهم یعنی ایجاد پایگاه‌ها و مناطق دریایی مهم، نیروی‌انسانی توانمند و آموزش دیده و به کارگیری تجهیزات به روز قادر است به هر تهدیدی در آب‌های خلیج‌فارس که از سوی بیگانه تحمیل شود پاسخ کوبنده دهد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوی دریایی سپاه و مسئول فعلی امنیت منطقه خلیج‌فارس و تنگه استراتژیک هرمز در اوج درگیری‌های دریایی در زمان جنگ تحمیلی متولد شده و در همان سال‌های ابتدایی تشکیل خود ‌مستقیم با نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا درگیر شد.


نیروی دریای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان آغاز تشکیل تأکید خاصی بر استفاده از قایق‌های تندرو مسلح به عنوان شناورهای اصلی خود تأکید داشت.

سپاه پاسداران به دنبال ساخت یک نیروی دریایی با توان حفظ کنترل ایران‌ روی تنگه هرمز است.

متأسفانه برخی از تحلیلگران با مطرح کردن این بحث که آمریکا و متحدانش از برتری در شناورهای سطحی و قدرت هوایی برخوردار هستند ارزش چندانی برای نیروی دریایی سپاه قائل نیستند.


این بسیار مهم است که نیروی اراده و خلاقیت ایرانیان را فراموش نکرده و توان بالای نیروی دریایی سپاه را در عملیات‌های غیرمتعارف به وسیله ناوگان غیرمعمولش ‌علیه اهداف نظامی و غیرنظامی به حساب آوریم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ایجاد پایگاه‌ها و مناطق مهم در جنوب کشور و متمرکز در خلیج‌فارس خود را برای شرایط اضطراری و هر تهاجمی از سوی دشمن آماده کرده است.

سپاه در محدوده تنگه هرمز اقدام به ساخت یک ایستگاه بین‌المللی کرد که همه شناورهای عبوری از تنگه هرمز موظف هستند برای ورود به خلیج فارس، خود را به نیروهای ایرانی در این ایستگاه معرفی کنند.


این ایستگاه، همه ترددها اعم از شناورهای تجاری و نظامی از تنگه هرمز را کنترل می‌کند.

این کنترل‌ها از طریق سیستم‌های شنود، یگان‌های شناوری، رهگیری با هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه‌های راداری اتفاق می‌افتد.

وجود مناطق دریایی، پایگاه‌ها و یگان‌های متعدد با توانمندی‌های بالا و منحصر به فرد موشکی، هوایی و شناوری در ابعاد رزمی و اطلاعاتی، مستلزم فرماندهی واحد این مناطق و پایگاه‌های سپاه بود تا در هنگام نبرد که نیاز به فرماندهی عملیاتی متمرکز است، این سامانه‌ها و تجهیزات ‌‌کاملا هماهنگ عمل کنند.

در این راستا، فرمانده کل سپاه از تشکیل «قرارگاه دریایی خاتم‌الانبیا ۲» در سپاه برای صیانت از آب‌های خلیج‌فارس و تنگه هرمز خبر داده بود.

در واقع ‌دو قرارگاه «خاتم‌الانبیاء ۱» (متعلق به نیروی دریایی ارتش) و «خاتم‌الانبیاء ۲» (متعلق به نیروی دریایی سپاه) برای هماهنگی بیشتر و فرماندهی عملیاتی واحد میان یگان‌های عمل‌کننده این دو نیرو در پهنه آب‌های سرزمینی و بین‌المللی تشکیل شده که اولی در محدوده دریای عمان و آب‌های آزاد و دومی در خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز عمل می‌کند.

البته هر دو قرارگاه نیز تحت فرماندهی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) قرار دارند.

نیروی دریایی سپاه پاسداران چگونه می‌تواند خلیج‌فارس و تنگه هرمز را برای آمریکا جهنم کند؟

مناطق نیروی دریایی سپاه پاسداران

۱ ـ منطقه یکم صاحب‌الزمان (عج) در بندرعباس است و از مهم‌ترین مناطق نیروی دریایی سپاه به شمار می‌رود

۲ ـ منطقه دوم نوح نبی (ع) در بوشهر

۳ ـ منطقه سوم امام‌حسین (ع) در بندر ماهشهر

۴ ـ منطقه چهارم سپاه به نام ثارالله در عسلویه قطب و پایتخت اقتصادی و نفت و گاز خاورمیانه که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

۵ ـ منطقه پنجم امام محمدباقر (ع) در بندر لنگه

در کنار عنصر مهم زیرساختی ایجاد مناطق و پایگاه‌های استراتژیک و حیاتی، سپاه پاسداران مفتخر به حضور نیروی ‌انسانی و تفنگداران دریایی آموزش دیده‌ای است که در برابر تهاجم دشمن بهترین واکنش را از آن‌ها شاهد خواهیم بود.

در کنار حضور نیروی ‌انسانی که عامل به‌کارگیری و تحرک تجهیزات نظامی نیروی دریایی سپاه محسوب می‌شوند، سپاه دارای توانایی‌های تجهیزاتی فراوان و به‌روزی است که به بخشی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

سپاه پاسداران در عرصه دریا، بخش اعظمی از توان خود را بر ‌توسعه و افزایش تعدد قایق‌های تندرو گذاشته و در این راستا توانسته است قایق‌هایی را مهندسی معکوس و بومی‌سازی کند که حتی نسبت به نمونه‌های بسیار پیشرفته غربی نیز برتری دارند.

سریع‌ترین شناورهای نظامی جهان در اختیار سپاه پاسداران
سرعت شناورهای سریع سپاه دو برابر سرعت شناورهای آمریکایی

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قایق‌های تندرویی ‌دارد که سریع‌ترین شناور نظامی جهان به شمار می‌رود و سرعت آن دو برابر شناورهای آمریکایی است.

به گفته یک فرمانده آمریکایی، «بنا به برخی گزارش‌ها تعداد قایق‌های تندروی ایران به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ می‌رسد و می‌توان از تمامی آن‌ها در حملات سریع استفاده کرد».

شناورهای تندروی سپاه

۱ـ قایق تندرو آذرخش: قایق‌های تندرو آذرخش از انواع قایق‌های دو بدنه سبک موشک‌انداز به شمار می‌روند.

با خصوصیات رادارگریزی به آسانی از دید دشمن پنهان می‌ماند.

امکان مسلح‌سازی آن با رده‌های مختلفی از سلاح‌های سبک ضدکشتی وجود دارد.


این قایق تندرو با طول ۲۳ متری به تیربار ۱۲٫ ۷ میلی‌متری در عقب، توپ ۲۳ میلی‌متری تک لول در جلو، راکت‌انداز ۱۰۷ میلی‌متری ۱۶ لوله بر بالای کابین و رادار جستجو با کمترین برد ۳۰ کیلومتر در بالای پرتابگر راکت مجهز است.

این قایق تندرو با سرعت ۹۳ کیلومتر بر ساعت دارای برد عملیاتی ۵۰۰ کیلومتر است و این بدان معناست که می‌تواند ۳۰ درصد ساحل خلیج‌فارس را با حداکثر سرعت خود در زمان کمتر از شش ساعت گشت‌زنی کند.

۲ ـ قایق تندرو ذوالفقار: قایق تندرو ذوالفقار به عنوان یک شناور گشت دریایی مطرح بوده و براساس ایده حمله سریع به کشتی‌های دشمن طراحی و مجهز به موشک‌های ضد کشتی می‌انبرد و سامانه راداری مربوطه است.

ذوالفقار به تیربار ۱۲٫ ۷ میلیمتری در عقب و جلو، سامانه موشک کوثر با برد ۲۵ کیلومتر و رادار جستجو با حداقل برد ۳۰ کیلومتر مجهز شده است.


این قایق تندرو نسبت به آذرخش دارای برد عملیاتی و سرعت بالاتری است، به طوری که طول آن نیز کاهش پیدا کرده و به لحاظ آیرودینامیکی نیز بهینه شده است.

حداکثر برد عملیاتی و سرعت این قایق موشک‌انداز که کابوسی برای شناورهای دشمن است به ترتیب به ۶۰۰ کیلومتر و ۹۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۳- قایق تندرو تندر: این قایق تندرو قادر است با سرعت بالای خود موشک‌های کروزی مانند نور را به سوی اهداف شلیک کند.

۴- قایق تندرو تیر: این قایق تندرو پیشرفته قادر است با اژدر و موشک‌های هدایت‌شونده خود اهداف مورد نظر را مورد هدف قرار دهد.

۵- قایق تندرو سراج: شناور سراج ۱‌‌ همان مدل مهندسی معکوس شده قایق «بلید رانر» انگلیسی است و براساس اعلام دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، ایران برنامه‌هایی برای رساندن سرعت این قایق به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت را نیز دارد که در این صورت سریع‌ترین شناور سطحی نظامی جهان لقب خواهد گرفت.

بلیدرانر تنها در مسابقات قایق‌رانی شرکت می‌کرد، اما متخصصان صنایع دریایی ایران آن را به شناوری با قابلیت حمل راکت اندازهای دریایی ۱۰۷ میلیمتری ۱۱ لوله‌ای پایدار شده، رادار جست‌و‌جوی دریایی با برد حدود ۳۰ کیلومتر و تیربار ۷.‌۱۲ میلیمتری تبدیل کردند.


این شناور در آینده به پرتابگرهای موشک و اژدر نیز تجهیز شده و به طور گسترده در خدمت واحدهای عملیاتی در تمام آب‌های جنوبی ایران قرار خواهد گرفت.

بیشینه سرعت این قایق بیشتر از ۷۰ نات (بیش از ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت) است.

یک پایگاه انگلیسی: قایق‌های تندروی نظامی ایران تهدیدی جدی برای ناوهای آمریکایی

به نظر می‌رسد ایران گزینه نظامی خطرناک و نوینی در اختیار دارد که آماده نابودی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس بوده و مجهز به موشک‌انداز و مسلسل هستند.

یک پایگاه انگلیسی اذعان داشته که قایق‌های تندروی ایران نشانه‌ای از موفقیت بزرگ این کشور در تولید قایق‌های تندروی نظامی بسیار تندرو هستند که تهدیدی جدی برای ناوهای آمریکایی به شمار می‌آیند.

۶‌ـ قایق تندرو بی‌سرنشین یا مهدی: شناور تندروی «یامهدی» یک شناور بدون سرنشین پرسرعت، مجهز به حسگرهای مختلف و دارای سه مقر پرتاب راکت است.


این شناور با بدنه کامپوزیتی دارای سطح مقطع راداری پایین بوده و می‌تواند به صورت کنترل از راه دور هدایت شود.

قایق «یامهدی» به مانند ‌یک قایق سرنشین‌دار دو نفره گشتی ساخته شده و شناوری «اثرسطح» محسوب می‌شود و توان حرکت سریع در دریای مواج را دارد.

شناور «یامهدی» دارای طول ۱۱.‌۹ م‌تر، عرض ۳.‌۱ متر و ارتفاع ۱.‌۵ متر با آبخور ۶۵ سانتی‌متری است.

جرم آن ۵.‌۸ تن بوده و دارای دو موتور ۶۶۰ اسب بخار است که آن را به سرعت ۵۰ نات برابر ۹۲. ۵ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

از این ‌روی، شناور «یامهدی» تقریبا سرعتی معادل آذرخش و ذوالفقار را داراست، با این تفاوت که این شناور تندرو بدون‌سرنشین و با کنترل از راه دور هدایت می‌شود.


تجهیزات پرنده:

نیروی دریایی سپاه پاسداران در کنار شناورهای تندر دارای تجهیزات نظامی دیگری نیز هست که نمونه آن تجهیزات پرنده است.

سپاه پاسداران با ‌داشتن بالگردهای میل-۱۷ قادر است سیستم ترابری خود را بهبود بخشد.

از دیگر تجهیزات پرنده نیروی دریایی سپاه می‌توان به قایق پرنده باور اشاره کرد که تولید آن قدرت بازدارندگی نیروی دریایی سپاه را بسیار افزایش داد.

قایق پرنده باور: سرعت قایق پرنده باور ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت (۱۰۰ گره) تا بیش از ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت بوده و ارتفاع پروازی معمول آن یک تا ۵ متر و تا سقف چند ده متر عنوان شده است.


«باور» یک پرنده رادارگریز است و خاصیت رادارگریزی این توانایی را به باور می‌دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف بپیماید.

این پرنده می‌تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری نابود کند و یک تهدید جدی برای ناوهای آمریکا محسوب می‌شود.


موشک ضدکشتی:

نیروی دریایی سپاه در کنار تجهیزات نام برده مجهز به انواع موشک‌ها و بمب‌های ضدکشتی است که از آنها در برابر ناوها و به منظور پشتیبانی از قایق‌های تندرو و پرنده‌های تهاجمی خود به کار خواهد گرفت.

موشک‌های کروز کوثر، نور و قادر که به تفصیل در گزارش‌های پیشین به ویژگی‌های آنها اشاره شد در اختیار نیروی دریایی سپاه است تا این نیروی توانمند از راهبرد سه‌گانه قایق‌های تندرو، پرنده‌های تهاجمی و موشک‌های ضدکشتی علیه دشمن استفاده کنند.


کروزهای ضدکشتی نام برده دارای بردی هستند که تقریبا کل عرض خلیج‌فارس را پوشش می‌دهد و در واقع این‌گونه می‌توان مطرح کرد که این موشک‌های ضدکشتی برای شکار تمام اهداف در کل سطح خلیج‌فارس به کار گرفته می‌شوند.

درکنار موشک‌های کروز فوق می‌توان به دست پرتوان سپاه از ساحل برای ضربه زدن به ناوها و کشتی‌های دشمن اشاره کرد که جملگی در موشک بالستیک سوخت جامد «خلیج فارس» نهفته‌اند.


این موشک ضدکشتی با دقتی زیر ۱۰ متر و با کلاهک ۶۵۰ کیلوگرمی خود قادر است شناورهای سنگین دشمن را به اعماق خلیج‌فارس روانه کند.

باید خاطرنشان کرد در کنار شناور‌ها و تجهیزات سطحی و موشک‌های مدرن ضدکشتی، سپاه پاسداران زیرسطحی‌های کوچکی متناسب با عمق کم خلیج‌فارس در اختیار دارد که البته قادر به می‌ن‌ریزی دریایی و پرتاب اژدر هستند و از این‌رو زیرسطحی‌های دشمن قادر به فعالیت گسترده در خلیج‌فارس نخواهند بود.

در کنار مطالب مطرح شده باید به این نکته نیز اشاره کرد که خلیج‌فارس کم عمق است و عرض آن نیز محدود است و به طور کلی تمام پهنه و عمق این خلیج در اختیار و تیررس کامل نیروی دریایی سپاه است.

ضمن اینکه ناوهای آمریکایی و ناوهای غول پیکر هواپیمابر این کشور در صورت درگیری با نیروی دریایی سپاه دارای کمترین شانس برای بقا خواهند بود زیرا در کنار تجهیزات و تسلیحات مرگبار نیروی دریایی سپاه، خلیج‌فارس نیز قدرت مانور را از آن‌ها خواهد گرفت و در این صورت جان هزاران سرباز آمریکایی که تنها در یک ناو هواپیمابر هستند به خطر خواهد افتاد.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵۱۸
انتشار یافته: ۵۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
احسنت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
سلام و درود بر محققان دفاعی کشور.
می خواستم بپرسم برای ناوهای آمریکایی که از اقیانوس اطلس به سوی اهداف موشک شلیک می کنند، چاره ای اندیشیده شده است؟ در حمله آمریکا به عراق در ابتدا از اقیانوس اطلس عراق را مورد حمله قرار داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خدا قوت.
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
اول دنیا را مجاب کنید این خلیج همیشه فارسه! هر روز دلمون را این اعراب نلرزونن!
علی عزیزی خرمدره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
درود! الله اکبر!
محمدجواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
اميدوارم هيچ جاي دنيا هيچ جنگ و درگيري صورت نگيرد ، چه برسد به ايران عزيزمون.هنوز اثرات جنگ تحميلي توي كوچه كوچه شهرهاي جنوبي و مرزي به وضوح ديده مي شود.
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
ما فرزندان حیدر کرراریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
آفرین به نیروهای متعهد و متخصص سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران
این دشمن امروز جرات حمله به ما رو نداره همش رو مدیون این تلاش های امثال شهید تهرانی مقدم هستیم
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خدا پشت و پناهشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
این مقاله تابناک بسیار به موقع و خوب بود. تابناک ممنونیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
باید خدا قوت گفت به این دلیر مردان و فرزندان خلف این مرز و بوم که این گونه از آب و خاک وطن تا پای جان ایسادگی می کنند و من هم بعنوان یک ایرانی می گویم که بنده نیز فرزند این کشورم و همیشه آمادگی برای جان فشانی جهت دفاع از کشوری چون ایران که دارای یک نعمت شیرین بهشتی همچون ولایت فقیه است هستم .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
افرین بر قدرت شما پیروز باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
الحمدالله
به كوري چشم دشمنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
در صورت تعرض به یاری خدا جهنم را در دنیا برایشان می سازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
ماشاءالله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
انشا...پیروزیم درهرنبردی،امابایدفکری برای بمب های اتمی کردچون تجربه نشان داده امریکاشکست رانمی پذیردوباتمام توان واردخواهدشدبنارین بایدبرای جنگ اتمی هم آماده باشیم.یاحسین...حسین حسین شعارماست شهادت افتخارماست...هیهات من ذله
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
سلام و خدا قوت خدمت مرزداران عزیز سپاه پاسداران در امنیت خلیج فاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
ماشالا حزب الله
سید هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
باید بربازوان پاسداران این سرزمین بوسه زد
ضربت ذولفقار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
درود بردلــــــیرمردان سپاه همیشه قهرمان ومدافع تمامیت ارضی ایران.آرزوی هرایرانی دستیابی سپاه به سلاح های پیشرفته تر است تا اوباما گزینه نظامیشو به رخ ایران نکشه...
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
فقط به یه پدافند پیشرفته درحد اس300نیازفوری داریم.که امیدواریم دانشمندان ایرانی بتونندطراحی کنند
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
درود بر تمامی سربازان وطنم.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خدا را شکر. خداوند پشت و پناهشان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
درود
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
به امید موفقیت هر چه بیشتر ایران عزیز...چه در دیپلماسی و چه درصورت تحمیل جنگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خسته نباشن خدا قوت
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خدا قوت قهرمانان ایران زمین .
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
خوشا به عزتت ای خلیج فارس ای مادر کورش و سهراب
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
باعث افتخار کشور است ولی کشورهای حاشیه خلیج. حتی بلد نیستند 1 عدد فشنگ بسازند
hamed
|
United States
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
آفرین بر جوانان با استعداد و خلاق ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
مربرگ امریکا،زنده بادایران..
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
ماشا الله
مسي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
با توكل برخداوند متعال و مدد از ائمه و با خودباوري و تلاش ايران بر سكوهاي نخست جهاني در اينده نزديك تكيه خواهد زد
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
مقاله ی خوبی بود.ای کاش به قدرت مین گذاری دریایی نیز اشاره می کردید که طبق اعترافات دشمنان پاشنه آشیل ناوگان دریایی انها هست
کامیابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
باسلام
امیدوارم خدا روزبه روز بر توفیقاتتان بیفزاید و مایه افتخار
جمهوری اسلامی ایران و امام زمان ( عج ) باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
احسنت به شیران ایرانی
کرامت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
سپاه پاسداران همیشه پیروز است و من همیشه به این تشکیلات مفتخرم و افتخار می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
رضایی پور
|
South Africa
|
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود بر شما دلاوران ایران زمین ... شما غیور مردان مصداق مردان خدا هستید که پرده پندار دریدند و غیر خدا هیچ یاری ندیدند...خدا پشت و پناهتان.. و دعای خیر امت اسلامی بدرقه راهتان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود خدا بر سپاهیان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
الهم عجل لولیک والفرج . دست مریزاد
هاشمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
خسته نباشيد.خدا قوت .ما در جنگ تحميلي نشان داديم كه برتريم.و بعد از جنگ كسي جرات نكرد كه به ما نزديك بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
بسار غرور افرین بود این اراده و ایمان و تجهیزات برای صلح پایدار یک ضرورت است
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
خوب است که همیشه اقتدارمان را به رخ جهانیان خصوصا کشورهای عرب منطقه بکشانیم اما تلاش کنیم که هیچگاه جنگی در نیفتد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
آقا حمید ما همیشه برای دفاع حتی در سطح بازدارندگی پیش میریم ... مثل آمریکا نیستیم که انبارامونو پر اسلحه کنیم و برای فروشش تو خاورمیانه ترس و وحشت براه بندازیم . تجارت اصلیه آمریکا اسلحه هست .
ما در حد نیازمون میسازیم برای دفاع .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود بر تمامی دلاور مردان عرصه دفاع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
يا علي مدد
جسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود و سلام بر تمام نیرو های سپاه
آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
واقعاًنيروي بازدارنده دريايي در خليج فارس نياز اساسي مملكت است .انشاءالله سپاه وارتش براي حفاظت مردم هميشه موفق خواهند بود. درود بر حافظان ميهن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود بر شیرمردان ایران .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود بر دریا دلان مدافع مرزهای دریایی میهنمان, دست خدا یاورتان.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
این شرایط لازمه ولی کافی نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
درود بر سبزپوشان ولایت، درود بر یادگاران شهیدان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس .
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
هرکشور قوی دارای ارتش و نیروهای مسلح مقتدر است و این چه بخواهیم وچه نخواهیم یک الزام است ولی این قدرت ایران فقط برای بازدارندگی و امنیت منطقه استفاده میشود
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
بابا ای ول
ایرانی میتواند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
با با ای ول ! این عرب ها رو حسابی میشونه سر جاشون
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: