بازدید 147300
وزارت امور خارجه، متن دقیق ترجمه شده توافق بامداد امروز ایران و غرب را منتشر کرد. این متن پیش از این در «تابناک» ترجمه شده بود، ولی اکنون متن فارسی این توافق از سوی وزارت‌ خارجه برای رسانه‌ها فرستاده شده است.
کد خبر: ۳۵۹۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۰ 24 November 2013
وزارت امور خارجه، متن دقیق ترجمه شده توافق بامداد امروز ایران و غرب را منتشر کرد. این متن پیش از این در «تابناک» ترجمه شده بود، ولی اکنون متن فارسی این توافق از سوی وزارت‌ خارجه برای رسانه‌ها فرستاده شده است.

متن کامل اقدام مشترک ایران و غرب به شرح زیر است:

برنامه اقدام مشترک

مقدمه

هدف این مذاکرات رسیدن به یک راه حل جامع مورد توافق و بلند مدت است به نحوی که تضمین کند برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح آمیز باقی خواهد ماند. ایران اعلام می‌نماید تحت هیچ شرایطی به دنبال دستیابی یا گسترش سلاح هسته‌ای نیست. راه حل جامع مذکور مبتنی بر این اقدامات اولیه بوده و به یک گام نهایی منجر خواهد شد که دوره زمانی آن مورد توافق قرار گرفته و به رفع نگرانی‌ها می‌انجامد. این راه حل جامع، ایران را قادر می‌سازد تا به‌ طور کامل از حقوق خود در بهره‌گیری از انرژی هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز بر اساس مواد مرتبط در معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و با رعایت تعهدات خود بر طبق معاهده از آن برخوردار شود.

این راه حل جامع متضمن یک برنامه غنی‌سازی با تعریف مشترک و محدودیت‌های عملی و اقدامات شفاف ساز به منظور تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای می‌باشد. این راه حل جامع به مثابه یک مجموعه منسجم خواهد بود که هیچ بخشی از آن مورد توافق قرار نمی‌گیرد مگر آنکه در مورد تمامی بخش‌های آن توافق حاصل شود. این راه حل جامع شامل یک فرایند متقابل و قدم به قدم می‌باشد و به رفع همه جانبه تمامی تحریم‌های شورای امنیت، تحریم‌های چندجانبه و تحریم‌های ملی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران می‌انجامد.

در فاصله میان گام‌های اولیه و گام آخر، گام‌های دیگری از جمله پرداختن به قطعنامه‌های شورای امنیت با هدف پایان رضایت بخش بررسی موضوع توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد وجود خواهد داشت. سه کشور اروپایی / اتحادیه اروپا به اضافه سه (۳+۳ یا ۱+۵) و ایران مسئول نهایی کردن و اجرای قدم‌های مورد توافق میان‌‌مدت و راه حل جامع با حسن نیت خواهند بود. یک کمیسیون مشترک از ۳+۳ و ایران برای نظارت بر اجرای اقدامات میان مدت و بررسی مسائلی که ممکن است پدید آیند، تشکیل خواهد گردید، در حالی که آژانس مسئولیت راستی آزمایی اقدامات مربوط به موضوع هسته‌ای را بر عهده خواهد داشت. این کمیسون مشترک برای تسهیل حل و فصل مسائل مورد نگرانی گذشته و حال با آژانس همکاری خواهد کرد.

عناصر گام اول


گام اول دارای دوره زمانی شش ماهه خواهد بود و با توافق متقابل قابل تمدید می‌باشد. در این دوره همه اعضاء، با حسن نیت، در جهت حفظ فضای سازنده در مذاکرات فعالیت خواهند کرد.

ایران اقدامات داوطلبانه زیر را به انجام خواهد رساند:


ــ نیمی از اورانیوم موجود غنی شده ۲۰ درصد را به صورت اکسید ۲۰ درصد برای تولید سوخت راکتور تحقیقاتی تهران ذخیره نماید. بقیه UF۶ ۲۰ درصد را به مواد کمتر از ۵ درصد رقیق نماید. خط برگشت پذیر نیز وجود نداشته باشد.

ــ ایران اعلام می‌کند که برای این دوره ۶ ماهه، اورانیوم را به سطح بالا‌تر از ۵ درصد غنی‌سازی نکند.

ــ ایران اعلام می‌کند که فعالیت‌های خود در تاسیسات سوخت هسته‌ای نطنز، فوردو و یا راکتور اراک را که توسط آژانس با نام IR ـ ۴۰ شناسائی می‌شود، بیش از این گسترش نخواهد داد.

ــ همان گونه که ایران در برنامه عملیاتی کردن تاسیسات تبدیل مواد، به آژانس اعلام کرده است، با آغاز خط تبدیل مواد UF۶ غنی شده تا ۵ درصد بهUO۲، ایران تصمیم دارد موادUF۶ جدیدا غنی شده تا سطح ۵ درصد طی ۶ ماه آینده را به اکسید تبدیل کند.

ــ محل‌های جدید برای غنی‌سازی ایجاد نمی‌شود.

ــ ایران برنامه تحقیق و توسعه (R & D) تحت نظارت، از جمله برنامه تحقیق و توسعه جاری غنی‌سازی خود را که با هدف انباشت اورانیوم غنی شده صورت نمی‌گیرد، ادامه خواهد داد.
ــ عدم بازفرآوری یا ساخت تاسیساتی که توانایی بازفرآوری داشته باشند.
ــ نظارت‌های بیشتر‌

* ارائه اطلاعات مشخص به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شامل اطلاعات در خصوص طرح‌های تاسیسات هسته‌ای ایران، توصیف ساختمان‌ها در هر یک از سایت‌های هسته‌ای، توصیفی از سطح عملیاتی که در هریک از اماکن که به فعالیت‌های هسته‌ای مشخص اشتغال دارند، اطلاعات در خصوص معادن و تخلیص و اطلاعات در خصوص منابع اولیه.

* ارائه پرسشنامه جدید فنی راکتور اراک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط آژانس با نام IR ـ ۴۰ شناسایی می‌شود.

* اتخاذ گام‌های لازم برای موافقت با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای انعقاد «رهیافت پادمان» در مورد راکتور اراک که توسط آژانس با نام IR ـ ۴۰ شناسایی می‌شود.

* دسترسی روزانه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به فردو و نطنز با هدف بررسی فایل‌های ضبط شده دوربین‌ها در مواقعی که آن‌ها برای بازرسی‌های دوره‌ای موسوم به DIV، IIV، PIV و بازرسی‌های سرزده در سایت حضور ندارند.

ــ دسترسی هدایت شده بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به:


o کارگاه‌های مونتاژ سانتریفیوژ
o کارگاه‌های تولید روتور سانتریفیوژ و محل‌های نگهداری، و
o معادن اورانیوم و تخلیص اورانیوم

در مقابل، ۳+۳، اقدامات داوطلبانه زیر را انجام خواهند داد:


ــ توقف تلاش برای کاهش خرید نفت خام ایران به نحوی که مشتریان فعلی بتوانند میانگین میزان کنونی خرید نفت خام خود از ایران را کماکان ادامه دهند. بازگشت مبالغ مشخص از عواید فروش نفت ایران در خارج از کشور به ایران. در مورد معاملات نفتی مذکور، تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا بر بیمه و خدمات حمل و نقل مرتبط، تعلیق می‌شوند.
ــ تعلیق تحریم‌های امریکا و اتحادیه اروپا بر:

o صادرات پتروشیمی ایران و نیز تعلیق تحریم‌ خدمات مرتبط
o طلا و فلزات گران‌ب‌ها، و تعلیق تحریم‌ خدمات مرتبط

ــ تعلیق تحریم‌های آمریکا بر صنعت خودرو و تعلیق تحریم‌های خدمات مرتبط
ــ صدور گواهی عرضه و نصب قطعات یدکی برای ایمنی پرواز هواپیماهای غیرنظامی ایران و خدمات مرتبط. صدور گواهی بازرسی‌های مرتبط با ایمنی و تعمیرات در ایران و همچنین خدمات مرتبط
ــ عدم صدور قطعنامه‌های جدید تحریم هسته‌ای توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد
ــ عدم صدور قطعنامه‌های جدید تحریم هسته‌ای از سوی اتحادیه اروپا
ــ دولت امریکا، در چارچوب اختیارات قانونی رئیس جمهور و کنگره از تحمیل تحریم‌های جدید هسته‌ای خودداری خواهد کرد.
ــ یک کانال مالی به منظور تسهیل تجارت امور انساندوستانه برای تامین نیازهای داخلی ایران با استفاده إز درآمدهای نفتی ایران در خارج از کشور ایجاد خواهد شد. تجارت امور انساندوستانه شامل مراودات تجاری مرتبط با تولیدات غذایی و کشاورزی، دارو، تجهیزات دارویی و مخارج پزشکی بیماران خارج از کشور خواهد بود. این کانال مالی شامل بانک‌های خارجی مشخص و بانک‌های ایرانی غیر تحریم شده خواهد بود که به‌هنگام ایجاد این کانال مالی مشخص خواهند شد. کانال مزبور همچنین موارد را دربر می‌گیرد:

* نقل و انتقال‌های مالی مورد نیاز برای پرداخت تعهدات ایران به سازمان ملل متحد
* پرداخت مستقیم شهریه به دانشگاه‌ها و دانشکده ـ ‌ها برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور تا مبلغ توافق شده برای یک دوره شش ماهه.
ــ افزایش آستانه برای اخذ مجوزهای اتحادیه اروپا جهت تبادلات مالی تجارت موارد غیرتحریمی تا مبلغ مورد توافق.

عناصر گام نهایی راه حل جامع‌


 گام نهایی راه حل جامع که اعضا قصد دارند مذاکره در خصوص آن را در کمتر از یک سال بعد از تصویب این سند، به پایان رسانده و اجرای آن را شروع کنند، عبارتند از:

ــ دارای دوره زمانی بلندمدت مشخصی خواهد بود که مدت آن مورد توافق قرار خواهد گرفت.
ــ بیانگر حقوق و تعهدات اعضاء معاهده عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای و موافقت‌نامه‌های پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشد.

ــ به‌ طور همه‌جانبه تحریم‌های هسته‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم‌های چندجانبه و تحریم‌های ملی را برداشته و از جمله گام‌هایی برای دسترسی به حوزه‌های تجاری، فن آوری، مالی و انرژی را بر مبنای یک برنامه تنظیمی که در خصوص آن توافق به عمل خواهد آمد را اتخاذ نماید.

ــ متضمن یک برنامه غنی‌سازی باشد که توسط طرفین تعریف می‌گردد، برنامه‌ای که شاخصه‌های آن با موافقت طرفین و منطبق با نیازهای عملی، با محدودیت‌های مورد توافق در خصوص دامنه و سطح فعالیت‌های غنی‌سازی، ظرفیت غنی‌سازی، محل‌هایی که در آن غنی‌سازی انجام می‌شود و ذخایر اورانیوم غنی شده برای دوره زمانی که مورد توافق قرار می‌گیرد، تعیین می‌گردد.

ــ نگرانی‌های مرتبط با رآکتور اراک که توسط آژانس با نام IR ـ ۴۰ شناخته می‌شود، را کاملا برطرف نماید. بازفرآوری و یا احداث تاسیساتی که قادر به بازفرآوری باشد، ایجاد نخواهد شد.

ــ اقدامات شفاف ساز و با نظارت بیشتر مورد توافق را به طور کامل به اجرا‌ درآورد. پروتکل الحاقی در چارچوب اختیارات رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی تصویب و به اجراء درآید.
ــ شامل همکاری بین‌المللی هسته‌ای غیر نظامی باشد، که این همکاری‌ها از جمله در خصوص دستیابی به راکتورهای مدرن آب سبک قدرت و تحقیقاتی و تجهیزات مرتبط و نیز عرضه سوخت هسته‌ای مدرن و برنامه‌های تحقیق و توسعه (R&D) مورد توافق می‌باشد.به دنبال اجرای موفق گام نهایی راه حل جامع و با سپری شدن کامل دوره زمانی گام نهایی، با برنامه هسته‌ای ایران مانند برنامه هر کشور غیرهسته‌ای دیگر عضو NPT رفتار خواهد شد.

* در خصوص گام نهایی و هر یک از گام‌های میانی، این اصل اساسی که «تا در مورد همه چیز توافق نشود، در خصوص هیچ چیزی توافق حاصل نشده است» اعمال می‌شود.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۲۲۱
انتشار یافته: ۲۵۳
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت به همه مسئولان و تمام کسانی که تو این مذاکرات نقشی داشتند
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به کوری چشم بدخواهان ایران عزیز از جمله رژیم غاصب صهیونیستی و برخی دولتهای مرتجع عربی، قدرتهای بزرگ دنیا در مقابل حقوق ملت ایران سر تعظیم فرود آوردند. هرچند این راهی طولانی است و التزام عملی همه طرف ها برای رسیدن به هدف نهایی را می طلبد. و امیدواریم 6 کشور در این مدت به تعهدشان عمل کنند و دنبال بهانه های واهی نباشند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
کیا اینجا منفی میدن ؟ خارجی هستن یا ایرانی نیستن ؟ من که هنوز موندم این منفی ها برای چیه
غریبه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
نتانیاهو بای بای
بی نام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
باید دید در عمل چه می شود ! باید دید اقدامات متقابل چگونه انجام می شود ! اون هایی که خیلی خوشحال هستند فکر می کنند از فردا همه چیز ارزان می شود ؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دیروز والیبال آمریکا، امروز سیاستش و فردا ان شاءا.. صنعت آمرکا رو شکست دادیم،میدیم و خواهیم داد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دستاورد بزرگ جلوگیری از وقوع جنگ بود! جنگ با هر نتیجه ای برنده نداره، چه ما مقاومت میکردیم چه شکست می خوردیم در حقیقت خورده بودیم! جان جوانان، عمر عزیزان، سلامت جامعه و تنش سیاسی و اقتصادی و.... حاصل جنگه...
امید به روزهای بهتر تنها ثمره توافقه...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نظرم متوازن بود ولی می شد بازهم امتیاز گرفت در هر صورت خسته نباشید دکتر ظریف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تا قیمتها پایین نیاد هیچ ارزشی ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نظر من اين تيم مذاكره كننده خصوصاً جناب آقاي دكتر ظريف شايستگي دريافت نشان درجه يك لياقت را دارند .
خدا قوت قهرمان
ناشناس
| Australia |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد تدبيرواعتدال
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دوست عزیز اگر قرار بود جنگ بشه و اگر میتونستن تا حالا شده بود اما نمیتونن چون ایران عراق افغانستان و بقیه جاها نیست ما تمدن بزرگ داریم و دستاوردهای بزرگ نظامی و علمی
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
شايدازنظربعضي هاتصوربشه كه ماچيززيادي ازاين توافق بدست نياورديم درسته ولي؟؟مهمترين دستاوردمااين بودكه توانستيم جلوي تحريم كامل نفت كه واقعا مي توانست اقتصادماروفلج كنه روبگيريم كه كاريست فوق العاده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آنها جلو بسته شدن تنگه هرمز و نا امن شدن جريان نفت را گرفتند چون در صورت تحريم کامل نفت ايران چاره اي جز بستن تنگه هرمز و درگيري نظامي باقي نمي ماند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آنچه میتواند اقتصاد ما رو فلج کنه تحریم های مالی و فن آوری است.
میثم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
چیز زیادی هم بدست نیاوردیم.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر شهدی هسته ای درود بر هر ایرانی که با اتحادشان قدرت های پوشالی دنیا را به زانو در آوردند
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جو گیر نشو
ناشناس
| United Kingdom |
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تکبیرررررررر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بد نبود البته تا ما به چشم کاهش تحریم ها رو و کاهش قیمت نبینیم باور نمیکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جدي؟ پاشو برو بازار ببين چه باحال شده. طلا و لوازم الكترونيكي و كامپيوتر و ... حسابي پايين اومده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دمت گرم ظریف جان
پاسخ ها
کبری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دکتر ظریف به معنای واقعی یک نور در تاریکی بود. دوستت داریم وزیر عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خيلي خوبه. تبريك ميگم
بهنام باباپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آخه دیگه زنده باد ایران هم منفی داره...؟..؟
بعضی ها این روزها کلا منفی اند!!!!
حامد
|
United Kingdom
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بنیامین کجاست؟ کسی ندیدتش؟ بیا شلوار جین پوشیدماااااا. بنیامیییییییییییییییییییین؟ کجایی عمو؟ نکنه رفتی نقاشی بکشی. بکش بکش عمو ظریف بهت نمره میده
پاسخ ها
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ایول
آشنا
|
-
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بالاخره تلسم شکست.
تا همین حد هم خودش پیروزی بزرگیه.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
طلسم نه تلسم
ها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تلسم?????????????????
آشنا
| - |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با عرض معذرت: طلسم درسته.
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
چیکارش دارید بنده خدارو؟؟؟
بذارید هرجوری دوست داره بنویسه!
ما دیگه خرمون از پل گذشته!
تازه این تلسم فارسی تره!!!
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
طلسم !!!!!
ناشناس
| United Kingdom |
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظرافتتو عشق است ظریف
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
طلسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت اقاى ظرىف
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
حالاطلسم یا تلسم در اصل قضیه هیچ فرقی نمیکنه ظریف متشکریم
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
باورکنین یکی از بهترین توافقات رو داشتیم
این تیم خوب کارکرده و باید حمایت بشه.
چیزاییکه ما دادیم و اونا میدن مناسب و قابل قبوله.
حمایت مردمی هم لازم داریم
همونجوری که رهبر م گفتن : اینها از بچه های انقلاب هستند.
زنده باد ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ببخشيد! چيش مناسبه؟
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظریف مچکریم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر ظریف قهرمان

حقیقتا نشان دادی در سیاست کار بلد هستی
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اعتدال، متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
احسنت به تیم روحانی
mohamadreza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نظر من ایران برنده مطلق این توافق نامه هست...به امید روزهای خوب برای مردم ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تعداد باز دید کننده های پیج ها خودش یک رکورده! ده دقیقه است خبر اومده بیش از 4700 نفر خبرو خوندن! خیلی ها مثل من تو سایت های خبری موندن انگار هنوز باورمون نشده نگرانیم چیز بدی پیدا بشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ای ول ای ول داش ظریف ای ول
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
الخير فيما وقع....
حسین
|
Poland
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این ۶ ماه حالت دره نقاهت را داره و بیماری دوباره میتونه عود کنه حتی با وسعت بیشتر،اسراییل قطعاً به فکر کار شکنی در این مدت هست امیدوارم که انشالله نقشه‌هاش نقش بر آب بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
وقتی طرفین تو سازمان ملل تفاهم نامه امضا می کنن دیگه نمیشه زد زیرش. دولت ها بیان و برن آین تفاهم نامه سر جاشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آقای ظریف ممنون که نماینده واقعی ملت شریف ایران هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نظر من که در شرایط برد-برد خوب و البته عالیست
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خیلی هم عالی بود. جدا خسته نباشید
ناشناس
|
Austria
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بهتر از آنچه فکر می کردیم است ان شاالله با همین وضعیت ادامه پیدا کند.
یادمان باشد: کار را به کاردان بسپاریم و به تخصص و تخصص گرائی احترام قائل شویم.
از همه دست اندرکاران و خصوصا جناب دکتر ظریف متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جان من فدای خاک پاک میهنم
محمدکاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
موافقم
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به امید روزی که تمام تحریمها لغو بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بالاخره چند میلیارد دلار آزاد شد؟
پاسخ ها
مهیار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مثل اینکه فقط دلارهای فروش نفت رو ازاد کردن
کسی خبر نداره دلارهای بلوکه ایران تو امریکا که با سودش الان باید مبلغ کلانی باشه هم جزو دراییهای ازاد شده هست یا نه؟
ئب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
حدودشش میلیارد دلار.4.5از بابت نفت و1.5ازبابت طلا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
شكر
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مچكريم اقاي ظريف
هر روز بيشتر از قبل به راي كه دادم افتخار ميكنم
abolfazl
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من که به آمریکا اعتماد ندارم ولی ان شاءالله این توافقات به سود ملت و نظام مقدسمون باشه و مردم از زیر فشار تحریم ها خلاصی پیدا کنند
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از مردم سربلند ایران ممنونم که با انتخاب به جای خود رییس جمهوری شایسته را برگزیدند...از رییس جمهور فهیمم متشکرم که با انتساب به جا و شایسته دکتر ظریف مشکل بزرگ سیاست خارجه را حل فرمودند... امیدوارم قهرمان بعدی وزیر اقتصاد باشند...
زحمات شبانه روزی دکتر ظریف و تیمشون خلاصه نتیجه داد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جوجه رو آخر پاییز میشمارن. من که چشمم آب نمیخوره این غربی ها به توافقاتشون متعهد باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جناب دکتر ظریف خدا قوت، واقعا شاهکار کردی. مثل یه رزمنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خوبه خوشحالم توافق شد امیدوارم ادامه داشته باشه ولی چرا حرفی از حقوق بشر توش نیست هیچ اشاره ای هم نشده !!!!
العبد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ضمن تشکر از حسن نیت و تلاش دولتمردان اما با خوندن مفاد این توافق نامه مشخصه که زور میگن. دل آدم به درد میاد از این همه زورگویی.
انشاله خدا این مستکبرین رو به شر خودشون گرفتار کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
راضیم
حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ازتک تک اعضاء تیم مذاکره کننده متشکریم
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظریف ، مچکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دستتون درد نكنه أكيب مذاكره كننده مخصوصا أقاي ظريف.دوستون داريم خسته نباشين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آفرين به ظريف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بالاخره اراک چی میشه؟
ساخت راکتور اراک متوقف میشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بله فعلاً در همین وضع متوقف میشه
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خوبه چاره ای نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر اعتدال و دوستی با دنیا
بنده ی خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت به مردم ایران بابت این همه سختی تا بالاخره به نتیجه رسید
خدا قوت به آقای ظریف و معاون محترمشان بابت زحمات این چند وقته
خدا قوت به همه کسانی که زحمت کشیدند تا آنچا لایق ما بود به دست آوریم
این جنگ که نزدیک به 10 سال طول کشید هم باز ایران و ایرانی برنده شد تبریک به همه مردم ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با سلام و خداقوت به آقاي ظريف و همكاران او
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نظر من این توافق خیلی وقت پیش باید صورت میگرفت ولی به قول قدیمی ها ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست!!!!
انشاالله با یاری خدا ایران عزیزمان روی پیشرفت و آسایش بیشتری به خودش خواهد گرفت
سید فرشاد
|
-
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
احسنت بر دکتر ظریف که با ظرافت حقوق هسته ای را رعایت نمودند و موجب کاهش تحریمها در برهه کنونی گردیدند. اید کم الله....
ایرانی اصیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد دکتر ظریف!
خدا شما را برای خانواده تان حفظ نماید.
پاسخ ها
یه ایرانی دیگه
| Germany |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ظریف
خدا شما را برای ملت ایران حفظ کند!
وطن پرست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من اولین نفرم که نظر میدم
در کل خوبه
خسته نباشید اما ای کاش زودتر این برنامه ها جور میشد که این همه فشار به مردم نیاد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مطمئنی در مورد اولین نفر؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
یک بند بسیار مهم دیگه هم هست ، که ذخایر 3.5 درصد ایران افزایش پیدا نکنه ، یعنی تو این 6 ماه سانتریفیوژا
الکی بچرخن
پاسخ ها
سینا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خب عمو جان سواد لازم رو نداری نیاز به اظهار نظر شما نیست!
اینکه ذخایر افزایش پیدا نکنه به این معنی نیست ک اصلا تولید نشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به نسبت عالیه...خسته نباشید به آقای ظریف و تیم هسته ای کشورمون
علی
|
-
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این پیروزی وموفقیت رابه تیم مذاکره کننده وملت عزیزایران تبریک می گویم
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بسیار توافق خوبی بود. به نظر من بهتر از این نمی تونست باشه. چون ما رسما به کشورهای تولید کننده سوخت هسته ای پیوستیم و هم زمان اعتماد جهانی رو جلب کردیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
احسنت بر آقاي ظريف وهمكارانشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد تدبیر و امید......
پاسخ ها
وطن پرست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران
زنده باد تدبیر و امید
بی نشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
سلام
جوجه را آخر پاییز می شمارن دوستان .
بپایید از حول حلیم تو دیگ نیفتین .
یا علی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
کلا ایرانی ها همیشه زود جوگیر میشن و عادت دارن همیشه الکی شلوغش کنن.
مردغارنشین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
میخواهی بشینیم گریه کنیم که شما هم خوشحال شی؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
انشاالله همه ی طرفین بر تعهدات خود پایبند بمونن,به امید روزهای بهتر برای جهان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
متن توافق به وضوح به نفع ایران است و امریکایی داشتند زور الکی میزدند که طور دیگر نشان دهند.ما چیز خاصی را از دست ندادیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بابا تو دیگه کی هستی ؟
ديسفان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
متشكرم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود و خسته نباشید به انسان متفکر و آینده نگر دکتر ظریف و همکاران
به امید اعتدال نهایی در دنیای نسبتا خشن امروزی
سلطاني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
پيروزي تيم هسته اي كشورمان را به رياست محترم جمهور و ملت قهرمان ايران تبريك مي گوئيم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خیلی هم عالی!
پاسخ ها
ديسفان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
متشكرم از تيم مذاكره كننده
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ضمن خسته نباشید به تیم مذاکره کننده
در کسب این افتخار بزرگ برای ملت ایران آرزوی سربلندی را از خداوند منان را دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این بزرگترین دستاورد 100 روزه دولت تدبیر و امید است.لطفا آقای روحانی در گزارش 100 روزه به مردم این پیروزی بزگ و نتایج بعد از آن را گزارش نمالید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظريف دوستت داريم اي ول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آقای دکترظریف ممنوننیم
محسن خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
پاینده باد ایران وایرانی
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مهم دانش غنی سازی و تجهیزاتش که در کشور باقی میمونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد شعور وعقلانیت ایرانی
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
عرض سلام خدمت هموطنان عزیز
و خداقوت به هیات مذاکره کننده ایرانی
ان شاالله این توافق گشایش خوبی جهت توسعه راهبرد میهن اسلامی ایران عزیزمان در عرصه سیاست خارجی و حل مشکلات هم میهنان عزیزمان باشد.
خداوند به همت شما مردم در انتخاب صحیح، جدیت رهبری عزیز در راهبردی حل مساله و همت عزیزان مذاکره کننده و آقای روحانی در حضور متفاوت در عرصه بین الملل و حل مساله از طریق تغییر پارادایم سیاست خارجی ضمن حفظ ارزش های موردانتظار اکثریت ملت از ایشان، خیر عطا فرماید.
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
دهک يکي مانده به آخر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مبارک است انشاءا...اميد وارم بر اقتصاد داخلي نيز تاثير داشته باشد حد اقل مشکل دارو حل شودبيماران مختلف بخصوص سرطاني التماس دعا دارند.(لطفا حذف نکنيد)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این یک نسخه ترجمه شده با ادبیات نگارشی ایرانی است، تفسیر کلمات با متن انگلیسی میتونه وزن دیگه ای هم داشته باشه. امیدوارم در این مسئله ما برگ نخورده باشیم
اعظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ظریف زنده باد روحانی زنده باد صلح
كاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر شما
دمتون گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
روحانی مچکریم.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اصلا معلوم نیست هدف این ها از بازرسی کارگاه های ساخت سانتریفیوژ چیست. ساخت سانتریفیوژ چه ربطی دارد به اورانیوم غنی شده و سطح آن؟
پاسخ ها
حامد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
سانتریفوژ بیشتر یعنی غنی سازی بیشتر.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با سلام.
اگر توافق بر سر استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در این مدت کوتاه توسط دولت جدید امکان پذیر بود، آیا واقعا نمی شد قبل از شهریور 90 و آغاز دوره ی جدید وبسیار سختگیرانه تحریم ها این توافق حاصل شود؟
پاسخ ها
وحيد
| United Kingdom |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خوب اون موقع فشار تحريم اينقدر نبود
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با سلام
از آقای ظریف بابت مدیریت بسیار عالی سیاست خارجی متشکرم . دست مریزاد . علی یارت جوانمرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران
پاسخ ها
وطن پرست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران و ایرانی
علیرضاطاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران اصلی درمذاکرات. ضرورت هوشیاری برای بهانه جویی های بعدی غرب برای مسیولین قابل تامل است . علیرضاطاهری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
همه مردم خوشحالند
ظریف مچکریم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خداقوت و حق نگهدارتان باد
yas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
باتوجه به متن فوق بلحاظ حقوقی ایرادی وارد نیست ومتن بسیار قوی و قابل فهم استفاده شده و اظهارا وزیر امرخارجه کاملا تصدیق میشود از همه ایرانیان تشکر می کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این یعنی دیپلماسی.
حسین بیانی از تبریز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آقای دکتر ظریف تبریک صمیمانه ما را ببذیرید مرسی دست مری زاد متشکریم
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مبارک است اين خجسته پيروزي قدم بعدي اقتصاد
ناشناس
|
Australia
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
یعنی حالا بیکاری و ازدواج و گرانی حل میشه؟؟
بهانه دیگری نخواهد بود؟
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دکتر ظریف خسته نباشی خدا قوت مردم را شاد کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
حالا ارزونی می یاد یا کماکان درفصشار قیمتها خواهیم سوخت
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به آقای ظریف و تیم همراهش خدا قوت میگم.بالاخره طلسم منحوس مذاکرات حل ناپذیر اتمی را شکندند.انشالله که با اقدامات مناسب بعدی به دنیا ثابت کنند که ایرانی مردانه پای حقش و حرفش می مونه و بهانه بدست زورگوها و فرصت طلبها نمیده. انشالله که این توافق پایدار باشه و مردم چشم انتظار بتونن ثمراتش را هرچه زودتر لمس کنن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بترکه چشم کشورهای عربی حسود و بخیل
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ان شالله که طرفین به مفاد این تفاهم نامه پایبند باشند تا مشکلات بر طرف شه و راه برای توافق جامع باز بشه
پاسخ ها
ديسفان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اسرائيل وعربستان خيلي ناراحتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زياد هم خوشحال نشيد تازه اول راهيم
پاسخ ها
منصف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مهمترين قسمت مسير همون ابتداشه كه درست استارت بزنيم . . . پس درسته كه اول راهيم ولي خوشحاليمون بيدليل نيست
ناشناس
|
-
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بارک الله با همه این کوشش بالاخره خوب بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت. توافق بسیار خوبی است و غنی سازی ادامه خواهد داشت و تمام تاسیسات هم به شکل فعلی خود حفظ خواهد شد و تنها گسترش و توسعه نخواهد یافت.
ممنون از تیم قدرتمند دیپلماسی کشور بخصوص ظریف بزرگوار
مصطفي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از دكتر ظريف و همكارانش متشكريم و بهشون خسته نباشيد ميگيم.
پاسخ ها
ابراهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدایا شکرت
ازدلسوزان نظام نیز متشکریم
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بچه ها لطفا از طرف ما شهرستانیها به استقبال دکتر برین و ازش تشکر کنین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
چشم هموطن
ستاره خورشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اینجاست که باید گفت:روحانی مچکریم...بزن اون دست قشنگه رو...
مجید کلانتری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خداوند پشت وپناه ملت سرافراز ایران زمین باشد وچشم دشمنان کور گردد
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آقای ظریف تا زنده هستی این مذاکرات رو به سرانجام نهایی برسون و غائله رو ختم کن تا تمامی تحریم برداشته بشه و ایران هم مثله بقیه کشور های دنیا باهاش برخورد بشه و باهاش مراوده داشته باشن.
از طرف یک جوان ناکام
ناشناس
|
Thailand
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
حالا بایستی هزار چشمی مراقب امنیت دانشمندان وساختاری های هسته ای باشیم .چونکه اسرائیل ول کن نیست و میخواد از جای دیگه ضربه بزنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دیگه دستشون به دانشمندا نمی رسه . تدابیر امنیتی خیلی بالا رفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
باید از ظریف به نحوی قدردانی بعمل آید
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جناب ظریف.شرافت شما و جناب روحانی قابل سپاس و تقدیره
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خداقوت رفیق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به کوری چشم عربستان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با دوستان مروت -با دشمنان مدارا
بازی برد-برد به سود دو طرف
ناشناس
|
China
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من هم از تلاش همه این عزیزان تشکر میکنم و براشون ارزوی سلامتی و موفقیت دارم .
البته این اولین بار است که من در تابناک پیام گذاشتم امیدوارم پیامم را به نمایش بزاره که انگیره ای بشه همیشه پیام بزارم
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خسته نباشدبه آقای ظریف و تیمشان و همچنین دست اندرکاران سایت تابناک که بهترین خبررسانی رو در رسانه های ایرانی طی این چندروز داشتند
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
حالا پول فروش نفت و مواد پتروشیمی که تحریمش برداشته شده چگونه به دست ایران میرسه با وجود تحریمهای بانکی و در کل چقدر عاید ایران میشه.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
انشالله که رفع این تحریم ها تاثیری هم در معیشت و اقتصاد مردم داشته باشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به امید روزی که عربستان سرافکنده تر بشه .زنده باد ایران.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد....
آراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا یارتان آقای ظریف ویارانت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بیاد شهیدان هسته ای ( شهریاری و .. )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من هم خوشحالم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
راستی آزمایی انجام این توافق بر عهده آژانس گذاشته، اما آیا این کشورها مخصوصا آمریکا روی گزارشات آژانس تاثیر نمیذارن که گزارشات را خلاف واقع جلوه بدند
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
همدلی ویکپارچگی مسولین نظام اسلامی قابل تقدیر است خداوند طرفدار ایرانه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بنام ایزد یکتا - از زحمات تمامی دست اندرکاران مذاکره کننده در ژنو کمال تشکر و امتنان را داریم آنان ثابت کردند که می شود فعل توانستن را در هرکجای دنیا صرف کرد.آفرین بر غیرت ایرانیتان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دعاهاي ما مادرهاكه جوونامون نياز به كار و ازدواج و ... دارند مستجاب شد شكر خدا ........
قدیرنعمتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران همیشه قهرمان که فرزندان مدبری امثال دکترظریف وهمکاران زبده اش رادر درون خودداره واقعآ اززحمات شبانه روزی ومجدانه ایشان وگروهش که اقتداروحقانیت ایران وایرانی رابه اثبات رساندندقدردانی وسپاس میگوئیم . خداقوت
شیخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به امید سربلندی ایران عزیزمان و اینکه حرف هامون یکی باشه و اینکه سیاست را سپرد به اهلش .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
روحانی مچکریم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
به کوری چشم نتانیاهو
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این موفقییت نتیجه انتخاب وانتصاب مناسب است . وقتی هر کسی در جای خودش قرار بگیرد از این دستاوردها بسیار حاصل می گردد.به رایم افتخار می کنم.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظريف جان اي سرباز دلاور عرصه ديپلمات كه يك تنه در مقابل 6 كشور ايستادگي كردي پيروزيت مباركباد درور خداوند بر تو باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جلو ضرر رو از هرجا بگیری منفعته.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود به امیر کبیر ایران دکتر ظریف
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت جناب وزیر ( و تیم دیپلماتیک )
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بالاخره چی بدست اوردیم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خوابی؟
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ممنون . خدا قوت . خسته نباشید .
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جواد جان خسته نباشی مردونه اومده تو کار مردونه هم تمومش کردی لطفا گامهای بعدی محکمتر
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تااین حدش هم خوبه بلاخره باید جواب اعتماد مردم را داد این دولت و تیم جدید دنبال آرام کردن جو موجودهستند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
گسترش وتوسعه نخواهدیافت چه معنی میدهد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ایول به اقای ظریف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
نتانیابو باید خیلی عصبانی باشه!
عزیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
صلح ودوستی ومتانت ودرایت آفرین برتیم ورزیده وسخت کوش جناب دکترظریف .فردابه ازاین خواهدبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بزن دست قشنگه رو
علی پیره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
کندن یک مو از خرس هم غنیمت است
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ضمن عرض خسته نباشید به جناب آقای ظریف و همکاران محترمشان
به امید روزی که دیگه مجبور نباشیم برای نفس کشیدن منتظر اجازه این ابرقدرت ها باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
كلا از همه ي عوامل موجود براي اين توافق متشكرم و البته خيلي خوشحالم كه فابيوس بعد از مذاكرات همچين عصبي به نظر مى اومد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا رو شکر.
بالاخره من خونه دارشدم. شغل پیدا کردم . معیشتم درست شد. حیثیتم تو دنیا سرجاش برگشت.
تشکر از دکتر روحانی و تیمش
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
همه با هم به پیشواز دلیر مردان دیپلماسی خواهیم رفت زنده باد ایران
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
سلام ، خدا قوت !!! اينشاالله با كمك و ياري خداي مهربان كيد دشمنان به خودشان بر مي گردد!!! بچه ها موشكريم !!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
سلام وخسته نباشید خدمت دکتر ظریف .
موفقیت شما چیزی کمتر از ملی شدن صنعت نفت نبود . تاریخ نام شما را به عنوان یک وطن پرست واقعی به نیکی ثبت خواهد کرد.
اون روز تا حالا کجا بودید که جاتون واقعا خالی بوده .
سلامت باشید.
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظریف جون ای ول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
الان قیافه آل سعود دیدنیه ها!!!!!!1
احمد هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از همه دست اندرکاران ، مذاکره کنندگان و مقامات عالیه که حامی مذاکره کنندگان بودند تشکر می کنم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
امیدکه عموم مردم بهرمند شوند!
فیروز اصغری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود میفرستم به شهدای هسته ای و خدا قوت می گویم به ظریف عزیز وهمکارانش که واقعا طلسم را شکستند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از دكتر ظريف و همكارانش صميمانه متشكريم
خدا قوّت هم ميهنان
mardin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بی کران بر دکتر ظریف که باعث افتخار هر ایرانی می باشد واز دکتر روحانی ودلت تدبیر امید سپاس فراوان را داریم:)))
مریم سراوانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت به همه مسئولان و تمام کسانی که تو این مذاکرات نقشی داشتند
LAST MAN
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
الحمد الله رب العالمین
politician
|
-
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
واضح است که در هر کاری تخصص لازم و ضروری است و این تخصص در وزارت خارجه شکل رفت.امیدواریم که به مرور زمان ام نهایی نیز موفقیت آمیز باشد. به همه ی ملت ایران تبری میوییم.
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
lمتشکریم .آیا 5%برای استفاده کافیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
تا چه استفاده ای منظور شما باشه. برای استفاده معمولی و نیروگاه بله ولی برا کار تحقیقاتی بستگی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
در متن انگلیسی چند پانوشت هم در صفحات هست که ترجمه آنها در اینجا نیامده است. آنها هم مهمند...
رحیم م
|
United States
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ایران سربلند نامت همیشه جاودان. دولتمردان حاذق به حق که تلاش والا ونتیجه مصلحت امیزی به ارمعان اوردید.خدا یارتان
آروین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با تشکر از آقای ظریف وهمکاران وآرزوی ایرانی سربلند
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
این آمریکائیها خیلی مرموزن خدا بخیر بگزرونه
ولی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من به روحانی رای ندادم ولی با تمام وجود ازش متشکرم. خدا میدونه مردم چقدر در فشارن و گرانی امونشون رو بریده به امید روزهای خوب و باعزت برای ایرانی های عزیز. عرب ها باید برن دنبال کارشون آخه یکی نیست بگه ای بدبخت ها شما چی دارین و میخواین چکار کنین بعد از تموم شدن نفتتون. چی دارین. ما شمارو پشت سر گذاشتیم و می ذاریم با تمام سرعت. ما آدم های باهوشی داریم که بالاخره روزی ایران با قدرت و واقعی رو مثل گذشته باشکوهش سرپا نگه می دارند و سرافراز. جانم فدایت ای ایران عزیزم.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خیلی عالی بودم . دیپلمات ها خسته نباشند موج مثبتی بین مردم به راه انداخته شده. چشم اسراییل کور شد
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ازت راضیم ظریف
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از توانائي بالاي تيم مذاكره كننده كمال تشكر را دارم ، اميد است در آينده نيز موفق باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
جالبترين وجه اين توافق اينه كه در مورد گاز ايران حرفي به ميون نيامده يعني ما مي تونيم تو گاز و مخصوصا تو فازهاي عسلويه خوب كار كنيم و درآمد داشته باشيم.
علي اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اقاي دکتر ظريف وهمراهان گرامي خسته نباشيد همان شد که ميبايد شود لطفا حواستان به دشمنان هم باشد متشکريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
از دکتر ظریف و همکاران ایشان به خاطر تلاش در جهت کاهش تنش ها متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
نكنه بعد يه مدت بازي در بيارن بگن توافق رو نقض كردين تيم مذاكره كننده بايد همچنان بيدار باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
متاسفانه به نظر میرسد در ازای چیزی که از دست داده ایم،به همان مقدار به دست نیاورده ایم.
مهاباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
چرا هیچ کس از حماسه اقتصادی حرف نمی زنه باید کم کم منتظرش باشیم.
جواد
|
-
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
امیدواریم وضع خوب بشه .ولی حسابی برامون لیست کردن .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
بسیار عالی عمل کردند
saeed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا را شکر دیپلماسی لبخند جواب داد . به امید فردایی روشن تر .
مجید از قائم شهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
زنده باد ایران، زنده باد مردم ایران، انشاالله با تعامل با دیگر کشورها ، بزرگترین قطب اقتصادی در جهان خواهیم شد. پیروزی از آن ماست
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
منم به نوبه خودم این پیروزی بزرگ رو به مقام معظم رهبری ورییس جمهورمحترم جناب دکترروحانی ملت بزرگ وپیروز ایران تبریک میگم وهمچنین به تیم مذاکره کننده دررأس اونا دکترظریف خداقوت وخسته نباشید بگم آینده ازآن ایران وایرانی است باتشکر
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت تبریک به مردم ایران آریایی (ای کاش این توافق 8سال پیش اتفاق می افتاد که اینقدر مردم به سختی نمی افتاد )
مرادی نیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دوستان این آغازی برای یک شروع خوب است، طبیعیه ما در گام اول نمی توانیم به همه خواسته هامون برسیم ولی اگه این روند رو درست ادامه بدیم و خوب مدیریت کنیم می توانیم در گامهای بعدی به سایر خواسته هامونم جامه عمل بپوشانیم. به یک انسجام محکم داخلی برسیم این مذاکره نتایج خوبی برای کشورمون در پی خواهد داشت.
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خدا قوت
رشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
من و دخترانم عسل و کوثر وهمسرم از تیم با غیرت دکتر ظریف متشکریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ماست و شیر ارزان می شه؟
shima
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
خوب خدا رو شکر امیدوارم همه چیز ارزون شه
کردستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
ظریف جان مچکریم،خسته نباشید به خودت و همکارانت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
مهم ترین حقی که از ایران گرفته شد:

بازفرآوری و یا احداث تاسیساتی که قادر به بازفرآوری باشد، ایجاد نخواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دقیقا با نظرت موافقم
کردستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
امیدوارم ارزانی و فراوانی برای مردم به همراه داشته باشد چون قشر عظیمی از مردم در سختی بسر می برند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
وقتش رسیده که حسابمون را با این حکام وهابی عربستان تسویه نماییم و روابطمان را به حداقل ممکن تقلیل دهیم .
فرهنگی بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
باش تا صبح دولتش بدمد کاین از نتایج سحر است
قائم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
یادمان نرود اگر به این نقطه از پیشرفت نرسیده بودیم امکان نداشت این قدرتها سر میز مزاکره بنشینند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
چون ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم توافق بسیار مفید است به کوری چشم دشمنان ایران پیشرفت خواهد کرد زنده باد اعتدال و عقلانیت امروز که این سگ نجس اسراعیل عصبانی است قطعا موفقیت با ماست
پژي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
يعني پرايدارزون ميشه؟؟؟؟؟!!!!!!
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
لعنت خدا بر نتان یابو
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
درود بر دکتر ظریف و همرانش ....
tanaghoz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
کسی میدونه اون قسمت که نوشته در مقابل 3+3 اقدامات داوطلبانه زیر را انجام خواهد داد
داوطلبانه یعنی چی؟
ناشناس ازاندیمشک
|
United States
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دست شمادردنکنه خداقوتی بده به جناب ظریف وتیم مذاکره ک

ننده تبریک میگم به آقای دکترروحانی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
آقای ظریف از نوابغ دیپلماسی هستند. امیدوارم خداوند بهشون عزت بده و کمک کنه افراد مغرض نتونن مانع کار ایشون بشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
با تشکر از تیم مذاکره کننده
خسته نباشید
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
اگر واليبالي به قضيه نگاه كنيم به نظر من امتياز گرفتيم اما بصورت 2 گيم از 5 گيم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دمت گرم
دستت درد نکنه
ممنون آقای دکتر ظریف
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
لطفا متن انگلیسی توافق نامه را در سایت بذارید.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
توان مذاکره هوشمندانه،اطمینان از حمایت و دعای انسان های مظلوم و امیدوار،اعتقاد به وعده های الهی توانست دنیا را در برابر ایران و ایرانی به احترام وادارد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری