بازدید 24740

جنایت ؛ پایان دوئل برای دوستی با 2 خواهر

کد خبر: ۳۵۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۱ 17 November 2013
درگیری دو پسر جوان بر سر دو خواهر سرانجام رنگ خون گرفت. در این درگیری پسر 17 ساله ای جان خود را از دست داد و پسر 18 ساله به اتهام قتل پای میز محاکمه قرار گرفت.

 به گزارش قانون، ساعت یک بامداد 14 مهر سال گذشته وقوع یک فقره درگیری دسته جمعی در پارک طرشت به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد‌.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد نوجوانی به نام "کامران‌. ت" 17 ساله به علت اصابت ضربه چاقو مصدوم و به بیمارستان شهید فیاض بخش انتقال داده شده که با وجود انجام اقدامات درمانی‌، بر اساس نظریه تیم پزشکی مصدوم به علت شدت جراحت وارده به قسمت چپ قفسه سینه فوت مي‌کند‌.

با ارجاع پرونده به اداره دهم پلیس آگاهی‌، تعداد 9 نفر از افراد دستگیر شده از سوی مأموران کلانتری 118 ستارخان به اسامي‌"امین‌. ر" ( 20 ساله )‌، "مسعود‌. ع" (‌19 ساله)‌، "علی‌. الف" ( 20 ساله )‌، "علی‌. گ" ( 25 ساله )‌، "رامین‌. ح" ( 20 ساله )‌، "نبی‌. ت"  (20 ساله)‌، "رویا‌. ح" ( 20 ساله )‌، "رمینا‌. ح" ( 15 ساله و خواهر رویا ) و "سپیده‌. س"   (18 ساله)‌، به اداره دهم منتقل و تحقیقات از آنها در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت‌.

در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که دو نفر از متهمان به اسامي‌"امین" و "رامین" به واسطه آشنایی و علاقه جداگانه ای که هر یک به یکی از دو خواهر به اسامي‌رمینا و رویا داشتند‌، ابتدا در منطقه مهرآباد جنوبی با یکدیگر دچار درگیری لفظی شده که در ادامه آن‌، رامین برای درگیری با امین اقدام به گذاشتن قرار ملاقات در داخل پارک طرشت مي‌کند‌. در زمان درگیری امین به همراه یکی از دوستانش به هویت "مسعود‌. ع" و همچنین رویا‌، رمینا و دختر دیگری به نام سپیده در پارک حاضر مي‌شود و با حضور "رامین" در محل قرار‌، این دو بار دیگر با یکدیگر درگیر مي‌شوند‌.

 بر اساس تحقیقات انجام شده‌، تعدادی از افراد حاضر در داخل پارک به شرکت کنندگان در درگیری تذکر مي‌دهند که از پارک خارج شوند اما "رامین" با بی اعتنایی با این افراد درگیر شده که از سوی چند ناشناس مورد ضرب و شتم قرار مي‌گیرد‌.

همزمان با شدت گرفتن درگیری‌، امین طی تماس تلفنی موضوع درگیری در داخل پارک را به کامران - مقتول - اطلاع مي‌دهد که مقتول نیز به همراه یکی از دوستان خود به نام "محمد‌. ر"27 ساله در داخل پارک حاضر و وارد درگیری مي‌شود که پس از مدت کوتاهی پیکر نیمه جان وی از سوی

"مسعود‌. ع" و "سپیده‌. س" به بیمارستان منتقل و به علت شدت جراحات فوت مي‌کند‌.
 در ادامه رسیدگی به این پرونده‌، کارآگاهان اداره دهم با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی سایر افراد شرکت کننده در درگیری به نام‌هاي "حسن‌. ح" ( 25 ساله )‌، "علیرضا‌. ح" ( 17 ساله و برادر حسن )‌، "سعید‌. ع" ( 25 ساله )‌، "امید‌. ح" ( 25 ساله ) و "محمد‌. ر "( 27 ساله ) شدند‌.

 با شناسایی "محمد‌. ر" به عنوان دوست مقتول در زمان درگیری‌، کارآگاهان در تحقیقات متوجه شدند که وی یکی از اراذل و اوباش محله مهرآباد است که دارای سوابق متعدد در پلیس امنیت تهران بزرگ مي‌باشد‌. بلافاصله هماهنگی‌هاي لازم با پلیس امنیت انجام و "محمد‌. ر" 17 آبان دستگیر و در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت‌.

 در ادامه تحقیقات و با توجه به شناسایی دیگر افراد شرکت کننده در درگیری‌، کارآگاهان 24 آبان اقدام به دستگیری حسن و علیرضا ( دوبرادر )‌، سعید و امید کرده که همگی آنها در تحقیقات اولیه منکر هرگونه نقش خود در درگیری يا اطلاع از جنایت مي‌شوند‌.

 سرانجام با انجام تحقیقات پلیسی مستمر‌، "علیرضا‌. ح" به عنوان متهم اصلی پرونده لب به اعتراف گشوده در اظهارات خود با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت‌، به کارآگاهان گفت : شب حادثه با لخت شدن مقتول و وارد شدن وی به داخل درگیری‌، افراد زیادی او را احاطه کردند که در یک لحظه روی زمین افتاد‌.در همین زمان من نیز روی سینه او نشستم و با چاقویی که همراه داشتم ضربه ای را به سینه او وارد کردم‌.

 با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت دیگر متهمان نیز به شرکت در درگیری منجر به جنایت اعتراف کردند‌.

با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که صبح دیروز 14 متهم پرونده به ریاست قاضی عزیزمحمدی و با حضور چهار قاضی مستشار پای میز محاکمه قرار گرفتند. در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده علیرضا 18 ساله متهم به مباشرت در قتل عمدی و محمد 32 ساله متهم به معاونت در قتل عمدی کامران هستند. دیگر متهمان پرونده نیز متهم به شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل هستند. در ادامه اولیای دم در جایگاه حاضر شده و برای قاتل پسرشان تقاضای قصاص کردند.

آنها در شکایت خود گفتند: شب حادثه دوستان کامران با او تماس گرفتند و گفتند امین دعوا کرده است. پسرمان هم با اصرار دوستانش به محل درگیری رفت.

رئیس دادگاه سپس با تفهیم اتهام به علیرضا از او خواست به دفاع از خود بپردازد.متهم نیز با قبول اتهامش گفت: شب حادثه مقتول روی زمین افتاد که من با چاقویی که همراه داشتم ضربه ای به سینه اش زدم. من قصد کشتن او را نداشتم و حالا از کارم پشیمانم.

سپس محمد در جایگاه قرار گرفت که با رد اتهامش گفت: شب حادثه در پارک در حال بازی فوتبال بودم که متوجه دعوا شدم. برای میانجیگری وارد دعوا شدم که مقتول تعادلش را از دست داد و روی من افتاد. بعد هم علیرضا ضربه ای به او زد. من هیچ نقشی در این درگیری نداشتم.

 در ادامه دیگر متهمان پرونده به دفاع از اتهام شرکت در نزاع دسته جمعی پرداختند. پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۱۴
hllll
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
اگر مرتکبین اوباشگری و لات بازی را بفرستند معدن ذغال سنگ و آهن و/یا در مناطق بد آب و هوا برای کار اجباری مطمئن باشید دیگر دست از پا خطا نمی کنند.
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
چاقو سلاح سرد محسوب مي شود و جا دارد مسئولين امر مخصوصآ در قوه قضاييه و نيروي انتظامي جديت بيشتري در برخورد با حمل كنندگان آن نمايد.متاسفانه در سال هاي اخير بيشتر شاهد اين نوع وقايع تاسف بار هستيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
از قدیم گفتن بازی شکستنک دارد، سر شکستنک دارد!
به نظر من خیلی مسخره هست که حالا پدر و مادر مقتول درخواست قصاص کردن! جلوی بچه شون رو نگرفتن و یا با توجه به اطلاعشون از دعوا پلیس رو در جریان نگذاشتن و حالا طلب دارن. این دعوا مرگ در پی داشت چه با چاقو چه با طناب دار. خود مقتول با علم به موضوع و برای دعوا کردن رفته حالا که خودش دچار خسارت شده به دنبال رفع و یا جبران و یا تلافی و انتقام هست. این جریان بطور کامل مسخره هست. به نظرم همه باید شلاق بخورن حتی خانواده هایی که خبر دار شده بودن و سالها برن زندان!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
فقط لطفا طوري اعدام كنيد كه مجددا زنده نشود. با تشكر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
چه شیر توشیری شد
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
صد رحمت به زماني كه ما 17 سالمون بود....اسم يه قلب ميكشيديم رو دفترمون بايد به 100 نفر جواب پس ميداديم..(تروخدا منتشر كن تابناك)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
این اراذل و ازجمله دختران همراه آنها نباید آزاد شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
ببینید چگونه این بچه بازی ها به مرگ منجر میشه. سن همه خیلی کم بود. واقعا جای تاسف داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
مثل دعواي حيوانات براي تصاحب جفت!؟
اشرف مخلوقات...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
قاتلین و کسایی که میخوان قاتل بشن توجه کنید توجه کنید

همه بعد قتل پشیمون میشن
لطفا الان پشیمون باشید و از نعمت عقل و شعور استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
خواستن جلو 3 تا دختر بگن ما زورمون بیشتره...آخی..پسرا چقد ساده هستن...ببین حالا چطور دو تا جوون کشته میشن سر خودنمایی:( خدا به پدر مادرشون صبر بده..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
حادثه تلخ است اما حاوی پیام است برای سایر جوانان. جوان ایرانی غیرتت کجا رفته که وقت گرانبهایت را، عمرت را اینگونه تباه می کنی! جوان ایرانی چرا اجازه می دهی غرور کاذب فرصت زندگی کردن را از تو با بی رحمی بستاند!
برو کار می کن مگو چیست کار که سرمایه جاودانی است کار. می گویی کدام کار؟ می گویم هر کار آبرومندی. می گویی کدام درآمد؟ می گویم با هر درآمد حلالی؟ می گویی تا کی؟ می گویم این سوال شیطانی است که تو را از نعمتهای دور بر دور می کند. پس به ان سوال هرگز فکر نکن و در عوض فقط کار کن.
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
یعنی در طی تمام این ماجرای طولانی و با وجود وقوع آن در انظار عمومی در پارک باز هم کسی به پلیس خبر نداده؟
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
علت اصلی از بی توجهی پدرها ومادرها می باشدکه ازفرزندان خود غافل وبه دلیل غرق شدن در مادیات به یاد تربیت آنها نیستند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی