بازدید 18288

روانشناسان عامل افزایش طلاق هستند!

نائب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق با انتقاد از نبود معاونت خانواده در وزارتخانه های کشور، گفت: به عقیده من یکی از عاملان افزایش طلاق روانشناسان هستند چون با مراجعه زوجین برای مشاوره خطاب به آنها می گویند که شما به درد هم نمی خورید پس باید طلاق بگیرید.
کد خبر: ۳۵۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵ 05 November 2013
نائب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق گفت: با توجه به تحقیقات میدانی صورت گرفته از تعداد ازدواج های موقت کشور، نسبت ازدواج موقت به ازدواج رسمی در کشور 2 به 10 است.

به گزارش ایرنا «علی مظفری» در یک نشست خبری، افزود: از آنجا که ازدواج موقت در کشور به ثبت نمی رسد، یافتن آمار دقیق از این نوع ازدواج بسیار سخت است اما با تحقیقات میدانی صورت گرفته به ازای هر 10 ازدواج دائم، دو ازدواج موقت در کشور انجام شده است.

وی درباره ضرورت ثبت ازدواج موقت در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق، ادامه داد: متأسفانه بسیاری از افراد نسبت به ثبت ازدواج موقت تمایل ندارند به همین دلیل شیوه ای را انتخاب می کنند تا کسی متوجه ازدواج موقت آنها نشود.

مظفری اضافه کرد: در این راستا عاقدینی هستند که خارج از دفترخانه اقدام به ثبت غیر قانونی ازدواج موقت می کنند و برای این کار نیز گواهی صادر می کنند؛ اما فاقد ارزش قانونی بودن این گواهی ها موجب شده که خانم ها در صورت شکایت براساس این مدارک، دست شان به جایی نرسد.

وی با بیان اینکه دفاتر ازدواج از طلاق جدا هستند، گفت: یکی از شروط تأسیس دفتر ثبت طلاق این است که فرد مجوز دفتر ازدواج نیز داشته باشد، بنابراین در تهران تنها 150 دفترخانه ثبت طلاق وجود دارد.

مظفری تخلف عمده سردفتران ازدواج و طلاق را اداره دفتر به وسیله فرد دیگر عنوان و بیان کرد: این امر موجب می شود تا کارهای غیرقانونی و ثبت غیرقانونی ازدواج و طلاق در این گونه دفاتر رواج پیدا کند.

وی از تفاوت قائل شدن قانون میان دفاتر ثبت اسناد رسمی و ازدواج و طلاق خبر داد و گفت: دفترداران دفاتر اسناد رسمی بیمه، بازنشستگی و از کارافتادگی دارند که دفترداران ازدواج و طلاق از هیچکدام از این حقوق برخوردار نیستند.

مظفری افزود: حتی دفترداران اسناد رسمی می توانند امتیاز دفتر خود را به فروش برسانند اما دفاتر ازدواج و طلاق این گونه نیست.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا با تصویب قانونی این سردفترخانه ها را نیز زیرمجموعه اسناد رسمی قرار دهد و یا امتیازاتی نیز برای این سردفتران قائل شود.

نایب رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق تاکید کرد: با توجه به درآمد پایین دفترخانه ها و تعرفه کم ثبت ازدواج و طلاق، دفترخانه هایی با سوءاستفاده و بهره گیری از دلال 200 مورد طلاق در ماه ثبت می کنند تا درآمدشان بالا برود، در حالی که تعداد ازدواج های ثبت شده توسط آنها در ماه حتی به 2 عدد هم نمی رسد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در کشور ما هیچ نهادی برای خانواده تشکیل نشده است و آنهایی که داعیه خانواده را دارند تا به حال به این موضوع به صورت کارشناسی نپرداخته اند.

وی با اشاره به نقش آموزش در کشور ما درموضوع امر ازدواج، گفت: تا به حال کسی به جوانان ما درباره ازدواج آموزش های لازم را نداده، به طور مثال هنوز یک الگو برای جهیزیه مطلوب تهیه نشده تا جوانان ما عرف جهیزیه را بدانند.

مظفری خاطرنشان کرد: همانگونه که برای مهریه عرفی معین شده، برای نامزدی، مهریه و خرید وسایل نوزاد (سیسمونی) هم می توان عرفی ایجاد و سقفی تعیین کرد.

مظفری عمده دلایل طلاق را در جامعه مسائل اعتقادی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: جوانان ما باید قبل از ازدواج تحت نظارت خانواده و مطابق شرع با هم ارتباط بیشتری داشته باشند تا همدیگر را خوب بشناسند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها، گفت: متأسفانه ما تا لحظه ازدواج دختر و پسر را جدا از هم نگه می داریم و این سبب شده که جوانان ما نحوه رفتار با جنس مخالف خود را بلد نباشند.

نائب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق با انتقاد از نبود معاونت خانواده در وزارتخانه های کشور، گفت: به عقیده من یکی از عاملان افزایش طلاق روانشناسان هستند چون با مراجعه زوجین برای مشاوره خطاب به آنها می گویند که شما به درد هم نمی خورید پس باید طلاق بگیرید.

وی کتاب ˈاحکام روابط زن و مردˈ از رهبری را کتاب به روز و خوبی در خصوص خانواده عنوان و مطالعه آن را به جوانان و زوج ها توصیه کرد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷۲
انتشار یافته: ۱۰
عبداله زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
این آقا بهتره بره یه مطالعه درباره علل طلاق انجام بده بعد بیاد علل طلاق را به گردن روان شناسان بیاندازد.در صورتی که تمام آموزش های قبل از ازدواج که در دانشگاه ها - مراکز مشاوره ها و بهزیستی و دیگر مراکز انجام می شه را روان شناسان انجام می دهند و خیلی از پرونده های دادگاهها را روان شناسان بررسی و مصالحه می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
مشکل اصلی طلاق در کشورمان،ازدواج است نه روان شناسان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
حالا اگر دفتر طلاق کم باشد حتما طلاق هم کم میشه ! حتما! این کارهای عمیق اساسی و کارشناسی رو بکنید تا کم میشه!
حمیدرضا ساسان فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
1- روانشناسان از ارایه یک نسخه واحد برای مشکلات مردم خودداری می کنند.
2- روانشناسان از ارایه رهنمود مستقیم مبنی بر گرفتن طلاق خودداری می کنند و مراجع را برای گرفتن تصمیم مورد فشار قرار نمی دهند.
3- معمولا وکلا به طلاق دامن می زنند
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
بسیاری از سخنان مطرح شده منطقی هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
با این تیتر کاملا موافقم! دوست من برای مشاوره پیش یک روانشناس رفته بودو او هم خیلی راحت و سریع پیشنهاد طلاق داده بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
طلاق چیز بدی نیست. چرا باید یکی از دو نفر و به خصوص زن بسوزد و بسازد در حالی که روانشناس می داند که این دو نفر نمی توانند خودشان را با طرف مقابل هماهنگ کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
خدا رو شكر آخر كار يه جمله هم درمورد تيتر خبر ديديم داشتم نااميد مي‌شدم! اين واقعيت وحشتناك در دو طلاقي كه دامن‌گير خانواده‌ي ما شده وجود دارد. هر دو طلاق كه طي 4-5 سال اخير رخ داده است پس از پيشنهاد صريح مشاور مبني بر جدا شدن به زوجين به خصوص خانم و خانواده‌اش صورت گرفته است. جالب آن كه يك وقتي بحثي در اين رابطه صورت گرفت همه‌ي دوستاني كه براي مشكلات خانوادگي تجربه‌ي رفتن نزد مشاور را داشتند اين كار را بسيار نادرست ميدانستند زيرا مشاور در اولين جلسه حرف از طلاق و جدايي زده بود. آن‌ها معتقد بودند كه روانشناسان ما بيشتر آموخته‌هايشان را از نظريه پردازان غربي به دست آورده‌اند.
علی
|
Netherlands
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
"وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها، گفت: متأسفانه ما تا لحظه ازدواج دختر و پسر را جدا از هم نگه می داریم و این سبب شده که جوانان ما نحوه رفتار با جنس مخالف خود را بلد نباشند."

کاملا با ایشان هم عقیده ام. محیط دانشگاه به خاطر برخورداری از یک سری از هنجارها محیط مناسبی برای شناخت و تعامل "سالم" بین جوانان است. شخصا بسیاری از زوج ها از دوستان و اطرافیانم را میشناسم که در دوران دانشگاه با هم آشنا شده و ازدواج کرده اند و همگی خدا را شکر زندگی خوبی دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
اگر قرار است در مورد ازدواج به روان شناس مراحعه شود بایستی قبل از ازدواج اینکار صورت گیرد نه بعد از ازدواج که همه چیز انجام گرفته است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی