تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
سومین روز ثبت نام در ستاد انتخاباتی کشور در حالی به پایان رسید که از حاشیه های مختلفی از جمله ادعای امام زمان بودن از سوی یکی ازثبت نام کنندگان برخوردار بود.در روز پنجشنبه 99 نفر ثبت نام کردند و در مجموع تعداد افراد داوطلب تصدی ریاست جمهوری به 243 نفر افزایش یافت که از این تعداد 5 نفر زن می باشند.
کد خبر: ۳۱۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱ 09 May 2013
سومین روز فرایند ثبت‌نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ساعت 8 صبح امروز آغاز شد. آنچنان که مصطفی محمدنجار وزیر کشور گفته است، در روز اول 75 نفر و در روز دوم 67 داوطلب ورود به پاستور، به خیابان فاطمی آمدند تا در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کنند. از بین این 144 نفر صادق واعظ‌زاده، کامران باقری لنکرانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، مصطفی کواکبیان، محمد‌سعیدی‌کیا و حسن سبحانی 6 چهره شناخته شده روز‌های اول و دوم بودند.
بدین ترتیب شاخص ترین افراد در پایان سومین روز به ترتیب خرازی،غرضی،فلاحیان و احمدزاده بودند و از چهرهای نامدار خبری نشد.

 * آغاز سومین روز با ثبت نام یک متوهم


سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری با ثبت‌نام فردی آغاز شد که خود را امام زمان معرفی کرد. این فرد که عنوان می‌کرد محمدعلی فارسی، 32 ساله دارای تخصص ادبیات و از مرودشت آمده است تاکید کرد که امام زمان بوده و از طرف خدا آمده است.


* نوری: ارسال 144 پرونده ثبت‌نام کنندگان به شورای نگهبان/ مهلت ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری تمدید نمی‌شود

حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور طی سخنانی با اشاره به آغاز سومین روز ثبت‌نام ازنامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که از مهلت 5 روزه فقط 2 روز باقی مانده است تا داوطلبان ثبت‌نام کنند.

وی آمار روز اول ثبت‌نام را 75 نفر و روز دوم را نیز 69 نفر عنوان کرد و گفت: از مجموع 144 نفر ثبت‌نامی 2 نفر خانم و بقیه مرد هستند.

نوری همچنین با بیان اینکه امروز نیز راس ساعت 8 دربهای ستاد انتخابات به روی داوطلبان باز شد،گفت: هم‌اینک همکاران ما آماده ثبت‌نام از داوطلبان هستند.

وی اضافه کرد: تاکید مجدد ما این است عزیزانی که توانایی حضور در عرصه را در خود می‌بینند در مهلت قانونی به ستاد مراجعه کنند و ثبت‌نام را به ساعات پایانی موکول نکنند. زیرا تمدید امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل دفتر انتخابات کشور در پایان با اشاره به ارسال روزانه پرونده‌های افراد ثبت‌نام کننده به شورای نگهبان گفت: تاکنون 144پرونده به این شورا ارسال شده است و این رویه امروز و روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

* خزازی به جمع ثبت‌نام کنندگان پیوست

سید محمدباقر خرازی دبیرکل تشکلی با نام«حزب‌الله ایران» با حضور در ساختمان وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی داری مدرک کارشناسی اقتصاد و مدرسان حوزه علمیه قم است و  مراکزی نظیر مدرسه اجتهادیه محسنیه، موسسه فرهنگی هنری امام حسن عسکری (ع) و مجموعه مدارس امام هادی (ع) در سراسر کشور را تاسیس کرده و اداره می‌کند؛ وی هم اکنون در حوزه اجتهادیه محسنیه مشغول به فعالیت است.

خرازی پسر آیت‌الله سید محسن خرازی (عضو مجلس خبرگان رهبری) است. برادر صادق سفیر سابق ایران در سازمان ملل و پاریس و برادر زاده کمال خرازی معاون و وزیر سابق امور خارجه است.

* «فلاحیان» ثبت‌نام کرد

حجت‌الاسلام علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات و عضو مجلس خبرگان رهبری دقایقی پیش نام خود را در فهرست نامزدهای انتخابات یازدهم ثبت کرد.

«علی فلاحیان» متولد 1328 نجف‌آباد اصفهان است؛ او دانش آموخته مدرسه حقانی و تحصیلات حوزوی او در سطح خارج فقه و اصول است و در سال‌های اخیر دو مجتمع فرهنگی به‌منظور آموزش علوم دینی در تهران راه‌اندازی کرده است.

وی عمده برنامه‌هایش را «ایجاد دولت الکترونیک و سوق دادن صنعت کشور به سوی فراصنعتی (های تک)» و «تثبیت قیمت‌ها و آرامش بازار از طریق مبارزه با تورم» ذکر کرد.

* احمدزاده هم آمد

روح الله احمدزاده کرمانی استاندار سابق فارس با حضور در محل وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

روح الله احمدزاده کرمانی در سال 1357 در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد.

وی فارغ‌‏التحصیل رشته مدیریت صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه امام صادق و دکتری مدیریت رسانه از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است.

احمدزاده کرمانی گفت: نگفتم که علیه حاشیه‌های دولت افشاگری می‌کنم گفتم نقد می‌کنم.

* وزیر هاشمی و موسوی برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرد

همزمان با سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری، محمد غرضی وزیر پست و تلگراف دولت سازندگی با حضور در ساختمان وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

سید محمد غرضی (متولد 1320 خورشیدی در اصفهان)، وزیر نفت در دولت میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی و نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی بود.

* فردی به نام محسن کوثری یکی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری که خود را 34 ساله و ساکن استان گلستان معرفی کرد طی سخنانی گفت: من دانشجوی دکترای علوم سیاسی هستم و شعار من مثل شعار همه کاندیداها خدمت به مردم است/کوثری تاکید داشت:‌ هنگامی که دیدم در 8 سال اخیر احمدی‌نژاد کشور را به این وضع رسانده من به این نتیجه رسیدم که بیایم!

*یکی دیگر از داوطلبان که خود را مرتضی حسنی ساکن تهران و متولد 17 آذرماه سال 1348 معرفی کرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 40 هنر دارم، گفت من برای حضورم در انتخابات 10 فرمان و 10 دستور طراحی کرده‌ام و با ولایی‌ترین حالات و سیاسی‌ترین پندار به عرصه آمده‌ام/ این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری که تاکید داشت رای آوردن برایش مهم نیست افزود: بنده به دلیل اینکه لیاقت ریاست‌جمهوری ندارم تصمیم گرفتم در انتخابات شرکت کنم.

*محمدحسین معدنچی که خود را 22 ساله و دانشجوی مهندسی صنایع معرفی کرد تنها دلیل خود برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری را تجربه کردن شیوه ثبت‌نام عنوان کرد و گفت آمده‌ام تا ثبت‌نام کردن در انتخابات ریاست‌جمهوری را تجربه کنم تا در دوره‌های آینده در آن استفاده کامل را ببرم.

*مرتضی حسنعلی مهندس الکترونیک نیز در اعتراض به نحوه بررسی صلاحیت‌ کاندیداها گفت اگر من به عنوان تائید صلاحیت نشوم چه کسی صلاحیت دارد؟ وی ادعا داشت که به 5 زبان زنده دنیا مسلط است . او خود را رجل سیاسی و مذهبی خواند.

*یکی دیگر از داوطلبان خود را رمضانعلی معرفی کرد و گفت: من را مهندس و دکتر خطاب نکنید، راحت باشید و از رمضانعلی استفاده کنید. من به قانون اساسی مسلط هستم و اعتقاد دارم باید از کاندیداها درباره همه اصول قانون اساسی بپرسند.

*علی‌اکبر نجومی‌رضایی  64 ساله با بیان اینکه لیسانس مکانیک دارم و خود را رجل سیاسی نمی‌دانم افزود: احمدی‌نژاد را قبول دارم اما به هاشمی رای نخواهم داد.

*محمدهاشم آخوندی یکی دیگر از داوطلبان که می‌گوید پزشک است و در عین حال مدرک کارشناسی ارشد حقوق دارد گفت: من تنها برای استفاده از امکانات رسانه‌ها به عرصه آمده‌ام و هیچ نگاهی به ریاست‌جمهوری ندارم البته اگر در سال 84 رای آورده بودم اوضاع مملکت اینگونه نمی‌شد ولی امروز اگر به من پیشنهاد هم بدهند، قبول نمی‌کنم.وی معتقد است که نحوه فعلی ثبت‌نام از کاندیداها همه را تحریک می‌کند که ثبت‌نام کنند چرا که برای داوطلب ریاست‌جمهوری شدن تنها 12 قطعه عکس و 4 سری کپی شناسنامه و کارت ملی لازم است. البته این داوطلب گفت که تا دقایقی دیگر انصراف می‌دهد.

*یکی از داوطلبان که شغل خود را دریانوردی معرفی کرد در جمع خبرنگاران تاکید داشت که سال 88 به محمود احمدی‌نژاد رای داده و اگر پیروز شود او را معاون اول می‌کند.


* ثبت‌نام 48 نفر از ساعت 8 تا 13 روز سوم

 حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به آغاز سومین روز ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح امروز گفت: تاکنون 48 نفر از صبح امروز در انتخابات ثبت‌نام کردند.

وی آمار 2 روز گذشته را 144 نفر عنوان کرد و گفت: اکنون مجموع آمار ثبت‌نام کنندگان، 192 نفر شده است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور همچنین گفت: نامزدهای خارج از کشور نیز برای ثبت‌نام بایستی به ستاد انتخابات کشور در تهران مراجعه کنند و یا نماینده قانونی خود را برای ثبت‌نام به ستاد بفرستند و ما ساز و کار دیگری در این رابطه نداریم.


* فردی با نام علیرضا هاشمیان که خود را 22 ساله معرفی می‌کرد تاکید داشت که حتی دیپلم هم ندارد اما برنامه‌اش اشتغال‌زایی برای جوانان است. او محمود احمدی‌نژاد را معاون اول و علی دایی را وزیر ورزش خود معرفی کرد و البته تاکید داشت سیدمحمد حسینی برای وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی خوب است.

* مریم موسوی‌نسب 30 ساله از خوزستان نیز به عنوان سومین داوطلب زن در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور پیدا کرد. وی گفت که آمده است ثابت کند زنان خیلی بهتر از مردان می‌توانند کار کنند.

*داوطلبی که خود ر اجعفری اهل بندر انزلی معرفی کرد عارف را معاون اول، منوچهر متکی را مشاور مخصوص، مصلحی را وزیر اطلاعات، اژه‌ای را وزیر دادگستری، صالحی را وزیر امور خارجه، دریادار سیاری را وزیر دفاع، مصطفی محمدنجار را وزیر کشور و مرضیه وحید دستجردی را  وزیر بهداشت به عنوان اعضای تشکیل دهنده کابینه خود معرفی کرد/وی دلیل کاندید شدنش را اینگونه معرفی کرد: "پدرم را در خواب دیدم و او به من گفت که اگر همه سلایق باید در انتخابات بیایند تو نیز باید در انتخابات ثبت‌نام کنی"

*  سری دوم حاشیه‌های روز سوم: *محمد شربتیان که خود را ساکن شماره 26/2 یکی از خیابان‌های فردیس استان البرز معرفی کرد درباره چرایی اینکه امروز داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ است، گفت: من اخراجی سال 1355 وزارت فرهنگ و هنر رژیم پهلوی هستم و در آن زمان رئیس تشریفات تالار رودکی بودم.شربتیان که خود را مرد شماره یک تالار رودکی معرفی کرد افزود کار من هماهنگی مربوط به افتتاحیه‌ها و زیباسازی پروژه‌ها است و بازنشسته تشریفات وزارت جهاد کشاورزی هستم.شربتیان با اشاره به اینکه با رئیس‌جمهور فرانسه و ژنرال دوگل دیدار کرده‌ام گفت البته بنده عمدا با جرج بوش ملاقاتی نداشتم.

*شربتیان که از حضور تعداد زیادی از دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری متعجب شده بود گفت: من را با این دوربین‌ها هیپنوتیزم کردید.

* مجید شیرازی که ظاهراً جوانترین داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری است نیز هدف خود از ثبت‌نام را تنها تجربه کردن مراحل آن ذکر کرد و افزود ثبت‌نامم در انتخابات ریاست‌جمهوری شروعی برای آینده است و در سال‌های آینده قطعاً در انتخابات مجلس و شوراها شرکت می‌کنم. در حال حاضر احتمال کمی می‌دهم که شورای نگهبان من را تائید کند/شیرازی افزود که زمانی که دیدم کاندیداها وعده می‌دهند و عمل نمی‌کنند این توان را در خودم دیدم که به دلیل قدرتی که دارم می‌توانم برای جوانان و اقشار دیگر مفید باشم.

* فردی که خود را محمدحسین دهقان‌پور و بازنشسته آموزش و پرورش معرفی کرد هدف خود از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری را تسلط به امور اجرایی کشور عنوان کرد و افزود من در 2 سال گذشته در جزءجزء کارهای اجرایی حضور داشتم و می‌توانم کشور را متحول کنم/این داوطلب همچنین تاکید داشت که از اغلب وزرای فعلی استفاده خواهد کرد و فردی مستقل است. او معتقد بود اگر رئیس‌جمهوری به فکر حقوق خود باشد صلاحیت ندارد.

*شهرام علمداری رئیس سابق اورژانس هم برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات کشور آمد.
وی در جمع خبرنگاران گفت : من برای ۲۵ حوزه در دولتم برنامه دارم و از جمله برنامه‌های من احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است.
وی افزود: من مبتنی بر اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایم را پیش می‌برم.علمداری با تأکید بر اینکه به سند چشم‌انداز اعتقاد دارم، ‌اضافه‌کرد: بنده در راستای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در جهت سند چشم‌انداز۲۰ ساله حرکت می‌کنم.
علمداری در پاسخ به سؤالی در مورد استفاده از احمدی‌نژاد در کابینه‌اش اظهار داشت‌: من در مصداق‌ها صحبت نمی‌کنم.


* ثبت‌نام 99 نفر در پایان سومین روز

*در پایان ساعت ثبت نام سومین روز، حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران حضور یافت.
وی گفت : تا پایان وقت امروز که سومین روز ثبت‌نام داوطلبان ورود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری بوده، 99 نفر با حضور در ستاد انتخابات ثبت نام کردند و در مجموع تا کنون 243 نفر برای حضور در انتخابات نام خود را به ثبت رسانده اند که از این تعداد 5 نفر زن میباشند.

وی در خصوص فرایند برگزاری انتخابات شوراها اضافه نمود: بر اساس جدول زمانبندی انتخابات شورهای شهر و روستا تا پایان شب گذشته مهلت بررسی صلاحیت‌ها تمام شده و نتایج به هیئت نظارت فرستاده شده است. نوری در خصوص تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری اشاره کرد تا پایان امروز، مهلت تشکیل هیئت‌های اجرایی به پایان خواهد رسید.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: