بازدید 8080
گفت‌وگو با ایرانی مدعی اختراع ماشین زمان
کد خبر: ۳۱۲۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۰۲:۲۱ 10 April 2013
«سفر به آینده از طریق ماشین زمان ایرانی». این عنوان خبری بود که 17 فروردین‌ خبرگزاری فارس روی خروجی خود گذاشت. در این خبر با فردی گفت‌وگو شده بود که از آن به عنوان «رکورددار ثبت اختراع در کشور با ثبت 179 طرح» یاد شد. فرد گفت‌وگو شونده در این خبر ادعا کرد با صرف 500هزارتومان و ساخت دستگاهی به اندازه کیس یک کامپیوتر، آینده افراد را برای پنج تا هشت سال آینده با 98درصد صحت و اطمینان پیش‌بینی می‌کند. این خبر البته کمی بعد، از روی خروجی این خبرگزاری برداشته شد، اما در همان مدت در شبکه‌های اجتماعی و دیگر رسانه‌ها بازتاب بسیاری پیدا کرد. برای پیگیری جزییات بیشتر از این ماشین زمان 500هزارتومانی، به سراغ مخترعش رفتیم.
 
27 سال دارد و نامش «علی رازقی» است. او خود را سرپرست «مرکز هدایت راهبردی مخترعان و مبتکران کشور» معرفی می‌کند. این گفت‌وگو هم در دفتر محل کارش انجام شده، دفتر کاری که او می‌گوید هزینه‌اش را با درآمد ناشی از پیش‌بینی‌های همین دستگاه به دست آورده است. او اسم این ماشین زمان را «آریا یک» گذاشته است. البته این ماشین زمان با تصوری که از ماشین زمان داریم، فرق دارد. این دستگاه کوچک شما را به گذشته یا آینده نمی‌برد، بلکه قرار است با پیشگویی، آینده را نزد شما بیاورد؛ البته علی رازقی، مخترع این دستگاه می‌گوید که کار ساخت ماشین زمانی که بشر با آن به آینده سفر کند را هم شروع کرده و پروژه پیشرفت خوبی داشته، اما مشکل اصلی این است که هنوز راهی برای بازگرداندن مسافران زمان، به زمان حال پیدا نکرده است.

او می‌گوید که من می‌دانستم این طرح مثل توپ صدا می‌کند و حالت یک بمب خبری است: «من با جاهای مختلف تماس گرفتم و بحث امنیت را مطرح کردم. امنیت جانی ما را چه کسی تامین می‌کند؟ همه مسخره کردند، من هم حرفی نزدم تا الان. اما بعد از عید کم‌کم این اتفاق افتاد و من منتظرم که جاهای دیگر هم سراغم بیایند.»بر اساس اخباری که منتشر شده و اظهارات خودتان، اولین ماشین زمان دنیا را شما اختراع کرده‌اید، خودتان را معرفی کنید و از سوابق تحصیلی، تحقیقاتی و کاری‌تان بگویید. شما فیزیکدان هستید؟

علی رازقی هستم، مدیرعامل مرکز هدایت راهبردی اختراعات و ابتکارات و در حال حاضر هم دارم روی راه‌اندازی مرکز کار می‌کنم. 27 سال سن دارم و حدودا 10 سال است که در زمینه اختراعات و ابتکارات کار می‌کنم.

و سوابق تحصیلی - تحقیقاتی‌تان؟


حدود هشت سال سابقه پژوهشی دارم.

و تحصیل؟


من هم تجربی کار کرده‌ام و هم مطالعه بالایی داشته‌ام، هروقت درباره تحصیلات از من می‌پرسند، چون ربطی به رشته‌کاری‌ام ندارد، هیچ‌وقت جواب نمی‌دهم.

پس تحصیلات دانشگاهی دارید، اما ارتباطی با کارهای تحقیقاتی شما ندارد؟


اصلا تحصیلات ارتباطی به این مسایل ندارد، مدرک تحصیلی به درد من مخترع نمی‌خورد. اگر قدرت اختراع داشته باشم، باید این قدرت را در ثبت و ساخت اختراع خود نشان ‌دهم. خانواده هفت نفری من، همه در زمینه اختراعات فعالیت می‌کنند. اصلا منبع درآمد من همین اختراعات هستند.

پس شما اختراع‌های زیادی در این 10 سال داشته‌اید...


من بیشتر از 180 اختراع در این 10 سال داشته‌ام. البته الان 179 مورد آنها در خاطرم هست. یکی از اختراع‌های من که رد شد و بعد اجرا شد، همین سامانه شبنم است که الان در کشور اجرا می‌شود. طرح من رد شد. من طرح را هم مکتوب و هم شفاهی به سازمان مبارزه با قاچاق کالا و و ارز دادم، آنها رد کردند، ولی بعدها دیدم طرح جلو خود من دارد اجرا می‌شود.

اما اختراع جدیدتان «ماشین زمان» سروصداهای زیادی راه انداخته است.


این قدیمی‌ترین کار من است، اما آخر از همه به ثمر نشسته است.

ایده ساخت ماشین زمان کی به ذهن‌تان رسید و چه زمانی تصمیم گرفتید آن را اجرایی کنید؟


من این ایده را جدی نمی‌گرفتم. طرح را باز کرده بودم اما در سه سال اول جدی نبود. کم‌کم برای خود من جا افتاد که این طرح می‌تواند اجرا شود و می‌توانم بگویم حدودا 9سال است که این طرح به صورت جدی دارد بررسی می‌شود؛ البته سه سال اول فقط بررسی کردم. حتی خود من بررسی می‌کردم ببینم آیا شدنی است؟ نشدنی است؟ اطلاعات کسب کردم مطالعه فراوان می‌خواست و این برای من دردسر‌ساز بود اما موقعی که زمان آزمایش اول رسید، دردناک بود.

یعنی آزمایش‌تان شکست خورد؟

 
نه. محاسباتی که من انجام داده بودم، درست از آب درآمد و متاسفانه یکی از عزیزان ما فوت کرد. در مرحله دوم که آزمایش کردیم باز همین اتفاق افتاد. من مرگ این اشخاص را پیش‌بینی کرده بودم. این پیش‌بینی‌ها 98درصد مطابق میانگین زمان وقوع حوادث بود. من نمی‌توانم زمان دقیق بدهم. پیش‌بینی درست بود اما زمان دقیق ندادیم.

اختراع ماشین زمان را در کجاها ثبت کرده‌اید؟


مرکز هدایت راهبردی مخترعان و ابتکارات که البته قرار است پسوند کشوری داشته باشد، البته اگر وزارت کشور مجوز بدهد.

همین مرکزی که خودتان مدیرعامل آن هستید؟


بله.

درباره پروسه ساخت ماشین زمانتان بگویید، از کجا شروع شد و در ادامه چطور به نتیجه رسیدید؟


ببینید ما تقریبا همه چیز را در این کار دخیل می‌دانستیم و همه چیز را وارد بحث کردیم اما درباره جزییات آن نمی‌توانم توضیح دهم. [او در واکنش به اصرار ما می‌گوید اگر درباره این فناوری توضیح بیشتری دهد، از فردا چین شروع به تولید ماشین زمان چینی می‌کند و برای همین نمی‌تواند هیچ توضیحی درباره این دستگاه بدهد.]

شما این دستگاه را با 500هزارتومان به نتیجه رساندید؟


این 500–400هزارتومان هزینه تولید انبوه این محصول است. ما می‌خواهیم این محصول را به جامعه ارایه بدهیم. هزینه تمام شده آن برای من خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. به جز زمانی که برای آن گذاشته‌ام. خیلی فکر من را مشغول کرده بود و این 9، 10 سال، سال‌های خوبی نبود.
‌ ‌
این ماشین زمان دقیقا قرار است چه‌کار کند؟


این ماشین زمان زندگی شما تا پنج سال آینده را پیش‌بینی می‌کند. یعنی شما پنج سال آینده خود را دقیقا می‌توانید ببینید که چه اتفاقاتی برای شما خواهد افتاد. بعد هم جلوی آنها رابگیرید یا نگیرید.

متوجه نمی‌شوم. این دستگاه به صورت یک نرم‌افزار است که داده‌هایی دریافت می‌کند، بعد براساس آنها پیشگویی می‌کند؟ مثلا دمای بدن و علوم فیزیولوژیک را می‌سنجد؟ چطور این اطلاعات را جداگانه برای اشخاص مختلف تشخیص می‌دهد؟


این مربوط می‌شود به قسمت اصلی سیستم که همه می‌خواهند بدانند که این یک نرم‌افزار است یا سخت‌افزار؟ من فقط می‌توانم بگویم این دستگاه قسمت سخت‌افزار دارد، کار می‌کند، از سیستم‌های نرم‌افزاری هم استفاده شده است و کاری که سیستم انجام می‌دهد هم نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری است و تا الان هم نه مشکلی پیش آمده و نه مشکلی پیش می‌آورد اما اگر ما بخواهیم می‌توانیم کاری کنیم که مشکلی هم ایجاد کند.

یعنی قدرت دخل‌وتصرف در زمان را دارد؟ شما می‌توانید آینده را تغییر دهید؟


مطمئنا سیستمی که می‌تواند پنج سال آینده را پیش‌بینی کند، خیلی کارهای دیگر هم می‌تواند انجام دهد. مثلا شما می‌توانید جنگ‌ها را پیش‌بینی کنید. قیمت ارزهای مختلف و خیلی چیزهای دیگر را پیش‌بینی کنید. ما می‌دانیم که دلار، ماه بعد چقدر می‌شود. الان خود ما روی همین مسایل کار می‌کنیم تا مسایل مالی مرکزمان را حل کنیم.

شما گفتید که برنامه تولید انبوه دارید؟


بله البته من که نه. من برنامه دارم این سیستم را تحویل بدهم، برود. فقط می‌خواهم به اسمم ثبت شود...

چرا؟


راحت صحبت کنم. من دنبال دردسری برای خودم نیستم و نمی‌خواهم آن را تولید کنم. از آن می‌خواهم برای خودم استفاده کنم.

فکر نمی‌کنید اگر سه، چهار سال دستگاه را برای خودتان نگه می‌داشتید و مخفیانه استفاده می‌کردید بیشتر به نفع‌تان بود؟


از کجا می‌دانید این کار را نکرده‌ام؟ شاید اگر شش‌ماه پیش می‌آمدید، وضعیت مالی من این نبود و مثلا دفتر مجزا برای خودم نداشتم. با این دستگاه شرایط من خیلی تغییر کرد.

شما در زمینه فیزیک هم مطالعه کرده‌اید، نظریه‌های فیزیکی بسیاری در زمینه سفر به زمان وجود دارد، شما از آنها کمک گرفته‌اید...


متاسفانه من با انیشتین و نیوتن مشکل دارم. مشکل شخصی است البته... .

می‌خواهم بدانم احیانا ماوراءالطبیعه هم در پیش‌بینی‌های شما دخیل هست یا همه چیز زمینی و علمی است؟


خیر. به‌هیچ عنوان از ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. من ماوراءالطبیعه را نه تکذیب می‌کنم و نه تایید اما به هیچ‌وجه از نیروهای ماوراءالطبیعه استفاده نکردم. [با خنده می‌گوید که برای پیشگویی هیچ اجنه‌ای اینجا نمی‌آید.]

اما ماشین زمان هنوز برای ما گنگ است و خیلی نقطه‌های کور دارد. شما از نظریه‌های علمی درباره سفر به آینده و پیشگویی آن استفاده کرده‌اید؟ مثلا درباره گذشته نظریه‌ای داریم که می‌گوید اگر با سرعتی بیشتر از سرعت نور از جو زمین خارج شویم، می‌توانیم گذشته زمین را ببینیم. برای پیشگویی آینده هم همچین نظریه‌هایی هست؟


نظریه خیلی‌خوبی است من هم این نظریه را داشته‌ام.

استفاده از این دستگاه نیازمند دانش خاصی است؟ یعنی وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، کاربران باید آموزش ببینند؟


نه. این دستگاه یک دفترچه راهنمای آموزشی دارد که همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

این دستگاه نتیجه پیشگویی‌هایش را چطور به ما نشان می‌دهد؟ مثلا یک مانیتور دارد که نتیجه روی آن نوشته می‌شود؟


شما می‌توانید نتیجه را به صورت نوشته ببینید یا بشنوید.

شنیداری؟ یعنی این دستگاه یک سیستم هوشمند است که با توجه به موقعیت آن فرد و آینده، جمله‌سازی می‌کند و پاسخ می‌دهد؟


بله. اگر بخواهیم، می‌توانیم سیستم شنیداری را روی آن نصب کنیم.

خب مثلا حالا من این دستگاه را خریداری کرده‌‌ام. لودینگ این دستگاه چقدر طول می‌کشد؛ یعنی چقدر بعد از خرید و راه‌اندازی برای من پیشگویی می‌کند؟


حدودا یک هفته کانکت شدن آن زمان می‌برد اما خب کانکت‌شدن آن مساوی با آینده شماست.
‌ ‌
مثلا شما سرانجام بحران کره‌شمالی را پیش‌بینی کرده‌اید؟ تکلیف ما را روشن کنید، بالاخره کره‌شمالی، آمریکا را می‌زند یا نه؟


اتفاقا ماجرای کره خیلی برای من جالب بود [می‌خندد] چون یاد جومونگ می‌افتادم. آن را پیش‌بینی کردم اما نمی‌توانم اعلام کنم اما از نظر اقتصادی برای ایران خیلی تاثیرگذار است.

یعنی مثلا قیمت دلار پایین می‌آید؟


نه. دیگر نمی‌توانم این چیزها را بگویم.

وقتی این دستگاه به تولید انبوه رسید، هرکس بخواهد می‌تواند این دستگاه را تهیه کند؟ فکر نمی‌کنید دسترسی عمومی به ماشین زمان هرج‌ومرج یا مشکلاتی ایجاد کند؟


ما می‌توانیم دسترسی به آینده را محدود کنیم. یعنی با توجه به افراد، ظرفیت‌بندی کنیم و افراد فقط بتوانند شخصیت خودشان را پیش‌بینی کنند. دسترسی اطلاعات بارکدبندی است. کد باید باشد. این دستگاه برای سنین مختلف فرق می‌کند و هر ماشین زمان تنها آینده یک نفر را تا پنج سال بعد پیشگویی می‌کند.

شما ادعا می‌کنید این دستگاه با 98درصد اطمینان و تنها دودرصد خطا آینده را پیشگویی می‌کند، صحت آزمایش‌ها، یعنی میزان اعتبار پیشگویی‌ها را چطور سنجیده‌اید؟


مثلا 10 آزمایش انجام دادیم. هشت، 9 تای آن درست بود. این دستگاه می‌تواند زمان ازدواج، زمان تولد فرزندان و جنسیت فرزندان را پیشگویی کند.

این موضوع از نظر دینی مشکلی ندارد؟


به هیچ عنوان. من روی بحث علوم پیش رفتم. شما حتی قرآن را که ببینید، خیلی مسایل در آن هست. در اصل ماشین زمان پروژه‌ای است که من آن را از قرآن درآوردم و به آن ایمان دارم. از نظر دینی هم هیچ مشکلی ندارد چون علم و فیزیک است و چیز ماوراء‌الطبیعه‌ای ندارد.

به این دلیل سوال می‌کنم که سرنوشت را پیش‌بینی می‌کند. بر اساس آموزه‌های دینی ما، فقط خدا از آینده آگاه است.


ما هم جانشین خدا روی زمین هستیم. منظورم انسان است. اصلا کار خلاف شرعی انجام نشده است. من با خیلی از دوستانم که شدیدا در کار دین بودند، صحبت کردم. آنها هم مخالف این مساله بودند که چنین چیزی باشد. همیشه آدم‌های مخالف و موافق وجود دارند. کسی که مخالف است را اجبار نمی‌کنم از دستگاه استفاده کند، می‌تواند ببیند بقیه که استفاده کرده‌اند، سود برده‌اند یا خیر.

یک کاربر چطور باید درخواست‌هایش را از دستگاه بپرسد؟ منظورم دقیقا این است که چطور داده‌های مربوط به سوالمان را وارد دستگاه می‌کنیم؟


این هم از مواردی است که فعلا نمی‌خواهم بگویم. اگر این سیستم را امشب ارایه دهیم، فردا صبح در چین ساخته می‌شود.

این دستگاه چه زمانی قرار است به طور عمومی عرضه شود؟


پنج سال دیگر. در واقع باید بگویم که بین پنج تا هشت سال دیگر اما می‌گویم که شرایط خوبی منتظر ایرانی‌هاست.

شما در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها ادعا کرده‌اید که آمریکا برای ساخت این دستگاه و رسیدن به این تکنولوژی سالانه صدمیلیارددلار هزینه می‌کند و هنوز هم به نتیجه نرسیده‌است، اینها را از چه منبعی می‌گویید؟ این آمارها صحت دارد؟


بله. چیزی است که آمریکا دارد هزینه می‌کند. من حتی در یکی از برنامه‌های مستند ایران دیدم که چطور چنین هزینه‌هایی می‌کنند و به نتیجه نمی‌رسند.

شما تک نفره، با 400-500هزارتومان این دستگاه را ساختید، از کجا می‌دانید تیم تحقیقاتی آنها با این همه هزینه به نتیجه نرسیده‌است؟


آنها نتیجه نگرفته‌اند. اگر نتیجه گرفته بودند، باید با هم برخورد می‌کردیم یا باید قبلا پیش‌بینی می‌کردند و جلوی کار من را می‌گرفتند.

منبع: شرق
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷۲
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
چرند بود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
ازنظرمن این فرد یک شارلاتان است...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
فكر كنم از نظر مصاحبه كننده هم شارلاتان بوده خيلي باحال بود مصاحبه اش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
کلاش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااا
یادمه تو دبیرستان که بودم تو یه شهر کوچیک فکر میکردم من نابغه ام و انیشتنم. فکر میکردم به یه سری قضیه های ریاضی رسیدم. وقتی اومدم دانشگاه دوستای ریاضی اونا رو سه سوت اثبات میکردن.
این آقا رو یه دور یه دانشگاه بگردونین بادش بخوابه. شما هم زشته این .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
یک سوال باقی ماند
جنس را از کجا .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
جنسش اعلا بوده
کاربر جدید
| Germany |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
نکته قابل توجهههییییه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
اقای رازقی لطفا زودتر ماشین زمان خود را ثبت و به تولید انبوه برسانید تا ما ایرانی های فلک زده هم بدانیم که ایا سرانجام در اینده کشور ما بخاطر برنامه هسته ی به جنگ کشیده میشود یا نه؟
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
خدا شفا بده !
پاسخ ها
ناشناس
| Qatar |
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
عالی بود :))))))))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
واقعآ اميدوارم خدا ايشان را شفا بدهد و برود كمي علم و دانش بياموزد تا ديگه اينقدر چرت و پرت نگه.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
این یا دروغ ۱۳ شماست (البته به تاریخ انتشارتون که نمیخوره)‌ یا دروغ ۱۳ شرق یا دروغ ۱۳ این یارو. یا همه تون رو سر کار گذاشته!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
یک برچسب بارکد دوبعدی اختراع محسوب میشه؟؟؟!!!
متعجب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
خیلی آموزنده بود. باید مراقب این قبیل دانشمندان باشیم تا یک وقت ترورشون نکنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
اين حرفتان شوخي است يا جدي؟
سیروس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
این موضوع با اختیار انسان منافات دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
تعطیلی ها !!!!!!!!!!!!!!!
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
اين بابا قابليت خوبي براي رئيس جمهور شدن داره
اسمش رو هم ميزاريم احمدي ن‍ژاد دوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
سیروس خان رو ببینید چه جدی گرفته!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
همه حرف مفت بود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
این پسره از جواباش حقه بازی می ریزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
نمي خواهد تا 5 سال آينده ذا پيش بيني كند اگر فقط كسي بتواند تا چند ساعت آينده را پيش بيني كند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
قاطي کرده، خدا شفاش بده !
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
از صدقه سری دولت است که چنین اجازه ایی به این شارلاتان ها میدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
جنسش ناخالص بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
مزخرفات جالبی بود!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
می گن شنونده باید عاقل باشه، ولی تابناک شما رفتی با این شخص ... مصاحبه کردی که چی بشه
مبهوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
كلاه بردار شارلاتان، راهي جديد براي سركيسه كردن عده اي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
تا اینجا خوب و مایه مسرت خاطر بود اما لطفا مقامات این موضوع را اعلام نفرمایند که سوژه خنده خبرگزاریهای خارجی نشویم !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
باید بیاد توی یه برنامه تلویزیونی مستقیم ثابت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
تو تعطیل تری !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
نه بابا جان،‌بيخود وقت مردم گرفته ميشه و ايشان هم هرگز چيزي را ثابت نخواهد كرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
در کشور های پیشرفته معرفی چنین افرادی را بعنوان مسخره و طنز استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
س: دستگاه چطور کار میکنه؟
ج: نمی تونم بگم.
س: چه سؤالایی رو جواب میده؟
ج: نمیشه بگم.
س: اصلاً واقعیت داره؟
ج: محرمانه س!
بابك
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
اين بابا خيلي عوامه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
تابناک خجالت نمیکشی؟
آخه این مطالب چیه میزنی تویه سایت . زشته به خدا
ادم پشیمون میشه اومده سایتت !
igig
|
Canada
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
سیروس جون خیلی کارت درسته!! تو هم چیزی از این یارو کم نداری!!
ناشناس
|
Qatar
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
از 10 تا 8-9 تاش درست باشه می شه 98% :))))) همینطوری پیشبینی می کنه دستگات نابغههه
فریبا
|
Canada
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
این آقا راست میگه. ما پارسال رفتیم خدمتش ۵ میلیون دادیم بهمون گفت دلار از ۱۶۰۰ میشه ۳۵۰۰. ما الان میلیاردریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
از قدیم گفتن دروغ هر چه بزرگتر باور کردنش راحت تر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
عاشق این جمله شم: با انیشتین و نیوتن مشکل شخصی دارم. حتما در سفر زمانش باهاشون درگیری خانوادگی پیدا کرده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
بعيد ميدونم ايشان حتي ديپلم دبيرستان هم داشته باشه، و باعث تاسفه كه چنين افرادي را در چنين پستهائي ميگذارند !
سعید
|
Spain
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
هرچی ازش میپرسی میگه الان نمیتونم بگم!! این که نشد پیش بینی!!
خب مرد حسابی اگه راست میگی زلزله بوشهر رو پیش بینی میکردی و جون اون همه آدم رو نجات میدادی.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
بعد از یه روز کسل کننده خبر باحالی بود . کلی خندیدم . . . .
البته بگم ار لحاظ نرم افزاری تولید چنین چیزی 1 ساعت کار می بره و نهایتاً میشه چیزی تو مایه این وب سایت هایی که هوش و میسنجند. . . .
به هر جهت شاد شدیم. بازم از این مطالب خنده دار بزار تابی جون
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
ایشان برای معروف شدن و روی آنتن قرار گرفتن حاضر است ایرانیها را در دنیا به تمسخر بگیرند
خسرو
|
United States
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
فرد مصاحبه کننده هم متاسفانه اشتباه گفته اند. حرکت با سرعتی بیشتر از سرعت نور فرد را به آینده پرتاب می کند نه گذشته. رفتن به گذشته مستلزم حرکت از یک سر یک سیاهچاله به سمت سر دیگر آن است ...
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
نخیر. اگه سرعت شما بیشتر از نور باشه یعنی قبل از اینکه نور ساطع شده از یک رویداد ( در گذشته ) به یک نقطه مشخص برسه شما به اونجا رسیدید و در نتیجه می تونید اون رویداد که در گذشته اتفاق افتاده ببینید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
گويا بيماري سياستمدارانمان مسري است
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
چیکار دارین بنده خدا رو دلمون رو شاد میکنه میخندیم دیگه.
hami
|
United Kingdom
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
نابغه جای تی وی ایزان به دستگاهب اسبناد کن
سید جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
""""با انیشتین و نیوتون مشکل شخصی دارم..."""""""


پاسخ:
چو خواهی که نامت شود جاودان مکن نام نیک بزرگان نهان
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
چیزی که اصلش دروغه دیگه اینقد توضیح و تفصیل نمیخواد!
فریاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
توهم زده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
اینم هر چی ازش پرسیدن رو که گفته نمی تونم بگم تازه فرض کنید ما این آدم رو باور کردیم آدرسش کجاست ؟
تحصیلاتش چیه ؟
و از همه مهم تر چرا هنوز تو ایران داره زندگی می کنه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
خیلی خوبه برای کاندیدا شدن
تمام ویژگی هایی که ریس جمهور ایران می خواهد را داره
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
براحتی و تقریبا بدون هیچ هزینه ای در وسعتی جهانی نام خود و شرکتش را تبلیغ کرده است، حتی اگر برچسب حماقت خورده باشد.
علی اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
این آقا فوق العاده متحور و باهوش هست
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
کلاه بردار
ناشناس
|
-
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
خدا روزیشو جای دیگه حواله کنه
اشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
چندي قبل يك دختر خانمي يك مسله ازانيشتن را حل كرده بود اين هم متل اون همه دورغ است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
دروغ گو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
همین مصاحبه های خنده دار با آدمهای راونپریشه که با آبروی مملکت ما در سطح جهانی بازی میکنه!!!!
تو رو خدا از این کارا نکنید... به فکر آبروی هموطنهاتون باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
کل اگر طبیب بودی ...
پاسخ ها
بهنام
| United Kingdom |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
بعيد ميدانم اين آقا حتي ديپلم متوسطه هم داشته باشد. ولي از لحاظ داشتن رو، دست خيليها را از پشت بسته.
vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
مطلب به اين مزخرفي نخوانده بودم شبيه سر كاري بود. يارو شياده.
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
از قيافه اش ميبارد، بخصوص كه حتي حاضر نيست ميزان تحصيلاتش را بگويد. منكه ترديد ندارم سواد چنداني ندارد.
fati
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۶
یه دروغ بگوکه باور کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
یارو سواد حرف زدن هم نداره بعد اختراع میکنه؟؟
آبرو حیثیت نگذاشته برای ایران توی دنیا رفتین باهاش مصاحبه کردین؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۷
قرصات خوردی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
شما یه سیاستمدار خوبی هستید تا یک مخترع اختراع فیزیکی منجر به پیشگوئی آینده نمیشه ماده نمیتونه در زمان سیر کنه و علم بشری مطللق نیست ×!!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۴
اكثر افرادي كه ادعاي مخترع بودن دارند به نوعي شيزوفرني هستند.خدابه خانواده اش كمك كند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا دونالد ترامپ کریم‌ اکبری‌ مبارکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن زلزله ازمیر