بازدید 580856
کد خبر: ۲۷۹۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۵ 20 October 2012
دهان پر از "کرم" پیرزن، مرده ای که بوی گلاب می داد، جنازه‌ای که سر و صدا می کرد، مرده توی خواب روی سنگ غسالخانه و وقتی که شهدا دخترم را شفا دادند پنج خاطره باورنکردنی از غسالهای بهشت زهرای (س) تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهشت زهرا (س) نام بزرگ‌ترین گورستان در استان تهران است. فعالیت این گورستان رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز شد و نخستین درگذشته به نام محمدتقی خیال در تاریخ 3 مرداد ماه 49 در قطعه ۱ ردیف ۱، شماره ۱ به خاک سپرده شد.

گورستان بزرگ پایتخت که 40 سال از عمرش می گذرد روزانه 130 میت را در خود جای می دهد. در این میان قبرکن ها، غسال ها، مداح ها، نیروهای خدماتی و حتی نگهبانان سرباز هم با هر یک فراخور مسئولیت خود با اموات سرو کار دارند ولی غسالها بیشتر از همه سرو کارشان با میت ها است و شاید نشستن پای خاطرات آنها خالی از لطف نباشد. البته باید بالای این گزارش و خاطرات نوشت +15 !

دهان پر از "کرم" پیرزن

یکی از غسال ها به نام موسوی می گوید: مدت های زیادی در بخش غسالخانه مسئول تحویل جنازه بودم. اینجا بعضی ها مسئول کشیک شب هستند تا جنازه هایی را که شب توی منزل فوت می کنند و جوازشون توسط دکتر صادر شده و شبانه به بهشت زهرا (س) حمل میشود را تحویل بگیرند.

یک شب یک خانم سالمندی را آوردند که تحویل گرفتیم، فردا صبح که می خواستیم برای شستشو بفرستیم خانم های غسال گفتند که از گوشه دهان این بنده خدا کرم های ریز زنده در حرکت بود، خیلی چندش‌آور بود، از روی کنجکاوی ماجرا را برای یکی از بستگانش که کمی آرام تر بود و آدم با تجربه و دنیا دیده ای به نظر می رسید، تعریف کردم و اون بنده خدا بعد از چند بار استغفار گفت: این خانم مرحومه از بستگان ماست و یک ایراد بزرگ داشت که آدم بسیار بد دهنی بود و دائم به این و آن حرف رکیک و ناسزا می گفت و هیچ کس از زخم زبان اون در امان نبود و حتما دلیلش همین می تواند باشد. از تعجب هاج و واج مانده بودم. آرام از پیرمرد عذرخواهی کردم و به داخل برگشتم.

مرده ای که بوی گلاب می داد

یک بار پیرمردی را آوردند که اصلا به مرده شبیه نبود، چهره روشن و بسیار تمیز و معطری داشت. وقتی پتو را کنار زدم بوی گلاب می داد.

آنقدر تمیز و معطر بود که من از مسئول غسالخانه تقاضا کردم خودم شخصا این پیرمرد را بشورم و غسل بدهم، همه بوی گلاب را موقع شستشو و وقتی که آب روی تن این پیرمرد می ریختم حس می کردند. وقتی که کار غسل و کفن تمام شد بی اختیار در نماز و تشییع این پیرمرد شرکت کردم، بیرون برای تشییع و خاکسپاری اش صحرای محشری به پا بود. از بین ناله های فرزندانش شنیدم که گویا این پیرمرد هر روزش را با قرائت زیارت عاشورا شروع می کرد. از بستگانش دقیق‌تر پرسیدم، گویی این پیرمرد به این موضوع شهره بود، آدمی که هر روزش با زیارت عاشورا شروع می شد...

جنازه‌ای که سر و صدا می کرد

عبدالحسین رضایی یکی از نیروهای بهشت زهرا می گوید: سال ها راننده آمبولانس بودم. یک روز رفته بودم سطح شهر که جنازه ای را به بهشت زهرا(س) منتقل کنم. خیلی برای تشییع معطلم کردند و ما را این طرف و آن طرف بردند. چندین بار جنازه را از توی ماشین درآوردند و تشییع کردند و دوباره گذاشتن توی ماشین. نزدیک ظهر بود که رضایت دادند جنازه را به بهشت زهرا(س) منتقل کنیم.

در مسیر اتوبان صالح آباد داشتم رانندگی می کردم. حواسم به جلو بود که یکباره شنیدم از کابین عقب با مشت محکم می کوبند به شیشه پشت سرم. خودم نفهمیدم چطور و با ترس و عدم تعادل توقف کردم. وقتی ماشین ایستاد شنیدم یکی فریاد می زنه باز کن! باز کن! اول تصمیم گرفتم فرار کنم ولی بعد از چند ثانیه خودم را جمع و جور کردم و دستگیره را برداشتم و با وحشت آرام آرام رفتم به سمت کابین عقب و با فاصله و ترس زیاد درب عقب ماشین را باز کردم.

دیدم جنازه سر جای خودش آرام و راحت خوابیده. یکباره جوانی لاغر اندام که از ترس رنگش پریده بود چالاک پرید پائین! پابه فرار گذاشت. به سمت بیابان فقط می دوید، انگار در مسابقه دو سرعت شرکت کرده بود. کمی که رفت ایستاد! برگشت به پشت سرش نگاه کرد. با اینکه خیلی دور شده بود، آهسته و با شرمندگی برگشت. در حالی که به شدت عصبانی بودم ولی خنده ام هم گرفته بود. گفتم: آخه تو این عقب چیکار می کردی؟ نگفتی من سکته می کنم؟ مگه نمی دونی سوار شدن عقب ماشین حمل جنازه ممنوعه؟ می خوای منو از نون خوردن بندازی؟ خلاصه اینکه گویا این جوان توی یکی از آن دفعه ها که جنازه را برای تشییع پیاده کرده بودن یواشکی پریده بود بالا و من متوجه نشده بودم. برای اینکه تنبیه بشه گفت: حالا تا بهشت زهرا(س) پیاده بیا تا حالت جا بیاد...!

مرده توی خواب روی سنگ غسالخانه

مریم آثاری نسب در بیان خاطراتش می گوید: ساعت کاری تموم شد، مثل همیشه آماده رفتن به منزل شدیم و باز مثل روزهای دیگر توی راه بازگشت به جسدهایی که در آن روز دیده بودم فکر می کردم. اون شب چون خیلی خسته بودم زود به خواب رفتم و خواب عجیبی دیدم. خانمی را که برای شستشو به غسالخانه آورده بودند، زنده بود و دست و پایش را با زنجیر بسته بودند و روی سنگ گذاشتنش و شروع به شستن کردند، فقط انگار جای سیلی و ضربه روی صورتش بود، در خواب خیلی منقلب شدم.

گریه کردم و برایم خیلی عجیب بود. صبح در حالی که درگیر تعبیر این خواب در ذهنم بودم به بهشت زهرا(س) آمدم و برای کار روزانه آماده شدم. در ابتدا قبل از شروع کار برای همکارانم ماجرای خوابم را تعریف کردم. حتی اینکه آن خانم چه لباسی پوشیده بود و یا روی کدام سنگ او را می شستند.

آن روز تا غروب جنازه ها را شستیم و همه چیز عادی بود. زمان استراحت شد و رفتیم برای آماده شدن و رفتن. در حال پوشیدن لباسهامون بودیم که عده ای از همکارانم رو صدا زدن که جنازه ای برای شستن آورده اند. چند لحظه ای از رفتن آنها نگذاشته بود که دیدم با تعجب و سراسیمه آمدند که آثاری، آثاری بیا همون رو که می گفتی آوردند! خشکم زد. با صدای لرزان گفتم: چه می گویید؟ چی شده؟ من، من گفتم؟ آهسته آهسته با ترس عجیب رفتم داخل غسالخانه! باور کردنی نبود، نه تنها من بلکه آن روز 14 یا 15 نفر بودیم. همه این صحنه را دیدند. روی پاهام نمی توانستم بایستم. خانمی سیلی خورده! چه می بینم! چند لحظه بعد به خودم آمدم. رفتم از اقوامش ماجرا رو بپرسم، یکی از بستگانش گفت: چند سال پیش بر اثر فشارهای روحی زیاد این بنده خدا مجنون میشه و در حالت شدید روحی قرار می گیرد.. آن را با زنجیر به تخت تیمارستان می بستند. این اواخر هم حال بدی داشت، تا اینکه خودش رو از پشت بام تیمارستان به پایین می اندازد و فوت می کند...

ماجرای خیلی عجیب بود. ارتباط این بنده خدا با خواب من! گیج بودم. خودم آن را شستم و بدنش رو با برگهای قرآن پوشاندم و به نوعی تطهیرش کردم و خدا رو قسم دادم به قرآنش، که ببخشدش و بیامرزدش.

وقتی که شهدا دخترم را شفا دادند

یادآوری این موضوع هم من را آزار میدهد. سال 87 بود. 18 سال داشت و با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد. دخترم رو میگویم. خدای من! چه لحظات سنگینی بود. نمی توانستم این غصه بزرگ رو تحمل کنم. عزیزترین هدیه خداوند به من و همسرم‌، جلوی دیدگانمان داشت آب می‌شد. حتی تصورش غمگین کننده است. تمام راه‌ها را رفته بودیم. در نهایت نظر پزشک‌ها این بود که برای مداوا باید به خارج از کشور اعزام بشود. کشور آلمان رو باز به توصیه پزشک انتخاب کردیم و رایزنی‌های اولیه هم انجام شد.

 این روزها تقریباً همه همکارانم در سازمان بهشت زهرا(س) به خصوص آنهایی که با من تو یک اتاق و یک ساختمان کار می‌کردند مشکل من و خانوادم رو می‌دانستند، هرکسی به هر نحوی که می‌شد همدردی و همراهی می کرد و سعی داشت به من روحیه بدهد. یک روز خیلی اتفاقی آقای صادقی‌فر مسئول بخش اجرایی سازمان را دیدم. آن روز اتفاقاً از روزهای قبل خیلی حالم بدتر بود. صادقی فر حالت اضطراب و نگرانی رو در من دید کمی من را آرام کرد و روحیه داد. با آقای صادقی فر خداحافظی کردم و گفتم: من را دعا کنید. رفتم به اتاق کارم و روی صندلی پشت میزم نشستم. ساعت انگار گذر زمان رو فقط به من نشان می داد! تلفن زنگ زد، دو ساعتی از آمدنم به اتاق می‌گذشت و من متوجه نبودم بی اختیار گوشی رو بر داشتم. آقای صادقی فر بود. گفت: بعد از اینکه شما رو آشفته حال دیدم خیلی فکر کردم. یک پیشنهاد دارم. بیا همین الان بر و قطعه 24 سر مزا ر شهید "جهان آرا" و از خداوند به واسطه ایشان حاجتت رو بخواه، تقاضا کن که واسطه بشود و شفای دخترت رو از خداوند بگیرد. من فقط گوش می‌کردم باورش سخته ولی گوشی رو گذاشتم و بلند شدم. این بار انگار می‌دانستم چه می‌کنم و چه می‌خواهم. خانم سیادتی یکی از همکارام رو همراه کردم  و رفتیم قطعه 24 گلزار مقدس شهدا و قبر شهید محمد جهان آ را.

وای که بر من چه گذشت، آن‌لحظات و دقیقه‌ها. آنچه در دل داشتم خالی کردم و گفتم و گفتم! بی حال و بی اختیار برخاستیم و برگشتیم‌! نمی‌دانم چند ساعت با جهان آرا صحبت کردم و چه می‌خواستم فقط یادم هست که دیگر نمی‌توانستم با کسی صحبت کنم و چیزی بگویم. غروب شد و من به خانه رفتم. فقط چند روز گذشته بود که خدا دخترم رو شفا داد. خدایا شکرت، نمی‌خواهم در پایان چیزی بگویم،  کسی که این خاطره رو می‌خواند خودش قضاوت می‌کند. خدایا شکرت!

منبع: مهر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۱
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۸۱۴
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خاطرات جالبي بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۹
درود بیکران بر روان پاک تمام شهیدان که انقدر در درگاه حق تعالی مقربند که واسطه فیض می شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
باز هم خرافات
پاسخ ها
حميد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
نميشد جور ديگه ابراز وجود كني؟
هميشه كساني هستند كه به خاطر ديده شدن خلاف جريان آب حركت مي كنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
بنده خدا وقتی خدایی نکرده گذاشتند توی قبر اون موقع فرق خرافات و واقعیات رو بهتر درک می کنی.
ناشناس
| Canada |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
به هوش باش عزیز! لحظه مرگ نزدیک است...
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
سلام اقاي نا شناس
حتي اگر هم خرافات بود كه نبود حرمت اسم شهيد را بايد نگه داشت ما مديون اين شهدا هستيم اگر زمان جنگ سر بازي يا منطقه رفته بودي به هيچ وجه اينگونه قضاوت نمي كردي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
برات متاسفم
ناشناس
| United States |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
تو راحت باش و حال زندگیتو ببر ولی بدون که هر لحظه داری به خوابیدن روی سنگ غسالخانه نزدیک می شی غافل!
محمد علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
نمیدونم دختری یا پسر ولی مشخصه جوونی خیلی بی تجربه هنوز سرت بسنگ نخورده که دنبال چاره بگردی انشاالله هم که برایت اتفاق نیفتد اینها خرافات نیست بلکه مثل خورشید تابانند عزیزم اون چشم بند سیاه را از چشمهایت بردار تا خورشید را ببینی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
راست میگی منم باور نمیکنم
الم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
ما ایرانیها یک ضرب المثل داریم شاید به درد اینجا بخورد که میگوید جهاندیده بسیار گوید دروغ
من بانظر شما موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
در مورد هرکدام میبایست جداگانه نظر داد برخی وقایع قابل درک است و استدلال خود را دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
اینها حقیقت واقعی زندگیه
ناشناس
| United States |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
ما مردمی هستیم که تا معجزه ای در کار نباشد انسانیت را باور نمی کنیم.حالا اگر از دهان یک جسد کرم هم بیرون نمیامد باید فحش داد؟
محمد2
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
برادر یا خواهر عزیز هرگز نگو خرافاته اینها مقربان درگاه الهی هستند من خودم مشکلی داشتم که با همین وضعیت مواجه شدم انشاءاله که کسی با مشکل مواجه نشه به حق باری تعالی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
موافقم .خرافات
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
بابا عقل کل معلومه از قدرت خدا بیخبری.وقتی شستت میفهمی خرافات بودن یانه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
باز هم حقیقت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۶
غصه نخور عزیزم بزودی با چشمات اینها رو خواهی دید
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
داداش منی که هنوز به نظر دیگران عاقل نشدم و نسبتا بچه هستم میدونم که اینا خرافات نیست چون من خیلی مثل تورو دیدم عقیده و ذهن شماهارو شستن خودتم متوجه نمیشه (محمد15ساله)
فرامرز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
اقای محترم تو اگه میفهمیدی یه جوون مث تو رفته و نمگم بخاطر دینش به خاطر وطنش به خاطر ناموسش به خاطر این که تو شهر های اشغال شده به زنهاو دخترای مملکتش تجاوز نشه و بخاطر خیلی چیزای دیگه....جونشو فدا کرده وفقط یه پلاک یا کمتر از اون رو هم برا مادرپیرش کذاشته هیچوقت این حرفو نمیزدی...خدا به ادمایی که همه چیزشونو میدن هرچی بخواد میده...ایشالله بفهمی این چیزا رو.
میلاد توکلی
| Germany |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۱
برات متاسفم. شما ها نه اینا بلکه همه چیز را خرافات می بینید
سمیرا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۲
اینا خرافات نیست عین واقعیت این شمایی که همه چیز رو به چشم خرافات میبینی امیدوارم به صراط مستقیم هدایت بشی
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳
واقعا خیلی توهی مغزی
سپیده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۶
چقد قلب ها تاریک شده که به این ها میگن خرافات.
چیزهایی که با چشم دیده شده.ایشالا خدا هدایتشون کنه
محمدجواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۷
بیچاره ترین شخص دنیاتویی که حقیقت محض روخرافه میگی.
خداهدایتت کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۸
كاملا خرافات
sina
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
بد بخت یه روز خودت دچار یه چیزی میشی می بینی اون موقع حتی دیگه خر هم سر قبرت سنگ قبرتو نگاه کنه . بیچاره برو توبه کن و اگر نه بد بخت میشی .
بشري
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
دوست عزيزخداعاقبت همه روبخيركنه وازجمله شمارو.
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۶
خداییش راسته من باچشم خودم تاحالا 3بارمعجزه دیدم
محسن حسنی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
منم چون گناهام زیاده وقرار این بلا ها سرم بیاد میگم خرافاته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
چیزی به اسم خرافات تو دین وجود خارجی نداره.
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۸
به جوانی و پیری نیست....حتما برات یه همچین اتفاقی میوفته و از نزدیک لمس میکنی
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
باباجان حضرت صالح از دل کوه شتر بیرون آورد با اینکه امثال شما با چشم خودشون دیدند اما باور نکردند
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
شايد براي بعضي ها خرافات باشه ولي من خودم سال 1386 دربخش ccuبيمارستان دي تهران بعلت سكته قلبي بستري شدم شرايط مرگ راداشتم بعدازتزريق امپول مخصوص سكته قلبي علايم حياتي ازم قطع شد درحاليكه قلبم كاملا ايست كرده بود درشرايط كما تمام محيط وحتي تمام خانواده ام را دراطرافم ميديدم .دقيقا دستگاه شوك و اقدامات پزشكان معالجم رامشاهده ميكردم همسروفرزندانم شديدا متاثربودند ومن باخنده باانهاصحبت ميكردم وميگفتند مرگ راحته كه ضمن محاوره باخانواده چشمم رابازكردم و شنيدم يكي ازپزشكان باخنده گفت علايم حياتي بيمار برگشت و وقتي اطرافم نگاه كردم همسروفرزندانم نبودندوهمسرويكي ازپسرام دربيرون بخش منتظر نتيجه بودند . فلذا من مرگ خودم را كاملااحساس كردم وخداراشاكرم كه هنوززنده ام وبه راحت مردن خودم واقفم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
عزيزم اينهاواقعيت هست برو مناطق جنگي اينهاراباچشم خودت ميبيني ودرك ميكني
نسرین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۳
معجزه خداست عزیزم خرافات چیه. چرا خودتونو با این چیزا .ول میزنید
امیر اسماعیل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
خدا در قرآن میفرماید:کسی را که در راه من کشته شده اند مرده نپندارید بلکه زنده و در نزد من روزی میگرند.
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
کسی که میگه اینا خرافاته یعنی به قدرت خدا ایمان نداره.یعنی میگه خدا نمیتونه.
امیرمهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
سلام اگه فکرمیکنی که این حرفها خرافاته بهت پیشنهادمیکنم که یه سربری قطعه26 شهداجنب شهدای مکه سر مزار شهید پلارک تا ببینی که سنگ مزار این شهید بزرگوار بوی گلاب تازه ومعطر میده.مادر این شهید گفته بود که هر روز زیارت عاشورا میخونده/
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
خرافات نیست عزیز این ها حتی عجیب نیست ک انها را خرافه مینامی
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
راس میگی
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
راس میگی
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
راس میگی
ظافر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
اقاي ناشناس اطمينان داشته باش يه روزي به خاطر اين طرز فكرت پشيمان ميشوي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
این چیزا که برا شما خرافاته برا ما خاطرست
مهنا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
منم باور ندارم. همه ش الکیه
شاغلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خيلي جالب بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۹
جالبههههههه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
بله

خدا را شکر
محمدجواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خدا انشاء اله همه مارا عاقبت بخیر کند . شهدا امام زادگان عشقند و مزارشان زیارتگاه اهل یقین . برای من هم یک مشکل پیش آمده بود و از دوستان شهیدم خواستم که مشکل مرا بر طرف کنند و الحمد الله بخیر گذشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
برای نرخ دلار هم خواهش کن شاید درست شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خاطره آخري خيلي تكان دهنده بود.
شهدا به ما هم كمك كنيد. انشاء الله
علیرضا نیکخواه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
منکرین معاد بخوانند و منصفانه تفکر کنند!!!!
پاسخ ها
آواتار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۵
سلام حاج علی برو قبض بنویس
علی احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خدایا ی مهرتبانتر از مادر و بابا . خدای لطیفتر از اشک چشم . خدای نور در تاریکی و ظلمت . الهم عجل لولیک الفرج
پاسخ ها
پارسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خیلی زیبا گفتی ....
ممنون.
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
الهی آمین
چه نظر قشنگی
خدای مهربونم خواهش می کنم پیش خودت و آدم های با آبروت شرمنده مون نکن
به حق مهربونی بی نهایتت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
عالی
پاسخ ها
علي
| - |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خيلي عالي و زيبا گفتي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
جالب بود مخصوصاً بند آخر
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خسته نباشید..ممنون.عالی بود و حال خوشی با خواندن این مطلب به من دست داد.التماس دعا.خدا همه گذشتگان رو مخصوصا اونایی که ازشون کمتر یاد میشه یا اصلا یاد میشه مورد لطف و مرحمت خودش قرار بده و بیامرزد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
میشه مورد لطف و مرحمت خودش قرار بده و بیامرزد. کلمه ی میشه راباید به نمیشه تغر بدی
دریادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
انالله و انا علیه راجعون
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
عزیز دل دریادل انالله و انا الیه راجعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
نگارش انا الیه راجعون صحیح است
جبرائیل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
انا الیه راجعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
"الیه"
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
عزیزم دقت کن آیه قرآن رو درست بنویس. انا الیه راجعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اشتباه نوشتی
ناشناس
| - |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
انا الیه راجعون
انا علیه معنی قرآن رو تغییر میده
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
اليه راجعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
انا لله و انا الیه راجعون
ساقی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۳
انا لله و انا الیه راجعون
امیرمهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
انالله وانا الیه راجعون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
انشالله قسمت شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
داداش !!! انا الیه درسته عزیز جون . چند بار از روش بنویس یاد بگیر.
سحر چراغیان
|
United States
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
سلام واقعا این داستانها حقیقت داره ؟اگه حقیقت داره لطفا برام ایمیل بفرستید وجواب بدید.ممنون
پاسخ ها
حميد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
سلام دوست عزيز در اينترنت يه سرچ كن و كتاب كيماي محبت "شيخ رجبعلي خياط" رو دانلود كن همه چي رو متوجه ميشي -به امتحانش مي ارزه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
سلام بله حقیقت داره من کتاب خاطرات کامل پرسنل رو دارم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
صبر کن. وقتی مردی میفهمی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
باورکنید حقیقت دارد
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
سلام
وحید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
بله من شخصا آدم معتقدی نبودم اما وقتی پنج بار از مرگ حتمی نجات پیدا کردم ودر عین ناباوری خودم و اطرافیمنم الطاف ذات اقدس حضرت حق را مشاهده کردم فهمیدم چیزهایی فراتر از زندگی مادی وجود دارد.
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳
یک ذره خودت فکر کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
واقعا راسته چون من یکی از این ها رو با چشم خودم دیدم
نوري
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
با بنده تماس بكير
الی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
سلام اره واقعا حقیقت داره منم این چند روز یه مشکل بزرگی ایجاد شده بود که رفتم سر مزار یکی از شهدا اونو واسطه قرار دادم بهم گفت اروم باش حتما تا امشب حل میشه واقعا درست بود همه چیز حل شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
آره عزیزم حقیقت داره گلم
آدم باید خر باشه که باور نکنه ان تیلید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
ای علی
" کل نفس ذائقه الموت "
مادر دل شکسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
وقتی موضوع اخری رو خواتدم بی اختیار گریه کردم خدا همه مریضها را شفا بده پسر کوچولوی خوشکل منم مریض
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
توكل به خدا، تسليم رضاي خدا، يا شافي ... مادر خوب، خدا انشاءالله كمكتان كند. پكيدم!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خیلی منقلب شدم خدا شفاش بده اگر چه من بنده گناهکارم
مهرداد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
یا من اسمه دواء وذکره شفاء
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
انشا الله
ناشناس
| United States |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خداوند همه مریضها را شفا بدهد. بحق همه شهدا و مظلومین به خون خفته ی صحرای کربلا
ر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
مادر منم از ته دل دعا ميكنم كه خدا بچه تونو هر چه زودتر شفا عنايت كنن
مادر
| Armenia |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
امیدوارم خدا به حق شیر مادر بچتو شفا بده
فاطمه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
منم گریم گرفت برای بچتون دعا می کنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
با عرضه سلام بند یک طلبه هستم مطمئن باشید من و برادران حوضوی دیگر برایش دعا می کنیم .
شما هم برای ما دعا کنید تا در امتحان های سختی که در پیش داریم قبول شویم
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
انشاالله شفای عاجل ...
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
سلام...ايشالله خدا به حق گلوي شكافته شده علي اصغر امام حسين شفاش بده
رعنا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
عزیزم امیدوارم خداوند مهربون هر چه زود تر پسر خوشگل تو و همه پسرا و دخترا و مادرا وپدرای مهربون دنیا رو شفا بده تا بتونن مزه زنگی رو کناره خانوادشون بچشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
از ته دل از خدا بخواهید و معصومین رو هم واسطه کنید. اگر صلاح در شفا باشد که انشاا... هست خوب می شوند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
واقعا داستان اول داستان پیرزن خیلی عجیب بود کلا داستانهایی که اینجا نوشته شده بودند همشون بیدارکننده بودند یعنی اینکه ما باید از گناهان فرار کنیم و واجبات را انجام بدهیم و به خدا پناه ببریم چون بازگشت ما به سوی خداوند متعال هست امیدوارم همه ی ما عبرت بگیرم.
پاسخ ها
گیتی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
منم چنین چیزی شنیده ودم همسرم تعریف میکرد یکی از همسایه هایشان در حال احتضار بوده او به کنار این آقا آمده بود این مرد در زمان زندگی به خانواده خود بد رفتاری میکرده و دائم حرفهای رکیکی میزده میگفت بعد از مرگ دی زبانش را که از دهانش بیرون زده و او تا کنون چنین زبانی را که اینقدر دراز باشد را ندیده بود !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
شهدا عزيزند و غريب در اين زمونه ،
فریده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم من همیشه برا شهدا فاتحه میخونم اونا که بخاطر وطن و ناموس شهید شدند اونا گلهای معطری هستند که پرپرشدند روحشان شاد
پاسخ ها
شهدا اينده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
فاتحه خون شهدا به من زنك بزن
دهقان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
واقعیتی است همه عبرت است برای اینک بدانیم اخرتی است بایدحساب پس بدهیم حال بیایم اندیشه کنیم,,,(دهقان)ازشیراز
کروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خواهران وبرادران برای همه بیماران بخصوص مادر مهربانم (ام لیلا جوکار)ازته دل دعایی بکنید .............

باتشکر از گزارش بی مانند وعالی شما خبرنگار مبتکر وتأثیرگذار
یا الله یا رباه یا سیداه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
يا شافي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
امیدوارم همانطور که خدای بزرگ سرطان مادر مهربانم رو شفا داد دل شمارو هم خوش کنه و شفای مادرتون رو عطا کنه از ته دل دعا میکنم هموطن.
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
ممنون
زیبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
با سلام.خدا اجرتان بدهد.واقعا محتاج اینگونه مقالات هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
شهیدان زنده اند الله اکبر
masoud
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
باشد که باعث عبرت شود مخصوصا خودروسازهایی که 6 میلیون اضافه بر توافق اولیه میخواهن بگیرن
mehran rezaei
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
با شنیدن این خبرها بایدبه ذات وجود خداوندی بیشتر ومحکمتر پی برد وباید باتمام وجود بگم خداجون دوستت دارم ، عاشقتم . منوببخش وبیامرز، وبه تمام جوانان راه راست رو نشان بده و هدایتشون کن ببخششون اگه جوانی ونادانی کردند
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
خیلی عالی بود. کاش این خاطرات جمع آوریی بشه و به صورت کتاب در دسترس همه باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۹
بسیار تاثیر گذار بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
دنياپر از عبرت است کو چشم عبرت بين
ضمن تشکر لطفا از اين دست خاطرات بنويسيد که اثرمثبت دارد
البته خيلي زياد بازگوکردن هم کم کم قضيه را لوث ميکند بنده درحافظه گوشيم ثبتش کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
نمی دانم باور کنم یا نه...
آخه ما ایرانی ها اغراق زیاد میکنیم.
قلقلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
ترا به خدا قسم این خیال بافی هارا ننویسید ممکن است باور مردم بشه
mhsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
جالب بود وعبرت اموز خدا اجرتون بده
کیانوش
|
United States
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
انهایی که با دیدن این خاطرات میگویند باز هم خرافات مصداق بارز ایه قران هستند که بر قلب های انان مهر زده شده کورند کرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
بیایید همه با هم برویم به مزار شهید جهان آرا و از او بخواهیم واسطه بشود که خداوند به داد ما برسد و ما را از شر سیاست مداران بی سیاست خلاص کند
ابدام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
سلام ودرود بر این بزرگان.خیلی خوب است گاهی خاطرات عبرت امیز این عزیزان به اشکال مختلف برای عموم بازگویی گردد شاید برای زمانی کوتاه عبرت بگیریم وباورمان شود سرانجام ما چیست
حسین
|
Kazakhstan
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
عالی بود به استناد دعای ال یاسین تمانمی وعده های خداوند حق است پس بیایم به فکر اخرت مان باشیم که لذات و خوشی های زندگی دنیوی فانی است خداوند همه مسلمین را عاقبت بخیر نمایی انشاالله
مسلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
شما باید می گفتید تشخیص بدهید کدام داستان در سته وکدام یکی واقعیت نداره (افسانه های محلی) .
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
داداش به نظرتو افسانه های محلی هست و اسم خودتم مثلا گزاشتی مسلمان خواهشا برو عقیده های خودت رو جای دیگه بگو
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
واقعا که خیلی از واقعیتها پرتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
ماجراي شماره سه آيا حقيقت بود يا ساخته ذهن تخيلي كارگردان ما؟
گذشته از شوخي اين دنيا پيچيده تر از اين حرفهاست. فقط اون چيزي رو كه خودت تجربه ميكني 100 باور كن
پاسخ ها
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
شما مطمئنی انقدر عمر میک نی که همه چیزو تجربه کنی؟
خودمحوری آدمو به سقوط و نیستی می کشونه دوست محترمم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
مرسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
راس میگی
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
تكون خوردم
پاسخ ها
پيام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
شماها عادتتون يك لحظه تكون ميخوريد بعد خوب ميشيد نتيجه خرافات ميشه آدم هاي شل و متزلزلي مثل شما كه به يك نسيم تغيير حال ميدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
براي مشاوره
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
؟؟؟؟؟
عشقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
فاعتبروا یا اوالی الابصار
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خيلي ممنون
ناشناس
|
Malaysia
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
motmaen bashid baraye dahane an pirzan age rast bashe tojihe elmi vojod dare .hatman khenevadeye pirmard be o golab zade and va,,,,khoda shafaye ajel be tabnak bede
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اشتباهی مثبت دادم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اگر دین ندارید لااقل ازاده باشید
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
مهم این است که اصل قضیه " کل نفس ذائقه الموت" را نمیشه انکار کرد.
این زنگ تفریح کوتاه تمام می شود و حساب خواهیم داشت!
م
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
تمام معجزات الهی یک علت داره ولی چون دانش ما به آن نمیرسه علت را نمیدانیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
پروفسوربعضی چیزا حسیه ومعنوی وروحانی نه عقلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
خدا شفا عاجل به تو هک بده
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
جان
چی میگی
مصطفی جواهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
گر چه از عمر دل سیری نیست
مرگ می آید و تدبیری نیست
mahdi
|
United States
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
انسان موجودی است خیال پرداز که در ذهن خود ماجرا های خارق الغاده ی زیادی را می تواند سر هم کنند. این توصیف مخصوص آدم هایی که هر داستانی رو سریعا باور میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
عالی بود
احمد
|
Kazakhstan
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
با سلام و تشکر
خاطرات فوق بسیار جای تأمل دارند ؛ در مورد شهید بزرگوار جهان آرا هم باید بگویم اسم مبارک ایشان همیشه بر روی من تأثیر گذار است و خاطره گفته شده در ایشان هم باعث افزایش ارادت به این شهید نورانی شد . یاد و خاطر این شهید و سایر شهیدان راه دین و وطن همیشه جاودان باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
سلام
تیتر خوبی نگذاشته اید. چرا باور ناکردنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
روايت يا حديث داريم افراد بد دهن فحاش روز قيامت در حالي كه از دهانشان چرك مي آيد محشور مي شوند.
دانش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
اون آقا پیرمرده غیر از اینکه عادت داشته هر روز زیارت عاشورا بخونه عادت داشته هر روز صبح دوش گلاب هم بگیره.
پاسخ ها
نرگس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
بانمک شما شبها تو نمکدون میخوابی ؟
م
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
دوش گلاب هم بگیره دوساعت بعد از مردن باتلاش باکتریهای عزیز باید بوی تعفن بگیره مگر اینکه اوستا کریم به باکتریها بگه کاریش نداشته باشین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
وقتی مطلببی را نمی‏دانی ، به استهزا نگیر . هیچ وقت به اعتقادات افراد چه شیعه، سنی، ارمنی و ... توهین نکن.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۲
سلام.عزیز دل گوش نامحرم نباشد جای پیغام سروش.جانم به فدایت یا حسین .خوشا به سعادت ان پیرمرد .
مادر
| Armenia |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
همه جا جای شوخی نیست جوون
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
خاک تو سرت با این عقیدت
مرجان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
توام عادت داری
مریم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
میتونی امتحان کنی هر وقت که مردی بهت میگیم
عباس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۸
خب تو هم هرصبح دوش گلاب بگير اما زيارت عاشورا نخون مطمئنم مردم وقت مرگت از بوي تعفنت فرار ميكنن
حمیدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خدا عاقبت همه ما رو ختم بخیر بکنه
ate
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
واقعا....
خدا اول منو بعد شماهای که شهدا را اینطوری قبول دارید هدایت کنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
سلام ودرودخدابرتمام شهیدان اسلام مخصوصاشهیدبزرگوارجهان ارا
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
با سلام
لطفا آیه ارسالی توسط آقا یا خانم در یادل را تصحیح کنید .
انا لله و انا الیه راجعون
علی عبت آموز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
مسلئلی که انسان با آن مواجه می شود سه دسته اند 1- موافق عقل که راحت آنهارا می پذیرد2- مخالف عقل که راحت آنهارا رد می کند اما دسته سوم فوق عقلند که می طلبد انسان با اندیشه وتفکر بیشتر درباره آن اندیشه کند وبه راحتی انگ خرافات و....به آن نزند.
همايون
|
Sweden
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
چرا هميشه اين چيزها داخل ايران اتفاقات مي افته؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
روحشان شاد
رحمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
شاید این حرفهارا نگویم بهترباشد
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
زیباترین و بهترین جمله برای مرگ رو حضرت علی فرموده اند:((بزرگترین اسرار مرگ است))
sorosh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
شهدا زنده هستند و سعی کنیم تا زمانی که در این دنیا هستم بندگی خدا کنیم و بنده ای از خدا روآزار و اذیت نکنیم و طوری رفتار کنیم که هم خدا و هم خلق خدااز ما راضی باشند.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
ممنون عالی بود
امیر محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
چقدر جالب
ناشناس
|
-
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خدايا شكرت
محمد رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
نان حرام باعث میشه معجزات را خرافه بدانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۳۰
خدا از رگ گردن به انسان نزدیکتر است و لازم نیست حتما در جای خاصی باشیم تا صدایمان را بشنود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خیلی جالب بود ای کاش مادر شوهرها هم اینارو بدونن و کمتر عروساشونو با زخم زبون برنجونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
فاکثر العبر و اقلٌ الاعتبار٬
چه بسیار است عبرت ها و چه کم اند عبرت گیرندگان.
يك زن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
پيرمردي كه بوي گلاب مي‌داد.
پير زني كه دهانش كرم زده بود.
shahab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خیلی جالب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خدا یا کمک کن هنگامی که میمیرم حقی از مردم بگردنم نباشه.... کاش مسئولین معنی این جمله رو میفهمیدن!
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
ما مردمی هستیم که تا معجزه ای در کار نباشد انسانیت را باور نمی کنیم.حالا اگر از دهان یک جسد کرم هم بیرون نمیامد باید فحش داد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
پس بريم از شهيدا بخوايم پيش خدا شفاعت كنن اين مسئولاي بي لياقت دست از سر اين ملت بدبخت بردارن .مرديم از بي پولي و بدبختي.
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
اسرار ازل را نه تودانی ونه من
وین حرف معما نه توخوانی و نه من
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
کلید اسرار ایرانی هم کلید خورد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
باز هم از این خالی بندیها .
میان به دین رنگ وبو بدن کاری میکنن که اصل دین هم زیر سئوال بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
از اين خاطرات دوباره بنويسيد .آدم تلنگوري ميخوره و کمي به خودش مياد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
ترویج خرافات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
احتمالا نویسنده متن توهمی بوده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
انگاری یادمون رفته که روزی خواهیم مرد!
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
شمایی که دل پاکی داری قسمت میدم به همه مقدسات عالم برای آمرزش روح پدرم که نوکر امام حسین بود دعا کنید . قسمتان دادم .
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
خدايا به آبروي حضرت زهرا مارا ببخش ما جوانيم وخام. قصور و گناهانمان را به صفاي نوراني ومطهر حضرت حجت امام زمان عفو بفرما
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
ان لله وانا الیه راجعون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
من باورم نمیشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
باور حقیقت برای آدمهای بی دین خیلی سخت است
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۴
سلام
ما انسانها به برکات خداوند به زندگیهامون آگاه نیستیم و همیشه میگیم خرافات تا وقتی که سره خودمون بیاد
خدا حواسش به هممون هست!
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
کاش جوانان صوت قران وزیارت عاشورا راجای گزین موسیقی وفیلم های این روز ها میکردند عشق فقط یک کلام حسین علیه السلام
پاسخ ها
پوریا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
افرین
پوریا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
افرین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۳
سلام دوستان
من یک جوانم منم مث شما میگفتم خرافات
اما خودم دید م که یه. خوب کار بعد مرگش چه اتفاقی براش افتاد اما
مطمعنم بازهم خواهم دید
فائزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۵
خیلی جالب بود دستتون درد نکنه.
اونای ک باور نمیکنن.واقعا ک!!!!شما مسلمونین!!!!!!!
پاسخ ها
شهریار
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
نه!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
خیلی عالی بودبازهم بفرستید
محمد رنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۶
واقعا جالب و تکان دهنده بود
به امید شفاعت آقامون اباالفضل در قیامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
خداوندا به حق مقربین درگاهش همه را ببخشد و بیامرزد .
Mahsa
|
United States
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
عالی بود همشون
Mahsa
|
United States
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
عالی بود همشون
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۶
وایی خدا جونم همه بندگانت رو به خاطر گناهاشون ببخش و بیامرز
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
انشاء الله هوشيار و بيدار بشيم
يا حسين
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۹
منقلب شدم.اسم بهشت زهراکه می اد ادم یه جوری میشه دلش میگیره یادعزیزاش میفته.خدابه هممون رحم کنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
خداوند به همه کسانی که نیتشان خیر است عمر با عزت بدهد.
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۳
آمین
ناشناس
|
Hong Kong
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۵
در تمام دنیا این مسائل وجود دارد مخصوص ایران نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۹
داستان های جالب و زیبا و آموزنده بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
خیلی جالب وبااحساس تعریف کردی . منقلب شدم امیدوارم همه بیماران بهلطف خدا شفا یابند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
عالی بود اینا عبرتی است برای ما مسلمونا
عصمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
اخرالعمر گل کوزه گران خواهیم شد.
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
بد نیست یه کم ایمانمان رو قوی کنیم.
الهم الرزقنی توفیق شفاعته الحسین فی الدنیا و شفاعته فی الاخره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
اللهم عجل لولیک الفرج
سیدهاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
بسیار عالی بود
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۲
خرافات نیست ولی خوب همه هم باور نمیکنند
سید نصطفی
|
United States
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۲
خداوند همه مارو ببخشد وبیامرزد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۳
سلام خاطرات خوبی بود
همه اینها واقعیت دارد
منم آخرین مطلبو خوندم اشک توی چشمهام [lu an
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
دوست عزیز خیلی عالی بود خوشحالم که بنده حقیر را به سایت خوبت دعوت کردی با اجازه شما من وبلاگم را برای لینگ دونی شما ارسال می کنم اجرکم عندالله
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
دوست عزیز با اجازتونن سایت شما رو لینگ کردم
امیر
|
Armenia
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۴
حیف نیست داستانهای خوبمونو برای بعضی بی خداها بنویسیم؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۵
خیلی قشنگ بود مخصوصا اون پیرمردی که بوی گلاب میداد اشکمو
کیمیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
اصلا نمی شود که کسی در تابوت سر صدا کند
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
با سلام صبح روزی که بابام فوت کرد یادم نمیره زیارت عاشورا که تمام شد نکاهی به عکس جوانیش کرد همون جور که رویی تخت خوابیده بود اشک ازگوشه جشمش سرازیر شد وتمام کرد روحت شاد بابای عزیزم
عارفه سادات ایمیل خواهرمو می نویسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
ای کاش شهدا ب منم نظری میکردن
ای کاش ....
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
خاطرات جالبی بود
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۳
تکان دهنده وجالب بود
علیرضا جیریائی شراهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۹
خسته نباشید..ممنون.عالی بود و حال خوشی با خواندن این مطلب به من دست داد.التماس دعا.خدا همه گذشتگان رو مخصوصا اونایی که ازشون کمتر یاد میشه یا اصلا یاد میشه مورد لطف و مرحمت خودش قرار بده و بیامرزد.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۰
همه اونایی که میگن خرافاته:
حواستون باشه...........خدا داره میبینه.......
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
ممنون اخه چند وقت بود اینقدر احساساتی نشده بودم و باورم نمیشه که موقع خوندن گریه کردم
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
همه ما بی وارثیم برای خودمون و اموات بدوارث و بی وارثمون فاتحه بخونیم
مشهدى محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
خيلى باحال بود.
الهم عجل لوليك الفرج.
صلوات
مرتضی آزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
باز گشت همه ما بسوی اوست.واقعأ که انسان را این مطالب از خواب مادی به بیداری معنوی سوق میدهد.یا حق
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
الله اعلم
اگر مستند بود خوب است ولی همه این ها اول یک امتحان است و بعد یک درس عبرت برای سایرین
نتیجه گیری اخلاقیش با خودتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
خرافات
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
من واقعا باور میکنم چون اعتقاد دارم من ازهرکسی که این نوشته رو میخونه میخام برام دعا کنه من یه بچه هستم که 15سالمه و به کارهای نامشروع دارم کشیده میشم تورو خدا تورو جون عزیزترین کستون برام دعا کنید.
(محمد15سالمه)
لیلا
|
Germany
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۲
مرگ پشت در منتظره و ما غافل!!!خدایا ببخشش
محمود دهقان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
شهدا زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند . شهدا انتخاب شده ی خداوند و با یک دعا خداوند اجر عظیم شهادت را به آنها عطا نمود . انشاا.. ما شرمنده شهدا نباشیم و مثل آنها عاقبت بخیر شویم .
علی اکبر مهاجری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
سلام
جهت شادی همه اموات فاتحه بفرستید
شراره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
ای ووووووااااااااااااا ی ی ی ی ی ی ی یی یی ی ی ی ی ی ی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۵
خوب بود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۶
شهدا شرمنده ایم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
با سلام خدمت همه ی دوستان
برای این دوست ناشناس طلب آمرزش کنید ....
انشاا... که هیچ وقت دچار درماندگی نشه که بخواد تمام راههارو بره و به در بسته بخوره ...
ارزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
خیلی تاثیر گزاربود
ارزو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
خیلی تاثیر گزاربود
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
خداوندی که انسان رو از آبی گندیده آفرید..... قادر به هر کاریه....
خداوندی مهربان که حتی برای گناه کارترین بنده هاشم ارزش قائله چه برسه به شفاعت شهدا...
حسین هاشمی نهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۲
ایشالله حضرت زهرا و بچه هاش به فریادمون برسن ، به شفاعت شهدا نیازمندیم .
یا علی
زینب ک
|
Germany
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
بر منکرش لعنت
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
داستان های جالبی بود متشکرم برام دعا کنید
محسن رزاق زاده
|
Germany
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
وای بر تکذیب کنندگان
zahra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۶
وعده خداحق است...تمام اين دسته اتفاقات عجيب رخ داده،جراکه دراحاديث مشابه اين اتفاقات زياداست،نيازي نيست حتماباايمان باشيدتنهااهل مطالعه بودن هم کفايت ميکند،يک بارقران روبه مثابه يک کتاب علمي بخوانيم وبارعلمي مان راافزايش دهيم،اونوقت همه جيزمعناي ديکري دارد...
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۷
درس عبرث بود خداوند همه مارا ببخشد من به اىن وقایع ایمان دارم .
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
سلام دوستان چونیک بنگری هرروزروزمحشراست...من ازسال85هرحاجتی داشته باشم میرم قطعه شهدا چون معتقدم شهداومراقد امامزاده هامملوازانرژی مثبت هست ویقین بدونین ازوساطت شهدا،خیلی حاجت هاموگرفتم.ازخدامیخوام همه مارومخصوصاشیعه های حضرت علی و فاطمه علیه السلام رو عاقبت بخیرکنه انشاءالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
من ديشب خواب شهيد حسيني رو ديدم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
خیلی جالب بود ولی یک کم باورش سخته در مورد کرمه ولی بند اخرو مطمئن هستم که واقعیته انشاالله شهدا هم دسته شما و من هم بگیر ن یا صاحب زمان ع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۶
البته موارد ابن چنینی برای من هم پیش آمده ولی نیازی نیست برای یاد آوری معاد به داستان متوسل شویم چرا که آن قدر دلایل محکم مانند عدل وحکمت خداوند و عدم ظرفیت دنیا برای پیاده شدن آن برای معاد وجود دارد که هیچ شکی در آن نیست
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۳
اون دلایل درست. ولی همین خاطره ها و داستان ها برای خیلی از جوونا تاثیرگزارتره.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
دست شما درد نکنه انشاء اله خداوند توفیق شناخت راه حق را به همه عنایت کند
حبیب قره داغی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
خیلی خیلی خاطرات جالبی بود
علی قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
همه واقیعت دارندکسانیکه شک میکننددریکتاپرستیشان تردیددارند.
سپيده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
خداوند خيلي مهربونهًًً اميدوارم همه مارو ببخشه و بيامرزه.......واقعاًًً اتفافات جالبي بود.
حسين
|
China
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۵
آنهايي كه مي گويندخرافات است بايستي بروند بهشت زهرا و خودشان ببينند
پاسخ ها
مرجان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
شما رفتی؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
سلام ادم خوابيده راميشود بيداركردولي كسي كه خودش را بخواب زده خير,دوستان هواسمون باشه خيلي زود دير ميشه ها,التماس دعا
محمد گودینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱
واقعا من خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم همه اینام قبول دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۵
تکان دهنده ولی آموزنده بود ممنون
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۶
عالی بود
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
واقعا داستان جالبی بود
لطفا از این داستان ها بیشتر بزارین.
نسیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
ممنون از خاطرات خودتان تو را خدا من هم دعا کنید
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
سلام.جالب و اموزنده بودند.روزی یا شبی ما هم میمیریم.هر چه باشیم اخرش زیر خاک میرویم.خدایا بر تو پناه از لحظه ای مرگ فرا رسیده و من دست خالی...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
جالب بود مطالب بیشتر بگذارید...
انشاع الله خدادر زمان مرگمان بهمون کمک کند
علی هاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۴
سلام
وقایع تمامادرست است.تفسیرها بنا به مراتب اشخاص مختلف است.
کلا چگونه میتوانم غسال باشم.و مردگان راغسالی کنم.شرایطی درد یاخیر.
از جواب اداری که خواهید داد سباس گذارم
باربد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۳
به قول حافظ كه ميگه
حافظا اسرار الهي كس نداند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۵
مرگ حق بقول معروف همه ادم ها فکر میکنند همه میمیرند بجز خودشان /اینا داستان های هستند که ما باید در عبرت بگیریم اینقدر نگیم من تو اون دنیا دیگه تو یک نقطه هم نیستی
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
کاملا واقعی است خدا به همه کمک کنه عاقبت به خیر بشند
دختر 20 ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
سلام ممنون خیلی عالی بود اونهایی که باور ندارید براتون متاسفم ولی خدا یه روز یه کاری میکنه که بهش بیشتر نزدیک بشید.با چیزهایی که خیلی دوست داریم امتحان میشیم وخدا کنه از این امتحانا سر بلند بیرون بیایم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۳
جالب بودممنون.
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
درهرمسلکی یا دینی بددهانی مردود است پس چرا نتونه که ماجرای کرم واقعیت نداشته باشه؟
شهرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۳
من از بهشت زهرا خیلی بدم میاد
زهرا حیدری
|
United States
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۳
غیر ممکن وجود ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
خخخخ
ایمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
وا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۴
نمیدونم چرا بعضی باخودشون لج دارن(اللجوج هلاک)،یا نظر منکرانه میدن یا منفی به نظرات خوب میدن، مطمئنا که از بینشون بعضی عمدا اینکار میکنند اما بدونن جز خودشون که بیشتر در انحراف کشیده میشن کردارشون تاثیری نداره. همه عاقبت بخیر باشیم ،تعجیل در ظهورش صلوات
قلاوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۹
امکان دارد بیاید بدون اینکه همدیگرو بشناسیم واسه ی هم دعا کنیم.
پاسخ ها
مرجان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
چرا که نه؟
مرجان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
مر30
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
بخشودگی اهل گنه در صف محشر وابسته به یک گردش چشمان حسین است. ان شاءالله که زندگی ما حسینی باشد و ارباب در روز گرفتاری به داد همه ما برسد.
این داستانها نوعی تذکر و تنبیه است ولی همانطور که در قرآن گفته شده بسیاری از مردم جزء لا یعقلون هستند
امید سهرابی از کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
آهای کسی که این چیزارو میخونی و باور نمیکنی یا تو اعتقاداتت مشکل داری یا همه چیزو به مسخره گرفتی
این عاقبت همه ماهاست خدا بخیرش کنه
یکم فکر کن من نه می خوام نصیحت کنم نه چیزه دیگه منم جوونم و 20 سالمه نمازم نمیخونم ولی به اون دنیا اعتقاد دارم والا تنم لرزید به عنوان بچه شیعه
بردیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
در مذهب پاک تشیع این چیز ها اصلا عجیب نسیت خیلی از شهدای ما هنوز جسد هاشون سالمه و این خیلی پیش پا افتاده است
بهروزمحمدى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳
ازخدا غفور تازنده اييم طلب مغفرت كنيم
خمر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
خدا حاظتون باشه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
واقعا جالب بود به خداماجوونااونطوری نیستیم که بزرگ ترها فکر می کنن.
ستار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
ایکاش میشد برا24ساعت فوت کرد ودوباره زنده شد تا انسان به عالم موت هم اگاه باشد..ودرضمن بیاد داشته باشید که انسان دربهشت گناه کرد وبه زمین رانده شد .پس خواهشا به مرده چه خوب چه بد توهین نکنید.
پروین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
به کف دستاتون نگاه کنین میکروباشو میبینین؟ همه چیز با چشم دیده نمیشه اما وجود داره . پس زود قضاوت نکنید ما همه چیز رو با چشم نمیتونیم نگاه کنیم اما وجود داره مثل خدا ؛ شفاعت؛ معجزه، روح...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
نمیدونم چی بگم به اونایی که باور نمی کنند.عزیزان من در دنیا خیلی چیزها هست که باور نکردنی مگه شما الان میدونید چه اتفاقاتی در ته اقیانوس ها و آسمانها اتفاق می افته.هر روز علم پیشرفت میکنه و چیزهایی را میبینیم که اولش باور نکردنی ولی بعد عادی میشه.عکر ما به اینجور چیزا قد نمیده ولی مثل اینکه خیلی ها عالمترند.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۱
باعرض سلام
حقایق زندگی مانند نسیمی به انسانها میوزند حالا چه باور داشته باشی یا نه این نسیم میوزد وصورت مارا نوازش میکند_ چشمها را باید شست جور دیگر باید دید.
مهیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۳
شهدا شفا میدهند وشفاعت میکنیم
چه ما قبول کنیم چه نکنیم
اصلا عالم به قبول داشتن ما یا قبول نداشتنمان کاری ندارد وکار خودش را می کند . . . خدا را شکر
پاسخ ها
بهاره
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
دمت گرم مهیار .
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۸
واقعاا داستان جالبی بود دستتون درد نکنه***..
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
خیلی خیلی جالب و البته پند اموز بودن.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰
خداوندا به حق مولامون صاحب الزمان از گناهان ما در گذر تا به رستگاری دنیا و آخرت برسیم و به دیدار اولیا و مقربان و شهیدانت نایل شویم. خداوندا به ما توفیق شهادت در رکاب آقامون رو بده همونطوری که جوون های ما سی سال ‍‍پیش همچین افتخاری رو به دست آوردند و در آخر خدایا ازت می خوام که تمام جوون ها عاقبت به خیر بشن و به دنبال کسب تقوا و رضایت تو باشند ... الهی آمین.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۲
مرگ مرگ مرگ مرگ مرگ خیلی ترسناک شب اول قبر من میترسم اول خدا و بعد پیامبران و امامان به دادمون برسن
ابراهيم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
افرادي كه باور داشتند و باورشان قوي تر شد كه هيچ...
اما افرادي كه باور نكردند پس از چند يا چندين سال روي همين سنگ قرار ميگيرند و باور ميگنند
ولي افسوس كه آن وقت دير شده است,
خيلي دير...
پاسخ ها
میرعماد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
لحظه شماری می کنم برای مرگ و به این خرافات هم باور ندارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
خدايا همرو به راه خودت هدايت كن و از گناه دور كن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۷
درود بر شما .
فقط میخوام بگم برای درخواست و گرفتن حاجت از خداوند بزرگ احتیاج به هیچ واسطه ای نیست . روح خدا در ما دمیده شده و هیچ کس به انسان نزدیک تر از خدا نمیباشد . که در هر حال و بیواسطه میتوانی با آن صحبت کنید.
شهدای دفاع مقدس انسانهایی خوش غیرت بودند که بواسطه حمله رژیم بعثی جان خود را ایثار نمودند و مقام و شخصیتشان والا و بزرگ هست . خواهشمندم بجای ترویج غلط فرهنگ واسطه گری بیشتر نسبت به خدا پرستی بی آلایش و بدون واسطه تبلیغ نمایید. خدا به خاطر دل بی آلایش پدر و مادر آن دختر و ارزش آن او را شفا داده نه چیز دیگر .
ما فقط خدا را میپرستیم و تنها از او یاری میجوییم . قدرت مطلق خداست . برای نیایش و پرستش خداوند بزرگ و گرفتن حاجت فقط خدا را بخوانید و از او بخواهید که مهربانترین مهربانان میباشد و این عمل و ترویج فرهنگ غلط را از جامعه دور نمایید و برای قدرت مطلق " الله " شریک قائل نشوید .
آیا مردمان یکتا پرست قرون پیشتر قبل از اسلام نیز کسی رو واسطه قرار میدادند؟
سپاسگذارم. بدرود
آکادمی حرفه ای ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
ببینید اینها همه وسیله ودرس عبرت اند به فکر زندگی وآخرت خودتان باشید تا بعداز مرگ زندگی شما هم عبرتی خوب برای دیگران باشد
به نقل از آقا سید علی آقا قاضی میفرمایند عامل بسیاری از گناهان ما از یاد بردن مرگ وروز آخرت است
مهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
همهء اين نظرهاي كه ما مي دهيم براي بي ايمانيمان است خوب است فكري به حال خود كنيم اصلا تو مي داني به جي خرافات مي كو يند.
مهناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
همهء اين نظرهاي كه ما مي دهيم براي بي ايمانيمان است خوب است فكري به حال خود كنيم اصلا تو مي داني به جي خرافات مي كو يند.
حمید جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۲
از لطف شما سپاسگزارم که خاطرات خوبی را عنوان نمودید در صورت امکان باز هم بیشتر بگویید با تشکر ....
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
خدا بزرگه هر کاری میتو نه بکنه درظمن اونایی قیامت و رستاخیزو خدا رو به مسخره میگیرن بدونن خدایی که اسمان و زمین به این پهناوری رو به مدت شش روز ساخته یعنی نمیتونه روزی مرده ها رو زنده کنه و به اونا نعمت بده یا بعضیاشونو عذاب کنه یه ذره فکر کنین متوجه میشین
ابالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
خداوند همانا بخشنده و مهربان است
میرزا
|
United States
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
سلام وقتی تمامی داستانتان را خواندم هر کدومشون به نحوی برام جالب بود و اشک از چشم هایم جاری میشد.
خدایا ازت نمیخوام گناهای گذشته ی منو ببخشی چون اون قدر لیاقتش ندارم
ولی یه خواهش دارم
اونم این هستش که کمکم کن از این به بعد گناه نکنم!!!

خدانگهدار
یا حق
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵
چرا نظر منو ثبت نکردین
محمد جواد اصغری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۷
بسم الله
با تشکر از همه ی غساله های عزیز اجرتان با حضرت علی علیه السلام
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۸
الله اعلم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰
خدایامادرمنم شفابده
raheleh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۲
خوبه
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
با سلام من از این ماجرهایی که در بهشت زهرا اتفاق افتاده خیلی خوشم امد اگر ممکنه بیشتر از این ماجرها بنویسید چون من خودم یه همکاری دارم که مرتب با زبانش مرا جلوی دیکران ازار و تحقیر می کند البته من جوابش را نمی دهم با خواندن ماجرای دهان پر از کرم پیرزن دلم ارام شد البته من دوست دارم این همکارم به راه راست هدایت شود قبل از این که گرفتار اعمالش شود واقعا که ارمش را از من گرفته برایم دعا کنیذ
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
تو را به خدا تو بهشت زهرا مواظب باشین روی قبرای تازه یا حتی قدیمی با پا نرین که خراب بشه وبی احترامی نکنین ممنون ببخشید منظور بدی ندارم
محجبهن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
عالي بود
alham
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۵
سختی جان کندن سخت است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
خیلی جالب بودند
شمیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۱
سلام جدا خاطرات جالبی. بود . واقعا تکان دهنده بپد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۱
بسم الله الرحمن الرحیم
کل من علیها فان
صدق الله العلی العظیم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
خيلي قشنگ بود ممنون
هانیه میردار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۳
خدا همه بیماران اسلام را شفا بدهد داستان های اموزنده ای بود
سمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۳
فقط دعا میکنم خدا چشمامون رو به روی حقیقت باز کنه تا این ماجرا هایی رو که بهمون نشون میده بتونه تاثیر گذار باشه ودر آخر خداهمه رو ببخشه
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۷
خواب دیدن خیر باشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸
عالی بود ...
حسين افكانه ازبابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹
خداعاقبت همه مارو ختم به خير كنه .آمين
محسن منتظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
سلام بر اهل یقین. داستان نخست پیرزن را کسانی که دیدند با چشم برزخی بوده. مشابه این مورد فراوان پیش آمده است و شواهد روایی و داستان های تاریخی فراوان دارد. خداوند متعال در زندگی هر کس برای ایمان و یقین از این موارد قرار میدهد. به نظر من همه عالم پر از معجزات الهی است. چشم دل اگر باز شود همه چیز و همه جا آیات الهی است. هدایت الهی همه جایی است. نشانه های خدا بی پایان است.
کوله بار
|
Hong Kong
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
سلام... ماجرای آخر خیلی جالب بود... چقدر خوبه که هر کس تو زندگیش؛ با یه شهید رفیق بشه... شاید این حرف برای خیلی ها خنده دار به نظر برسه... چون تا حالا تجربه نکردیم... از بس غرق در دنیا شدیم... امتحانش که ضرر نداره... شهدا واسطه بین ما و خداوند هستند... شهدا عند ربهم یرزقونند... و در پایان:
شهدا را یاد کنید؛ حتی با ذکر یک صلوات...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۹
جالب بود.
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۱
انشاا...خدا به ما قدرت تفکر صحیح عطا کنه، تا بتونیم کمی هم از عالم مادی فاصله بگیریمو به عالم معنا نزدیک شیم،یا حق.
عبدالرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۲
فقط یک کلام....
شهدا شرمنده ایم
ناشناس
|
-
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۰
یادم انداختید کخ در جهان سومم
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۰
مطالب خوبی بود. درک مواردی از این دست به فهم و شعور افراد بستگی دارد. همه در ابراز عقیده ازادند. بیاییم به عقیده دیگران هم احترام بگذاریم. با تشکر.
حسین بهرامی فرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۰
خدایا راضی هستیم به رضای خودت ازشماسپاسگزاریم بابت نوشته های خوبتان
نادر
|
Spain
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۳
سلام
شهدا مقربان درگاه الهی هستند چیزعجیبی نیست که خدا درخواست وشفاعت شهدا راقبول کند
محمدرضا گلزار
|
United Kingdom
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۳
بنظرم بعضی هاش راست بود و بعضی هاش با واقعیت تفاوت داشت.بقول معروف درهم بود
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۳
همه باید بپذیریم که زمانی مرگ به سراغ ما نیز میاد و باید مواظب کارهایمان باشیم
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
انائی که تا حالا سر مزار شهدا نرفتند .. یه سر به مزار شهدا بزنن .. شهید جهان آرا و شهید صیاد شیرازی .. واقعا بخش بزرگی از جنگ .. مدیون زحمات این بزرگواران سرافرازه .. نثار فاتحه به روح پر فتوحشون با ذکر صلوات .. اللهم صلی علی محمد ( ص ) و آله محمد )ص (
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۰
خاطرات تکان دهنده ای بود ... و همچنین بسیار زیبا . . .
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
بالاخره با مرگ روبرو میشیم و دستان خالی خیلی دردناک !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۴
درسته
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
خیلی جالب بود .
خدایا شکرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
امیر یدایهی انشاالله همه عبرت بگیریم خداوند همه ی ما را ببخشه وبیامرزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
داستان ها خیلی تخیلی بود جز دو داستان اول
امینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
گاهی خوبه خوندن این چیزا تلنگوری باشه واسمون .انشاالله شهدا شفیع همه ما در روز قیامت باشند .شادی روح امام وشهدا صلوات .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
با سلام ماجراهای جالب بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۲
جالبه بهرحال ميشه درس گرفت!اما توجيه علمي هم دارن واين دليل انكار اصل قضيه نميشه،خداهمه مارو هدايت كنه امين...
انسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۳
بسیاری از این اتفاقات در زندگی روز مره رخ میدهند اما سروصداها و مشکلات ظاهری مانع از فهم انها می شوند. برای همین است که گفته می شود در محیطهای ارام خدارا بهتر میتوان درک کرد
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۴
درست است اسرار شهدا را کسی نمیدونه روحشان شاد شفاعت مارو هم قبول کنند انشا الله
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۴
آیا ما هم خود را برای روزی که روی آن سنگ بخوابیم,آماده کرده ایم؟؟؟
رضا
|
United Kingdom
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۵
یه روزم نوبت ماست ناموسن حواستون جمع باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۹
خوب بود
محبوبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
من هر حاجتی دارم برای شهدای گمنام صلوات می فرستم وخداوند به واسطه اونها مشکلم را حل می کند آخه شهدا خیلی مظلومند.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
واقعا درسته من نمیدونم چی بگم
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
خواهش میکنم بیشتر بگوید. شاید امسال مثل من ادم شدیم
ناسناس
|
United States
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
با درود به سروران و بانوان گرامی
آدمهای دگراندیش به این نتیجه رسیده اند که در جهان کتاب آسمانی وجود ندارد و هر چه هست از اندیشه آدمها بر روی کتاب میباشد
محمدرضا نیامراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
كسانيكه ايمانشان ضعيفه،برن قبرشهيدی که خیسه وبوی عطرمیده ازنزدیک ببینن.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
من تمام این جریانات را باور میکنم چون هیچ کاری برای خدا سخت نیست برای همه طلب عمر با عزت و مرگ با عزت دارم امین
درود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
جهت آمرزش تمام اموات ده صلوات بفرست
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۱
با سلام کسانی که باور ندارند درکشون به این حد نرسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
دوستان عزیز. برای شهیدتازه گذشته که درراه دفاع از حرم به درجه عالی شهادت رسیده فاتحه بفرستید .شهیدمحمدحسین مرادی
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
خیلی خواندنی وجالب
lind
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۴
خدایاایمانمان قویترکن ودست ماگنهکاران رهانکن
سلىمى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
چرا بعضى هافکرمىکنن خرافاته باور ندارىد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۶
اون کی بود
عهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
اینها داستان نیست واقعیتهای زندگی است
علی درویش خاکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۱
استغفر الله
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۴
توکه این وقایع راانکار میکنی ایاوجود خوابت ودردت رانیز انکار میکنی؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۵
همه چیز حق است شاکریم به رضای خدا
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۵
خوب
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۶
خدایا همه ی ما رو عاقبت بخیر کن
رهايي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
به خداقول ميدم ديگه نماز بخونم خيلي تحت تاثيرقرارگرفتم توئوخداشفاعتم روبخواين
محمد ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
متاسفم برا کسایی که میگن خرافاته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
بیشتر مطلب بزارید داستانهای عجیب تری هم هست
محمدرضا اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
خیلی منقلب.
سارا
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
ازشنیدن چنین خاطراتی بدنم به لرزه افتاد. عالی بود
پانته ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
حتی اگه باور نمی کنید عبرت بگیرید
انسانی که بد دهنه و دیگران رو مورد ازار و اذیت قرار میده دعاهاش مرد قبول قرار نمی گیره و مسلما باید توی اون دنیا جوابگو باشه
ای کاش سعی کنیم عبرت بگیریم
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
چه این داستانها درست باشه یا نه معاد رو نمیشه انکارکرد عواقب اعمال رو هم همینطور
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
عالی بود.مخصوصا بند جهان ارا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۹
خدایا افکارمونا شفا بده
محمود از چادگان
غزل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۳۰
من فکر میکنم زندگیه هر روز ادمها پر از این معجره هاست فقط باید باور کرد دید و حس کرد
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۳۰
دوستان. اینها امکان پذیره و بنظرم هیچکس با معجزه ها جرات شوخی نداره . پس ایمان داشته باشیدو بگید انشالله خیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۱
خدا اگر بخواد کسی رو شفا بده میده اگرم نخواد نمی ده به حرف شهید نیست من پدرم سرطان داشت به تمام امامها هم متوسل شدیم اما شفا پیدا نکرد و فوت کرد به نظر من توسل به ائمه و شهدا فقط برای تسکین دادن قلب خودمونه خدا اگر بخواد می شه اگرم نخواد نمی شه
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
خداوند کارها را با اسبابش انجام می دهد.
شفاعت یکی از آنها است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۴
واي به حال ما... به كجا رسيديم!!! به شهيدا مي گن خرافات!!!! يا ائمه رو جدي نمي گيريم!!! حتما نكير و منكرم العياذ بلله دروغن و خدا هركي رو بخواد رد مي كنه هر كي رو بخواد نگه مي داره!!!

خداوندا به حق هشت و چارت
زما بگذر، شتر ديدي نديدي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۴
فقط دعا کنیم مثل اون پیرزنه نشیم. خدایا مارو ببخش
پاسخ ها
مهربان
| United States |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۶
.من دوست دارم اونجوری بشم
پس از مرگ هیچی دیگه مهم نیست چون دیگه وجود نداری
منیج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۶