بازدید 32415
۹

«ازدواج موقت» دستمايه كاسبي مي‌شود

کد خبر: ۲۵۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷ 30 June 2012
يك سايت اينترنتي كه ادعا دارد با دفتر رسمي ازدواج همكاري مي كند، به معرفي خانم ها براي ازدواج يك ساعته به مبلغ 60 تا صد هزار تومان مي پردازد. در اين سايت صفحه اي بعنوان پروفايل خانم ها در نظر گرفته شده كه در اين پروفايل مشخصات 10 زن وجود دارد كه براي هر زن يك كد (از عدد يك تا 10) در نظر گرفته شده است.

به گزارش جام جم آنلاين ، در اين پروفايل مشخصات خانم ها با اطلاعات زير وجود دارد:

سن، يائسه بودن يا نبودن، مطلقه بودن، قد، وزن، داشتن مسكن و منطقه اسكان، پرونده بهداشت و سلامت، خصوصيات ظاهري هر يك از خانم ها، ميزان مهريه براي عقد يك ساعته و سن همسر تقاضا شده درج شده است.

اين سايت همچنين يك خط شماره تلفن ايرانسل معرفي كرده كه مشتريان بعد از انتخاب هر كد، بايد نام خود و يك شماره ثابت جهت تماس را به همراه كد انتخاب شده به اين شماره ارسال كنند تا پس از كنترل از طرف مسئولين سايت، شماره حساب براي واريز هزينه معرفي كد، ارسال گردد.

البته مشتريان فقط هزينه معرفي كد را پرداخت مي كنند و مبلغ مهريه يك ساعته هر خانم هم حضوري به خود آنان پرداخت مي شود.

خبرنگار ما با شماره موبايل ذكر شده در اين سايت تماس گرفت. فرد پاسخ دهنده گفت كه ما براي فعاليت مجوز داريم و سايت ما هم ثبت شده است.

او البته اضافه كرد كه فقط به سوالاتي در خصوص نحوه فرستادن خانم ها و مسايلي از اين دست پاسخ مي دهد و براي اطلاعات بيشتر بايد يك ساعت ديگر تماس بگيرم و با مدير سايت صحبت كنم.

يك ساعت بعد براي صحبت با مدير سايت، مجددا با همان شماره تماس گرفته شد، فرد مذكور اعلام كرد كه مدير سايت فعلا حضور ندارد و بايد عصر تماس بگيرم.

خبرنگار ما در همين زمينه براي بررسي فعاليت اين سايت با كارشناس مسايل فقهي و مذهبي و همچنين با عبدالرضا عزيزي رئيس كميسيون اجتماعي مجلس تماس گرفت.

محمد تقي رهبر رئيس فراكسيون روحانيون مجلس هشتم معتقد است فعاليت اين گونه سايت ها در واقع يك نوع اشاعه فحشا و ترويج فساد در جامعه است و مسئولان و متوليان امر بايد با احساس مسئوليت در اين زمينه برخورد جدي داشته باشند.

وي با بيان اينكه ازدواج در جامعه ساز و كار مشخصي دارد، گفت: در فقه شيعه بر عفاف و حياء خيلي تاكيد شده است و نبايد با راه اندازي اينگونه سايت ها، قبح اين مسايل شكسته شود و ارزش ها به مسخره گرفته شوند.

نماينده سابق اصفهان در مجلس افزود:اين گونه اقدامات با فرهنگ عفاف اجتماعي در تضاد است و مسئولين بايد وارد كار شوند و با آن مقابله كنند.

رهبر تاكيد كرد: نبايد به بهانه ازدواج موقت، بي بندوباري را در جامعه ترويج داد.

وي اضافه كرد: در چند سال اخير فرهنگ خانواده و مسايل عفاف مورد هجمه زياد قرار گرفته و مسئولين بايد در اين زمينه تدابير خاصي بينديشند.

اين روحاني تصريح كرد: اگر چه از نظر مسايل فقهي، زني كه يائسه باشد، نياز به عده نگه داشتن ندارد، ولي نبايد اين گونه به ترويج فساد و فحشا در جامعه پرداخت.

رئيس كميسيون اجتماعي مجلس هم فعاليت اين گونه سايت ها را غيرقانوني اعلام كرد و گفت: نيروي انتظامي بعنوان نهاد مسئول در برخورد با فساد و فحشا بايد در اين زمينه برخورد كند.

عبدالرضا عزيزي اضافه كرد: چنين مراكزي غير قانوني هستند و نيروي انتظامي بايد حتما وارد اين ماجرا شود.

وي تصريح كرد: مجلس براي مقابله با اينگونه مسايل و ترويج اين نوع ازدواج ها و براي مقابله با اقدامات اينگونه سايت ها، با علما مشورت و بر اساس نظر علما عمل خواهد كرد.

در همين زمينه يك كارشناس رسانه تأكيد دارد كه وزارت ارشاد از چند سال قبل پايگاهي را براي ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي راه اندازي كرده است اما متأسفانه اطلاعاتي كه در اين سايت وارد شده قبل از اينكه مورد بررسي كارشناسي و قانوني قرار گيرد تا حدودي در اختيار مراجعين قرار دارد.

اين كارشناس رسانه اضافه كرد: در حالي كه حجم بالاي آدرسهاي وارد شده در پايگاه ساماندهي وزارت ارشاد همچنان در انتظار تعيين تكليف هستند، تعلل بي پايان مسئولان اداره مطبوعات داخلي وزارت ارشاد براي رسيدگي به اين اطلاعات مجال سوء استفاده را براي اين دسته سايت‌هاي متخلف فراهم كرده است كه لازم است مسئولان اين اداره سريعتر چاره اي براي اين مشكل تدبير كنند.

وي افزود: متأسفانه اين سايت و برخي سايتهاي مشابه و غير آن با سواستفاده از اين سهل انگاري وزارت ارشاد كه گويا قرار نيست خط پاياني بر آن باشد، صرفاً با وارد كردن مشخصات سايت خود در اين پايگاه مدعي فعاليت قانوني و تاييد شده از سوي وزارت ارشاد هستند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۲۶
انتشار یافته: ۹
اگر ازدواج موقت عملی شرعی است شما چرا مخالفت می کنی به هرحال این رویه بهتر از بی بندو باری جنسی حاکم فعلی است .
قبلا یک سایت دیگر هم انتقاد کرد گفتند با ایشان برخورد شده اما همچنان فعالیت می کنند. ظاهرا تصمیم رسمی ترویج این امور است. البته رابطه غیر شرعی هم در کشور رو به گسترش است.
چون درجامعه فحشا زیاد شده،بنابرین اگر بتوان حداقل آن را کنترل وکانالیزه کرد این بهترین کار ودفع فاسد به افسد است.
اقا سو استفاده چیه..؟ این کار شرعی است. مگه شرع جای سو استفاده داره...
این راه حل های شرعی میتونه جلوی فساد رو بگیره.. اسلام مجموعه ای از قوانین است و کل است که اسلام را تشکیل میدهد... اگر تکه تکه شود دیگر اسلام نیست.
به زودی شاهد رشد قارچ گونه این مراکز و متاسفانه زنانی که با درآمد روزانه حداقل 500هزارتومانی وسوسه می شوند خواهیم بود.
امری که اصلا هدفش امر مقدس ازدواج نیست.و همان کاسبی با سو ء استفاده از خلا قانونی است.با گسترش این مراکز و فشار اقتصادی،بدیهی است عده ای از خانمهایی که با همسرانشان زندگی سختی را تجربه می کنند.نتوانند از درامد!!روزانه 500هزارتومانی چشم پوشی کنند.آیا واقعا اینجا و در این زمان و مکان صیغه به بنیان خانواده کمک میکند.
همچنین افرادی که وضع مالی مناسبی دارند وارد این مکان می شوند.و هدف اصلی صیغه که همان کمک به جوانان است به کل فراموش می شود.
از نظر قرآن رابطه ی جنسی تنها دو حالت داره:
یا ازدواج دائم که طرفین تا آخر عمر با یگدیگه ان و میتونن با طلاق فسخش کنن
یا موقته و مجبور نیستن تا آخر عمر باهم باشن!

این ازدواج یک ساعت شرایط ازدواج موقت رو نداره و در واقع فحشا و زنای ماستمالی شده توسط دست آویزی به دینه...
باید این خائنان رو مجازات کرد.
لااقل اجازه دهید یک گناه از جامعه برداشته و در یک سیکل شرعی و کنترل شده انجام شود. این برای جامعه بهتر است تا فسادی که در حال حاضر در سطح شهر و خیابان و بصورت علنی و غیر قابل کنترل جریان دارد. چرا راه را می بندید. دین اسلام و مذهب شیعه برای تمامی مسائل و مشکلات اجتماعی راه حل مناسب و صحیحی دارد. به آن عمل کنید و مطمئن باشید از این بیبند و باری فعلی ضررش کمتر است.
متاسفانه هیچ نظارتی وجود ندارد وجود این سایت ترویج علنی فحشا است شما کافی است به شرایط خانمهای غیر یا ئسه توجه کنید.......
شرع مبین طبق فتوای مراجع عظام احازه داده که زن بیوه ازدواج مو قت بکند اگر یایسه باشد نیاز به عده ندارد خوب چه بهتر که این موضو ع ساماندهی شود و تحت کنترل باشد ئ از خیلی مفاسد جلوگیری میشود .
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم