بازدید 64205
اگر چه گاه گاهی گستاخی های لفظی شیوخ امارات افکار عمومی ایران را متوجه خود می کند ، اما کمتر کسی از اقدامات عملی این شیوخ علیه تمامیت ارضی ایران سخن می گوید. گزارش زیر بخشی از اقدامات عملی حکام اماراتی برای آسیب زدن به منافع ملی ایرانیان است .
کد خبر: ۲۳۸۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۳ 15 April 2012
در اقدامی خلاف عرف و عجیب، سفر رئیس‌جمهور ایران به جزیره ابوموسی با واکنش گستاخانه شیوخ شارجه روبه‌رو شده است؛ گستاخی که هرچند پاسخ مناسبی از سوی وزارت خارجه کشورمان دریافت نکرد، با پاسخ کوبنده دیگر شخصیت‌های کشورمان روبه‌رو شد.

با وجود این، افکار عمومی گمان می‌کنند که اقدامات شیوخ اماراتی علیه ایران صرفا در حد همین لفاظی‌های گستاخانه است، حال آن که این کشور تا کنون فعالیت‌های عملی بسیاری برای دست‌اندازی به خاک ایران و منافع ملی ایرانیان انجام داده که «تابناک» برای آشنایی مخاطبان، فهرست وار اندکی از این کارهای گستاخانه را برای مخاطبان می‌آورد.

به گزارش «تابناک» برخی اقدامات ضد ایرانی امارات که با پاسخی از سوی ایران روبه‌رو نشد، عبارتند از:

۱ـ ساخت جزایر مصنوعی و پیشروی گام به گام در خلیج فارس با دزدی خاک و سنگ ایران!

کشور امارات همزمان با ادعاهای ارضی بی‌پایه علیه جزایر سه‌گانه همیشه ایرانی خلیج فارس با سرمایه‌گذاری عظیم و با سرعت، مشغول گسترش جزایر مصنوعی در کرانه‌های جنوبی خلیج فارس است که با هدف افزایش سرمایه، تصرف گام به گام حریم آبی ایران و عربی کردن نام خلیج همیشه فارس، حیات را در آب‌های خلیج تا ابد فارس به خطر انداخته‌اند.

این امر که با سکوت عجیب و توجیه‌ناشدنی رسانه‌های درونی همراه شده، نه تنها محیط زیست شکننده خلیج فارس را در معرض نابودی قرار داده، بلکه مرزهای آبی و مناطق حاکمیتی و تمامیت ارضی ایران در خلیج فارس را نیز در معرض تهدید جدی قرار داده است.

ذکر این مهم لازم است که ساخت سه جزیره به شکل نخل ـ که طول هر کدام بیش از شش کیلومتر و جزیره‌ای بیضوی به شکل نقشه پنج قاره کره زمین (Universe) در منطقه‌ای به طول ۹ کیلومتر و عرض ۶ کیلومتر و با مساحتی نزدیک ۶۳ کیلومتر مربع که کاملا در تضاد با اکوسیستم طبیعی خلیج فارس است‌ ـ با سرمایه‌گذاری بیش از بیست میلیارد دلار در حال تکمیل است.

از سوی دیگر، «سلطان بن سلیم»، مدیر این پروژه در اظهارات تجاوزگرانه‌ای، بی‌پرده فاش کرده است: «با توجه به اینکه هم اکنون تنها بخش کوچکی از ساحل خلیج فارس به امارات تعلق دارد، در هنگام پایان این پروژه، دولت امارات با داشتن ۱۲۰۰ کیلومتر ساحل به اندازه کافی ابزار برای اعمال فشار به ایران خواهد داشت».

عمق این اقدام فاجعه بار امارات متحده عربی همزمان با پایان ساخت نخستین جزیره نخل نمایان شد؛ هنگامی که به اذعان رسمی مجریان، برای این پروژه ۱. ۶۵ میلیارد متر مکعب ماسه و ۸۷ میلیون تن سنگ‌های صخره‌ای برای پی‌سازی و برای تکمیل محوطه‌ها نیز یک میلیارد تن صخره ـ که به طور عمده از قاچاق سنگ‌های صخره‌ای از ایران تأمین شده) به محل آورده شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

از مهمترین هدف‌ها و پیامد‌های سیاسی توسعه جزایر مصنوعی توسط امارات نیز می‌توان موارد زیر را برشمرد:

۱ ـ توسعه حریم مرز‌های دریایی امارات: از آنجا که محیط جزایر مصنوعی امارات به عنوان حریم آبی این کشور به شمار می‌رود، اماراتی‌ها با افزایش جزایر خود، به دنبال افزایش حریم آبی و نیز به چنگ آوردن هر چه بیشتر محدوده بین‌المللی مشترک آب‌ها و بستر خلیج فارس هستند.
گفتنی است،‌ تا به امروز، اماراتی‌ها با ساخت این جزایر، سواحل خود را به صورت مجازی، دو تا سه برابر کرده‌اند و ادامه این روند،‌‌ همان اندازه که به سود عرب‌هاست، به ضرر ایران و ایرانی است.

۲‌ـ توسعه طلبی ارضی با انتقال ۱۲ میل انحصاری ماهی‌گیری از کرانه‌های خشکی جنوب خلیج فارس به دور‌ترین جزایر مصنوعی از سواحل امارات با هدف تهدید عمق استراتژیک ایران در خلیج فارس.

۳. تصرف گام به گام فلات قاره و بستر خلیج فارس برای نزدیک‌تر شدن هر چه بیشتر به جزایر سه‌گانه و سواحل ایران به منظور برنامه‌های توسعه‌طلبانه ارضی آینده اعراب، از جمله تصرف جزایر ایرانی و بنادر جنوبی ایران.

۴‌ـ تبلیغ و تثبیت نام جعلی برای خلیج فارس با تبلیغات رسانه‌ای و توزیع نقشه‌های جلب گردشگران و فروش واحد‌های مسکونی این جزایر در عرصه جهانی.

از مهم‌ترین پیامد‌های فاجعه بار محیط زیستی جزایر مصنوعی امارات نیز می‌توان به این موارد اشاره نمود:

۱ـ نابودی محیط زیست طبیعی ایران با تخریب خاک و سنگ‌های صخره‌ای کوهستان‌های ایران و انتقال آنها به امارات برای ساخت جزایر مصنوعی.

۲ـ تهدید امنیت زیستی پرندگان مهاجر و جانداران جزایر غیر مسکونی خلیج فارس.

۳ـ نابودی پوشش زنده مرجانی به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم تجمع زیستی خلیج فارس.

۴ ـ تخریب پهنه بندی طبیعی بستر دریا. (اماراتی‌ها رسوبات ارزشمند بستر خلیج فارس را هم برای ساخت و ساز پروژه جزایر به تاراج بردند و افزون بر آن، فعالیت ماشین آلات و استخراج ریزدانه‌ها از کف دریا، آسیب‌های بسیاری بر پهنه‌بندی بستر دریا وارد ساخته است).

۵ ـ تغییر راه جریان‌های طبیعی آب که در توان خودپالایی طبیعی خلیج فارس اختلال جدی پدید می‌آورد.

۶. به هم ریختن ساختار طبیعی بستر خلیج فارس. (لازم به ذکر اینکه امارات حتی بقایای دو هواپیمای جنگی، چند جمبو جت و هفت کرجی را نیز به اعماق دریا برده تا برای غواصان یک پارک زیر دریایی موضوع دار درست کند)!

۷‌ـ تخلیه انواع زباله‌ها، پساب‌های آلوده کننده و انواع آلاینده‌های فسفره و... به درون خلیج فارس.

۸ ـ تخریب یکی از ارزشمند‌ترین اکوسیستم‌های دریایی دنیا از راه نابودی زیستگاه آبزیان خلیج فارس شامل ۴۰۰ تا ۴۵۰ گونه ماهی و ۳۰۰ تا ۴۵۰ گونه از سایر آبزیان از جمله لاک‌پشت‌های دریایی (گونه ویژه منطقه خلیج فارس).

۹ ـ گمراه سازی افکار عمومی با انتشار تصاویر دروغین حیات زیر جزایر مصنوعی. (دولت امارات برای گمراه کردن افکار عمومی و تبرئه خود از اتهامات احتمالی، اقدام به پخش فیلم‌هایی از وجود حیات جانوری در زیر این جزایر کرده است، حال آن که تصاویر منتشره مربوط به پیش از مسکونی شدن جزایر و هنگامی است که هنوز از پساب‌های آلوده ساز، زباله‌های جامد و آلودگی‌های صوتی و دیداری که در کوتاهترین زمان، زندگی آبزیان را از بین می‌برد، خبری نبوده است).

۱۰ـ عوارض اقلیمی، محیط زیستی ناشی از تبدیل بخش‌هایی از حریم دریا به خشکی، کاهش ظرفیت گرمایی ویژه منطقه و خشک‌تر شدن اقلیم آن و افزایش توفان‌های گرد و غبار که مستقیم بر کیفیت حیات اقتصادی، اجتماعی مردم منطقه به ویژه ساحل نشینان جنوب ایران تأثیر می‌گذارد.


جزایر مصنوعی امارات، در حالی بی‌ سر و صدا و در بایکوت خبری رسانه‌ای ایران، یکی پس از دیگری سر از آب درمی‌آورند که نه تنها مخالفتی جدی از سوی نهاد‌های مسئول ایرانی ندیده‌ایم، بلکه با کمال تأسف در برخی رسانه‌ها و روزنامه‌ها و سایت‌های اینترنتی داخلی، شاهد تبلیغ پیش فروش منازل واقع شده در این جزایر نیز هستیم!

تحمیل خسارات جبران ناپذیر بر زیستگاه آبی خلیج فارس، در حالی انجام می‌گیرد که ایرانیان تلاش چندانی در جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی طرف اماراتی خود نداشته‌اند و از این روی، فعالیت ناشایست سازمان حفاظت محیط زیست ایران و بی‌توجهی مدیران به ساخت جزایر مصنوعی اماراتی در خلیج فارس، در گام نخست ضمن تهدید آشکار علیه ایران، ملت ایران را از حقوق طبیعی محیط زیستی و ژئوپلتیک خود در کرانه‌های شمالی و جنوبی خلیج فارس محروم می‌کند.

این در حالی است که پیمان‌نامه حفاظت محیط‌ زیست منطقه‌ای مهمی همچون «راپمی» توسط همه کشور‌های ساحلی خلیج فارس از جمله امارات در سال ۱۹۷۸ به امضا رسیده که در آن تأکید شده که آب‌های خلیج فارس، بین‌المللی هستند و همه کشور‌ها باید به حریم آن احترام بگذارند و هر نوع توسعه‌ای که حریم آن را به خطر بیندازد، برای کشورهای همسایه آن ممنوع است، ولی آگاهی‌رسانی نامناسب از سوی نهاد‌های مسئول ایران و حضور نیافتن بازرسان سازمان ملل در این منطقه و ارایه نشدن گزارش فاجعه محیط زیستی ساخت جزایر مصنوعی، دولت امارات را در اقدامات سودجویانه خود جسور‌تر ساخته است.

۲ ـ ساخت بی‌سروصدای آبگذر جانشین برای تنگه هرمز توسط امارات

بنا بر این طرح ـ که برای از اعتبار انداختن اهمیت نقش ایران در تنگه هرمز به مراحل پایانی ساخت نزدیک می‌شود ـ راه‌اندازی کانال جایگزین تنگه هرمز توسط امیرنشین دبی بوده است؛ بنابراین، با ساخت آبگذر (کانال) از درون امارات، سواحل امارات در دریای عمان (در شرق امارات) به سواحل این کشور در خلیج فارس (در شمال امارات) متصل خواهد شد تا اهمیت استراتژیک تنگه هرمز و جزایر ایران از میان برود؛ طول این کانال ۱۸۰ کیلومتر و هزینه ساخت آن دویست میلیارد دلار برآورد شده است.

در چنین شرایطی رویکرد فعال رسانه ای و سیاسی در کنار تحرکات دیپلماتیک می تواند هم افکار عمومی را بیش از پیش به گستاخی های امارات آگاه کند و شیوخ اماراتی را از احساسات ایرانیان در دفاع از تمامیت ارضی خود به معنای تام و تمام مطلع کند .

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۶۴۳
انتشار یافته: ۱۰۷
ناشناس
|
China
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
و هیچ اقدامی که ایران علیه امارات انجام نداد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
یعنی این سنگها رو میبردن و کسی خبر نداشت؟
ناشناس
|
Australia
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
نه پس واقعا یه خبری هست که صداشون در اومده!!!! یه کارهایی کردن و ..........
چقدر ضعیف شدیم!!!!
ناشناس
|
Sri Lanka
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
حالا تشریف ببرید Dubai برای عشق و حال ... خاک بر سرتون بی غیرت ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
چرا نباید بریم؟از تمام جهان توریست می اید دوبی
چرا ما نباید بریم؟
به جای انکار واقعیت و احساسی برخورد کردن باید از مسئولان بپرسیم چرا ایران با ان همه ظرفیت در جا می زند ولی امثال دوبی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
بي سر صدا دارن آينده را تسخير مي كنند و ما هنوز اندر خم يك كوچه ايم! چه شود !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
اینا برادران ما هستند چیزی نگید
mohammad
|
United States
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تقصیر ماست.....به بچه رو بدی پررو میشه...
پیام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
چرا ما هیچ کاری انجام نمیدیم پس؟:(
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
ما خيلي كارها كرديم مگه نميدوني چند هزار ايراني وطندوست در دوبي سرمايه گذاريهاي ميلياردي كرده اند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
واقعا برای سیاست خارچه ایران متاسف هستم که این طور بی خیال است با این سیاسیونی که داریم باید جنگی نیز با امارات داشته باشیم که مسئله حل شود .
کاری بکنید قبل از اینکه دیر شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
بر هر چه دزد لعنت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
دستگاه سیاست خارجی ما باید بسیار جدی تر با این قبیل کارهای ناشایست اماراتی ها و دیگر کشورهای عربی برخورد کند داشتن موضع انفعالی موقعیت استراتژیک ما را به شدت کاهش میدهد
یحیی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
با سلام
طبق قانون دریایی ساخت جزایر مصنوعی باعث افرایش طول حاکمیت بر دریا نمی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
توجه کنید که این کشورها هستند که قوانین را می سازند نه قوانین کشورها را. به عبارت دیگر وقتی کشوری قوی شود قوانین را هم به نفع خودش تغییر خواهد داد. گسترش حاکمیت روسیه بر سهم ما از دریای خزر یکی از نمونه های آن است. تا زمانی که قوی باشی کسی نمی گوید بالای چشت ابروست ولی وقتی ضعیف شوی غورباقه هم به جنگت می آید! بسیاری از نقش هایی را که کشورهایی مثل ترکیه و امارات و عربستان در خاوریانه بازی می کنند می بایست در اصل ایران بازی می کرد که به دلایل معلوم الحال آنها جای ما را گرفته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
لعنتی ها نمیدونن با پول های بادآورده ی نفت چه کار بکنن!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
فقط 6% درامدشون نفتی است. بقیش از فکر و زرنگیشون است.
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
اتفاقا اونادقیقا میدونن چیکارمیکنن متاسفانه مانمیدونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
ببین چه کینه ای از ما دارند که حاضرند دویست میلیارد دلار را نفله کنند فقط برای ایجاد یک آبراه موازی
با این پول چه کارها که نمی توان برای عمران و آبادی انجام داد؟؟؟
یک سنت آن را هم آمریکا نخواهد داد
ذشمن ایران ... نیست دشمنان زیر پای ما و در سواحل خلیج فارس دشنه های خود را تیز می کنند تا به وقت ضعف ایران آن را فرود آورند
صدای مخالف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
لازم است که نکته ایی را اضافه کنم که ایران و امارات هیچ گونه توافق نامه ایی را برای تعیین مرز آبی امضاء نکرده اند و امارات اگر جزایر خود را گسترش دهد در تعیین محدوده آبی خود می تواند ادعاهایی را داشته باشد.
راهکار این قضیه این است که ایران روابط خود را با آمریکا بهبود ببخشد تا از لحاظ سیاسی قوی شود و بتواند در عرصه دیپلماتیک حرفی برای گفتن داشته باشد.
خلیج فارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
سلام، تابناک خیلی ممنون. من واقعا از یک چنین تحرکات حساسی اطلاع نداشتم.
یوسف
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
همه مردم حتی خود اماراتی ها بر این امر واقف میباشند که این جزیره ها با سنگ و خاک دزدیده شده ار کوههای ایران سر در آورده است. دولت محترم نیز باید دولت امارات را مجبور سازد که سنگ و خاک دزدیده شده را به هر قیمتی هست به ایران مسترد سازد.متاسفانه بعضی از هموطنان خارج از کشور به خاطر چندر غاز به راحتی تن به هر کاری میدهند، من خود به شخصه شاهد بودم که خانم ایرانی که برای یکی از شرکت های اماراتی کار میکرد در پی یافتن کشی برای حمل خاک حاصل خیز از خوزستان به ابوظبی بوده است. من این خانم را با جدیت مؤاخذه کردم و به ایشان اخطار کردم که اگر اصرار به این کار کند به مقامت کشور گزارش میدهم.
نصیحتی که به هموطنانمان بی اطلاع در خارج از کشور دارم این است کشور ما ایران مانند مادر آدم است به خاطر پول مادر خود را نفروشید....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
برا اولین بار که تو دبی این سنگ و خاکها رو دیدم چند روز بغض گلوم رو گرفته بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
يعني با همه ي اين اقدامات هنوز ما ساكتيم؟
آقايون اين بود مديريت بر جهان؟
اين بود اقتدار؟
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
باورم نمیشه!!!

آبگذری برای تنگه هرمز!!!!

امیدوارم این خبر صحت نداشته باشه

مسئولین خوابن یا خودشون و به خواب زدن؟؟؟
پاسخ ها
اذری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
خیلی هم می دونن ولی صرف نمی کنه بنده سالها پیش وقتی این مسئله جزایر مصنوعی رو بارها و بارها پیش همکاران روزنامه نگار مطرح می کردم هیچ کسی حساسیت نشون نمی داد و یا وقتی می گفتم اگه مجبور نشم هیچ وقت پامو به امارات نمی ذارم منو برو بر نگاه می کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
ساخت جزایر مصنوعی و پیشروی گام به گام در خلیج فارس با دزدی خاک و سنگ ایران!
آیا این واقعیت دارد که با خاک ما جزیره میسازند اگر چنین است که بد به حال ما که با این همه منابع به دنبال فروش خاک خود هستیم .
دیگه چرا باید جوش بزنیم کسی که در قبال پول خاک خود را زیر پای دشمنان قسم خورده اش می ریزد فقط باید به حالش تاسف خورد وبخشی از آن خاک را هم بر سرش ریخت.
سعید - دانشجوی دکترا - وین
|
Austria
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
جزایرو مصنوعی بسازن تاریخ رو چکار می کنند. دلم برای ایران تنگ شده هر روز باید شاهد زیاده خواهی یه کشور باشیم . خدایا خودت این سرزمین رو حفظ کن.
پاسخ ها
خلیج همیشه فارس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تاریخ رو هم جعل میکنند یا انکار ...البته اگر منفعل و بی تفاوت باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
به نظر من بايد كدخدا را ديد و ده را چاپيد . گرفتن امارات و بحرين كاري نداره كمي دلو جرات ميخواهد و بس . به يارو مي گفتيم شما از آن طرف بيا ما هم از اين طرف . هر جا به هم رسيديم مرز . تصورش هم حال ميده .
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
پس با این شرایط یا مسئولین مملکت ما خواب تشریف دارند یا خود را به خواب زده اند!!!
ش شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
یاسران کشورمعتقدند این جزایرمال ایران نیست یاحکومت رو چسبیده اند وبی خیال آب وخاکند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
باید مسقط را جایگزین دوبی کنیم
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
دنیا در استانه جنگ جهانی سوم قرار داره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
یک عمارات برای ما شاخ و شانه می کشد!!!!
کجایی شاه عباس ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
سنگ هایی که از ایران برای ساخت جزایر خارج شد آیا بصورت غیر قانونی ارسال شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
چی بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا که آنها در دشمنی کم نمی گذارند و ما هم آنها را دوست و برادر می خوانیم. سرمایه به آنجا می بریم ، تفریح می کنیم و منابع خود را با خوشحالی به آنجا صادر می کنیم.................
امارات را ایرانیها آباد کردند و واقعا که مار در آستین پروراندن. چرا ایران مقابل به مثل نمی کند. چرا تفریح گاه جایگزین در ایران ساخته نمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
یکی بگه سنگ وخاک ما چطوری بردند اونجا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تابناک. جان عزیزت نشون بده این پیام رو.
پیشنهاد به سران مملکت عزیزمان. اصلا آب در دلتان تکان نخورد. ما دیگر به سکوت در مقابل تعارض هایی که نسبت به کشورمان می شود و سکوت بی مفهوم و مخرب از طرف مسئولینمان عادت کرده ایم.
با این قدرت و بلبل زبانی مسئولان مربوطه که من میبینم هفته دیگه، جمعه که تعطیله هیچی، شنبه صبح که همه جا هم باز باشه، هوا هم خوب باشه، علی الطلوع همزمان با طلوع خورشید ساعت 6 و24 دقیقه و 10 ثانیه با یه نامه محکم و سرگشاده یه ضربه محکم به قلب عرب ها میزنیم وبهشون میگیم "آقا این چه وضعشه. لطفا این کارو نکنین!" و اونا هم میترسن و از جزایر ساختگیشون فرار میکنن و ما مثل همیشه پیروز میدان میشیم.
به افتخارش یه کف مرتب. شله شله. به افتخار اون مسئول مربوطه که نمیدونم چرا اون آخر مجلس نشسته و امیدوارم بخاطر حیا و بزرگواری که داره اون ته نشسته باشه نه بخاطر ترس و بیزبونی و.....
آقا. خلیج در امن و امانه. فقط چند وقت دیگه خواستین برید بوشهر و بندرعباس و ... باید پاسپورت بگیرید!!!!!!!!
ای بابا. بازم مثل همیشه دردم گرفت و فقط میتونم بگم:
کجایی خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
از نجات درياچه اورميه چه خبر؟!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
به علت روابط تیره با آمریکا و نبود سفارت داشتم می رفتم دوبی برای مصاحبه ویزای دانشجویی! که به علت روابط تیره با امارات ویزای امارات تا الان نیامده و پول بلیط و هتل پرید 1 ملیون تومن ناقابل برای من و همسرم!
حالا من به کی چی بگم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
آخه خوشگل اينجا همه دارن تو سر خودشون ميزتن مي گن كسي نره امارات بد تو مي گي به كي چي بگم! خوب برو تركيه دكي جون
ناشناس
|
Malaysia
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
من از جنگ خوشم نمیاد ولی خدایی این امارات باید با خاک یکی بشه
پاسخ ها
بهروز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
از همه ی هموطنان عزیزم عذر میخوام یکی از منفی ها رو من اشتباهی دادم.باید به این نظر 1000 تا مثبت داد.دمت گرم برادر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
واقعا متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
به خدا خیلی ضعیف کار کردیم که این تازه به دوران رسیده های سوسمار خوار واسه ما آدم شدند .اقدام جالبی که وزیر خارجه روسیه با همتای قطریش کرد رو ما ها زودتر می بایستیم انجام بدیم
پاسخ ها
زیر خط فقر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
البته اگر رانندگی شون را ملاحظه کنید
از نظر فرهنگی خیلی بیشتر از ما پیشرفت کردند.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
بی خیالی مسئولان کشور را می رساند نه زرنگی تازیها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
مهم نیست هر چی بسازند مال ما ایرانی ها خواهد بود فقط بگو قشنگ بسازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
آیا ایران می تواند یک جایگزین برای خرید کالا به جای امارات پیدا کند یعنی از امارات کالا نخرد ؟ اگربتواند کار اماراتی ها ساخته است .
زارعي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
با سلام

مي بايست هر چه سريعتر دست به اقدام عملي زد و فعاليتها را بر اين امر متمركز كرد و نگذاريم بيش از اين جسور و گستاخ شوند. در ابتدا مي بايست در چند روز آتي كه قرار است اعراب تشكيل جلسه ذهند يكي از مقامات ارشد ايران در همان روز و همان ساعت وارد جزيره بوموسي شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
boro baba
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
سلام
نکته جالب در مورد امارات این است که امارات اصلاً یک کشور نبوده است بلکه پدر امیرنشین های فعلی امارات این کشور (در واقع منطقه ای که الان امارات نام دارد) را از کشور یمن به مدت 100 سال کرایه کرده است. چندی قبل نیز امیرنشینان امارات قصد ترور پادشاه یمن و همچنین از بین بردن قرارداد مذکور را داشته اند که موفق نشده اند.
عیب ار خود ماست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
من از شما میخواهم این موضوع را بیشتر پیگیری کنید و بیشتر در اختیار مردم ما نه مسؤلین قرار دهید ، چون مسؤلین که به گفته شما به فکر نیستن ، شاید مردم یه کاری بکنند !!!
عزیز من وقتی مردم ارز دولتی رو به درهم تبدیل میکنن به جای کیش و قشم و چهاربهار میرن دبی بعد با همه اون بد رفتاری ها میان پز میدن به هم !! شما چه انتظاری داری !؟ یا واسه کار پول ورمیدارن میرن اونجا با واسه تحصیل و ................................ چه انتطاری داری !؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
چون پول خود سیاسیون آنجا هست صدا در نمی آید
من از وین
|
Austria
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
ایا مدرکی دارید؟ خوب چرا شکایت نمیکنید و پیگیری که حداقل سهمی به ایران برسد؟؟؟
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
وقتی وزیر خارجه امارات ريیس جمهور ایران رو گستاخ خطاب میکنه و فقط معاون عربی وزارت خارجه جواب میده که امارات کشور دوست و برادر ماست و راه برای حل دیپلماتیک باز است دیگه ما چی میتونیم بگیم غیر از سوختن و غصه خوردن
امیر
|
Singapore
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
فقط به مدت سه ماه کلیه واردات را از این شیخ نشین ممنوع کنید فعلا که دارن از پیشرفت مذاکرات همشون دارند مثل اربابشون اسرائیل دارن دغ می کنند
علی
|
United States
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
یک پیشنهاد جالب : میگم نمیشه ما هم مثل اون ها چند تا جزیره نوک دماغ امارات بسازیم ؟
پاسخ ها
زیر خط فقر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
ما کلی جزیره با قابلیتهای گردشگری داریم که از هیچکدوم استفاده نمی کنیم. ( جزیره هرمز محل دلفینها)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تا شما مسولین بی لیاقت هستید همینه دیگه منتظر بمونید توگو هم میاد میکه اصفهان مال ماست
حلاج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
اصلا اینها داخل در آدم نیستند ولی رفته اند زیر چتر حمایتی غرب و اسراییل
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
فعلا که همین هایی که داخل آدم نیستند با پول دارند کشورتون رو تصرف می کنند.
امارات خوابش را ببیند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
آقا یه پیشنهاد . حالا که ابنجور شد ابران بیاد تور تفریحی سیاحتی به جزایر سه گانه را بندازه یا سفر مسؤلین رو به این جزایر بیشتر کنه ! مسکن مهر هم ایده بدی نیست ، زدن یه دانشگاه ملی و................ . اما کی به فکره و وقتی به عرب اماراتی و سعودی رو بدی همین میشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
اگر قراره مسئولین کشور ما با این موضوع هایی که گفتین بپردازن پس کی بیاد اختلاس انجام بده؟؟
mo
|
United States
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تعجب از این مقوله در این است که چرا حالا انرا بر ملا میکنی ؟؟؟؟ قبل از اینها باید میگفتی تا چاره انرا میکردیم؟
شهاب
|
United Kingdom
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
حرکت در جهت منافع ملی، آرمان همه ملتهاست.
sadegh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
گرچه مسوولین غفلت کرده اند اما پیام ملت ایران به این جوجه شیخ نشین انشا الله بعد از حل و فصل برنامه هسته ای
بزودی به خدمت تان می رسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
و ایران هم سرگرم اختلاس و تخریب و تهدید همدیگر....
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
از قدیم گفتن: سراغ بدهکار که نرفتی طلبکار میشه... این کشور ذره بینی هم خودشو پشت تلسکوپ نگاه می کنه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
بازم برین ازش هواپیما با قیمت دوبله و چند برابر بخرین بلکه کوتاه بیان !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
چرا اینقدر دیر مردمو در جریان گذاشتین وقتی کار از کار گذشته ؟ یعنی تا الان مردم نامحرم بودن ؟
منتظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
نگران نباشید چهارشنبه آخر سال به بچه ها میگیم ترقه هاشونو بزنن تو امارات . آن وقت امارات میره رو هوا .....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
من نمی فعمم چرا دولت هیچ کاری نمی کند که حداقل جواب گوی احساسات تحریک شده ایرانیان باشد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
واقعا اگه این کانال راه بیوفته و دیگه کشتی ها از تنگه هرمز رفت و آمدی نداشته باشند که دیگه همه چی تعطیله، تنگه هرمز معنی نداره دیگه ! من اینو اولین باره دارم تو کل اخبار می خونم !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
رشد امارات فقط به خاطر واسطه دنیا شدن برای فروش جنس به ایران هستش امارات بدون ایران هیچه امیدوارم با اتمام تحریمها یک تو دهنی محکم به اینها بزنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
این امر به لحاظ حقوقی قابل پیگیری است. همه برای جلوگیری از آن و هم بر فرض مجاز بودن اقدام از تبعات آن. این موضوع به لحاظ حقوق دریاها قابل بررسی است. همچنین باید گفت موضوع خوبی برای یک رساله دکتری حقوق بین الملل است.
ghanbari
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
باید از طریق مراجعه رفتن به امارات را شرعا حرام اعلام کند و از طرف دولت محدودیت های برای رفتن به امارات ایجاد گردد و از طریق تبلیقات فرهنگی به مردم هشدارداد
گیله مرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
موثرترین راهها برای پایان دادن به این اراجیف اماراتیها تشکیل استان خلیج فارس به مرکزیت ابوموسی و برگزاری بازیهای مهم تیم ملی فوتبال در این جزایر بخصوص ابوموسی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
با اتفاقات اخير تحريم ايران از سوي غرب و امريكا. تهديدها و ترورهاي اسراييل. كج قولي ها ی روسيه و نابرادری های هميشگي كشورهاي عربی به اين نتيجه نرسيده ايم كه تنها دست خودمان هست كه مي تواند دستگيرمان باشد. هموطن بياييم خودمان يار. ياور. دلسوز. غمخوار. پناه. تكيه گاه هم باشيم. محبت را از يكديگر دريغ نكنيم. مسولين خادم و مردم همراه مسولين و همگي عاشق کشورمان باشيم.
شیخ حسن
|
Pakistan
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
اگر خاک و سنگ جزایر مزبور دزدی باشد نماز در آنجا اشکال دارد گفته باشم
محمد/ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
انشااله برادران غیور ما همه چیزرا درنظر دارندوبمحض اینکه سرشان خلوت شدوملت هم نفسی تازه کرد باین موضوع هم رسیدگی میکند.مطمین باشید.
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
هموطنان من همه با هم در روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی با یک صدا ابوموسی خاک ایران است را صدا میزنیم .جان مادرتون اطلاع رسانی کنید.زنده باد ایران
lمسعود
|
United States
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
\به گوش مسئولین برسانیدکه اگر نام خیابان ظفر درتهران را خیایان خلیج فارس بگذاریم واداره پست هم فقط محموله های پستی ای را به مقصد این خیابان برساند که نام خیابان خلیج فارس را عنوان کرده باشند ،بهترنیست؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
دویست ملیارد دلار!!!
این همه سرمایه از کجا است؟ معلومه از سرمایه های ایرانی و اعتبار اونها که باعث شده دیگران هم در اونجا سرمایه گذاری کنن و الان به این وضعیت در امده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
تا بحال همچین چیزهایی نشنیده بودم!! آیا ایران نمی تونه در دادگاهای بین المللی شکایت کنه اینکه اکوسیستم خلیج فارس رو به خطر انداخته ؟ من جایی خوندم که جمهوری آذربایجان هم جزیره ای مصنوعی ساخته که قراره بزرگترین برج جهان اونجا احداث بشه!!
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
نوش جونشون. سیاستشون درسته. ما هم اگه عرضه داریم بریم بسازیم کسی جلومونو نگرفته
ایرانی با غیرت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۷
راه کارهای من بدین صورت است:
1-در سواحل مشرف به امارات در جزیره ابوموسی تعداد 1000 عدد پرچم ایران در سایزهای بزرگ قرار داده شود.
2- ارتش یا سپاه یک مانور یک روزه حول جزیره ابوموسی برگزار کنند.
3- تمام 300.000 ایرانی سرمایه دار و ساکن در دبی تمام سرمایه هایشان را به ایران منتقل کنند تا بانکهای دبی از ارزش بیوفتند.
4-تمام ائمه جمعه این اقدامات گستاخانه امارات را جواب دهند و فقط به مسائل داخلی نپردازند.
5-یک هیأت برای پیگیری حقوقی و طرح شکایت از توسعه طلبی امارات تشکیل شود.
6-سایر دوستان نیز راهکارهای خود را ارائه دهند........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
با پولی که از تجارت با خودمون به دست میارن برای ما چاله میکنند این نامردا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
امارات ! کشورک !
تو فقط 37 سال سن داری
آروم بگیر .
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
به نظر من اکثر نظرها خیالبافیه.کاشکی همه میرفتید امارات تا میدید اونا با پول نفت چیکار کردن.ده برابر اون نفت رو ما داریم.گاز و پسته و زعفران و سنگ و گل و گیاه و میوه داریم.ولی صد سال از اونا عقب تریم.
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
اگر ما خواب هستيم و به فكر كشور نيستيم به ديگران ربطي ندارد ، زيرا آنها سرمايه گذاري ميكنند تا جذب توريسم و سرمايه گذار نمايندو در ضمن در آينده نيز استفاده ديپلماسي ميكنند ، لذا بهتر است خود را قوي كنيم تا ديگران از ضعف ما استفاده نكنند ، و گيريه آور آن است كه كشور ضعيفي مثل امارات مقابل ما باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
خدایش از دشمنی هیچی کم نذاشتند
ازجعل نام خلیج همیشه فارس بگیرتا ادعای وقیحانه تملک جزایروغارت منابع مشترک و توطئه وبد رفتاری با اتباع ایرانی و.....
اینا فقط اسم اسلام وانسان را یدک میکشند وبس
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
مهم اینه که یک وجب از خاک ما کم نخواهد شد.حالا هرچه میخواهند بزنن تو سر خودشون. باکولی بازی راه به جایی نمی رسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
ای ایرانی،سفر تفریحی به ترکیه و دوبی رو باید خودمان تحریم کنیم.
یا علی مدد
کاظم بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
اینا رو برای چی به ما مردم میگین؟مگه ما میتونیم کاری بکنیم؟نهایتش بجای سفر به دوبی به کشورهای همسایه دیگه میریم که اونا هم بخاطر دیپلماسی قوی ما از هیچ تعرضی کوتاهی نکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
کجایین؟
دبی اینطوری معروف شده
هفته پیش اون جرایر بودم
از دید توریست ها فوق العادست
اونا کاری به اکوسیستم ندارن
میدونید چه در آمدی نصیب دولتش میشه؟
یه هتل دارن میسازن کلا زیر دریاست
همه خوابید و بیدار نخواهید شد
دبی داره با سرعت نور پیش میره ما از همه جا عقب موندیم اگه مردشین شمام بسازین
شهرسازیمون طوریه یه بارون میاد کل تهران میره زیر آب
اونوقت اونا یه تهران دارن روی آب میسازن!!
یکمی بی تعصب باشیم
كيا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
حالا تشریف ببرید Dubai برای سرمايه گزاري تا توان مالي اونارو زياد كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
چرا اینقدر دیر مردم و در جریان گذاشتین وقتی کار از کار گذشته ؟ یعنی تا الان مردم نامحرم بودن ؟
سهیل و-ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
خودکرده را تدبیر نیست-مقصر خودمان هستیم آقایان! با سرمایه ایرانی ها پیشرفت کردند و بعد هم دم در آوردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
حالا بزرگان ما هی در امارات برای دورزدن آمریکا!!!! شرکت ثبت کنند
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
رئیس جمهور کشور ما به استان کشور خودمون سفر کرده دادشون در اومده می خوان جلسه بزارن ، تا به موضوع رو به شورای امنیت بکشند ، چرا اقایان این همه خلاف عرف بین المللی امارات رو می بینن ولی به سازمان ملل ، سازمان حفاظت محیط ریست جهانی و شورای امنیت شکایت نمی کنند . هر چند اگه نتیجه ای نداشته باشه ولی از حالت انفعال خارج می شویم ، حداقل حرف برای گفتن داریم ، باید دولت گروهای سبز جهانی رو و فعالان محیط زیست در جهان رو آگاه و جمع آوری کنه . حتی اگه شده در داخل ایران علیه این کارهای امارات گردهمایی های بین الملل تشکیل بده و از سراسر جهان فعالان محیط زیست و برخی از سیاسیون تاثیر گذار رو دعوت کنه تا دهن این امارات رو گل بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
به نظر من ايران هم بايد يك جزيره مصنوعي بزرگ به شكل persian gulf توي خليج فارس بسازه كه چشمشون در بياد
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
برخوردضعيف ايران باعث شده كشورهاي عربي پررو شوندامارات بايد گوش مالي شود
abbas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
تابناک جان
من معتقدم امارات و ترکیه با کمک ایران به خیلی جاها رسیدند اما
- دزدی را بیخیال شو چون ما تونستیم سنگ و خاک رو به قیمت خوبی به آنها بفروشیم ضمنا اکوسیستم نه تنها بهم نخورده بلکه باعث افزایش موجودات آبی شده است . هیچ قانون مرز آبی وجود نداره ایران نیز میتواند از این جزایر بسازد کی جلوشو گرفته اما جنوب ایران مورد بی مهری است . برای نمونه انتقال فولاد مبارکه به اصفهان یکی از چندین نمونه است ضمنا ، قانون 12 مایل نیز شامل جزایر مصنوعی نمیشود.
- اگر آبراهه ایجاد شود مشکلات و هزینه ها برای کشور امارات بیشتر خواهد شد مگر اینکه بتواند از آن بهره اقتصادی ببرد و جایگزینی تنگه هرمز در اولویت دوم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۸
خيلي نگران نباشيد. قصرهاي شيشه اي امارات با چند تا ترقه از هم مي پاشه. با توجه به عمق بسيار كم بازار مصرف، زير ساخت صنعتي ضعيف و جمعيت بومي كه اقليت مي باشد و ساختار غير شفاف سياسي اين كشور، و مبتني بودن تمام اقتصادشان بر تجارت كافي است فضاي امن تجارت را در اين كشور فقط براي مدت كوتاهي (مثلا سه تا شش ماه) نا امن شود. قدرت خداوند قوم هاي تازه به دوران رسيده اي شبيه اينان را يكروزه از روي زمين محو كرده است. مي توانيد به داستان هاي قران براي عبرت مراجعه كنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
یادمون باشه که این پروژه به نفع ایران هم هست.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر کنفرانس مونیخ دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب