بازدید 2266

جنایتکار نروژی: باید به من مدال افتخار بدهید!

کد خبر: ۲۲۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۸ 07 February 2012
در حالیکه بازماندگان و خانواده قربانیان در بهت و حیرت شاهد درخواست آزادی قاتل نروژی بودند وی از قاضی خواست که به او مدال افتخار ارتش نروژ را بدهد.

به گزارش فارس، افراط گرای نروژی که به قتل 77 نفر در بدترین کشتار تاریخ صلح در نروژ اعتراف کرده است در دادگاه بیان داشت که به دلیل داشتن افتخار این خونریزی مستحق دریافت مدال است و باید آزاد شود.

 آندرس برینگ بریویک با دستبند به دادگاه بخش اسلو آورده شده بود و کت و شلواری تیره بر تن داشت تا آخرین جلسه محاکمه خود را قبل از رسیدگی در ماه آوریل برگزار کند.

مرد 32 ساله نروژی در اظهاراتی که از روی کاغذ می خواند در دادگاه بیان داشت که این کشتار را با استفاده از بمب وسلاح انجام داده تا علیه متجاوزانی که با استقبال از مهاجرت کولونیزه کردن اسلامی نروژ را آغاز کرده اند مقابله کند.

وی همانند جلسات قبلی به بمب گذاری و ارتکاب کشتار اعتراف کرد اما هرگونه مسئولیت کیفری را انکار و صلاحیت دادگاه را رد کرد.

حدود 100 نفر از بازماندگان و اقوام قربانیان با بهت و حیرت شاهد درخواست آزادی بریویک بودند که وی به قاضی گفت که وی شایسته دریافت مدال افتخار ارتش به دلیل این حملات است.

قرار است بریویک تا 16 آوریل و آغاز تصمیم گیری دادگاه در حبس باقی بماند. وی با اتهام ترور روبروست که می تواند تا 21 سال حبس را برای وی به دنبال داشته باشد اما اگر از نظر روانی سالم تشخیص داده نشود به تیمارستان فرستاده خواهد شد.

ارزیابی های روانشناسی وی را از نظر کیفری مجنون اعلام کرده اما دستور بررسی های دوباره داده شده است اما بریویک همکاری با روانشناسان برای بار دوم را رد کرده است.

بر خلاف جلسات قبل بریویک این بار اجازه داد از او عکس بگیرند و بسیاری نگرانند که وی از جلسه دادگاه برای ترویج عقاید افراطی خود استفاده کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی