بازدید 15482

طرح دوچرخه در آغاز راه از مسیر بیرون شد!

طرحی که قرار بود الگوی شهرهای دیگر کشور باشد، شبانه جمع‌آوری شد و مردمانی که تازه با این طرح خو گرفته بودند، به ناگاه با جای خالی کانکس‌های دوچرخه روبه‌رو شدند و هنوز برایشان این پرسش است که چرا این طرح مفید جمع آوری شده است؟!
کد خبر: ۲۰۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۸ 14 November 2011
سرویس اجتماعی ـ روز گذشته، شهروندانی که برای رفت‌وآمد در محدود بازار از دوچرخه استفاده می‌کردند، با جای خالی کانکس‌های دوچرخه روبه‌رو شدند؛ طرحی که پس از مدت‌ها فرهنگ‌سازی، تازه جایی در میان مردم پیدا کرده بود، بی هیچ اطلاع‌رسانی جمع‌آوری شد.

حسینی، مسئول خانه دوچرخه منطقه دوازده تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک» اظهار داشت: صبح امروز با تماس‌های مردمی که برای رفت‌وآمد از دوچرخه استفاده می‌کردند، از خواب برخاستم؛ همه معترض بودند که چرا کانکس دوچرخه بدون اطلاع‌رسانی جمع شده است؟! شهروندانی که تازه دوچرخه را به عنوان بهترین وسیله حمل‌ونقل برگزیده بودند، امروز برنامه‌ریزی‌هایشان به هم خورد و تنها، خانه دوچرخه را مقصر می‌دانستند، هرچند ما هیچ آگاهی در این زمینه نداشتیم.

وی تصریح کرد: قرارداد ما با شهرداری پنج ساله است و هنوز یک سال هم از آن نگذشته و حتی همه اموال این کانکس دوچرخه نیز خصوصی بوده و شهرداری هیچ مالکیتی در آن ندارد، نمی‌دانیم چرا شهرداری آنها را جمع‌آوری کرده است؟!

حسینی افزود: در صحبت با کسبه محل متوجه شدیم که عوامل شهرداری، شب گذشته کانکس دوچرخه را از محل خارج کرده و توضیحی به حاضرین نداده‌اند. از صبح هم تعدادی از شهروندان با 1888 تماس گرفته و اعتراض کرده‌اند و آنها نیز پیگیر مشکل پیش آمده شده‌اند.

ما هم همه تلاش خود را کردیم تا بتوانیم با شهرداری منطقه 12 صحبت کنیم، اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم. این موضوع نشان می‌دهد که شهرداری منطقه 12 با شهرداری مرکز هم هماهنگی نداشته که مسئولان 1888 پیگیر تماس‌های مردمی شده‌اند. ما هم همچنان منتظریم تا یکی از مسئولان نسبت به این تعطیلی پاسخگو باشد.


اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۵
فقط ترويج و استفاده از دوچرخه و موتور مي تواند به داد ترافيك و آلودگي هواي تهران برسد.حد اقل از چين و ژاپن ياد بگيريم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
با دوچرخه موافقم اما استفاده از موتور و موتوری‌ها هستند که بخش عمده‌ای از ترافیک رو شامل می‌شند. موتوری‌ها هیچ قانونی رو رعایت نمی‌کنند
خواب دیدین از اولش هم دوچرخه نبوده
آیا شده یک کاری در این دولت بصورت اصولی صورت بگیرد؟
ساعت 5تا 6 صبح که کسی در آن محدوده بازار تردد نمی کند. ساعت حدود 9 صبح که ترددها شروع میشود مسئول طرح خواب بوده. بخواب که شاید رفقات بیدار باشند!!!!!!!!!!!
ثبات = 0 !
شايد مسئولين شهرداري منطقه 12 تصميم دارند تا از دوچرخه هاي با کيفيت بالا جهت خدمات رساني به مردم استفاده کنند، به همين دليل اين تشکيلات قديمي را جمع کردند تا نسل جديد تکنولوژي و شايد پيمانکار جديد جذب شهرداري کنند.!!؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
ها ها ها
آب هم اگر یکجا بماند می گندد پس باید هر روز مدیریت ها را عوض کرد . مگه نه ؟
خب شایدم خواستند آقایان هم دوچرخه سواری نکنند تا عدالت رعایت بشه!!!
شاید میخان بجای دوچرخه خودرو بدن
اگه تمام مردم تا جایی که میتونن با دوچرخه بیان بیرون اصلا آلودگی هوا معنی نداره
میتونید دوچرخه برقی بخرید هر وقت خسته شدید بزنید به برق
چین به این عظمت به مدد دوچرخه به اندازه کشور کم جمعیت ایران بنزین مصرف می کنه
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی