بازدید 13924
۸
مرگ افشا کننده شنودهای تلفنی در انگلستان
«هیچ چیز را به هیچ کس بیرون از خانواده نگویید، وگرنه دنبالتان خواهم آمد»؛ این را یکی از سردبیران پیشین مرداک می گوید؛ کسی که سیستم او را به خوبی می شناسد... حالا که اوضاع به هم ریخته و همه دنبال مقصر می گردند، همه شروع کرده اند به حرف زدن، اوضاع به جوخه آتش مدور می ماند؛ همه به هم شلیک خواهند کرد. آیا ماشه به دستور پدرخوانده چکانده شده است؟
کد خبر: ۱۷۷۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۵ 19 July 2011
سرویس بین الملل ـ در «نیوز اینترنشال»، بازوی انگلیسی امپراتوری «مرداک» در همیشه بر اصل سکون می چرخیده: «هیچ چیز را به هیچ کس بیرون از خانواده نگویید، وگرنه دنبالتان خواهم آمد». این را یکی از سردبیران پیشین مرداک می گوید؛ کسی که سیستم او را به خوبی می شناسد. حالا که اوضاع به هم ریخته و همه دنبال مقصر می گردند، همه شروع کرده اند به حرف زدن. اوضاع به جوخه آتش مدور می ماند؛ همه به هم شلیک خواهند کرد و اکنون پدر خوانده به تکاپو افتاده است، خائن باید بمیرد، کسی که اسرار روزنامه را به بیرون داده، لایق زنده ماندن نیست.
 
نخستین تیر پدر خوانده هم، پس از افشاگری به قلب «شین هوار»، افشا کننده شنودهای تلفنی برخورد کرد. جسد شین هوار که برای نخستین بار از شنود تلفن های مردم انگلیس توسط نیوز انترنشال پرده برداشت، شب گذشته در خانه اش پیدا شد.

«ایندپندنت » گزارش داده است که پلیس، زمان مرگ هوار را ساعت ده و چهل دقیقه روز گذشته اعلام کرده، ولی با وجود این، هنوز جزییات بیشتری درباره مرگ هوار منتشر نشده است.

به گزارش «تابناک»، شین هوار پیش از آنکه در نیوز اینترنشال مشغول به کار شود، گزارشگر روزنامه «سان» بود و پس از این بود که «کالسون»، سربیر سابق نیوز اینترنشال، او را به استخدام این روزنامه درآورد و همین استخدام ساده بود که سرانجام لرزه بر اندام مرداک انداخت.

در این باره، «گاردین» گزارش داده است که شین هوار، برای نخستین بار در مصاحبه ای با «نیویورک تایمز» از ماجرای شنود تلفنی روزنامه مرداک پرده برداشت.

وی در این مصاحبه اعلام کرد که کارمندان نیوز اینترنشال به آخرین تجهیزات پلیسی برای شنود تلفن های مردم مجهز هستند.

وی همچنین در این مصاحبه به نیویورک تایمز گفت که خود وی، نخست در نشریه سان پیام های تلفنی مردم را ضبط و پیاده می کرده و سپس آن را در اختیار کالسون، سردبیر نیوز اینترنشال می گذاشته است. مدتی بعد، کارلسون، شین هوار را به نیوز اینترنشال می برد تا در آنجا نیز همین کارها را انجام دهد.

وی ادامه داده است که خبرنگاران به میز سردبیری فراخوانده می شدند، سخنان افراد هدف را می شنیدند و بدون اینکه به آنان اجازه داده شود، پرسشی در این باره بپرسند، به آنان دستور داده می شد که کارشان را به درستی انجام دهند.

«رابرت فیسک»، از روزنامه نگاران سابق نیوز اینترنشال نیز می نویسد: نمی خواهم بگویم مرداک در همه مطالب روزنامه هایش دست می برد، چرا که اصلا نیازی به این کار نبود. مرداک زیر دستانش را به گونه ای وابسته می کرد که دیگر نیازی به خود او احساس نمی شد، سردبیر ها و دبیرها، خودشان را با مواضع او تعریف می کردند.

مسئولیت مرداک در اقدامات غیراخلاقی نشریه اش به اندازه مسئولیت دیکتاتوری که حمام خون به راه می اندازد، پنهان و غیر مستقیم است. مرداک به مانند همه دیکتاتورها، می تواند زیر دستانش را در چنگال قانون ببیند؛ اما خودش هیچ گاه سقوط نمی کند.
در دنیای مرداک ها مردم اهمیتی ندارند. در این دنیا می توانی از فناوری روز دنیا استفاده کنی و مکالمات خصوصی مردم را گوش کنی، اگر تلاش نکنی دستت خالی خواهد ماند. باید به هر قیمت ممکن، پدر خوانده باقی بمانی و اینک مرداک به عنوان پدر خوانده جوخه آتشش را می چرخاند؛ تیر نخست به شین هوار برخورد کرد.

و اکنون این پرسش مطرح است که هدف بعدی پدر خوانده چه کسی خواهد بود؟ این روزها این گفته مرداک در گوش همه روزنامه نگاران و سیاستمداران مرتبط با او زمزمه می شود: هیچ چیز را به هیچ کس بیرون از خانواده نگویید، وگرنه دنبالتان خواهم آمد.
 
داستان آقای مرداک در سراشیب عمرش به سربالایی سرنوشت سازی رسیده است؛ اما آقای پدر خوانده آنقدر عصبی و پریشان می نماید که ممکن است، دستاورد همه بردهای عمر خود را بر سر بازی آخر بگذارد؛ آیا او از این گردنه جان به در خواهد برد؟
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Australia
|
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
آنقدر این مردک گنده شده که با نخست وزیر انگلیس در خبرهای بی بی سی کنار هم میارنشون مثلا میگن "فشار بر مرداک و کامرون افزایش یافت" هر چند همه اینا جنایتکارن ولی از لحاظ عرف سیاسی برای حفظ آبروی مدعیان دمکراسی نباید هم وزن باشند. چرا که کامرون خیر سرش نماینده یه ملته هر چند که همین ملت تو سفر اخیر خانواده سلطنتی تظاهرات کردند و اعضای این خانواده رو انگل خطاب کردند.
reza
|
China
|
۰۵:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
سلام
آقای مرداک از مادری یهودی به نام الیزابت جوی Elisabeth Joy زاده شده
ایشان صاحب ۵۰ درصد از سهام فارسی وان میباشد (Farsi One )
ایشان صاحب نیمی از مشهور ترین روزنامه ها و شبکهای تلویزیونی در دنیا میباشد (, Dow Jones . Fox News, Wall Street Jurnal , times , sunday times و غیره میباشد
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
لفظ "کشته شد" رو ازکجا در آوردین وقتی در همه سایت های خبری معتبر و رسمی دنیا از "مردن" یا "مرده پیدا شدن" در مخابره این خبر استفاده شده؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
يورو و دلار در شرايط جنگي بسرميبرند
دلاريهاي استراوس كان را زدند و يوروئيها شاخ دلاريها يعني رابرت مرداك را شكستند
به نظرميرسد جنگ ليبي هم در راستاي تنازع بقا بين يورو و دلار برافروخته شده
ناشناس
|
Syrian Arab Republic
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
نكته مهمي كه وجود دارد اين است كه در قلب مدعيان دمكراسي و حقوق بشر اتفاقاتي رخ ميدهد كه همانند لكه ننگي بر پيشاني دروغگوي آنان است اما متاسفانه ما بهره برداري لازم را نمي كنيم. اتفاقي با ابعاد كوچكتر نظير ضرب و شتم يك مخالف در كشورهاي غير همسو با رسانه هاي غربي به يك داستان كشدار خبري و تحليلي و تخيلي مبدل مي شود اما سعي مي شود براحتي از كنار لكه هاي ننگي همانند مرگ دايانا توسط سرويس اطلاعاتي پليد انگليس يا اين اتفاق اخير عبور نمود....آيا شبكه من و تو و امثال شبكه هاي جيره خوار استعمار انگليس نبايد از اين دروغ هاي بزرگ جوامع غربي بر خود بلرزند؟ در خانه اگر كس است يك حرف بس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
مرداک، عوضی که فارسی1 و زمزمه را برای ما به ارمغان آورد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
راستی این جا همان جایی است که در آن آزادی بیان و آزادی اندیشه و ... وجود دارد. صد رحمت به ایران خودمان که نمکدان شکن ها نمک می خورند و به دروغ زیر و بم جمهوری اسلامی را به باد می دهند (یا درست تر می فروشند و چه ارزان) و راست راست مس گردند و مورد حمایت های خارجی و بعضا داخلی هم قرار می گیرند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
اگر در جریان دقیق اخبار باشید، بیشتر به این می خورد که توسط پلیس کشته شده باشد. چون این وسط دارد افتضاحات و فساد غیرقابل تصور پلیس رو می شود که اصلاً مجموعه روپرت مورداک در برابرش هیچ است. "شین" هم می توانست عملاً شاهد موثری در دادگاه باشد. در انگلیس اینگونه روزنامه نگاران را کنترل می کنند. کار دیگر به اعتصاب غذا نمی کشد. ولی خداوکیلی آقای مرتضوی ، این یکی را از انگلیسی ها یاد نگیرید!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
الهام چرخنده نادر مختاری مکانیسم ماشه علیرضا رزم حسینی هفته دفاع مقدس آنفلوانزا