بازدید 1389
تاكنون به صورت رسمي فردي براي تصدي وزارت نفت معرفي نشده اما به صورت غيررسمي و در گفت‌وگوهايي كه با نمايندگان دولت داشته‌ايم و شواهد امر، نشان مي‌دهد كه به احتمال زياد محمد علي‌آبادي براي تصدي وزارت نفت به مجلس معرفي خواهد شد.
کد خبر: ۱۷۷۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۶ 17 July 2011
سخنگوي كميسيون انرژي مجلس گفت: به احتمال زياد محمد علي‌آبادي سرپرست فعلي وزارت نفت براي تصدي اين وزارتخانه و اخذ رأي اعتماد به مجلس معرفي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس سيدعماد حسيني افزود: تاكنون به صورت رسمي فردي براي تصدي وزارت نفت معرفي نشده اما به صورت غيررسمي و در گفت‌وگوهايي كه با نمايندگان دولت داشته‌ايم و شواهد امر، نشان مي‌دهد كه به احتمال زياد محمد علي‌آبادي براي تصدي وزارت نفت به مجلس معرفي خواهد شد.

سخنگوي كميسيون انرژي مجلس با بيان اينكه بايد وضعيت علي‌آبادي و برنامه‌ها و شرايط او در مجلس در صورت معرفي وي براي وزارت نفت مورد بررسي قرار گيرد، گفت كه بهتر است در اين زمينه پيش از معرفي وزير، رايزني با مجلس و كميسيون تخصصي وزارت نفت يعني كميسيون انرژي صورت گيرد، چراكه كميسيون انرژي نقش مهمي در رأي‌آوري يا عدم رأي‌آوري وزير معرفي شده دارد و عدم رايزني در مجلس در اين زمينه هزينه‌هاي زيادي هم به دولت و هم به مجلس تحميل مي‌كند.

به گفته وي، در كميسيون انرژي مقرر شد فعلاً ظرف مدت چند ماه علي‌آبادي به عنوان سرپرست در وزارت نفت فعاليت كند و سپس كميسيون در صورت معرفي وي به عنوان وزير به ارزيابي فعاليت‌ها و اقداماتش در وزارتخانه مزبور بپردازد.

سيدعماد حسيني بر همين اساس متذكر شد: وزارت نفت يكي از وزارتخانه‌هاي بسيار مهم كشور است و از اين جهت نمايندگان مجلس به خصوص اعضاي كميسيون انرژي دغدغه‌هاي فراواني در خصوص مشكلات اين وزارتخانه دارند، از اين‌رو بايد فرد معرفي شده براي تصدي اين وزارتخانه‌، برنامه‌هاي خود را در بخش‌هاي مختلف براي رفع دغدغه نمايندگان براي رأي‌آوري ارائه دهد.

وي در خاتمه از احتمال معرفي محمد عباسي سرپرست فعلي وزارت ورزش براي تصدي اين وزارتخانه، مهدي غضنفري براي تصدي وزارت جديدالتأسيس "صنعت، معدن و تجارت " و عبدالرضا شيخ‌الاسلامي براي وزارتخانه جديد "كار، تعاون و رفاه اجتماعي " به مجلس براي اخذ رأي اعتماد خبر داد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
الهام چرخنده نادر مختاری مکانیسم ماشه علیرضا رزم حسینی هفته دفاع مقدس آنفلوانزا
آخرین اخبار