بازدید 1679
کد خبر: ۱۷۷۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۹ 16 July 2011
اعضاي باندي كه با بي‌هوش كردن راننده، دست و پاي او را بسته و در جاده رها كرده بودند، پس از سرقت محموله‌ مس از سوي ماموران آگاهي ساوه دستگير شدند.

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مردي جوان در حال عبور از جاده ساوه متوجه پيكر نيمه‌جان مردي شد كه دست و پابسته كنار جاده رها شده بود. با انتقال اين فرد به بيمارستان، وي چند روز بعد به‌هوش آمد و با حضور ماموران در بيمارستان تحقيق از وي آغاز شد.

حمله 6 مرد به راننده تريلي

اين مرد به پليس گفت: با تريلي حامل بار مس، از غرب كشور به سمت ساوه در حركت بودم كه سرنشينان يك خودروي سواري به بهانه پرسيدن آدرس مرا متوقف كردند. پس از توقف 5 مرد نقاب‌پوش از خودرو پياده شده و با چوب و چماق بشدت كتكم زدند و بعد يكي از آنها دستمالي را روي بيني‌ام قرار داد كه بي‌هوش شدم. با به‌هوش آمدن در بيمارستان متوجه شدم سرنشينان خودروي سواري بعد از بي‌هوش كردن و بستن دست و پايم، تريلي و محموله مس را سرقت كرده‌اند. در پي اين شكايت، تحقيقات براي شناسايي سارقان آغاز شد تا اين‌كه تريلي مسروقه در حالي كه در ميدان سرداران ساوه رها شده بود، كشف شد و جستجوي گسترده پليس براي يافتن ردي از دزدان ادامه پيدا كرد.

تماس مردمي، سارقان فراري را لو داد

چند روز بعد مردي با پليس تماس گرفت و خبر داد چند مرد قصد دارند يك محموله مس مسروقه را در حومه شهر به فروش برسانند. در پي اين تماس، ماموران كه احتمال مي‌دادند فروشندگان مس همان سارق فراري هستند، به محل قرار اعزام شدند و با محاصره محل 2 مرد افغان و 4 ايراني را دستگير كردند. با انتقال متهمان به پليس آگاهي ساوه، اعضاي اين باند در بازجويي‌ها ادعا كردند، به اشتباه دستگير شده‌اند. در پي اظهارات متناقض متهمان، شاكي براي مواجهه حضوري با 6 مرد متهم به پليس آگاهي احضار شد. به اين ترتيب، شاكي با شنيدن صداي آنها گفت، سارقان همين افراد بازداشت شده‌اند.

اعتراف سركرده باند سرقت

يكي از سارقان به پليس گفت: من و همدستانم معتاد هستيم و در جريان خريد و فروش موادمخدر با هم آشنا شديم. براي تامين هزينه اعتياد و زندگي‌مان تصميم گرفتيم با سرقت محموله‌ باري رانندگان، اموال را فروخته و پولي به دست بياوريم. متهم اضافه كرد: به 2 گروه تقسيم شده و با حضور در مراكز باربري، رانندگان را تحت نظر گرفتيم تا اين كه با ديدن يك راننده شهرستاني كه بار محموله‌اش مس بود، وي را تعقيب كرديم و در ميانه راه در حالي كه نقاب به چهره داشتيم به او حمله كرده و پس از بي‌هوش كردنش دست و پاي او را بستيم.

متهم با اشاره به سرقت محموله مس گفت: پس از طي مسافتي، راننده را در جاده رها كرديم و بعد از انتقال محموله به يك گاراژ قديمي در جنوب شهر و سرقت بار، تريلي را در يكي از ميدان‌هاي شهر پارك كرديم كه پيش از فروش محموله به همراه همدستانم دستگير شديم. سرهنگ رفيعي، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي در اين زمينه گفت: با اعتراف سركرده باند، 5 همدست وي نيز به همكاري در سرقت محموله بار مس و كتك زدن شاكي اعتراف كردند. بنا بر اين گزارش، متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند. تحقيقات تكميلي براي مشخص شدن ديگر سرقت‌هاي اعضاي اين باند و كشف محموله مسروقه ادامه دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر الهام چرخنده دوره شبانه دانشگاه مکانیسم ماشه هفته دفاع مقدس