بازدید 2261
عواملی چون تغییر و تحول در الگوهای رفتاری، اعتقاد به داشتن زندگی آزاد، مهیا بودن زمینه ارضای جنسی در خارج از کادر خانواده، ادامه تحصیل و ارتقای موقعیت زنان، حساسیت بیش از حد و اندازه در گزینش همسر از دلایلی هستند که از سوی زنان برای فرار از ازدواج عنوان می شود.
کد خبر: ۱۷۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۲ 10 July 2011
زندگی سوم: سیروس بازرگانی روانپزشک گفت: بطور کلی بحران ازدواج و ازدواج گریزی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، این بحران به شکل همه ابعاد و جوانب موضوع ازدواج، اعم از افزایش سن ازدواج، تنش های بین زوجین در طول زندگی، بحران های جدایی عاطفی و به ویژه بحران طلاق که آمارها مؤید این واقعیت است، نمود پیدا می کند.

وی ادامه داد: مشکلات ناشی از ازدواج دیرهنگام، اعم از بی ثباتی در عرصه اقتصادی، ناامنی مالی، ضعف فرهنگی و اجتماعی که در جامعه رواج یافته است بسیار بر جامعه کنونی تأثیر منفی خواهد داشت و همچنین الگوهای رفتار غلط جنسی، وجود پدیده هرزه گری و تزلزل در اخلاق جنسی باعث بلوغ زودرس خواهد شد و در جامعه بحران ایجاد می کند.

این روانپزشک تصریح کرد: عواملی چون تغییر و تحول در الگوهای رفتاری، اعتقاد به داشتن زندگی آزاد، مهیا بودن زمینه ارضای جنسی در خارج از کادر خانواده، ادامه تحصیل و ارتقای موقعیت زنان، حساسیت بیش از حد و اندازه در گزینش همسر از دلایلی هستند که از سوی زنان برای فرار از ازدواج عنوان می شود.

بازرگانی افزود: مردان نیز دلایل خاص و ویژه خود را دارند اعم از نبود مسئولیت پذیری، وابستگی های فردی، تجربیات تلخ، فرار از تعهدات، برداشت نادرست از ازدواج، مسائل مالی، ارضای نیازهای جنسی، برخورداری از تفریحات مختلف، نگرانی از فشارهای اجتماعی و لذت بردن از دوران تجرد، همگی از دلایل مردان در جامعه ما می باشد، برای گریز از ازدواج، واژه ای که بسیار زیبا و مقدس است.

وی اظهار داشت: واضح و بدیهی است که از قانون طبیعت نمی توان فرار کرد و امکان ندارد که غرایز را بتوان از بین برد، یک همسر مناسب و ایده آل باعث آرامش روح و روان است و هیچ چیزی آن را نفی نمی کند و تمایل انسانی برای تشکیل زندگی و داشتن فرزند برای همیشه سرکوب کردنی نمی باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 علیرضا رزم حسینی صباح احمد جابر الصباح روز جهانی ناشنوایان