بازدید 8234
۴

کارگر: اولويت، برخورد با بدحجابي مانكني است

وي با بيان اينكه حجاب فقط منحصر به چادر نيست تصريح كرد: برخورد پليس در طرح عفاف و حجاب با كساني است كه حجاب را به هيچ وجه رعايت نمي كنند و اگر اين برخورد وجود نداشته باشد، هيچ زني در تهران امنيت نخواهد داشت.
کد خبر: ۱۷۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۴ 09 July 2011
معاون اجتماعي فرمانده نيروي انتظامي از راه اندازي سراي خبرنگاران پليس در آينده اي نزديك خبر داد.

به گزارش ايرنا، سرتيپ دوم پاسدار بهمن كارگر روز شنبه در نشست راهبرد رسانه اي پليس كه با حضور سردبيران و دبيران اجتماعي مطبوعات و خبرگزاري ها در سراي روزنامه نگاران ايران برگزار شد، افزود: اصحاب رسانه مي توانند با حضور در اين سرا، اطلاعات مورد نياز خود را دريافت كنند.

اين مقام مسئول در نيروي انتظامي با بيان اينكه رسانه ها براي پليس يك فرصت محسوب مي شوند گفت: در جلسات نيروي انتظامي بارها به اين مهم اشاره شده است و رسانه هاي داخلي براي نيروي انتظامي يك فرصت محسوب مي شوند.

سردار كارگر با بيان اينكه ارتباط نيروي انتظامي با رسانه در دهه اخير قابل مقاسيه با دهه هاي گذشته نيست، تصريح كرد: اشكال اساسي نيروي انتظامي در ارتباط گيري با رسانه ها اين است كه ارتباط پليس با اصحاب رسانه اقناعي نيست.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي با اشاره به اينكه برخي معتقدند ورود به مجموعه پليس مشكل است، گفت: اگر اندكي تفاهم و درك يكديگر باشد، تمامي اين مشكلات حل مي شود.

وي با تأكيد بر اينكه ايران يكي از امن ترين كشورهاي دنياست، خاطرنشان كرد: يكي از ابزارهاي ارتقاي احساس امنيت، رسانه ها هستند.

سردار كارگر با تأكيد بر اينكه ارتباط رسانه و نيروي انتظامي، يك ارتباط دو سويه است گفت: رسانه ها و نيروي انتظامي به يكديگر نياز دارند و پليس بايد اين هنر را داشته باشد تا در تمام رسانه ها به ويژه مطبوعات حرف هاي خود را بزند.

وي با بيان اينكه رويكرد پليس يك رويكرد اجتماعي است افزود: اين رويكرد در جشنواره فيلم پليس نيز لحاظ شده است و و گاه، فيلم هايي جايزه گرفته اند كه حتي يك صحنه پليسي نيز ندارند اما رويكرد اجتماعي دارند.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي ادامه داد: امروزه در نيروي انتظامي پيشرفت هاي خوبي صورت گرفته است، به طوري كه اکنون پنج فصل نامه علمي و پژوهشي و 21 فصلنامه علمي، ترويجي و تخصصي در اين نهاد وجود دارد.

*** وظيفه پليس واكاوي وقايع و حوادث نيست

سردار كارگر در ادامه درباره طرح عفاف و حجاب گفت: درباره اين طرح صحبت زياد است و وقتي 26 دستگاه ذي ربط در اين زمينه كار نكنند و فقط پليس بخواهد كار كند، به طور قطع مشكلاتي نيز وجود خواهد داشت.

وي در ادامه به وقوع حوادثي مانند حادثه كاشمر و خميني شهر اشاره كرد و گفت: اين گونه وقايع بايد توسط كارشناسان مسايل اجتماعي و روان شناسان واكاوي شود و وظيفه پليس نيست كه به واكاوي اين گونه مسايل بپردازد، بلكه وظيفه پليس دستگيري متهمان و تحويل آنها به دادگاه است.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي توجه به انتخاب تيتر در رسانه هايي كه پرونده هاي گذشته را باز مي كنند، يادآور شد و گفت: اشاعه فحشا درست نيست. گاه پرداختن مطبوعات به زواياي يك پرونده و نام بردن از متهم، امكان زندگي را از خانواده آن متهم مي گيرد.

*** اولويت نيروي انتظامي در طرح عفاف و حجاب برخورد با بدحجابي مانكني است

معاون اجتماعي نيروي انتظامي در ادامه با بيان اينكه طرح عفاف و حجاب امسال با سال هاي ديگر متفاوت است گفت: در طرح امسال فقط نيروهاي زن حق برخورد با خانم ها را دارند.

سردار كارگر افزود: پليس وظيفه دارد در طول سال طرح عفاف و حجاب را اجرا و با باندهاي فحشا و سازمان يافته برخورد كند.

وي با بيان اينكه حجاب فقط منحصر به چادر نيست، تصريح كرد: برخورد پليس در طرح عفاف و حجاب با كساني است كه حجاب را به هيچ وجه رعايت نمي كنند و اگر اين برخورد وجود نداشته باشد، هيچ زني در تهران امنيت نخواهد داشت.

وي تأكيد كرد: در اجراي طرح عفاف و حجاب، بايد رسانه ها كمك حال نيروي انتظامي باشند و روش هاي پليس را اصلاح كنند.

نشست راهبرد رسانه اي پليس صبح امروز (شنبه) با حضور سردار كارگر معاون اجتماعي فرمانده نيروي انتظامي، پدرام پاك آيين مدير كل مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از سردبيران و دبيران اجتماعي مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي در محل سراي روزنامه نگاران ايران برگزار شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ای کاش به جای این کارها به درد اصلی جوانان رسیدگی می کردید که از روی بیکاری ناچار به فروش کلیه خود نشوند
اموزش عفاف وحجاب ازطریق رسانها تبلیغ بشود نه بابرخوردتندوخشن دراماکن عمومی ابروواحترام بانوان باید حفظ شود اموزش صحیح وتشویق مشکل راحل می کند
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری