بازدید 6912
حمیدرضا کاتوزیان این تذکر قانون اساسی را در جلسه علنی امروز مجلس، شفاهی مطرح کرد و گفت: برخی شرکت‌های خودروسازی از جمله سایپا مردم را به خرید خودرو و پرداخت اقساط آن از طریق یارانه‌های نقدی تشویق می‌کنند که این خلاف هدف قانونگذار در قانون هدفمندی یارانه‌هاست.
کد خبر: ۱۶۶۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۴ 25 May 2011
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با استناد به بند 12 اصل 3 قانون اساسی درباره انحراف دولت از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اخطار داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حمیدرضا کاتوزیان این تذکر قانون اساسی را در جلسه علنی امروز مجلس، شفاهی مطرح کرد و گفت: برخی شرکت‌های خودروسازی از جمله سایپا مردم را به خرید خودرو و پرداخت اقساط آن از طریق یارانه‌های نقدی تشویق می‌کنند که این خلاف هدف قانونگذار در قانون هدفمندی یارانه‌هاست.

وی افزود: موضوع هدفمندی از اهداف مهم مجلس و دولت بود که صرف ‌نظر از آغاز نادرست آن ازجانب دولت، متاسفانه شاهد این هستیم که اجرای این قانون دائم دچار انحراف می‌شود.

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه این اقدام دولت با قانون اساسی تناقض دارد، از انحراف دولت در این زمینه انتقاد کرد و گفت: پرداخت یارانه نقدی سازوکاری برای حمایت از قشرهای محروم است تا بتوانند هزینه‌های خود را در قبال افزایش قیمت انرژی تامین کنند.

وی افزود: متاسفانه در روزهای اخیر شرکت سایپا مردم را به خرید اقساطی خودرو از این شرکت‌ و پرداخت اقساط آن از طریق یارانه‌های نقدی تشویق می کند.

کاتوزیان گفت: این مسئله جای سوال دارد زیرا مردمی که نمی توانند پول برق و گازشان را تامین کنند، چرا باید به خرید خودرو و صرف یارانه نقدی خود در این مسیر تشویق شوند؟

رئیس کمیسیون انرژی با انتقاد از رویکرد دولت در رویارویی با قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اقدام دولت را شبیه به تلاش برای نگه داشتن کله قندی به صورت وارونه خواند.

وی گفت: روش اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تا امروز اشتباه بوده اما چنین رویکردی در تشویق مردم به هزینه یارانه‌های نقدی غلط اندر غلط است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی انتخابات 1400 واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست