بازدید 110254
کد خبر: ۱۶۶۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۹ 23 May 2011
تأکید مقام رهبری بر بازنگری در حوزه علوم انسانی که در سال‌های گذشته همواره وجود داشته و البته نارضایتی ایشان نیز متأسفانه همچنان هست، چنان‌که ایشان درباره کرسی‌های آزاداندیشی فرمودند: «عملاً آن کاری که من گفته بودم، انجام نشده است، نه در حوزه و نه در دانشگاه»، نشان می‌دهد که در آغاز راه بزرگیم که دیرکرد در انجام آن، پذیرفتنی نیست؛ چیزی که با نام علوم انسانی از غرب به سوغات رسیده، سرشار از فریب‌کاری و دروغ است و به هیچ وجه زیبنده یک جامعه اسلامی ـ که می‌خواهد در پرتو آموزه‌های الله زندگی کند ـ نیست و به طور کل، دامنه آسیب‌های وارده در شاخه‌های علوم انسانی، گسترده و بی پایان است.
 
در مطلب پیش روی، تلاش می‌کنیم با ارایه یک مثال با استدلال‌های کافی، نشان دهیم که چگونه متخصصان تاریخی فرستاده شده از طرف دانشگاه‌های غرب (در اینجا دانشگاه شیکاگو) با جعل و دروغ درباره تاریخ پیش از اسلام ایران و دستکاری و فریب در ابنیه تخت جمشید و ساختن داستان‌های خیالی درباره آن، زمینه‌های فریب بخشی از جامعه را فراهم آورده‌اند تا با بهره از آن، زمینه‌های تفرقه افکنی بین مردم مسلمان ایران و دیگر مسلمین منطقه را فراهم کنند.

برای اثبات بهتر بحث، آرایه‌های دیداری که از طرف مهندسان معماری کشور ـ در پاسخ به درخواست دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تحت مدیریت آقای عباس سلیمی نمین ـ نیز در گزارشی رسمی پذیرفته شده، مبنا قرار گرفته و از ورود به حوزه‌هایی که در مورد آنها اتفاق نظر نیست، پرهیز شده است.

ذکر این مهم لازم است که نبود نیت حرفه‌ای و صادقانه نزد مورخان غربی پیش از این توسط مقام رهبری بیان شده است و ایشان تذکر لازم را در این باره داده‌اند. چنان‌که در سفری که معظم له در سال 1383 به همدان داشتند، پس از بیان نظریات استاندار همدان درباره تاریخ مادها و مرکزیت آنها در این شهر، به بیان ایرادهایی در تاریخ رسمی اشاره کرده و درباره پافشاری غربی‌ها در عظمت دادن به هخامنشیان فرمودند: «فرنگی‏ها اصرار داشتند هخامنشی‏ها را بالا بیاورند و مطرح کنند و کوروش و داریوش را اولِ تاریخ بدانند؛ حتّی مادها را هم از یاد برده‏اند. کار مستشرقان اروپایی در این زمینه خیلی صادقانه نبوده، لیکن حفاری‏ها و شناخت‌ها و نشانه‏های گوناگون تمدنی به ما نشان می‏دهد که در سرتاسر ایرانِ کنونی ما تمدن‌های بسیار قدیمی ـ که برخی شاید از تمدن مصر هم قدیمی‏تر باشد ـ وجود دارد؛ تمدن‌های شش هزار ساله، هفت هزار ساله...».
 
ما در اینجا نمی خواهیم به کل تاریخ هخامنشیان و بحث‌هایی که درباره آنها هست، بپردازیم، بلکه می‏خواهیم به یک نکته اساسی و مغفول مانده اشاره کنیم که می‌تواند مانند نقطه عطفی رفتار کند.

مورخان غربی فعال در حوزه تاریخ ایران ـ که همگی یهودی هستند ـ دلیل برتری هخامنشیان بر تمدن‌های قدیمی این سرزمین را بنای تخت جمشید معرفی می‌کنند. این بنا از دوران پهلوی به سمبل ناسیونالیسم در ایران تبدیل شده است که جشن‌های 2500 ساله اوج این نمایش بود. نکته مهم غافل مانده این که آیا این محوطه (تخت جمشید) یک بنای ایرانی است که بهانه ترویج ناسیونالیسم ایرانی قرار گرفته است؟ آیا در آنجا شاهان بزرگ هخامنشی جشن‌ها برگزار می‌کرده‌اند و بر جهان فرمان می‌رانده‌اند؟ آیا اساساً این بنا مورد بهره‌برداری بوده است؟

اطلاعات کنونی ما محدود به دیدگاه های اساتید یهودی دانشگاه‌های غرب به ویژه دانشگاه «شیکاگو» است که امروزه ارزش و اعتبار علمی آنها کاملاً زیر سؤال است و ثابت شده که به جای تحقیقات علمی آزاد، به جعل تاریخ و دروغ نویسی مشغولند و با سمبل سازی‌های بی بنیان تلاش می‌کنند زمینه‌های تفرقه بین مسلمین را فراهم آورند.
 
محوطه تخت جمشید دارای هفت بخش گوناگون است که نزدیک 2480 سال پیش، کار ساختمانی آن قسمت‌ها با هم آغاز شد و هیچ یک قسمتی، بیش از 30 درصد از آن ساخته نشد و چیزی که هم اکنون هست، همانی است که 2480 سال پیش بوده است.

جاعلان ارسالی از طرف دانشگاه‌های غرب با فریبکاری این‌گونه القا کرده‌اند که این محوطه هخامنشی، تکمیل شده و محل اقتدار سلسله هخامنشی بوده است. محوطه باستانی و نیمه کاره تخت جمشید ـ که در واقع یک محوطه بابلی است ـ به همت دانشگاه‌های غرب به صورت یک مرکز برای معرفی اقتدار سلسله موسوم به هخامنشیان درآمده است.

در عکس‌هایی که در زیر آمده، نیمه کاره بودن آن و بابلی بودن آن با بهره بردن از آرایه‌های دیداری اثبات می‌شود تا شاید سازمان میراث فرهنگی به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و با یک گفت‌وگوی ملی به کشف حقیقت کمک نماید تا راه تفرقه با استفاده از بحث‌های ناسیونالیستی، بسته شود.
 
تصاویری که در زیر ارایه می‌شود، به آسیب‌هایی که کارشناسان دانشگاه شیکاگو در حفاری‌های انجام شده در جهت تغییر هویت و کامل نشان دادن بنا انجام دادند، پرداخته و تلاش می‌کند پرده از یک جعل روشن که نشان دهنده ماهیت واقعی دانشگاه‌های پرادعای غرب است، بردارد.

امید که این سند محکم، باعث شود نظام دانشگاه ما، اعم از مسئولان و دانشجویان، با درک لزوم بومی کردن علوم انسانی را نه تنها در حوزه تاریخ، بلکه در همه حوزه‌ها احساس کرده و گام‌هایی بلند در این باره بردارند.
 
تصویر شماره 1:
 
 
 
چنان‌که به روشنی مشخص است، در حفاری‌های دانشگاه شیکاگو، یک بنای عظیم خشت و گلی نمایان شده و نشان می‌دهد این محوطه یک بنای عیلامی است که پیش از آغاز به کار ساخت بخش‌های سنگی، قرن‌ها فعال بوده و در زیگورات آن فعالیت‌های مذهبی انجام می‌شده است.
 
 تصویر شماره 2:
 
 
 
در این تصویر، شاهد یکی از بخش‌های عیلامی بیرون آمده از دل خاک هستیم که توسط دانشگاه غربی تخریب و از صحنه روزگار محو شده است. چنین صحنه‌ای هم اکنون در تخت جمشید، نیست.
 
مجموعه تصاویر شماره 3:
 
 

 
مجموعه تصاویر شماره 3، بخش های گوناگون خشت و گلی را نشان می‌دهد که چنان‌که در تصویر سمت چپ مشخص است، به اصطلاح دانشمندان یهودی از دانشگاه شیکاگو با بیل و کلنگ نه مشغول خاکبرداری از یک محوطه باستانی که منطقاً باید با فرچه و ظرافت انجام ‌شود که مشغول تخریب و نابودی آن هستند. این قسمت‌ها هم اکنون وجود خارجی نداشته و به کل نابود شده‌اند تا تخت جمشید را یک بنای سنگی معرفی کنند.
 
تصویر شماره 4:
 
 
تصویر شماره 4، گورستان‌های عیلامی نزدیک تخت جمشید را نشان می‌دهد که به همت جاعلین دانشگاه شیکاگو برای از بین بردن آثاری که به هخامنشی سازی آنها و مبنا قرار دادن کورش و داریوش برای تاریخ ایران لطمه می‌رساند، محو شده است.
 
تصویر شماره 5:
 
 
 
تصویر شماره 5 زیگورات عظیم چغازنبیل را نشان می‌دهد که نمونه یک زیگورات واقعی است و به مدت‌ها پیش از هخامنشیان تعلق دارد. این اثر و بسیاری از آثار دیگر که از دوران‌های کهن در منطقه یافت شده، به هیچ وجه مورد نظر دانشمندان دانشگاه‌های غربی قرار نگرفته است؛ زیگورات تخت جمشید نیز نمونه‌ای از چنین بنایی بوده است.
 
تصاویر بالا اثبات این نکته بود که این بنا، یک بنای چنان‌که می‌گویند، هخامنشی نیست. حجاری‌های آن نیز به تمدن عظیم بابل که در قرآن نیز به آن اشاره شده، تعلق دارد و اساساً سلسله موسوم به هخامنشی در تاریخ، یادگار مادی فیزیکی و باستان شناسانه ندارد و حضور آن در تاریخ محدود به نوشته‌های تورات است. بنای تخت جمشید، یک بنای بابلی است که آرایه‌های فراوان بابلی آن تردیدی در این باره باقی نگذاشته است. با وجود این، همین بنای بابلی نیز ناقص بوده و هرگز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است و چنان‌که دانشمندان یهودی دانشگاه‌های غربی ادعا می‌کنند، هرگز در آن جشن‌های بزرگ و غیره برگزار نمی‌شده است.
 
تصاویر زیر ناقص بودن بنا را اثبات می‌کند که در آن به نظر کارشناسی نظام مهندسی ایران نیز در کنار تصاویر دیداری استناد شده است.
 
تصویر شماره 6:
 
 
یکی از دیواره‌های بیرونی سکوی تخت جمشید را می‌بینید که کارگران در حال تراش آن بوده‌اند. سنگ‌های تراش نخورده نشان می‌دهد که این کار در حال انجام بوده است.
 
تصویر شماره 7:
 
 
تصویر شماره 7، یکی دیگر از دیواره‌های بیرونی تخت جمشید را نشان می‌دهد که دارای قوزهای سنگی متعددی است و به روشنی مشخص است که کسی نمی‌تواند ادعا کند این قوزهای سنگی به دلیل تخریب ناشی از گذر زمان است، زیرا اثر تخریب و اثر کار ناقص از اساس با یکدیگر تفاوت دارند.
 
تصویر شماره 8:
 
 
در تصویر شماره 8، باز هم شاهد بخش‌های تراش نخورده در بنا هستیم که نشان می‌دهد، کارگران روی این بنا مشغول کار بوده‌اند.
 
تصویر شماره 9:
 

 
در تصویر شماره 9، نیز قوزهای سنگی است که نشان می‌دهد کارگران در حال تراش دادن سنگ‌ها بوده‌اند.
 
تصویر شماره 10:
 


این تصویر نشان می‌دهد، این دیواره حتی مراحل آغازین تراش را نیز پشت سر نگذاشته و تنها بلوک چینی آن انجام شده است. آیا در این بنا جشن‌های بزرگ برگزار می‌کرده‌اند؟
 
تصویر شماره 11:
 

 
این سرستون در حال تراش برای نصب در محل مشخص شده است که تنها بخش هایی از آن انجام تراش خورده است.
 
تصویر شماره 12:
 

 
نبود نشانه‌های دیوار در این دروازه و دیگر بخش‌های تخت جمشید با نشانه‌های آشکار بابلی اسفنکس‌ها، به خوبی مشخص کننده ناقص بودن و هویت بنا بوده و ناقص بودن و بابلی بودن هویت آن قطعی است. 

 تصویر شماره 13:

 
 
تصویر شماره 13، یک پایه ستون و شالستون تراش نخورده را نشان می‌دهد.

تصویر شماره 14:
 
 
شالستون سالم! و احتمالاً نوساز با ستون تراش نخورده و یک پایه ستون با آسیب‌های زمانه ترکیبی جعلی و خنده دار را نشان می‌دهند.
 
تصویر شماره 15:
 
 
این درگاه که در تصویر شماره 15، نشان داده شده است، به خوبی نیمه کاره بودن خود را به بیننده اعلام می‌کند و بی نیاز از هر گونه توضیحی است.
 
تصویر شماره 16:
 
 
در تصویر شماره 16، باز هم یک دیواره تراش نخورده را می بینیم.
 
تصویر شماره 17:
 
 
تصویر شماره 17، تراش ناقص نیزه سربازان در انتها را نشان می‌دهد. به انتهای نیزه سرباز توجه فرمایید.
 
مجموعه تصاویر شماره 18:
 
 


 
این دو خنجر، یکی کامل و دیگری در حال تراش بوده که دومی ناتمام به حال خود رها شده است.
 
مجموعه تصاویر شماره 19:
 
 
در تصاویر شماره 19، سرباز بالایی دارای سرکمانی تراش خورده است اما سرکمان سرباز پایینی به درستی تراش نخورده و کار بر آن در حال انجام بوده است.
 
تصویر شماره 20:
 
 
تصویر شماره 20، گل‌های تراش نخورده را در کنار گل‌های تراش خورده نشان می‌دهد.
 
تصویر شماره 21:
 
 

 در قسمت پایین تصویر شماره 21، باز هم شاهد گل‌های نیم تراش هستیم.
 
تصویر شماره 22:
 

 
مجموعه کاملی از سربازان تراش خورده و نیم تراش در تصویر شماره 22، به خوبی ناقص بودن بنا را برای هر بیننده بی طرفی اثبات می‌کند.
 
تصویر شماره 23:
 
 

تصویر شماره 23، دو سرباز را نشان می‌دهد که یکی کامل و دیگری ناقص است.
 
تصویر شماره 24:
 

 
تصویر شماره 24، پله‌های ورودی را نشان می‌دهد که فاقد هرگونه آرایه دیداری بوده و محال است که در یک بنای اشرافی درگاه ورودی آن هیچ گونه تصویر سنگی حک شده، نداشته باشد. این نشان می‌دهد که ایجاد آن باید در مراحل بعدی انجام می‌شده که به دلیل رها شدن بنا ناقص مانده است.
 
تصویر شماره 25:
 

 
این تصویر وجود قوزهای سنگی را در پله‌های ورودی تخت جمشید نشان می‌دهد. آیا در کاخی که دویست سال محل جشن‌های بزرگ بوده، مهمانان از روی این پله‌های ناقص رفت و آمد می‌کرده‌اند؟
 
تصویر شماره 26:
 
 
گوشه‌های این قطعه سنگی صاف نشده است. در آن دوران برای جلوگیری از لب پر شدن قطعه در هنگام جابه‌جایی، پس از نصب کامل، گوشه‌های آنها را صاف می‌کرده‌اند. این قطعه و ده‌ها مورد دیگر در تخت جمشید، نشان می‌دهد که این بنا در حال ساخت بوده است.
 
تصویر شماره 27:
 
 
در این تصویر که به نقش‌های بنا مربوط می‌شود، شاهد ناتمام ماندن نقش اندازی گل‌ها هستیم که در سرتاسر تخت جمشید، قابل رؤیت است.
 
تصویر شماره 28:
 
 
در این تصویر، سربازی را می بینیم که تراش موها و ریش آن تنها در قسمتی انجام شده است. آیا این بنا با نواقصی این چنینی به مدت دویست سال محل برگزاری جشن‌ها، بوده است؟
 
تصویر شماره 29:

 

 
برای جلوگیری از اطاله کلام به این تصویر که مجموعه‌ای از سربازان را که هر یک تا مرحله متفاوتی با دیگری نقش اندازی شده‌اند، بسنده می‌کنیم.
 
چنان‌که مشاهده کردید این تصاویر دیداری که ذره‌ای تردید در آنها وجود ندارد، نشان دهنده ناقص بودن بنای موسوم به تخت جمشید است. از طرف دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران از نظام مهندسی استان تهران درخواست می‌شود نظر کارشناسی خود را درباره ناقص بودن و یا کامل بودن بنا به طور رسمی اعلام کند که تصویر مکاتبات انجام شده که نتیجه آن دیدار مهندسان معماری کشور و گزارش رسمی آنها درباره تخت جمشید است در زیر نشان داده می‌شود.
 
تصویر شماره 30:
 


 
تصویر شماره 30، نمونه‌هایی از تمدن آشور (مورخان آن را با بابل دنباله یک‌دیگر می‌دانند) را نشان می‌دهد که قرینه‌هایی آشکار در تخت جمشید دارد. این مهم نشان می‌دهد که بنای تخت جمشید هویتی بابلی دارد و ارتباطی با داستان‌های یهود ساخته مربوط به هخامنشان ندارد.
 
در تخت جمشید، به جز دروغ نویسی و خلق داستان‌های بدون سند، جعل‌هایی آشکار نیز انجام شده است که تصاویر زیر یکی از آنها را نشان می‌دهد.
 
تصویر شماره 31:
 
 

 
این تصویر را دانشگاه شیکاگو از مدخل و ورودی سمت شمال محوطه صد ستون برداشته است. تصویری که به خوبی آغاز کار جمع آوری آوار داخلی صد ستون را نشان می‌دهد. در سمت چپ و در کادرقرمز رنگ، اسفنکس نیمه ساختی با سم‌های گاو در مدخل ورودی شمال صد ستون وجود دارد. اسفنکسی که بر عرف بین النهرین، مانند ورودی‌های اصلی، روبه‌رویی نیزداشته است. دانشگاهشیکاگو در تفسیرات صد ستون، اشاره‌ای به این اسفنکسنکرده و مجموعه مضحک و سرهم بندی شده زیر را در جای آن قرار داده‌اند.
 
تصویر شماره 32:
 
 
این کوبیسم! عجیب الخلقه به جای گاو مزبور کاشته شده است تا هویت بابلی آن مخفی شود و جاعلان بتوانند برای کوروش و داریوش که هرگز در تخت جمشید نبوده‌اند، قصه‌های هزار و یک شب بسازند. چگونه ممکن است در یک بنای نیمه کاره جشن‌ها برپا شده باشد و اسکندر یک بنای سنگی را آتش زده باشد؟
 
تصویر شماره 33:
 
 
به اصطلاح متخصصین یهودی دانشگاه شیکاگو، برای سنگی معرفی کردن بخش خزانه تخت جمشید، پایه ستون‌هایی از قسمت‌های گوناگون تخت جمشید و همچنین معبد یونانی جنوب آن را به این قسمت منتقل کردند. به دلیل ناکافی بودن این پایه ستون‌ها، اقدام به تراش پایه ستون‌هایی کرده و آنها را پایه ستون‌های 2500 ساله معرفی نمودند که تصاویر فوق تعدادی از این پایه ستون‌های صاف و بدون اثر صدمات زمان را نشان می‌دهد. قضاوت با شما.
 
آن معبد یونانی، واقع در جنوب تخت جمشید، هم اکنون نابود شده است، زیرا برای داستان‌های هخامنشی سازی مانعی جدی بود. یکی از همین مورخین یهودی درباره این معبد یونانی می‌نویسد: «در پای صفحه تخت جمشید، معبدی بنا شد. معبد یونانی نبود. در آن ایزدان کهن ایران پرستش می‌شد. با این همه، در کتیبه نذورات معبد که به زبان یونانی نوشته‌اند و نه فارسی باستان و یا فارسی میانه، به جای اهورامزدا نوشته‌اند، زئوس مجیتوس و به جای میترا نوشته‌اند، آپولون و هلیوس و به جای آناهیتا، آرتمیس و آتنه.» (هرتسفلد، ایران در شرق باستان، صفحه 281) لطفاً به پاورقی منتقل شود. همین یک جمله کافی است به ما نشان دهد با چه کسانی که در واژگون کردن حقیقت تردیدی به خود راه نمی‌دهند، روبه رو هستیم.
 
هر بیننده‌ای که وابستگی خاصی به تعصب نداشته باشد، این حقیقت مسلم را می‌پذیرد که یک جعل بزرگ در تخت جمشید انجام شده است. آیا جامعه دانشگاه و سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان متولیان امر، نباید با یک طرح گسترده ملی برای روشن شدن حقیقت دست به کار شوند تا جلوی سوءتعبیرها و سوءاستفاده‌های آینده بسته شود؟ آیا این بنای نیمه کاره جایی برای جشن نوروز است؟

این تنها نمونه‌ای از جعل‌های به اصطلاح دانشمندان غرب در حوزه تاریخ است. آیا این نباید هشداری برای نگاه دقیق به ادعاها و نظریات آنها در سایر حوزه‌های علوم انسانی باشد؟

منبع: برهان
گزارش از: فضل الله موحد
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۱۱۹
انتشار یافته: ۸۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
اقا ما يك ملت بي هويت هستيم اصلا. خوبه؟
همينو ميخاي
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
این مساله جدید نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
?!
شرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
نمیدونم چی بگم شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
اسوده باش كه تابناك فعال است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
خیلی چرند بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
تابناک عزیز این نظراتی که نوشته ای جعل مسلم و واضحی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
براي تحقيق و اظهار نظر در چنين مواردي بايد همه جوانب را بررسي كرد
آراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
از این همه بی وطنی دلم بدرد امد.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
همه جهان سعی در حفظ و برجسته نمودن تاریخ کشورشان را دارند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
درود ميهن
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
پس باید به عقل الکساندر شک کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
مطلب قابل توجهی است که خب باید دید صاحبنظران و تاریخدانان در مورد آن چه میگویند
به هر حال تمدن ما 7000 ساله است نه 2500 ساله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جان؟
mellat
|
United Kingdom
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
تاریخ ایران به ۶۲۰۰ پیش برمی گردد
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
دعواهاي سياسي فعلي تبديل به جنگ تاريخ وتاريخ نويسي شده
omid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
شما به روح اعتقاد دارين؟
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
عصر ایران عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
خدا رو شکر پس
ناشناس
|
Czech Republic
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جالب بود
شاید توی این چند سال باقی مانده برم تاریخ بخونم
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
چنين ادعاي بزرگي به همين سادگي اثبات نميشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
شما خودت رو ناراحت نکن آقا جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
چو ایران نباشد تن من مباد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جریان انحرافی این وسط چکاره بید؟
میثم خادم سهی
|
Germany
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
متاسفام
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
این که تحت جمشید یک بنای نیمه کاره بوده یا در آن جشن نوروز برگزار نمی شده یا مورخان یونانی یا آمزیکایی هیچکدام مسلمان نبوده اند چه چیزی را اثبات می کند؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جریان انحرافی این وسط چکاره بید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
لطفاً به پاورقی منتقل شود!!
کپی پیست می کنید بخونید حد اقل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
مسخره تر از این نمی شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
از نوشتن این خزعبلات خجالت نکشیدی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
وای برملتی که تیشه به ریشه ی فرهنگ خود بزند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
لعنت خدا برجاعلان تاریخ .....
فاطمه
|
Spain
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
اينهمه بلاهت و جعل و دروغ
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
جاي تقدير دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
خیلی عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
مرغ پخته تو زودپز خندش می گیره
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
مطالب خوبی نقل کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
حالا گیرم که شما راستی می گید
اما چرا این بنای نیمه کاره را شماها دارید نابود می کنید
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
؟؟؟؟
فاطمه
|
Spain
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
واقعا خجالت و شرمندگي براي شما!
ایران زمین
|
India
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
جانم فدای ایران
عبدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
واقعا متاسفم واسه همتون
بابك
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
ناسيوناليستهاي افراطي آيا ضرر اين تفرقه را درك مي كنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
متاسفانه قسمتهای بسیاری از تاریخ ایران یا جعلی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
عالی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
آن روز ها که داد میزدیم این جریان منحرف فراماسونی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
پارس و ایلام در هم گره خورده اند
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
این نوشته مغرضانه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
حسابی خندیدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
خیلییییییییی جالب بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
بابا بی خیال
a@yahoo.com
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
خيلي دانشمنديد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
بسیار عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
1500 سال گذشته هزاران شاه و لشکر اومدن هر بلایی خواستن سر تخت جمشید اوردن یک سری رو تخریب کردن یک سری رو نیزه کشیدن و....
بابک
|
United States
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
اینکه در بنای تخت جمشید از هنرمندان و معماران کل مناطق تحت پوشش ایران آنروز بهره برده شده شکی نیست
vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
خجالت بكشيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
هیچ کس نگفته کوروش در تخت جمشید بوده اصلا شروع ساخت تخت جمشید در دوران داریوش اول بعد از مرگ کوروش بوده.
مهدی
|
Netherlands
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
واقعا دست مریزاد
شهاب
|
United States
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۳
نهایت رذالت را در کپی کردن بدون ذکر منبع نشان دادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
دوستان اگاه به به باستان شناسی جواب این وطن پرست و بدن
محمد
|
Germany
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
بی وطن
معین
|
Germany
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
خجالت هم خوب چیزیه
میهن
|
Germany
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
تاریخ‏سازی جریان انحرافی از «تخت جمشید» سعی کردید
عرفان
|
Germany
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
دشمنی با تاریخ یک ملت تا کجا؟
حامد
|
Germany
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
جناب فضل الله موحد بخدا قسم جریانی انحرافی تر از آنچه که امروز درباره تاریخ بزرگ یک ملت نشر دادید وجود ندارد.
رضا
|
Germany
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
یعنی با این نوشته کودکانه فقط ثابت کردی ....
زهره
|
Germany
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
ایران نیازی به دشمن ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
آقای فضل الله موحد دست پانترکها و پانعربها (تجزبه طلبان) را از پشت بستی!!!!!!
عبدالمهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
برای من گاهی این سوال پیش میومد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
اگر راست میگویی بیا و مرد مردانه نظرات داده شده توسط مردم را نشان بده .
وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
تصویر شماره یک جعلی است
فاطمه
|
Spain
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
باشد، عيبي ندارد، به خدا سوگند كه ديگر به سايت شما سرنخواهم زد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
عالی بود ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
واقعا متاسفم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
بعید می دانم این نوشته را یک باستانشناس آگاه نوشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
مزخرف ترين تحليل را ارا يه داديد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۴
بازتاب توجه کند که از آن سایت انتظار نمی رود که بازتاب دهنده نظریات عجیب ضد ملی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
این را خیلی ها گفته اند
ناشناس
|
Australia
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
فاشیست ها
فدایی اسلام شیعی و ایران سرزمین کورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
خیلی متاسفم
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
مضخرف
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
دست مریزاد!!
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
مثل اینکه اصلا سلسله هخامنشی وجود نداشت
ناشناس
|
Hong Kong
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
شما واقعا حرصه اين مملكت رو ميخوريد؟
سورنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۵
خدا نابود کنه هر کسی که اقتدار، تاریخ و تمدن ما را تحریف می کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۶
شماها از نام بزرگ مردی مثل کورش و داریوش میترسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
سلام
سابق بر این از منبع موثقی پیرامون جعل تاریخ توسط یهیودیان شنیده بودم.
اینکه جعل تاریخ به منظور ساخت دین و خدای دروغین میان غیر یهودیها انجام شد تا بتونن افکار مردمو محدود نگه دارن.
درباره تخت جمشید هم شنیده بودم
امروز چند مورد سرچ کردم و رسیدم به مطالب شما
عالی بود....با استدلال و عکسهای گذشته و اکنون.
من ایرانی هستم و معترفم عمری آب در هاون بیگانگان کوبیدیم
یک گزارش کاملا بی ارزش، منبع ذی صلاح در مورد آثار تاریخی باستان شناسان و سازمان میراث فرهنگی است نه سازمان نظام مهندسی و یک مهندس معمار بی نام و نشانی به نام خانم غفرانی که مبتنی بر برداشت های عیر علمی و غیر دقیق و کاملا شخصی و کلا بدون رفرنس و بدون اطل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
یک گزارش کاملا بی ارزش، منبع ذی صلاح در مورد آثار تاریخی ، باستان شناسان و سازمان میراث فرهنگی است نه سازمان نظام مهندسی و یک مهندس معمار بی نام و نشانی به نام خانم غفرانی که گزارش جهت دار، مبتنی بر برداشت های غیر علمی و غیر دقیق و کاملا شخصی و کلا بدون رفرنس و بدون اطلاع از بنای تخت جمشید، پایتخت کوروش پاسارگاد بود نه تخت جمشید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز
آخرین اخبار