بازدید 10847
قرار گرفتن جنبلاط در کنار مقاومت و سوریه به معنای این است که یازده نماینده این حزب به حزب الله و متحدان یعنی گروه هشت مارس پیوسته و در رایزنی های پارلمانی به نامزد حزب الله و متحدان برای تصدی نخست وزیری رای خواهند داشت و آرای حزب سوسیالیست ترقیخواه، کفه ترازو را به نفع گروههای حامی مقاومت سنگین خواهد کرد.
کد خبر: ۱۴۳۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۵ 21 January 2011
ولید جنبلاط رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه یکی از سران چهارده مارس با متهم کردن غربی ها به شکست تلاشهای سوریه و عربستان برای حل بحران لبنان تاکید کرد : ما در کنار مقاومت و سوریه قرار خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولید جنبلاط لحظاتی پیش در یک  کنفرانس مطبوعاتی به تشریح موضع حزب خود(سوسیالیست ترقیخواه) در خصوص تحولات اخیر لبنان پرداخت.

وی با تشکر از تلاشهای قطر و ترکیه برای حل بحران لبنان گفت : طرح عربی بر قطع ارتباط لبنان با دادگاه ترور حریری تاکید می کرد.

رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه خاطر نشان کرد : در دیدار اخیرم با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه که دیداری منحصر به فرد بود درباره تثبیت طرح عربی به توافق دست یافتیم.

 جنبلاط درباره علت شکست تلاشهای عربستان و سوریه تصریح کرد : کشورهای غربی از همان ابتدا مخالف به نتیجه رسیدن تلاشهای عربستان و سوریه برای دستیابی به راهی برای حل بحران لبنان بودند و کارشکنی آنها سبب شکست این تلاشها شد.

وی با بیان اینکه" ما تا آخرین لحظات برای دستیابی به توافق تلاش کردیم"، در عین حال از گروههای مختلف لبنانی خواست از ریختن به خیابان و درگیریهای خیابانی بپرهیزند، زیرا این وضعیت سبب تشدید تنشها و بی ثباتی خواهد شد.

جنبلاط با اشاره به تحرکات مداخله جویانه سفرای کشورهای غربی از جمله آمریکا در لبنان خاطر نشان کرد : سفرای کشورهای غربی هیچ اعتنایی به وحدت ملی لبنان ندارند.

رئیس حزب سوسیالیست ترقیخواه با سیاسی خواندن دادگاه ترور رفیق الحریری گفت : درز اطلاعات مربوط به دادگاه ترور حریری به رسانه ها(دیراشپیگل) اعتبار این دادگاه را زیر سئوال برد.

وی همچنین سخنان سعدحریری رئیس جریان  المستقبل و از سران جریان 14 مارس که گفته بود وی را  ترور سیاسی کرده اند، بی اساس خواند.

جنبلاط در پایان گفت : بهتر است همه ما زمینه را برای گفتگو به شکل آرام فراهم کنیم.

شبکه  الجزیره در تحلیل اظهارات جنبلاط و اعلام موضع رسمی حزب وی تاکید کرد : قرار گرفتن جنبلاط در کنار مقاومت و سوریه به معنای این است که یازده نماینده این حزب به حزب  الله و متحدان یعنی گروه هشت مارس پیوسته و در رایزنی های پارلمانی به نامزد حزب الله و متحدان برای تصدی نخست وزیری رای خواهند داشت و آرای حزب سوسیالیست ترقیخواه، کفه ترازو را به نفع گروههای حامی مقاومت سنگین خواهد کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز