این اقدام، تنها نمونه ای از کارهایی است که در این درمانگاه انجام می شودو همچنین سقط جنین و وازکتومی به صورت غیرقانونی، از جمله اقدامات دیگری است که در این مرکز به ظاهر قانونی انجام می شود؛ ناگفته نماند، برای سقط جنین نیز بسته به میزان سن جنین، مبالغ از حداقل چهارصد هزار تومان آغاز و تا مبالغ میلیونی قابل افزایش است.
کد خبر: ۱۴۲۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۳ 17 January 2011
یک درمانگاه تخصصی در قلب یکی از میدان های معروف پایتخت، حجامت، تزریق، پانسمان، جراحی های کوچک، پزشک عمومی، گوش، حلق و بینی و گوارش تابلوهایی بود که بر سردر درمانگاه خودنمایی می کرد، ولی نشانی از تابلوهای ورود نوزاد به این دنیا ممنوع و یا فریب دیگران به قیمت دختر بودن وجود نداشت.

به محض ورود به درمانگاه، با پرستاری حدودا 27 ساله روبه رو شدیم و با یک نگاه، متوجه ما شد. برای اینکه به آنچه در ذهنمان می گذرد، شک نکند، گفتیم با خانم «س» کار داشتیم که در پاسخ گفت: خودم هستم؛ امرتون؟ ما هم کاملا صریح و بدون رودربایسی، امرمان را گفتیم. پرستار دستپاچه ما را به اتاق خلوتی کشاند و پرسش و پاسخ ها آغاز شد... .

این ها مشاهدات خبرنگاری است که از روی کنجکاوی، چیزی را که شنیده بود، پیگیر شد.

 بنا بر مشاهدات و شنیده های خبرنگار «تابناک» اجتماعی، پرده بکارت در مدت یک ساعت، آن هم با مبلغ چهارصد تا ششصد هزار تومان توسط یک تیم چهار نفره، متشکل از پزشک متخصص زنان و زایمان و پرستار در درمانگاه ... واقع در فلکه دوم صادقیه ترمیم می شود، به گونه ای که به گفته پزشک و پرستاری که مبادرت به انجام چنین عمل خلاف شرع و قانون می کنند، امکان تشخیص ترمیمی بودن پرده بکارت 100 درصد غیرممکن است؛ حتی با معاینات پزشکی قانونی!

ترمیم پرده بکارت به صورت غیرقانونی تنها نمونه ای از اقداماتی است که توسط این درمانگاه انجام می شود و سقط جنین و وازکتومی به صورت غیرقانونی از جمله اقدامات دیگری است که در این مرکز به ظاهر قانونی انجام می شود.

برای سقط جنین نیز بسته به میزان سن جنین، مبالغ از حداقل 400 هزارتومان آغاز و تا مبالغ میلیونی قابل افزایش است.

سقط جنین، عملی خلاف قانون و شرع است که فقط در مواردی محدود و با حکم دادگاه امکان انجام این اقدام وجود دارد و در سایر موارد نه تنها اقدام خلاف قانون بوده بلکه با عاملان آن نیز به شدت برخورد قانونی می شود.

گفتنی است، انجام چنین اعمالی از سوی تیم 4 نفره در حالی صورت می گیرد که رئیس درمانگاه از انجام چنین اقداماتی کاملا بی اطلاع است.

افزایش سقط جنین غیرقانونی در کشور

چندی پیش نیز یک متخصص زنان و زایمان با هشدار نسبت به افزایش و عوارض سقط‌های غیرقانونی در کشورگفت: متاسفانه بارداری در میان گروه سنی 18 و 19 ساله کشور‌ افزایش یافته است.

دکتر ژانت مهجوری در گفاگو با ایلنا، افزود: یکی از نتایج سخت بودن شرایط ازدواج برای جوانان برقراری روابط به دور از نظارت والدین و خانواده در میان برخی از جوانان است و چنانچه داوری درباره پیامدهای اخلاقی و ارزشی این روابط را مسکوت بگذاریم پیامدهای دیگر این روابط از جمله سقطهای غیرقانونی و خطرناک لزوم آگاهی بخشی به جوانان به ویژه دختران و زنان دوچندان می شود.

وی با ابراز تاسف نسبت به انجام سقط جنین توسط ماماهایی که شرایط انجام آن را رعایت نمی کنند گفت: اغلب دختران و زنانی با طیف سنی ۳۰ تا ۵۰ ساله به دلیل بارداری ناخواسته و از ترس آبرو اقدام به سقط جنین می کنند و این درحالی است که این عمل عوارضی همچون پارگی رحم، نازایی ثانویه، خونریزی طولانی و سقط ناقص را موجب می‌شود.

مهجوری ادامه داد: اغلب افرادی که برای انجام سقط جنین مراجعه می‌کنند اغلب دختران و زنانی هستند که به دلیل فقر مالی و از روی ناچاری به عقد موقت تن داده‌اند. این افراد به دلیل بارداری ناخواسته، فقر فرهنگی، عدم آگاهی از روش‌های جلوگیری از بارداری نوین و ترس از آبروی خود حاضر به انجام این کار می‌شوند.

به گفته این متخصص زنان سقط جنین در شرایط و امکانات غیر بهداشتی و استریلیزه انجام می‌شود و در کنار انجام سقط‌های غیرقانونی توسط افراد ناشناس، داروها و آمپول‌های این عمل نیز در بازارهای سیاه همراه با عارضه به فروش می‌رسد که سقط ناقص را سبب می‌شود.

خطر مرگ مادر با سقط جنين غيرقانونی

كورتاژ از نظر پزشكي به معني تراشيدن جدار داخلي رحم است كه با وسيله‌اي به نام «كورت» انجام مي‌شود و معمولا داراي دو جنبه تشخيصي و درماني است و اصولا به دليل مضرات و خطرات آن سعي مي‌شود كمتر از اين روش (جز در شرايط خاص) استفاده شود.

دكتر فرشته معاون ، جراح و متخصص زنان ، زايمان و نازايي در اين باره به جام‌جم مي‌گويد: كورتاژهاي تشخيصي بيشتر در مورد زناني كه دچار اختلالات و نامنظمي‌هاي پريودي هستند و بخصوص آن دسته‌اي كه داراي سن بالاي 35‌سال هستند به كار مي‌رود.

وي با اشاره به اين كه زنان با اختلال تخمك‌گذاري از قبل با يك سري پريودهاي نامنظم مراجعه مي‌كنند يا‌ آن دسته‌اي كه در آزمايش‌هاي سونوگرافي‌شان گزارش فيبرم رحمي مي‌شود، به دليل اين كه دچار يك سري اختلالات خونريزي‌هاي نامنظم هستند، پزشك جهت اطمينان از اين كه سلول‌هاي جداره داخلي رحم يا درواقع لا‌يه آندومتر آنها داراي سلول‌هاي مشكوك يا سرطاني است يا خير، عمل كورتاژ را انجام مي‌دهد تا بدين وسيله مشخص شود هيچ مشكلي وجود ندارد.

دكتر معاون با بيان اين كه اگر در سونوگرافي گزارشي از كوليك يا فيبرم‌هاي زيرمخاطي بسيار ريز وجود داشته باشد باز هم ناچار به انجام كورتاژ و عمل تخليه مي‌شوند، درخصوص كورتاژهاي درماني اظهار مي‌كند: اين نوع كورتاژ بيشتر در حاملگي‌ها انجام مي‌شود و در مواردي كه سقط جنين (به صورت سقط اجتناب‌ناپذير يا جنين در حال خروج از رحم) انجام شده است كورتاژ در سن زير 20 هفتگي صورت مي‌گيرد.

اين جراح متخصص با اشاره به اين كه كورتاژ در حاملگي‌هاي پايين‌تر از 13 تا 14 هفتگي به نام «دي‌اندسي» معروف است، ‌يادآور مي‌شود: در اين نوع از كورتاژ ابتدا بايد دهانه رحم باز شود و سپس محصولات حاملگي تخليه شود ولي در كورتاژ «دي‌ اند اي» فرد در سنين بالاي 14 هفتگي حاملگي است و استخوان‌بندي جنين تشكيل شده است.

دكتر معاون ضمن اشاره به مضرات و خطرات عمل كورتاژ عنوان مي‌كند: افراد بايد بدانند كه معمولا پزشكان در مواقعي كه جنين فاقد قلب است يا حاملگي پوچ رخ داده و جنيني تشكيل نشده از كورتاژ استفاده مي‌كنند.

وي اذعان مي‌كند: گاهي در حين كورتاژ پزشكان با مشكلات فراواني مواجه مي‌شوند كه جان مادر به خطر مي‌افتد. به عنوان مثال گاهي اوقات پزشكان در حين كورتاژ در زير بيهوشي با دهانه بسته رحم مواجه مي‌شوند و در مواقعي دهانه رحم (گردن رحم) بسته و يا زوايه‌دار مي‌شود كه با ريسك پارگي رحم مواجه مي‌شوند.

به گفته اين پزشك، بنابراين افرادي كه قصد ختم بارداري آن هم به صورت غيرقانوني را دارند، بايد بدانند كه خطرات زيادي همچون سوراخ شدن رحم، پارگي روده و بدنه عروق لگن، يا باعث خونريزي‌هاي مرگبار يا عفونت‌هاي شديد مي‌شود كه در هر دو صورت موفق به تخليه كامل نشده و بقايايي از محصولات حاملگي در رحم باقي مي‌ماند كه بايد مجددا عمل جراحي تكرار شود كه هم هزينه‌بر و هم از نظر سلامتي بسيار خطرناك است.

پيشگيري از كورتاژ

اين متخصص زنان ضمن اشاره به اين كه تمامي مراكز درماني دولتي و خانه‌هاي بهداشت، روش‌هاي پيشگيري از بارداري را به صورت رايگان در اختيار زوجين قرار مي‌دهند، خاطرنشان مي‌كند: افرادي كه در اين زمينه با پزشك خود در مشورت هستند، مي‌توانند قبل از حاملگي از مشاوره خوبي برخوردار شوند و توسط پزشك بهترين روش جهت جلوگيري از بارداري به آنها پيشنهاد شود تا بدين وسيله كمترين عارضه براي آنها ايجاد شود.

دكتر معاون مي‌افزايد: افرادي كه داراي سابقه فشارخون، وزن بالا و بيماري‌هاي عروقي هستند، نمي‌توانند از قرص‌هاي ضدبارداري استفاده كنند و اگر به طور نابجا فرد شروع به‌مصرف اين قرص‌ها كند يا بدون مشورت با پزشك مصرف آن را كنار بگذارد با عواقب خطرناكي مواجه خواهد بود.

اشتباه خطرناك

وي تصريح مي‌كند: اشتباهي كه اغلب بين عوام صورت مي‌گيرد آن است كه همه كورتاژها به يك روش صورت مي‌گيرد، در صورتي كه نوع كورتاژ بستگي به سن حاملگي دارد و اگر استخوان‌بندي جنين شكل گرفته باشد، به هيچ عنوان نمي‌توان با روش‌هاي رايج، جنين را از رحم خارج كرد و اين امر باعث لطمه زدن به مادر، پارگي رحم، عفونت و خونريزي‌هاي شديد، عوارض نارسايي دهانه رحم، چسبندگي‌هاي داخل رحم، نازايي و به جا ماندن بقاياي حاملگي مي‌شود كه هريك به تنهايي مي‌تواند خطرات جدي و حتي فوت مادر را به‌همراه داشته باشد.


آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان را در تابناک اجتماعی بخوانید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۵
در انتظار بررسی: ۱۵۲
انتشار یافته: ۵۵
r
|
United States
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
به این درمانگاه بهداشتی گیر بده تا مردم برن جاهای کثیف اینکارو کنند. راجع به دوخت و دوز هم جیزی ندارم بگم . واقعا پوپولیست بودن خوب نیست تابناک
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
این مساله چه ربطی به پوپولیست بودن داشت؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
هم باید جلوی این درمامگاه و هم جلوی درمانگاه های کثیف رو بگیرن
ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
جناب حیوانیسم: "r"
کجای جهان ، کدوم کشور به اصطلاح متمدن غربی این عمل رو افتخار می دونند ؟
خیلی بی جنبه ای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
حالا تو فکر میکنی به ایشون گفتی حیوانیسم خودت خیلی آدم شدی؟؟؟
الان خودت فکر کردی خیلی با جنبه ای؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
كجاي كامنت r به اين موضوع افتخار ميكنه؟؟؟
ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
جناب ناشناس:
اون چیزی که انسان رو از حیوان متمایز میکند "عقل"و توانایی فکر کردن اوست.
هیچ دین ،آیین و عقل سلیمی همچین عملی را تایید نمی کند .نویسنده کامنت "r" بهتر بود قبل از اینکه از لو رفتن محل انجام این اعمال ناشایست و غیر قانونی ناراحت شوند و از تابناک خرده بگیرند،نفس عمل رو رد می کردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
امیدوارم این نوشته به سرنوشت نوشته هایی که بالاجبار 1 ساعته از سایت حذف میشه دچار نشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
بابا لعنتي ها به شماها چه ؟ فضولين مگه ؟ كورتاژو قانوني كنيد چشمتون دربياد . در ضمن من شنيدم آمپول مي زنند براي سقط نه كورت
پاسخ ها
yasaman
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
برای سقط آمپول میزنن ولی کورت وسیله ای هست که برای عمل كورتاژ استفاده میکنن
ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
اولا لعنتی خودتی!
دوما :اونهایی که درک و فهمشون در حد شماست بالاخره یه جایی پیدا میکنند ، نترس.
منظور تابناک تنها این نیست که در این درمانگاه پلمپ بشه،که در کنار اون باید کار فرهنگی و آموزشی هم بشه .
هر چند امثال شما به این صراط ها مستقیم نیستید !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
جناب ناشناس از خانومها بپرس :)
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
بكار بردن عبارتهايي چون «ترمیم .....» اشتباه بزرگ تابناك است سايت شما يك سايت معمولي نيست لطفا با توجه به بيننده زياد يك بار ديگر اين مطلب را مطالعه و مورد تجديد نظر قرار دهيد . متشكرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
fozolo bordan jehannam................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
قرصها عوارض ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
من چهل روزه باردارم. دوتا بچه کوچیک دارم واقعا شرایطشو ندارم. ناخواسته باردار شدم. سه ردزه هرجی داروی گیاهی میخورم فایده نداره تورو خداکمکم کنید چکارکنم
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
در مورد غیر قانونی بودن ترمیم پرده بکارت قبول ولی من خودم نظر مراجع رو دیدم و گفته اند که غیر شرعی نیست.
پاسخ ها
علیرضا تیموری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
برای بکار بردن تعبیر " غیر قانونی " باید نص صریح قانون در جهت تایید مجرمانه بودن موضوع وجود داشته باشد.
لزوما هر چیزی که به لحاظ عرف غیر منطقی به نظر برسد، غیر قانونی نیست.
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
لطفا نظر مراجع را در سایت های آنان مطالعه کنید نه در کامنت ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
اعضای بدن هر فردی متعلق به شخص خودش می باشد و نحوه استفاده از آن تصمیمی کاملا" خصوصی !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
یعنی اگه در تمامی این درمانگاه هارو ببندید ، مردم دیگه بچشونو سقط نمی کنند؟؟؟!!!! چشماتونو باز کنید! این یه واقعیته که وجود داره پس چه بهتر که جاهایی باشن که این کارو بهداشتی و توسط افراد متخصص انجام بدن.
abi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
آمپول می زنند بعد جنین آب می شه و از بین می ره عقل کل؟!!! نکنه تو هم یکی از همون هایی هستی که صبح تا شب دور میدون می پلکن ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
خوب يك دليلش هم اينه كه راه قانوني براي كورتاژ وجود نداره
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
چه بخواهی چه نخواهی روابط جنسی نوجوانان به شدت رو به افزایش است. به شدت و با نصیحت ها هم نمیشه آتش نوحوانانه را کم کرد!
پس حاملگی ها و این مسائل هم قاعدتاً رو به افزایشه. حالا اگه شما با این خبرها در این درمانگاه ها رو ببندی، اونوقت اینجور عمل جراحی ها به جاهای غیر متعارف و حتی غیر بهداشتی کشیده میشه و در نهایت بیشتر به ضرر اون نوجوان خواهد شد!
قبول نداری شما؟
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
از کجا معلوم خود تیم جراحی از دخترای بیچاره سو استفاده نکردن؟
اردشیر هرمزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
کار برای جوونها ایجاد کنید
تولید واقعی رو سامان بدید

به بچه های معنی دوست داشت و عشق واقعی رو یاد بدید

به بچه ها ارزشهای خونواده رو یاد بدید و کاری کنید که سن ازدواج بیاد پایین


بعد این وسط اگه کسی بی حرمتی میکنه با میخواد آسیب به جامعه بزنه بگیرید و طبق قوانین صریح اسلام بدون تعلل مجازاتش کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
خوب يك دليلش هم اينه كه راه قانوني براي كورتاژ وجود نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
جالبه كه طرفدارهاي روابط قبل از ازدواج تو خواننده هاي شما زياد است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
ای بابا! شما دنبال چه جور خبری هستید؟ به شما چه ربطی دارد که آن را اشاعه میدهید؟
گضنفر
|
Spain
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
اون احمقي كه ملاكش براي انتخاب همسر ، فقط و فقط دختر بودن و باكره بودنشه ، همون بهتر كه تا خرخره سرش كلاه بره !
اما در مورد كورتاژ و سقط جنين ، اگر جنين سالم باشه و بدون علت و دلايل موجه پزشكي ، سقط بشه ، از نظر من جنايت محسوب ميشه و عاملينش رو بايد اعدام كرد !
خربزه خوردي؟! ... پاي لرزش هم بايست عزيز دلم ! ... بي آبرو شدن و مشكلات نگهداري از فرزند بي پدر به مراتب بهتر از قاتل و جنايتكار شدنه !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
برو بینیم بابا . تو قاتل هستی که زود حکم اعدام میدی !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
کاش خودت هم تجربه کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
ای بابا در گمرک روزی چند تا کوتاژ می شود کجاید شما ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
یک مرکز دیگه هم در فلکه اول تهرانپارسه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
وضعيت خراب تر از آن است که از به کار بردن بعضي از عبارات خجالت بکشيم .
از صراحت لهجه تابناک سپاسگذاريم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
من نمي دونم چرا بعضي ها آنقدر بي جنبه هستند.خوب واقعيت اجتماعه ديگه.
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
کاش یکی به دلایل شیوع فاجعه بار این مسائل می پرداخت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
به نظر من سقط جنین رو باید فرضا تا سه ماهگی قانونی کنند. از بین بردن چند تا سلول که هنوز نمیشه بهش گفت آدم چه اشکالی داره؟ همین کارو الان تو ترکیه هم دارن انجام می دهند.
4
|
United Kingdom
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
مردم اینجا نتوانند جاهای کثیف و بی قانون تر
پس واقعیت ها را بپذیریم
shila
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
تابناک از اینکه این مشکل رو عنوان کردی ممنونم ! ایکاش میتونستی آمار سقط جنین غیر قانونی در ایران هم اعلام میکردی بعدش میفهمیدی که در حد فاجعه هست !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
بايد سقط جنين تا سه ماهگي رو قانوني كنن. حالا كاري به روابط نامشروع ندارم ولي زوجهايي كه حتي با روشهاي جلوگيري "ناخواسته زوج باردار ميشود چه بايد بكنند؟ آيا چاره اي جز انجام اين كار غير قانوني دارند؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۷
با سلام به همه دوستان
وقتی این مطلب را خواندم واقعا شوکه شدم. فقط و فقط همان کسی که روح و جان را در کالبد انسان می دمد حق گرفتن دارد و سقط جنین بدون عذر شرعی و دستور اسلامی همانا قتل عمد است. پناه میبریم به خدای یکتا از شر شیطان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۲
از نظر من همه اونایی که دم از گناه و جرم میزنن در رابطه با این قضیه وقتی تو یه رابطه نامشروع طرف مقابلشون باردار میشه اول لال میشن بعدم از تنها چیزی که حرف میزنن سقط کردنه طرف با زبون خوش رفت سقط کرد که کرد نکرد با ارعاب و تهدید و کتک و...هیشکی گناه خودشو به گردن نمیگیره تلخیه قضیه اینجاس...آدما فقط خوب حرف میزنن پای عمل همه چی فرق میکنه یه دنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
هرشخصی مسئول کار خودشه.اگه کسی سقط جنین انجام بده،بچه ی خودشو کشته.نه بچه ی شما رو که کاسه ی داغ تر از آش شدید.همیشه خودتون رو جای طرف مقابل بذارید.کسایی که شعار میدن این کار جنایته و قاتل باید اعدام بشه،امیدوارم که این مشکل واسه خودشون پیش بیاد ببینم اونموقع چکار میکنن.
بیرون گود نشستین میگین لنگش کن!!!!
«هرگاه خواستی قضاوتم کنی،کفش هایم را بپوش،راهم را قدم بزن،و دردهایم را بکش،سپس هر سخنی گویی قبول است...»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۵
با این حرفا کاری ندارم .یکی به من آدرس یه مطب مامایی رو بده که این کارا توش نشه
سجاد
|
United States
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
الان خانوم من حامله هست و جنین از 22هفته گذشته و یه دفعه مریض شده و جنین معیوب شده و دکترا میگن قانون نمیذاره کاریش کنیم و باید معیوب بدنیا بیاد...چکار کنم؟؟اینجور جاها نباشه چه کنم؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
به نظر من گاهی اوقات انتخاب بین بد و بدتره
مثلا دختری که مجرده ناخواسته باردار شده حالا یه غلطی کرده سقط کنه بهتره تا اینکه بزنه خودشو بکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
همچنین جاهایی باید وجود داشته باشن تا مردم مجبور نشن برن جاهای غیرقانونی و غیر بهداشتی انجام بدن اصلا بای دولت از اینجور مراکز حمایت کنهکسی که تصمیم به سقط داره در هر صورت انجام میده چه بهتر که در مراکز بهداشتی باشه و بعدش با اینجور افراد مشاوره بشه تا دوباره دچار اشتباه نشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
ای کاش همچنین مراکزی بود در به در دنبال پزشکی هستم که این کار را بکنه متاسفانه قبول نمیکنن به خاطر بارداری ناخواسته دارم صاحب فرزند چهارم میشم قربون خدا برم با اون حکمتش یکی در ارزوی داشتن یک فرزند به اب واتش میزنه یکی باید صاحب چهار فرزند بشه اون وقت میگن هر کی خربزه میخوره باید پای لرزش بشینه نمیگن خاست خداست که
Rahman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
اینجاست که انسان با اونهمه ادعایش ،در خلقت هیچ پوخی نیست ثابت میشه.حتی بچه ایجاد شده ناخواسته هم قدرت نمایی و حکمت خداوندی و جزو اسرار و نشانه های الهی است که بایستی منجر به درس گرفتن ما بشه. چون خدا را فراموش میکنیم از خیلی چیزهای دیگر میترسیم ،ترس از آبرو،خرج و روزی،آینده فرزند و...... ولی از قتل نفس که بد تر از بقیه موارد است نمیترسیم. دوستان مسائل شرعی سقط جنین را دست کم نگیرید که در آینده زندگی ما تاثیر زیادد داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
سلام ،من مبتلا به سل هستم وناخواسته باردار شدم حاملگی سوم ،افسردگی گرفتم چه کنم
پاسخ ها
behnam
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
حرفت صحیحه
behnam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
باید قانونی کنن سقط زیر سه ماه رو.من خودم دوبار این قضیه اتفاق افتاده که با هزینه های میلیونی روبه رو شدم چون پای هزینه ها بچه و بدبختی درمیون بوده.فحش هم نمیدم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
سلام یه کارداشتم کمک خواستم
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
یکی کمکم کنه من بچه نمیخوام
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سردار فدوی سال ننگین سعودی بازداشت شهنازی جان بولتون سیاست مهاجرتی ترامپ روز خیام هوشنگ امیراحمدی حسین طائب