l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۲:۵۵
bolet_tele
مبادا حقوق کارگران اسیر تاکتیک‌های مهار تورم شود!
باز هم پایان سال رسید و بدهی‌های دولت خودنمایی کرد؛
بودجه‌ای که تا ۲۴ اسفند محقق نشده بود، چگونه در یکی دو روز بعد محقق و برای پرداخت به صندوق وزارت خانه‌ها واریز شد؟ آیا امکانش نبود این روند، چند هفته و حتی چند روز زود‌تر طی شود تا کارگرانی که بعضا چند ماه بوده که به منزل مراجعه نکرده بودند، با دست پر، نه دلسرد از وعده‌های محقق نشده، نزد خانواده برگردند؟
واژگونی اتوبوس اردوی دانش‌آموزی یزد
رئیس پلیس راه استان یزد، علت این سانحه رانندگی را برخورد یک دستگاه کامیون کشنده با اتوبوس اعلام کرد و گفت: متأسفانه کامیون کشنده بعد از برخورد از محل متواری شده است.
به جای تورم، افزایش حقوق را بر اساس اختلاف طبقاتی تعیین کنید!
حقوق ۶۰۹ هزار تومانی، برای سال بعد چه میزان افزایش خواهد یافت؟
هر چه در سال‌های گذشته، نرخ تورم، اعداد و ارقامی را نشان می‌داد که بعد از دستکاری شدن، باز عجیب بودند و به نوعی لجام گسیختگی اقتصاد کشور را فریاد می‌زدند، به روزهای پایانی سال و موعد تعیین حقوق قانون کار برای سال بعد که می‌رسیدیم، ناگهان آنچنان مماشاتی در رفتار مسئولان با بحران‌های اقتصادی بروز می‌کرد که ماحصلش، افزایش حقوقی کمتر از میزان تورم بود؛ رویکردی که هنوز تغییر نکرده!
برداشتن سنگ از سر راه مردم پیش کش؛ «مین»ها را درو کنید!
جنگ تحمیلی هنوز برای برخی تمام نشده است؛
هم‌اکنون سه نفر از آنان در ICU هستند و وضعیتشان مناسب گزارش شده است. یکی دیگر که حالش وخیم‌تر است، به بیمارستان گلستان منتقل شده و احتمال قطع پای این دانش‌آموز دوازده ساله وجود دارد و سرانجام آخرین دانش‌آموز مجروح که هشت سال دارد و از ناحیه چشم آسیب دیده، در بیمارستان حضرت رسول (ص) تحت درمان است و عمل جراحی ‌روی وی برای خارج کردن شیء خارجی از چشمش صورت گرفته است.
tr_box
tl_box
نخستین حکم قصاص اسیدپاش در ایران اجرا شد
داخلی
پس از کش و قوس‌های فراوان بر سر چگونگی اجرا
c_bolet

نخستین حکم قصاص اسیدپاش در ایران اجرا شد

در این پرونده، فردی به قصاص محکوم شد که توسط زنی اجیر شده بود تا اختلافات آن زن با همسرش را با اسید پاشی، رنگ انتقام بزند؛ انتقامی زشت که به قصاص اسیدپاش منتهی شد تا نخستین اجرای حکم قصاص اسیدپاش در کشورمان به ثبت برسد و بر این تصور که سختی‌ها مانع اجرای این حکم خواهد شد، خط بطلان کشیده شود.
شوهر، عامل آزار و اذيت همسرش را مثله کرد
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
c_bolet

شوهر، عامل آزار و اذيت همسرش را مثله کرد

دستگيري صاحبان دروغين مسکن مهر/ راز ۳ جــنایت هولناک در تجریش/ عشق مرگبار کارمند به مدیر/ مرگ دو كارگر در شعله‌هاي آتش/ قتل پسرخاله با شليك 5 گلوله/ شوهر، عامل آزار و اذيت همسرش را مثله کرد/ لبخند امید در چهره اسید سوخته پسرک/ قتل زن سالمند از سوی مرد کارتن‌خواب/ فروش اینترنتی به مواد محترقه رسید
مگر آنکه توفان گرد و غبار چشمانمان را باز کند!
داخلی
اگر بودجه‌نویسی‌مان علمی بود، اولویت‌هایمان فرق می‌کرد؛
c_bolet

مگر آنکه توفان گرد و غبار چشمانمان را باز کند!

در شرایطی که می‌بینیم پدر هر خانواده، هر چقدر هم درآمدش اندک باشد، باز برای هزینه‌کرد آن اولویت‌بندی می‌کند و بنا بر‌ این اولویت‌ها، هزینه می‌کند، شاهدیم که متأسفانه چنین رویکردی در بودجه‌ریزی کشورمان دیده نمی‌شود. اینجاست که می‌بینیم ردیف‌های مورد نیاز برای حل مشکلات زیست محیطی در بودجه کمرنگ هستند و ‌گاه همین ردیف‌های کم‌رنگ هم به تصویب نمایندگان مجلس نمی‌رسند.
تا کی قرار است مسئولان در جایگاه تماشاچی نمایش حضور داشته باشند؟!
داخلی
روز به روز بر ابعاد اعتراضات مسافران به تأخیر افزوده می‌شود؛
c_bolet

تا کی قرار است مسئولان در جایگاه تماشاچی نمایش حضور داشته باشند؟!

هر روز بسیاری از پروازهای شرکت‌های هواپیمایی مختلف در کشورمان با تأخیر انجام می‌شود و ‌گاه این تأخیر‌ها به دلیل استفاده از هواپیما در دو پرواز پی در پی و نظم و ترتیب حاکم بر نشست و برخاست هواپیما‌ها در باند، از یک پرواز به پروازهای دیگر سرایت می‌کند و نارضایتی مسافران را به همراه می‌آورد، ولی هیچ واکنش خاصی را از جانب مسئولان به دنبال ندارد.
مجروح شدن ۵ دانش‌آموز مهرانی با انفجار مین
داخلی
c_bolet

مجروح شدن ۵ دانش‌آموز مهرانی با انفجار مین

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: حوالی ساعت ۱۷ روز یکشنبه یازدهم اسفند به دلیل انفجار مین عمل نکرده و بر‌جای مانده از جنگ تحمیلی، پنج دانش‌آموز مهرانی مجروح شدند.
نصف افرادی که به سربازی می‌روند اضافه هستند!
داخلی
انتقادات معاون سابق نظام وظيفه خریداری خواهد یافت؟
c_bolet

نصف افرادی که به سربازی می‌روند اضافه هستند!

سربازی در ذهن مسئولان، مسأله‌ای است که وقتی می‌خواهیم به فردی یک امتیاز بسیار بزرگ دهیم، او را از سربازی معاف می‌کنیم؛ مثل معافیت ایثارگران، مدال‌آوران ورزشی و المپیادهای علمی و... ؛ پس با این نگاه، سربازی خدمت مقدس تلقی نمی‌شود، بلکه یک اقدام سخت است. به دلایلی از این دست است که می‌گوییم غایبان به نسبت کسانی که به خدمت می‌روند در زندگی جلو‌تر هستند.
شلیک به شکارچی متخلف در درگیری با محیطبانان
داخلی
c_bolet

شلیک به شکارچی متخلف در درگیری با محیطبانان

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این باره گفت: نیروهای یگان محیط زیست استان گلستان حین گشت زنی در عرصه های طبیعی بندرترکمن در حاشیه تالاب گمیشان با سه شکارچی متخلف مواجه شدند...
مرگ تلخ و ناباورانه پلنگ شیراز
داخلی
c_bolet

مرگ تلخ و ناباورانه پلنگ شیراز

ماده پلنگ جوانی که بر اثر برخورد با خودرو در محور شیراز ـ خرامه آسیب دیده و به منظور تکمیل مراحل تشخیص و درمان با هواپیما به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شده بود، متأسفانه حین انجام مراحل درمانی از بین رفت.
جزئیات وام 6500 میلیاردی از زبان سخنگو
داخلی
مشروح نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه؛
c_bolet

جزئیات وام 6500 میلیاردی از زبان سخنگو

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آقای یونسی اظهار کرده که حقوق انسان‌ها در سازمان زندان‌ها نقض می‌شود، گفت: اینکه یک مقام رسمی بخواهد حرفی را بدون ارائه اسناد و مدارک آن هم به مرجع ذی‌صلاح اعلام نکند خلاف و قابل تعقیب و پیگیری است؛ شخص ایشان چنانچه اسناد و مدارکی دارد باید ارائه دهد چرا که این فرد کسی نیست با سیستم قضایی و اطلاعاتی و انتظامی ناآشنا باشد.
آیا شنیده‌اید معلمی به صورت شاگردش لگد بزند؟!
داخلی
خشونت پنهان در کلاس های درس؛ بخش دوم
c_bolet

آیا شنیده‌اید معلمی به صورت شاگردش لگد بزند؟!

ممکن است برخی اولیا چنین اشکالی را وارد ندانسته و بر اطلاع یافتن از تمامی جزئیات کلاس درس از دریچه دید فرزندانشان، اصرار داشته باشند ولی باید بپذیریم همانگونه که گاه دانش آموزان برخی جزئیات رقم خورده در مدرسه مانند نمره های نامطلوبی که در امتحانات می‌گیرند را برای دور ماندن از سرزنش و تنبیه از اولیا مخفی می‌کنند، ممکن است تحقیرها و تنبیه های بدنی ای که در متنشان حضور دارند را به اولیا خود اطلاع ندهند.
br_box
bl_box