l_bolet_tele
به‌روز شده در: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۳
bolet_tele
قرار بود این باغ، بوستان عمومی شود نه زمین بایر! +تصاویر
نفس های پایانی یک باغ در تهران؛
از ابتدا قرار بود باغ دامپزشکی تبدیل به فضای سبز شود اما متاسفانه شهرداری به صورت غیر قانونی بخشی از این زمین را برای ساخت واحدهای مسکونی به تعاونی مسکن داده است. درباره ساخت و ساز واحد مسکونی برای کارکنان شهرداری در این محل هم باید گفت این زمین در پهنه ای نیست که بتوان در آن واحد مسکونی ساخت.
تعداد پرونده‌های زمین‌خواری ۱۰۰ هزارتاست یا بیشتر؟!
برای مقابله با زمین‌خواری‌ از اینجا شروع کنید؛
باید برای مقابله با زمین‌خواری، همه مواردی را که این اتفاق رخ داده ‌مدنظر قرار داد، نه آن دسته از زمین‌خواری‌ها که کاملا کشف شده‌اند که اگر غیر از این باشد، هیچ کار مفیدی صورت نگرفته و تا ابد باید شاهد روند زمین خواری ـ کشف زمین خواری ـ بررسی قضایی پرونده‌های کشفیات باشیم!
مرتضوی: درخواست برگزاری علنی دادگاه رد شد
متهمی که بعد از برگزاری نشست های دادگاه کهریزک، به رغم اطلاع از غیرقانونی بودن کارش، سیر تا پیاز مطرح شده در جلسه غیرعلنی دادگاه را برای خبرنگاران بازگو می‌کرد و حتی از انتشار متن کامل لایحه دفاعیه اش در خبرگزاری ها ابایی نداشت، امروز به محض ورود از دادگاه گفت: «نمی‌توانم درباره محتویات جلسه دادگاه صحبت کنم چون جلسه غیرعلنی بود»!!
کشتار ششمین قلاده پلنگ در سال 94
خراسان رضوی رکورد زد؛
علت مرگ این پلنگ اعلام نشده اما با توجه به اینکه لاشه در نزدیکی روستا و در حاشیه جاده منتهی به روستا کشف شده است، عده ای از مردم محلی، شلیک با اسلحه شکاری و عده ای دیگر استفاده از طعمه مسموم را دلیل مرگ این حیوان عنوان کرده اند.
tr_box
tl_box
بالاخره خطر خشکسالی در یک استان کشورمان دیده شد!
داخلی
تصمیم قابل تقدیر مدیران جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد؛
c_bolet

بالاخره خطر خشکسالی در یک استان کشورمان دیده شد!

دردناک است اگر بگوییم بعد از کم آبی‌های سال گذشته و پشت سر گذاشتن پاییز و زمستانِ کم بارش، خطر خشکسالی تنها در یک استان کشورمان دیده شده است؛ اما شدت تأثر و تأسفمان زمانی فزونی خواهد یافت که بدانیم این دیده شدن، دردهای دیگری را آشکار کرده که تاکنون سر باز نکرده بودند!
جنایت؛ پایان رابطه پنهانی
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی شبانه‌روز گذشته:
c_bolet

جنایت؛ پایان رابطه پنهانی

آخرين وضعيت پديده/ دستگیری نوه و داماد به اتهام ربودن پدربزرگ/ جنایت؛ پایان رابطه پنهانی/ پدركشي در مشهد/ دزدان تبر به دست دستگير شدند/ مرگ تلخ کودک خردسال زیر چرخ لاستیک خودروی پدر/ توقیف محموله قاچاق دو میلیارد ریالی در اندیمشک/ کبابی که به قیمت جان همسایه تمام شد/ عشق فوتبال 3 جوان را به کام مرگ کشاند/ گره کور در معمای جنایت باغ
متولی پروژه‌های سرنشين‌دار، پژوهشگاه هوافضا است
داخلی
c_bolet

متولی پروژه‌های سرنشين‌دار، پژوهشگاه هوافضا است

موضوع اصلي مورد بحث در زمينه پروژه اعزام انسان به فضا زمان بندي اين پروژه است و با توجه به اينكه در سندجامع توسعه هوافضاي كشور يكي از اهداف كلان حوزه فضايي انجام ماموريت هاي سرنشين دار و قرار دادن انسان در مدار اعلام شده است، فعاليت در اين زمينه را ادامه خواهيم داد.
مرگ پنجمین پلنگ ایرانی در کمتر از ۳۰ روز
داخلی
c_bolet

مرگ پنجمین پلنگ ایرانی در کمتر از ۳۰ روز

پس از کشتار بیرحمانه یک پلنگ در بردسیر کرمان و مرگ پلنگی دیگر در کازرون بر اثر برخورد با خوروهای عبوری و مرگ یک پلنگ در ارتفاعات پشتکوه فارس بوسیله طعمه مسموم، و کشتار یک پلنگ در شهرستان ایوان در استان ایلام، در کمال ناباوری این پنجمین پلنگی است که طی کمتر از ۳۰ روز ابتدای سال جاری در نقاط متخلف کشور از بین می رود.
بنویسید «فیلترینگ هوشمند»، بخوانید دسترسی همراه با زجر!
داخلی
c_bolet

بنویسید «فیلترینگ هوشمند»، بخوانید دسترسی همراه با زجر!

این مشکلات تنها گریبانگیر اینستاگرام نشده، بلکه مدتی است ‌کاربران پر شمار وایبر نیز در کشورمان با مشکلاتی دست به گریبان هستند که علتش را نمی‌دانند؛ نمی‌دانند ‌اگر وایبر بد است، چرا در کشورمان این همه مخاطب دارد، چرا به سرنوشت «وی چت» مبتلا نمی‌شود و به چه دلیل مستحق چنین فیلترینگی شناخته شده؟
خبر خوش؛ یوز ایرانی یک گام از انقراض فاصله گرفت
داخلی
فرجام لذت بخش یک برنامه ریزی بلند مدت:
c_bolet

خبر خوش؛ یوز ایرانی یک گام از انقراض فاصله گرفت

یکی از کم نظیرترین برنامه ریزی های بلند مدت زیست محیطی در کشورمان در حالی به روزهای آخر خود نزدیک می‌شود که بهترین نتیجه ممکن را به بار آورده؛ آنقدر خوب که می‌تواند نام کشورمان را در جهان مطرح کرده و مایه مباهاتمان شود.
«سگ‌کشی» شیراز چه داشت که سیاهی آسمان نداشت؟!
داخلی
گرمی با یک کشمش و سردی با یک غوره؛
c_bolet

«سگ‌کشی» شیراز چه داشت که سیاهی آسمان نداشت؟!

این جوگیری زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که می‌بینیم برخی مسئولان هم به جنبش اعتراض به سگ کشی پیوسته‌اند و در محکومیت کشتار بی‌رحمانه این حیوانات، سخن می‌گویند، به جای آنکه برای مقابله با این اتفاقات شوم، راهکاری بیابند و به گونه‌ای عمل کنند که دیگر شاهد تکرار این فجایع نباشیم.
۱۲ مسافر پرواز مشهد-ساری در سقوط به دره جان باختند!
داخلی
سایه سنگین مرگ، کار خودش را کرد؛
c_bolet

۱۲ مسافر پرواز مشهد-ساری در سقوط به دره جان باختند!

شاید اگر از مسافران هواپیمایی ماهان که شب گذشته مشهد را به مقصد ساری ترک کرده بودند، درباره فردایشان می‌پرسیدیم، هیچ کدامشان باور نمی‌کردند که انتهای پروازشان، به سفری جاده‌ای برسد و سرنوشتشان به یکی از دردناک ترین حادثه‌های جاده ای امروز گره بخورد؛ به حادثه‌ای که اگر مقدمات بروز آن را هم ندید بگیریم، باز آنقدر تلخ هست که مورد توجه قرار گیرد و تاسف بار خوانده شود.
بعد از سال‌ها بوفالوخواری، تازه شستمان خبردار شده!
داخلی
در کشمکش نهادهای نظارتی دریافتیم که؛
c_bolet

بعد از سال‌ها بوفالوخواری، تازه شستمان خبردار شده!

باید نظارت دقیقی روی گوشت‌های بوفالو ‌شود و مسئولان باید فقط مراقب باشند ‌این بوفالو‌ها به بیماری‌ها و امراض مختلف مبتلا نشده باشند. در شرایطی که بین این سه سازمان ناظر، وحدت رویه‌ای وجود ندارد و موضع آن‌ها درباره سلامت گوشت‌ها و سلامت بسیاری از محصولات غذایی دیگر، گاهی از زمین تا آسمان فرق دارد!
غائله فرودگاه جده راجع به هزینه سفر بود یا امنیت و عزت ملی؟!
داخلی
رئیس سازمان حج و زیارت: «حج از کیش ارزان‌تر است»!
c_bolet

غائله فرودگاه جده راجع به هزینه سفر بود یا امنیت و عزت ملی؟!

وقتی می‌بینیم به جای اطمینان بخشیدن به زائرانی که قصد دارند راهی حج تمتع شوند و برای انجام این سفر سال‌ها انتظار کشیده، مبالغ زیادی پرداخت کرده و با حوادث اخیر به شدت رنج دیده و نارحت شده‌اند، جز قیاسی عجیب و بی معنا چیز دیگری بیان نشده، می‌گوییم کاش رئیس سازمان حج و زیارت ترجیح می‌داد از عملکرد خود و مجموعه تحت امرش در این ماجرای شوم سخنی نگوید!
br_box
bl_box