فروش خود را افزایش دهید سخنرانی ایمان پاکزادیان مقدم در کنفرانس بزرگ بازاریابی      وسایل پرمصرف را عصر و غروب بکار نگیریم            فقط در مواقع تماشا تلویزیون را روشن کنیم       
به‌روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۰۲:۳۲
اینجا کودکان جلو چشم رهگذران «چسب» می‌کشند و کسی نمی‌بیند!
رواج دردناک یک اعتیاد جدید در زاهدان +فیلم
در روزگاری که آمار و ارقام مرتبط با اعتیاد در کشورمان، حکایت از کوچ معتادان از مصرف مخدرهای صنعتی به انواع صنعتی و گرایش روزافزون جوانان به مواد مخدر دارد، مدتی است در قلب سیستان و بلوچستان، استعمال مخدر جدیدی باب شده که به نرخی بسیار اندک در دسترس عموم است؛ چسب همه کاره!
آیا محیط زیست با صنایع آلاینده دوستی کرده یا ماجرا چیز دیگری است؟
کاش نهاد ثالثی به این مناقشه ورود کرده و ابهامات را رفع کند؛
حتی درخت توت هم که در برابر خشکسالی مقاوم است، خشکیده؛ این جمله باغدار به نتیجه آزمایش صورت گرفته گره زده می‌شود تا آلاینده بودن فولاد مبارکه ثابت شود؛ اما در ادامه ماجراهایی بیان می‌شود که به افشاگری شباهت دارد؛ افشاگری‌هایی که می خواهیم درباره‌شان افشاگری کنیم تا در کنار روایت نیمه دوم ماجرا، دریابیم این گزارش چیزی بیش از یک گزارش زیست محیطی است!
آیا یک پنجم تهران «فضای سبز» است؟! +نقشه
کاش مبنای محاسبات مسئولان اعلام شود؛
کافی است جمعیت نه میلیون نفری تهران را در سرانه 15 متر مربعی فضای سبز که مسئولان مدعی هستند محقق شده، ضرب نماییم تا به عدد 135 میلیون متر مربع فضای سبز در پایتخت برسیم؛ یعنی یک پنجم مساحت شهر تهران را فضای سبز پوشانده است!
تصویر‌نگاری متهم احتمالی اسيدپاشی
با مشخصاتی که قربانیان و یا آنهایی که در معرض تهدید قرار گرفته بودند، از متهم تصویری ترسیم و تصویر‌نگاری کرده و آن را بررسی می‌کنیم. این عکس‌ها تنها ‌سرنخ‌ هستند و ما فعلا نمی‌توانیم در این باره مطلبی را قطعی اعلام کنیم، زیرا متهم در همه جا با چهره باز دیده نشده است و ما تمام سرنخ‌ها را دنبال می‌کنیم و امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم.
این خبر یک تصادف معمولی نیست؛ تراژدی خونین است!
داخلی
زن و شوهری به فاصله چند دقیقه در دو تصادف جان باختند؛
این خبر یک تصادف معمولی نیست؛ تراژدی خونین است!
میرزا حسین ۵۹ ساله، شب هنگام به سمت روستایشان مشغول رانندگی بود که متوجه یک کیف دستی در وسط جاده می‌شود و وقتی برای برداشتن آن اقدام می‌کند، ناگهان کامیون حمل سیمان با وی برخورد می‌کند و متواری می‌شود؛ سرنوشتی دردناک که دقایقی بعد به نوعی دیگر برای همسرش تکرار می‌شود.
بار دیگر آتش‌سوزی در مترو تهران +تکمیلی
داخلی
بار دیگر آتش‌سوزی در مترو تهران +تکمیلی
برای باری دیگر در ماه‌های اخیر، آتش‌سوزی دیگری در مترو تهران گزارش شد تا روند جابجایی مسافران در آن مختل شود؛ آتش‌سوزی که به گفته مسئولان مترو، به ناوگان مترو ارتباط نداشته و دود آن از جای دیگری به ایستگاه شهید بهشتی وارد شده است.
نباید برای نشان دادن اشتباه در یک حکم قضایی پول پرداخت!
داخلی
حاشیه نگاری بر افشای قرارداد ۳۲ میلیارد تومانی با یک وکیل؛
نباید برای نشان دادن اشتباه در یک حکم قضایی پول پرداخت!
چون به دلایلی مانند کثرت دعاوی، کمبود قاضی، تنوع و کثرت قوانین و منابع شرعی و...، اشتباهی در حکم قاضی باشد، ماده‌ای قانونی تدارک دیده شده تا بتوان عدالت را به مسیر اصلی خود بازگرداند و بسیار روشن است استفاده از این قانون نمی‌تواند پولی باشد!
کشف جسد مرد تنها پس از ۴‌ ماه در خانه‌اش
داخلی
مهمترین حوادث و رویدادهای اجتماعی در شبانه‌روز گذشته:
کشف جسد مرد تنها پس از ۴‌ ماه در خانه‌اش
کشف جسد مرد تنها پس از ۴‌ ماه در خانه‌اش/ اختلاف مالي به آدم ربايي کشيد/ کلاهبرداری خواستگار قلابی از دختران جوان/ زن متهم به قتل بی‌گناه شناخته شد/ انهدام باند قاچاق كراك در مشهد/ تصادف مرگبار شاسي‌بلندها/ طلاق پس از دو روز زندگي مشترک/ دستگيري رمال کلاهبردار/ بیگناهی مادر و دختر در مرگ مرموز زن آشنا/ انتقام تلخ خواستگار کینه‌جو
مخاطب اعلام پشیمانی «آمنه» از بخشش اسیدپاش کیست؟!
داخلی
قابل توجه کسانی که از دور دستی بر آتش دارند؛
مخاطب اعلام پشیمانی «آمنه» از بخشش اسیدپاش کیست؟!
وقتی از وی می‌پرسند آیا از بخشش مجید (کسی که روی آمنه اسید پاشید) پشیمان نیست، می‌گوید: من موضوعی بودم که کل دنیا بر روی آن زوم کرده بود و انعکاس آن برای ایران و مردم ایران مهم بود؛ پس باید به دنبال حکمی می‌گشتم که بازدارنده باشد. من قصاص را قبول دارم و هنوز هم به آن قائلم اما در آن لحظه بخشیدم با این شرط که...
آیا خبرنگار ۲۰:‌۳۰ تفاوت قطع بورس با اخراج را نمی‌داند؟! +فیلم
داخلی
وقتی رسانه ملی، مخالفت خود با شفاف‌سازی را فریاد می‌زند؛
آیا خبرنگار ۲۰:‌۳۰ تفاوت قطع بورس با اخراج را نمی‌داند؟! +فیلم
با دیدن این گزارش درخواهیم یافت که گویی هدف تهیه‌کنندگان این برنامه، ارائه نتایج بورسیه‌ها به مردم نبوده است که اگر بود، به این وضوح در پایان آیتم تدارک دیده به صف‌بندی روزنامه‌ها ‌به گزارش وزارت علوم نمی‌پرداخت و آشکارا خود را در یک سوی صف قرار نمی‌داد!
۸۸۹ بورسیه لغو شد و ۱۶۸۹ بورسیه در آستانه لغو است+ داده‌نما
داخلی
از ۳۷۷۲ نفری که در سال‌های ۸۸ تا ۹۲ بورس گرفته بودند؛
۸۸۹ بورسیه لغو شد و ۱۶۸۹ بورسیه در آستانه لغو است+ داده‌نما
عجیب‌تر آنکه می‌بینیم بنا به‌ گزارش وزارت علوم، تبدیل بورس‌های خارج به داخل اینقدر قوانین را به سخره گرفته که حتی تحقیقات مقدماتی برای درستی‌سنجی گفته‌های این دانشجویان غیرقانونی نیز نشده، تا جایی که به تازگی روشن شده برخی از ایشان در اظهارات خود، موارد کذب نیز درج کرده و ‌مثلا، معدل کمتر از یازده خود در دوران کار‌شناسی را بیش از ۱۴ ذکر کرده‌اند!
محسنی اژه‌ای، مسئول رسیدگی به حادثه اسیدپاشی شد
داخلی
با دستور رئیس قوه قضائیه؛
محسنی اژه‌ای، مسئول رسیدگی به حادثه اسیدپاشی شد
با توجّه به شناعت این عمل غیر انسانی، لازم است حضرت‌عالی در اسرع وقت با حضور در استان و بررسی مجدّانه موضوع و دستورات اکید به نیروهای امنیّتی و انتظامی و دادگستری، مسأله را پیگیری و نسبت به کلّیه مراحل شناسایی، تعقیب و رسیدگی، نظارت لازمه را مبذول و نتیجه را به اینجانب گزارش نمایید.
اسیدپاشی جرمی هم‌سطح با قاچاق اسلحه، آدم‌ربایی و تجاوز
داخلی
در بررسی نامه‌نگاری قاضی‌القضات به رهبر انقلاب مشخص شد؛
اسیدپاشی جرمی هم‌سطح با قاچاق اسلحه، آدم‌ربایی و تجاوز
وقتی به فهرست جرایم مندرج‌ در نامه‌نگاری نگاه می‌کنیم و آن را با فهرست‌های مندرج ‌در درخواست‌های گذشته با این مضمون قیاس می‌کنیم، درخواهیم یافت، مدتی است «اسیدپاشی» هم به مجموعه جرایمی که مرتکب آن مشمول عفو نخواهد بود، افزوده است؛ یعنی اسیدپاشان ولو آنکه شرایط عمومی یا خصوصی عفو را داشته باشند، باز هیچ عفوی شامل حالشان نخواهد شد و...
پیشرفت‌های فضایی کشور در معرض تهدید است و مسئولان بی توجهند
داخلی
دانشجو طراح کپسول زیستی در گفت‌وگو با «تابناک»؛
پیشرفت‌های فضایی کشور در معرض تهدید است و مسئولان بی توجهند
جدای بی‌توجهی مدیران به مکانیزم جذب سرمایه که از آن یاد کردم، می‌بینیم که اشکالات بسیار دیگری بروز کرده که همه برگرفته از کپی کردن محض طرح ارتقای سازمان و مشورت نگرفتن با طراح طرح است، تا جایی که می‌بینیم کسی قادر به دفاع از تغییرات صورت گرفته نیست، چون ایده پشت آن را درک نکرده یا از آن آگاهی کاملی ندارد.