بازدید 27369

احمدی نژاد: امام زمان(عج)هدفمندی یارانه ها را مدیریت می کند

رييس جمهور گفت: من يقين دارم حضرت ولي عصر (عج) اجراي موفق اين طرح را مديريت كرده و هدايت مي‌كنند.
کد خبر: ۱۴۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۷ 05 January 2011
رييس جمهوري، با تأكيد بر اينكه يقيناً حضرت ولي عصر(عج) اجراي موفق طرح هدفمندي يارانه ها را به عنوان صاحب اصلي عدالت مديريت و هدايت مي كنند، گفت: من پيش از اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها خدمت مقام معظم رهبري رسيدم و ايشان فرمودند 'پول يارانه‌ها پول امام زمان است و بركت دارد'
  
به گزارش  ايرنا، دكتر محمود احمدي نژاد روز چهارشنبه در نشست صميمي با منتخبان و نمايندگان اقشار مختلف فرهنگي، صنعتي و دانشگاهي و فرهيختگان استان سمنان افزود: هر چقدر همدلي مسوولان و مردم بيشتر باشد موقعيت بيشتري براي كار و تلاش و سازندگي براي كشور پيش خواهد آمد.

وي اضافه كرد: ممكن است كشوري ثروت زياد و همدلي نيز داشته باشند اما بدون كار و تلاش به جايي نخواهند رسيد.

وي در همين زمينه به طور مثال گفت: در برخي از كشورها علاوه بر 8 ساعت كار معين بسياري به دليل عشق به ميهن خود 4 ساعت نيز داوطلبانه كار مي‌كنند.

رييس جمهور اضافه كرد: بدون خودباوري ساختن كشور ممكن نخواهد بود از جمله محورهايي كه شيطان پرستان و مستكبران در حمله به كشورهاي ديگر در پيش مي‌گيرند تلاش براي سلب خودباوري انسانهاست.
رييس جمهور اضافه كرد: ساختن ايران نيازمند الگويي مناسب از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي است به طور يقين كشورهاي غربي نمي‌توانند الگويي مناسب براي ما باشند و آنچه كه مي‌تواند ايران را به قله‌هاي پيشرفت و توسعه و كمالات انساني برساند الگوي اسلامي ـ ايراني است.
وي اضافه كرد: آنچه مسلم است اين كه الگوهاي غربي به دلايل مختلف متناسب با فرهنگ و اهداف ما نيست و الگوي ايراني نيز به دليل اتكا به نيروها و تفكرها و منابع ايراني مي‌تواند كارآمدي اين روش را به اثبات برساند.

احمدي نژاد با اشاره به روش غرب در برخورد با كشورهاي ديگر گفت: كشورهاي غربي دانش كارساز را قطره قطره و با سياست‌هاي خاص استعمارگري عرضه مي‌كنند اما هر چقدر بخواهيم كالاهاي مصرفي و حتي دانش‌هاي كم اهميت را در اختيار ما مي‌گذارند.

رييس جمهور اضافه كرد: پايه و اساس الگوي اسلامي ايراني برقراري عدالت است و اگر به اين مقوله كم توجهي شود كمالي اتفاق نخواهد افتاد؛ عدالت سكوي نخست پرش انسان به سوي كمالات است و از آنجاست كه حركت جهشي انسان به سوي تعالي و خداوند انجام مي‌شود.
رييس جمهور در همين زمينه اصل و اساس هدفمند شدن يارانه ها را برقراري عدالت در جامعه خواند و گفت: ما قدم نخست را در اين زمينه برداشته ايم.

وي اضافه كرد: در بيست روز گذشته از اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها ميزان صميميت، احترام، دلسوزي ها، رحم و مروت‌ها و ارزش‌هاي انساني در جامعه ايران تقويت شده است.
وي گفت: علت موفقيت اين طرح تلاش و وقت زيادي است كه مسوولان دولت براي اجراي صحيح آن اختصاص مي‌دهند علت ديگر اين موفقيت وجود اعتماد بين ملت و دولت است و علت سوم نيز توجه به اصل عدالت در اجراي اين طرح است.

رييس جمهور گفت: من يقين دارم حضرت ولي عصر (عج) اجراي موفق اين طرح را مديريت كرده و هدايت مي‌كنند.

احمدي نژاد افزود: عدالت صاحب دارد و صاحب طرح هدفمند شدن يارانه ها كه مبناي آن عدالت است حضرت مهدي (عج) است.

احمدي نژاد اضافه كرد: من پيش از اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها خدمت مقام معظم رهبري رسيدم و ايشان فرمودند 'پول يارانه‌ها پول امام زمان است و بركت دارد'

رييس جمهور با اشاره به قصد و اراده برخي كشورها براي اجراي چنين طرح‌هايي گفت: بسياري از كشورهايي كه انديشه اجراي اين طرح را در سر دارند با دلنگراني‌ها، مشكلات و معضلات زيادي روبه‌رو هستند در چنين كشورهايي فاصله‌هاي طبقاتي با چنين طرح‌هايي زياد مي‌شود اما در كشور ما به خاطر عدالت بودن انگيزه چنين طرحي فاصله‌هاي طبقاتي نيز كم‌تر مي‌شود.

احمدي نژاد گفت: اگر بخواهيم در بحث عدالت مانند غربي‌ها رفتار كنيم بايد در ريل آنها حركت كنيم و در چنين وضعيتي ما همواره از آنان عقب خواهيم بود و قطعا چنين الگويي موافق ايران اسلامي نخواهد بود.
رييس جمهور اضافه كرد: باور من اين است كه استان سمنان مي‌تواند براي تحقق الگوي اسلامي ايراني يك نمونه و الگو باشد زيرا اين استان همه چيز دارد و تحقق اين امر در اين استان شدني است.

رييس جمهور در همين زمينه از مسوولان، فرهيختگان و نمايندگان استان سمنان خواست براي توسعه و پيشرفت استان و عملي كردن الگوي اسلامي ايران نشست‌هاي تخصصي با صاحب نظران مختلف اعم از دانشگاهي و ديگر اقشار داشته و از انديشه هاي آنان استفاده كنند.
وي در ابتداي سخنان خود اظهار داشت: بالاترين و مهمترين ماموريت ما ساختن ايران و استان سمنان بوده و چنين كاري خدمت به بشريت، انبيا، اوليا و كمك به برقراري عدالت است.

رييس جمهور اضافه كرد: سالهاست كه دنيا متوجه ايران است و تمام تحولات ما زير ذره بين بوده و اشخاص مختلف تحولات ما را زيرنظر دارند.

وي اضافه كرد: به اندازه سفرهاي استاني ما سفرهاي خارجي داريم كه در آنها مباحث گوناگوني مطرح مي‌شود و اظهارات متفكران خارجي‌ نشانگر اين موضوع است كه آنان به طور مستمر تحولات ايران را بررسي مي‌كنند.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری