بازدید 29445

فردا ادارات و بانک‌های دو استان کشور تعطیل است

با توجه به تداوم شرایط ناسالم کیفی هوای استان‌های مرکزی، و قم ادارات روز دوشنبه تعطیل شد.
کد خبر: ۱۲۴۶۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۸ 07 July 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس از اراک، با توجه به تداوم شرایط ناسالم کیفی هوای استان و پیرو هشدار سطح نارنجی شماره ۱۱ اداره کل هواشناسی در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمامی گروه‌ها ادارات تعطیل شد.  

براساس مصوبه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی ادارات استان مرکزی (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری و کشیک هستند) و بانک‌ها (به‌جز شعب کشیک) فردا دوشنبه ۱۸ تیر تعطیل خواهند بود.همچنین امتحانات دانشگاه ها برقرار است.

هوای امروز اراک ـ عکس: مصلح پیرخضرانیان

در این مصوبه از اصناف و مدیران بخش خصوصی خواسته شده در این زمینه همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.کلاس‌های مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی تعطیل خواهد بود.

ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، به‌منظور کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود.متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشا گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

ادارات و بانک‌های های اراک، روز یکشنبه ۱۷ تیرماه نیز به دلیل آلودگی هوا ساعت ۱۱ تعطیل شدند.

اداره‌های استان قم تعطیل شد

همچنین به‌دلیل ادامۀ گردوخاک و آلودگی هوا فردا اداره‌های استان قم هم تعطیل است.

گفتنی است، امروز کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای قم اعلام کرده بود: با توجه به قرارگرفتن هوای استان در شرایط بسیار ناسالم، ادار‌ه‌های قم از ساعت ۱۱ تعطیل هستند.

روابط عمومی استانداری قم صبح امروز اعلام کرده بود، با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حدبسیار ناسالم برای تمامی گروه‌ها و همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی، امروز(یکشنبه ۱۷ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) از ساعت ۱۱ صبح تعطیل اعلام می‌شود.

به این ترتیب، به دلیل آلودگی هوا ادارات استان قم فردا هم تعطیل است.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم