بازدید 22802

از بازنشستگی تا خیمه زدن در صداوسیما/ طوفان بی اعتنایی و آزار مردم توسط جواد خیابانی!

جواد خیابانی روزی بحث بازنشستگی خود را روی آنتن صداوسیما مطرح کرد، اما اکنون با سوهانی به اعصاب بیننده به جزء لاینفک برنامه‌های جعبه جادویی تبدیل شده است.
کد خبر: ۱۲۴۶۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶ 06 July 2024

از بازنشستگی تا خیمه زدن در صداوسیما/ طوفان بی اعتنایی و آزار مردم توسط جواد خیابانی!

مهدی ملکی- اسفند سال گذشته جواد خیابانی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی اعلام کرد که در حال پیگیری کار‌های خود است تا به زودی بازنشسته شود. او گفت: «این تصمیمی است که سال‌هاست گرفتم و دارم فکر می‌کنم که خداحافظی کنم و دیگر نباشم.»

آقا جواد در شرایطی از تصمیم خود برای بازنشستگی رونمایی کرد که ماه‌ها و بلکه سال‌هاست بسیاری از مردم و علاقه‌مندان به فوتبال، نقدهای زیادی به گزارش‌های او دارند و البته موضوع در مواردی پرشمار به اعتراض هم کشیده شده است. این مهم را در نظراتی که مخاطبان در ویدئوهای وایرال شده او در فضای مجازی، منتشر کرده‌اند می‌توان متوجه شد. گرچه جواد خیابانی کمتر از دو ماه بعد ماجرای بازنشستگی‌اش را از اساس تکذیب کرد و گفت: «خیلی‌ها برای‌شان سؤال پیش آمده که چرا من رفتم و برگشتم. من اصلاً نرفتم که برگردم، من گفتم که در حال فکر کردن به بازنشستگی هستم. به هرحال حرف‌ها و گلایه‌هایی وجود داشت که بیان کردم. سازمان خانه من است و من این را قبلاً هم گفته‌ام. دلم نمی‌خواست که با تلخی صداوسیما را ترک کنم.»

نکته حائز اهمیت اینکه خیابانی نه تنها بازنشسته نشد، بلکه حضوری بدون توقف در تلویزیون دارد. حالا جواد خیابانی به جزء لاینفک روزانه برنامه‌های صداوسیما تبدیل شده؛ از این شبکه به آن شبکه، از برنامه‌های صبحگاهی تا ویژه برنامه‌های فوتبالی که تا پاسی از شب ادامه دارد. به عبارتی «سلام، صبح بخیر» و «خداحافظ، شب بخیر» تلویزیون با مخاطبانش توسط جواد خیابانی انجام می‌شود.

کامبک جواد خیابانی از یکسو و اظهارات او از سوی دیگر، باعث شد این برداشت به وجود آید که این گزارشگر دلخوری‌هایی داشته و با اعلام بازنشستگی می‌خواسته مواردی چون جایگاه و احترام خود نزد مسئولان صداوسیما را که احتمالاً احساس می‌کرده متزلزل شده، بازیابد. در همان مقطع می‌شد حدس زد که ماجرای دلخوری خیابانی به اتفاقات و حواشی ویژه برنامه شبکه ورزش بهنگام برگزاری جام ملت‌های آسیا در قطر مربوط است. در هر حال او بازنشسته نشد و جالب اینکه در فاصله اعلام بازنشستگی تا تکذیب آن، پیمان یوسفی مجری برنامه ورزش و مردم گفت: «آقای جواد خیابانی! تا زمانی که مردم شما را بخواهند و صدای شما را دوست داشته باشند، باید باشید. بازنشستگی چه معنایی دارد؟»

اتفاقا واژه مناقشه برانگیز همین است؛ مردم! باور کنید آنقدر از این کلمه استفاده نابه‌جا، ریاکارانه و ظاهری شده که معنا و کاربرد درست خود را از دست داده. متأسفانه سوءاستفاده از کلمه «مردم» و خواست و سلیقه آنها، تنها به یک یا دو گزارشگر و مجری محدود نمی‌شود و در لابه‌لای جملات و اظهارات بسیاری از مسئولان هم وجود دارد. اوضاع به گونه‌ای پیش رفته که بهتر است جواد خیابانی به سادگی از کنارش عبور نکند و آن را نادیده نگیرد. در واقع غیرقابل کتمان است که در سال‌های اخیر اعتراض‌های زیادی به گزارش‌ها و حتی نحوه اجرای جواد خیابانی شده است؛ اتفاقا از سوی همین مردم و هزاران بیننده. علاوه بر اینکه نحوه گزارش‌های او در اکثر موارد دلنشین نیست و باعث آزار مخاطب می‌شود، در مواردی بسیار پر اشتباه ظاهر می‌شود و بعضا پا را هم فراتر گذاشته و با گاف‌هایش، شگفتی و حیرت را معنا می‌بخشد.

اگر از کل‌کل‌های بی مزه با خداداد عزیزی در دو ویژه برنامه شبکه ورزش برای جام ملت‌های آسیا و اروپا، سؤال‌های عجیب که پاسخ‌هایی بدیهی دارند و پافشاری روی آن که دقایقی طولانی ادامه می‌دهد و روان بیننده را سوهان می‌کشد بگذریم، گزارش دیدار دیشب آلمان و اسپانیا در یورو ۲۰۲۴ جدیدترین و آخرین شاهکار جواد خیابانی است که به سادگی نمی‌توان میزان اذیت شدن بیننده توسط او را توصیف کرد.

آنهایی که بازی آلمان و اسپانیا را با گزارش جواد خیابانی تماشا کرده‌اند، دقیق و کامل می‌دانند که اوضاع چگونه بوده است. انبوه جملات قصار، فریاد زدن‌ها و جو دادن‌های نابه‌جا، صحبت از جام جهانی ۲۰۱۶ (منظورش جام جهانی ۲۰۱۴ بود)، پل زدن با جملات بی ربط و با ربط از فوتبال به انتخابات ریاست جمهوری که در حال برگزاری بود، برای تکمیل کلکسیون شاهکار دیشب این گزارشگر کافی نبود و او دقایق پایانی را برای نقطه عطف گزارش خود برگزید و گافی عجیب و ماندگار ثبت کرد. اسپانیا به گل دوم رسیده بود و آلمان‌ها برای جبران آن تلاش می‌کردند، حساسیت در اوج بود، اما خیابانی سوت داور به منظور خطا برای اسپانیا را به معنای پایان بازی قلمداد کرد و در حالی که شبکه سه صحنه‌های آهسته را نشان می‌داد، از بینندگان خداحافظی کرد و شب بخیر گفت. پس از چند ثانیه او گزارش را ادامه داد و در عین ناباوری با تعجب گفت: «همه چیز در استادیوم به هم ریخته و بازی ادامه دارد!»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۷۴
شما هم هر چند وقت یه تیتر و مطلب اینجوری میزنید و باز همون آش و همون کاسه
پاسخ ها
نخودی
| United States of America |
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
از قدیم گفته‌اند که نرود میخ آهنین بر سنگ. بعضی‌ها هیچ‌وقت درست نمیشن. آقا جواد یکی از اونهاست و بیدار کردن این‌جور آدم‌ها غیرممکنه.
معلمی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
انشاا...عادل و مزدک برگردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
این عادت بد شده که همه قدیمی ها را که واقعا حافظ تاریخ در رشته خودشان هستند
با بد ترین جملات با خاک یکسان میکنید
آیا تابحال شما که این مقاله را نوشتید در خلوت با ایشان. نشستید و این موارد را درمحیط صمیمی به ایشان گفته اید و ایشان توجه نکرده
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
خدای اش اگر جواد نباشه تلویزیون دیدن نداره، کلی حرفهای خنده دار میزنه هر چند بی سرو ته باشه مخصوصاً کل کل خداداد عزیزی با او، من که کلی میخندم شما را نمی دونم
آقا جواد گزارشگر مردمی و با مرام هست و با همه سوتی هایش باز دوست اش داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
خودازاری داریم مگه؟؟؟ چیو دوسش داریم؟؟؟ بازی رو از هیجان انداخت! دوسش داری بگو بره برنامه قصه شب اجرا کنه!
خیابانی انسان شریفی است حالا جای کسی رو تنگ نکرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
کسی که کاری را بلد نیست نباید انجام دهد، آدم خوب بودن کافی نیست، پدر بزرگ من هم آدم خوبی بود حالا باید رییس جمهور شود؟
جمالی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
ایشان بزرگترین گزارشگر تارخ تلویزیون هستند بدون شک
دیگه میلی هست دیگه
چرا به خیابانی گیری میدی؟ صدا و سیما کس دیگری غیر از خیابانی را نداره
خواهش میکنم برای حفظ آبروی خودت ونظام جمهوری اسلامی وآرامش مردم برو دیگه .بخدا خسته شدیم
ما گزارش های جواد خیابانی را دوست داریم
مشکلتون رو با ایشون حل کنید . ما دوستش داریم
پاسخ ها
نخودی
| United States of America |
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
آدمی که توی گزارش یک بازی فوتبال ساده کلّی چرت‌وپرت میگه، دوست داشتنی نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
ما؟؟؟!!!!من صحیح ترست!!
در صحنه های حساس ایجاد شده روی دروازه، با یک ثانیه تاخیر گزارش میدهد
پاسخ وضع موجود فقط در یک جمله خلاصه میشود { نبود شایسته سالاری و قحط الرجال }
پاسخ ها
نخودی
| United States of America |
۱۹:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
پررو بودن آدم‌ها و عدم اصلاح خودشون هم نقش داره.
خیلی از مردم ما دیر زمانی است که با تلویزیون ملی خداحافظی کرده اند....
خدایی گزارشگر ای جدید خیلی خیلی بی کیفیت گزارش میکنند ، گزارش با خیابانی یه چیز دیگست ، با تمام کمبود ها و حتی رواعصاب رفتناش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
خیلی هم چیپند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
گزارش فردوسی پور چیز دیگه ای بود
یه نفرهم توی جمعیت هلال احمرکاشان ۱۸سال بعنوان رئیس داره خدمت میکنه!!؟؟هرروزهم میگه من دیگه خسته شدم ومیخوام برم!!؟؟اماتاخبردارمیشه که میخوان جابجاش کنن،به زمین وزمان متوسل میشه تادرپست ریاست باقی بمونه!!؟؟
با یک خداحافظی خوشحالمون کن
همه خوبا رفتن.تلویزیون نیروی به درد بخور نداره مجبوره ناز خیابانی سوتی رو بکشه.
ینی یه جوری رو اعصابه که من یکی صدارو میبندم و فقط فوتبالو نگاه میکنم
الان چیکار کرده که حمله کردین بهش اینو بگو
پاسخ ها
نخودی
| United States of America |
۱۹:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
مگه بازی دیروز اسپانیا و آلمان رو ندیدی؟ از اوّل تا آخر بازی چرت‌وپرت گفت و آخر بازی هم در حالی که هنوز بازی ادامه داشت، خداحافظی کرد و رفت!
ناشناس
| France |
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
گفته بازی تموم شد در حالی که ادامه داشته. متن رو بخون بعد کامنت بذار
این بنده خدا را کاریش نداشته باشید. جوکیه برای خودش.
گزترش های خیابانی واقعا عالی و از صداش و گزارش هاش لذت می برم کاش تمام بازی های استقلال رو اون گزارش کن
دست از سر خیابانی بردارید. همین نظرات کینه توزانه و شخصی بیشتر روی اعصاب مردمه نه گزارش خیابانی.
بنده ممکنه ده ها عیب داشته باشم اما با گذشت زمان باید به برطرف کردن آنها بپردازم / آقای خیابانی برای داستان شب آنهم قصه های وحشتناک و پر هیجان بهترند تا گزارش فوتبال
انگار حالا وقتی بازنشسته نشده بود خوب بود. از اول همین بود. دو تا جمله با نعنی پشت سر هم نمیتونه بگه شده گزارشگر.
یعنی کار دیروز خیابانی در تاریخ ماند. مسابقه را ول کرد و خداحافظی کرد و رفت بعد از یکدقیقه به گزارش برگشته میگه عجب بازیه عجیبی شده !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
رو که نیست ...... خودشو از تک و تا نمیندازه
اوایل دهه هشتاد یک مسابقه سوال و جوابی بین ورزشکارا برگزار شد و از شبکه سه تو عید پخش شد. اسم مسابقه یادم نیست ولی یادمه جواد نکونام و پژمان درستکار رسیدن به فینال.
آقا جواد خیابانی هم مجری بودن و توی فینال جلوی دوربین جواب همه سوالها رو با یه ترفندی به درستکار رسوندن. از اون زمان با آقای خیابانی بیشتر آشنا شدم.
چرت و پرت زیاد میگه
همیشه به این نتیجه میرسم که فوتبال رو بدون صدا ببینم
وقتی عادل رو بیرون میکنید باید با این بی کیفیت ها ادامه بدید

ضمنا برخی از حرفاش در خصوص فوتبال و عدم حمایت از ورزش قهرمانی کاملا درست بود
خیلی رو اعصابه . من که مجبورم بزنم کانال دیگه
انسان خوبی است
و از همه گزارشگران تی وی گرم تر و هیجانی تر گزارش میده
مشکل از مدیریت صداوسیما است که انشاالله به زودی اصلاحات به آنجا هم برسد .
والا الان شما داری از واژه مردم سو استفاده میکنید. از نظر من دوست داشتنی هستن ایشون
همین سوژه هاست که حال میده وگرنه بی مزه است
واقعا گزارشهای آقای خیابانی خوب نیستند. ای کاش ایشون فقط بعنوان کارشناس ورزشی بیان (البته اگر خیلی واجبه که در تلویزیون باشن) و گزارشهای فوتبال رو به شخص دیگری مثلا جناب احمد رضا احمدی (یا بقیه همکاراشون) بسپارند.
فردوسی پور که به ناحق کنار گذاشته شد، خیلی از مردم و جوانها پیچ تلویزیون رو واسه همیشه بستن من جمله خودم. کسی دیگه توجهی به برنامه های خذعبل ورزشی صداوسیما نداره. بگذار هر چی دوست دارند بگن و خوش باشن.
انصافا هیچ گزارشگری جز خیابانی نمی تواند هیجان فوتبال را به مخاطب القا کند. صدایش رساتر باد. آقای عامر گزارشگر کشتی هم همین خاصیت را دارد و به دل آدم می نشیند. درود بر خیابانی عزیز و دوست داشتنی و مشدی
چون شما میکروفون افتاده بدستت و داد خسته شدن از خیابانی را می زنی، دلیل نمی شود که مردم مثل شما فکر بکنند. ما خیابانی را دوست داریم و می خواهیم باشد.
پاسخ ها
خداوندم کافیست
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
یعنی واقعا خیابانی برای تو هیجان فوتبال و القا میکنه ،!!بگذریم یکبار توو این شرایط با گزارشگری احمدی فوتبال و ببین
یه جوری نوشتید که انگار خیابانی داره خودشو می‌کشه که بهش بازی بدن برای گزارش، بنده خدا خودش تو برنامه ی زنده گفت جوونای جدیدی که اومدن خیلی بااستعدادتر از منن تو گزارشگری
یه جوری نوشتید که انگار خیابانی داره خودشو می‌کشه که بهش بازی بدن برای گزارش، بنده خدا خودش تو برنامه ی زنده گفت جوونای جدیدی که اومدن خیلی بااستعدادتر از منن تو گزارشگری
چرا خجالت داره در مورد کسی ک عمرشو تو تلویزیون گذاشت برای مااین طور جسارت میکنید
پاسخ ها
نخودی
| United States of America |
۰۲:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
خجالت رو تو و خیابانی باید بکشید که اعصاب مردم رو به هم ریخته‌اید.
خیلی هم دوسش داریم..... شما با این تیترها علاقه ما رو به جواد خیابانی عزیز بیشتر می کنید
والا از اون یکی گزارشگره بهتر بود
آقای نویسنده به شما چه ربطی داره از طرف 85 میلیون ایرانی تصمیم میگیری که یک نفر کی باز نشست بشه یا نشه . هر شغلی در جای خودش مهم بوده و شخصی که آن شغل را تصاحب کرده مسئولیت داره آقای خیابانی هم همینطور . بشما چه ربطی داره که خودتو وکیل مردم میدونی و از آقای خیابانی بابت بازنشست شدنش حرف می زنی . اگر مردی و میتونی برو یک فوتبال محلی را گزارش کن .
از همه گزارشگرا ومجریها مردتره مشکلات مملکت را با شجاعت ودلسوزی بیان میکنه قبول دارم که به روز نیس اما ددوست داشتنیه
فقط، خدا رو شکر که امکان سوئیچ کردن صدای گزارشگر ایجاد شده. شاید ایشان بهتر است گزارشگری را کنار بگذارند و تهیه کنندگان و کارگردانان و برنامه سازان برای ایشان نقش درخور دیگری بیابند که ادامه روند گذارشگری ایشان بدین گونه، باعث حقارتشان نشود.
من هم معتقدم آقا جواد وقت باز نشسته شدنشونه ،ولی دوستان یکم انصاف بدین ایشون در دورانی که قحطی گزارشگر خوب بوده با گزارشگری خوبشون در سالهای گذشته خاطرات خوبی رو برای ما ساختن بازی ایران و استرالیا یا ایران و آمریکا رو یاد بیاریم اینقدر هم مسایل رو یا سیاه سیاه یا سفید سفید هم نبینیم به قدیمیای خوبمون تو هر جایگاهی که هستن احترام بزاریم
(یه رشتی بی ادعا)
لحن صدای آقای خیابانی و هیجانی که به بازی میده هیچکدوم از گزارشگران فعلی ندارند متأسفانه بعضی از گزارشگران بیننده رو با صداشون خواب می کنن
بنظر من از زماني كه عادل فردوسي پور از بدنه گزارشكري جدا شد و اساسا اين حرفه بدون صاحب شد ! همچي بهم ريخت ! نبود يه ادم و يا مدير حرفه اي مثل عادل ميتونه تيم رو درست پيش ببره ! جواد خياباني از نظر سابقه و گزارشكري حرفه اي هست نه به اندازه عادل ! و گاف ها ، سوتي هايي كه ميده بنظرم عمدي هست ! البته كه بايد پيري رو هم چاشني اين موضوع كنيم .
همچنان دوست داریم ولی قبول کن مثل سابق دیگه نمیتونی نه کارشناسی کنی نه گزارش تیکه های می‌ندازی که فکر میکنید بیننده خوشش میاد درصورتی که برعکس ای اتفاق می افته لطفا خودتو با ای رفتارها کوچک نکن وجا رو برای کارشناسی دیگه باز کن ودراوج خداحافظی بکن لطفا
از هر 5 نفر گزارشگران فوتبال در صدا وسیما مطمئنا 4 نفرش اعصاب بیننده را خرد و خاکشیر میکنند. غیر حرفه ای و سطحی و حرفهای باطل ... واقعا با صدای بسته باید فوتبال نگاه کرد...مقایسش کنید با بهمنش و عادل و اون یکی که رفت خارج ...علیا لظاهر حرفه ایها رو باید پرداد. مرحوم بهمنش هم از قبل انقلابی بود و محروم شده بود. هنر مسئولان کشور استفاده از غیرحرفه ای ها و پر دادن حرفه ای هاست .
آقا جواد دوستت داریم . وطن پرست واقعی.
بهرین خبری که شنیده بودم ........
انسان خوب وارزشمندی است، اشتباهاتش از همه ی مدیران، نماینده ها، استانداران، رئیس جمهور ها و..... کمتر است، خیلی زحمت کشید وکارهای خوب انجام داده است.
انسان خوب وارزشمندی است، اشتباهاتش از همه ی مدیران، نماینده ها، استانداران، رئیس جمهور ها و..... کمتر است، خیلی زحمت کشید وکارهای خوب انجام داده است.
سلام دوستان
قضاوت ها رو کنار بزاریم. بخدا که هیچ کسی هیچ جا اشتباهی نیست. طرف زحمت کشید برای این جایگاه. خاک خورده. الان هم باید بجای عالی برسه برای همه انسانها نه فقط اقای خیابانی برای تک تک شما ها که نظر دادید همینطور هستش. شما که نظر میدین اول کمی تأمل کنید و خودتونو جای طرف بگذارید بعد نظر بدین
مطمئن بودم وقتی که جواد خیابانی گزارش میکنه، آلمان حتماً میبازه، خداییش ی آمار بگیرین طی این 4/5 سال اخیر، هروقت خیابانی بازی پرسپولیس رو گزارش کرده، پرسپولیس یا باخته یا مساوی کرد
اتفاقا جواد جوکر خوبیه واقعا برا خنده خوبه که بمونه ادمو یاد دهه شصت میاندازه و خنده و جک.
صدا و سیما سالهاست بر خلاف رای و نظر مردم اداره میشود
آقای جواد خیابانی یک وطن پرست واقعی است نابرده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت که جان برادر کار کرد خیلی آقایی جواد
آقای جواد خیابانی یک وطن پرست واقعی است نابرده رنج گنج میسر نمی شود مزد آن گرفت که جان برادر کار کرد خیلی آقایی جواد
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم