بازدید 4069
۳

آرزوی علم الهدی درباره رئیس جمهور آینده

امام جمعه مشهد گفت: : در مردم سالاری دینی برخلاف مردم سالاری لیبرال، مشارکت سیاسی یک تکلیف شرعی است و یک حق ساده به حساب نمی آید.
کد خبر: ۱۲۴۶۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴ 05 July 2024

 

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی افزود: با صرف حضور در مرحله اول انتخابات، تکلیف شرعی و سیاسی کامل نخواهد شد و چنین فردی مانند کسی است که نماز صبح را یک رکعت بخواند.

  وی ادامه داد: آنهایی که در انتخابات شرکت نکرده اند یک واجب شرعی را ترک کرده اند اما این اقدام آنها به معنای قبول نداشتن اصل نظام جمهوری نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در مردم سالاری دینی برخلاف مردم سالاری لیبرال، مشارکت سیاسی یک تکلیف شرعی است و یک حق ساده به حساب نمی آید.

علم الهدی افزود: همچنین در مردم سالاری دینی، فرد منتخب تحت حاکمیت الله، امام عصر (عج) و یا نایب بر حقش بر مردم مدیریت می کند در حالی که در مردم سالاری لیبرال، فرد منتخب اختیار مال و جان و ناموس مردم را نیز بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: شاکله مردم سالاری درست را اسلام بنا کرده است و از صدر اسلام پیامبر اکرم (ص) بارها بر آن تاکید داشته اند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: امید است با انتخابی اصلح، فردی دلسوز مدیریت کشور را به دست بگیرد تا بتواند خواسته های مردم‌ انقلابی را برآورده کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۳
پزشکیان
تمام
جناب آقای علم الهدا وجه شرعی انتخابات را چگونه استباط کردید؟انتخابات بیشتر وظیفه اجتماعی وملی محسوب می شود که مردم بایستی در آن نقش خود را ایفا نمایند.
مسیحیان و زرتشتیان و کلیمیان و ... وجه شرعی از کجا بیاورند؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم