بازدید 1217

چه تعداد دانشجوی خارجی در کشور تحصیل می کنند؟

مدیرکل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه ۹۴۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: شهریه دریافتی از دانشجویان بین‌المللی از ۵۰۰ دلار شروع شده و تا چند ۱۰هزار دلار در برخی از رشته‌های خاص افزایش دارد.
کد خبر: ۱۲۴۵۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱ 30 June 2024

چه تعداد دانشجوی خارجی در کشور تحصیل می کنند؟

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، جعفر رازقی ضمن بیان این مطلب گفت: محدودیت پذیرش دانشگاه‌ها متفاوت است. جذب دانشجویان خارجی از چند بعد اهمیت دارد که جنبه اقتصادی و ارزآوری برای کشور یکی از نکات مهم محسوب می‌شود.

مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: دانشجویان خارجی ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی را اشغال نمی‌کنند.

وی ادامه داد: جذب دانشجویان خارجی گسترش ارتباطات فرهنگی و علمی را برای کشور در پی خواهد داشت.

 مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: دانشجویان خارجی بعد از تحصیل سعی می‌کنند تا ارتباطشان را با کشور مقصد حفظ کنند. دانشجویان  بین‌المللی برای صنعت گردشگری کشور مهم خواهند بود.

رازقی ادامه داد: دانشجویان خارجی سبب اشغال ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های دولتی و غیره نخواهند شد. در حال حاضر شهریه دریافتی از دانشجویان بین‌المللی از ۵۰۰ دلار شروع شده و تا چند ۱۰هزار دلار در برخی از رشته‌های خاص افزایش دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم