بازدید 1109

نتایج یک نظرسنجی پس از مناظره ترامپ و بایدن

نتایج تازه ترین نظرسنجی شبکه سی ان ان نشان می‌دهد اکثر ناظران دونالد ترامپ را پیروز نخستین مناظره انتخاباتی می‌دانند.
کد خبر: ۱۲۴۵۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵ 29 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی شبکه خبری سی ان ان که پس از مناظره زنده تلویزیونی بین جو بایدن و دونالد ترامپ برگزار شد، نشان می‌دهد اکثر ناظران دونالد ترامپ را پیروز نخستین مناظره انتخاباتی می‌دانند.
 
براساس این نظرسنجی، ۶۷ درصد ناظران اعلام کردند دونالد ترامپ عملکرد بهتری در این مناظره داشته  و تنها ۳۳ درصد موافق عملکرد بایدن در مناظره بودند.
 
این در حالی است که در نظرسنجی انجام شده پیش از مناظره، ۵۵ درصد رای دهندگان انتظار داشتند که ترامپ عملکرد بهتری داشته باشد؛ و حالا با انتشار نتایج نظرسنجی پس از مناظره، ترامپ از پیش بینی‌ها نیز فراتر رفت.
 
اولین مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ روز پنج شنبه ۲۷ ژوئن به میزبانی شبکه سی ان ان به مدت حدود ۱۰۰ دقیقه برگزار شد و دو طرف در تمامی موضوعات به شدت یکدیگر را مورد حمله قرار دادند.
 
براساس این گزارش، لغزش‌های کلامی بایدن و پاسخ‌های نامنسجم و تصادفی وی در این مناظره، نگرانی‌های بسیاری از دموکرات‌ها را درباره مناسب نبودن نامزد دموکرات‌ها برای یک دوره ریاست ۴ ساله دیگر برانگیخته و بسیاری از دموکرات‌ها را بر آن داشته تا به فکر جایگزینی برای بایدن باشند.
 
در همین حال، شورای سردبیری وال استریت ژورنال اعلام کرد دموکرات‌ها باید برای جایگزینی بایدن چاره اندیشی کنند. طرز صحبت کردن رئیس جمهور نشان داد که او توانایی لازم برای ریاست جمهوری دوباره را ندارد.
 
همچنین شورای سردبیری نیویورک تایمز خواستار کناره گیری بایدن از نامزدی در انتخابات شد. سردبیر این نشریه نوشت: آقای بایدن حالا می‌تواند این موضوع را اعلام کند که برای راه یابی دوباره به کاخ سفید، در انتخابات شرکت نخواهد کرد. بایدن برای خدمت به آمریکا باید از انتخابات کناره گیری کند.
 
نشریه آکسیوس نیز نوشت: پس از مناظره فاجعه بار بایدن، حزب دموکرات شروع به بحث در مورد جایگزینی احتمالی او کرد. بر اساس اعلام آکسیوس، ۶۰ درصد رای دهندگان با جایگزینی بایدن موافقند.
 
این در حالی است که مایکل تایلر سخنگوی کمپین ترامپ در این باره گفت: هیچ بحث و گفتگویی درباره احتمال جایگزینی بایدن وجود ندارد. ما ترجیح می‌دهیم شب بدی داشته باشیم تا نامزدی با دیدگاهی بد نسبت به جایی که می‌خواهد کشور را ببرد.
 
براساس این گزارش، ترامپ ۷۸ ساله نیز اشتباهات و خطا‌هایی در مناظره داشت، اما بیشتر تمرکز‌ها پس از مناظره به ویژه در بین دموکرات ها، بر روی خطا‌ها و ضعف‌های بایدن بوده است.
 
اما برخی چهره‌های برجسته دموکرات از جمله بیل کلینتون و باراک اوباما روسای سابق دموکرات آمریکا بار دیگر حمایت خود را از بایدن اعلام کردند.
 
باراک اوباما در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: شب مناظره بدی داشتیم. به من اعتماد کنید من می‌دانم. اما این انتخابات، همچنان انتخاب بین کسی است که همواره برای مردم عادی در تمام زندگیش جنگیده و کسی که تنها به خود فکر می‌کند.
 
سی ان ان روز جمعه نیز به نقل از منابع گزارش داد که دموکرات‌ها اکنون قصد دارند بر آماده شدن برای انتخابات کنگره در نوامبر تمرکز کنند. دموکرات‌ها قصد ندارند مستقیماً بایدن را وادار به انصراف از نامزدی خود کنند.
 
بی بی سی نوشت: عملکرد بایدن در مناظره با ترامپ، دموکرات‌ها را نگران کرده است. تیم انتخاباتی جو بایدن آماده بود تا بعد از مناظره او با دونالد ترامپ، با تمام قوا از عملکرد او دفاع کند، اما در عوض، آن‌ها در گوشه رینگ گیر افتادند.
 
به‌نوشته آکسیوس، این گفت‌وگویی نبود که دموکرات‌ها امیدوار بودند بعد از مناظره داشته باشند. اما عملکرد ضعیف بایدن در طول مناظره، که با صدای خش‌دار سرماخورده، با لغزش‌هایی همراه بود، بلافاصله دموکرات‌ها را به وحشت انداخت و خبرنگاران فشار آوردند که تیم او چگونه می‌خواهد عملکردش در این مناظره را جبران کند.
 
در همین حال جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از نمایش ضعیف خود در مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ، در نخستین واکنش، ضمن تایید سن بالا و عملکرد بد خود در این مناظره، وعده داد که ترامپ را شکست خواهد داد.
 
عملکرد بهتر دونالد ترامپ در مناظره و روانه شدن موجی از انتقادات و ناامیدی‌ها به سوی بایدن، در حالی است که نامزد جمهوری خواهان درگیر پرونده‌های حقوقی و کیفری متعدد است و تاکنون در دو پرونده تجاوز جنسی و پرداخت حق السکوت گناهکار شناخته شده است.
 
پس از مناظره، شرکت اطلاعات و داده‌های نیلسن اعلام کرد بیش از ۵۱ میلیون بیننده تلویزیونی مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ را تماشا کرده‌اند، این رقم حدود ۳۰ درصد کمتر از ۷۳ میلیون بیننده تلویزیونی است که نخستین مناظره انتخاباتی سال ۲۰۲۰ را تماشا کردند.
 
گفتنی است که مناظره بعدی ریاست جمهوری آمریکا برای تاریخ ۱۰ سپتامبر به میزبانی شبکه‌ای بی سی برنامه ریزی شده است.
 
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ۵ نوامبر سال جاری (۱۵ آبان) برگزار می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم