بازدید 2447

توافق جدید آمریکا و اسرائیل بر سر ایران؟!

مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی می‌گویند از آن هنگام تاکنون برنامه هسته‌ای ایران پیشرفت زیادی داشته است.
کد خبر: ۱۲۴۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۸ 26 June 2024

توافق جدید آمریکا و اسرائیل بر سر ایران؟!

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ گروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسرائیل سال ۲۰۰۹ در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا تشکیل شد و جلسه‌ای کلیدی برای بحث‌های اسرائیل و واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران به شمار می‌آید. این گروه از مارس ۲۰۲۳ تاکنون تشکیل جلسه نداده است. انتظار می‌رود این نشست اواسط ماه ژوئیه یعنی پیش از سخنرانی نتانیاهو در کنگره در ۲۴ ژوئیه (سوم مرداد) برگزار شود.


 تارنمای آکسیوس بامداد چهارشنبه گزارش داد آمریکا و اسرائیل توافق کردند که جلسه مشترک درباره ایران را که پنجشنبه گذشته از سوی کاخ سفید لغو شده بود، ماه آینده میلادی (ژوئیه) برگزار کنند.
 
بنا بر این گزارش، کاخ سفید پس از آن نشست «گروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسرائیل» را لغو کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت دولت بایدن انتقال تسلیحات به اسرائیل را متوقف کرده است.

اکنون مقام آمریکایی و اسرائیلی به آکسیوس گفته‌اند که این جلسه برای ماه ژوئیه برنامه‌ریزی شده است.
 
بر اساس این گزارش، گروه مشورتی راهبردی آمریکا-اسرائیل سال ۲۰۰۹ در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا تشکیل شد و جلسه‌ای کلیدی برای بحث‌های اسرائیل و واشنگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران به شمار می‌آید.
 
این گروه از مارس ۲۰۲۳ تاکنون تشکیل جلسه نداده است. به نوشته آکسیوس، مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی می‌گویند از آن هنگام تاکنون برنامه هسته‌ای ایران پیشرفت زیادی داشته است.
 
هنوز روز برگزاری نشست آتی این گروه مشخص نشده است اما مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی گفتند که انتظار می‌رود این نشست اواسط ماه ژوئیه یعنی پیش از سخنرانی نتانیاهو در کنگره در ۲۴ ژوئیه (سوم مرداد) برگزار شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم