بازدید 1466

آمار نگران‌کننده از فوت کودکان در تصادفات شهری تهران

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از وقوع ۲۰ تصادف فوتی کودکان و نوجوانان زیر ۲۰ سال طی سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۲۴۳۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۰ 16 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: سال گذشته ۲۰ کودک و نوجوان قربانی تصادفات رانندگی در شهر تهران شده‌اند.

وی افزود: در میان این تصادفات ۷ مورد مربوط به استفاده این گروه سنی از موتورسیکلت بوده است و طبیعتاً بدون گواهینامه بوده‌اند که می‌طلبد خانواده‌ها نظارت بیشتری بر رفتار فرزندان خود داشته باشند.

سرهنگ موسوی پور ادامه داد: ۲ نفر از این کودکان نیز در وسیله نقلیه والدین قرار داشته‌اند که بر اثر تصادف جان خود را از دست داده و ۱۱ نفر دیگر از این گروه سنی نیز به صورت عابر پیاده در حال تردد بوده‌اند که در اثر برخورد وسیله نقلیه، فوت شده‌اند.

سرهنگ موسوی پور افزود: این آمار در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون، ۷ کودک و نوجوان در شهر تهران قربانی تصادفات شده‌اند که ۵ نفر از آنان عابر پیاده، ۱ نفر ترک نشین موتورسیکلت و ۱ نفر نیز سرنشین خودرو بوده است که بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

وی از والدین خواست با نظارت بر رفتار فرزندان خود و عدم قرار دادن وسایل نقلیه‌ای چون موتورسیکلت در اختیار آنان، از وقوع تصادفات دلخراش جلوگیری نمایند. زیرا سن نوجوانان زیر بیست سال، خود گواه عدم مهارت لازم در رانندگی آنان در کنترل وسایل نقلیه می‌باشد که هر چند والدین هم در هنگام رانندگی و آموزش در کنار آنان باشند اما حادثه خبر نمی‌کند و تنها یک برهم خوردن تعادل و یا یک ترمز ناگهانی، باعث واژگونی موتورسیکلت شده و حوادث جبران ناپذیر بعدی را در پی خواهد داشت.

سرهنگ موسوی پور گفت: خانواده‌ها به هیچ عنوان فرزندان زیر ۱۲ ساله خود را در جلوی خودرو ننشانند و حتماً این گروه سنی در صندلی عقب خودرو قرار بگیرند و کمربند ایمنی آنها نیز بسته شود. هرگز به کودکان خود اجازه ندهید از سانروف خودرو بیرون آمده و هیجانات خود را از این طریق آن هم در خودروی در حال حرکت ابراز دارند زیرا با کوچک‌ترین ترمز و توقف و یا حتی ضربه ناگهانی، خدای نکرده کودکی که اندام نحیفی داشته و یارای ایستادگی در برابر انرژی وارد شده را ندارد به بیرون و جلوی خودرو پرتاب می‌شود.

وی به ۱۱ کودکی که در تصادفات شهر تهران در سال گذشته فوت شده‌اند اشاره داشت و گفت: والدین در هنگام ترددهای خود در معابر دست کودکان خود را رها نکرده و مراقب تردد آنها باشند و همیشه از پیاده روها جهت حرکت استفاده نمایند. همچنین رانندگان در حین ترددهای خود در سطح معابر توجه کافی و لازم را به جلو داشته باشند و در مواجهه با عابرین پیاده مخصوصاً قبل از رسیدن به خط کشی عابر، توقف کامل کرده و اجازه تردد را اول به عابرین پیاده بدهند و بعد حرکت کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اذعان داشت: پلیس از وقوع این تعداد تصادفات که قشر کودک و نوجوان را شامل می‌شود بسیار نگران است و بازهم از رانندگان و والدین می‌خواهد به توصیه‌هایی که مختص این گروه سنی می‌باشد توجه لازم را داشته باشند تا شاهد وقوع تصادفات دلخراش این کاربران ترافیکی نباشیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم