بازدید 1620
۲

کدام یک از نامزدها، شعار «محیط زیستی» را سر می دهد؟

شاید به‌دلیل این تعدد مسائل و مشکلات بوده که از نگاه بسیاری از دولت‌ها و نامزد‌های ریاست جمهوری ، مساله محیط زیست مساله‌ای لوکس و غیرضروری محسوب می‌شده است.
کد خبر: ۱۲۴۲۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳ 14 June 2024

چرا نامزد‌های ریاست جمهوری ، شعار « محیط زیستی » نمی‌دهند؟!

به گزارش تابناک به نقل از دنیای اقتصاد، هیچ‌گاه نامزد‌های دولت‌های مختلف حتی در شعار، وعده‌ای برای محیط زیست بهتر، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، حفظ منافع بین نسلی و در یک کلام «توسعه پایدار» نداده‌اند.
 
 بنا بر این گزارش، مساله‌ای که می‌تواند نشأت‌گرفته از شرایط همواره دچار چالش اقتصاد ایران باشد؛ اقتصادی وابسته به منابع طبیعی که به‌صورت مستمر با مسائل و چالش‌های جدی نظیر تورم، بیکاری، فقر، عدم توزیع متناسب درآمد و... روبه‌رو بوده مجالی برای پرداختن به سایر جنبه‌های سیاستگذاری را فراهم نساخته است.

شاید به‌دلیل این تعدد مسائل و مشکلات بوده که از نگاه بسیاری از دولت‌ها و نامزد‌های ریاست‌جمهوری، مساله محیط زیست مساله‌ای لوکس و غیرضروری محسوب می‌شده است.
 
غافل از اینکه کشوری که درگیر نفرین منابع است تا زمانی که مساله ساختار اقتصادی منابع محور آن حل نشود، فقر در آن کشور ریشه‌کن نخواهد شد.
 
در آستانه انتخاب دولت چهاردهم، انباشت مسائل و مشکلات متعدد محیط زیستی به‌گونه‌ای است که هر دولتی بر سر کار آید، به‌طور عاجل و فوری باید برای حل این مسائل و مشکلات چاره‌اندیشی کند؛ در غیر این صورت باید خود را با بحران‌های جدی نشأت‌گرفته از این موضوع نظیر بحران‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و... آماده سازد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
محیط زیست کدومه هرکدام که در مورد ارزش پول ملی سخن گفتند ادم حسابی هستند و بقیه هیچ
زاکانی !!!
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم