بازدید 1596

مقایسه آمار مطالعه و بازی‌های کامپیوتری ایرانیان

معاون بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وزارت ارشاد گفت: ایرانی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند، اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند.
کد خبر: ۱۲۴۲۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۲ 11 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، محمد صادق دهنادی ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی که با معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نمایندگان ادارات و نهادهای اجرایی مرتبط و تشکل‌های حوزه بازی‌سازی استان کردستان، که امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ماه در محل سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بازی‌های رایانه‌ای در آمارهای مصرف فرهنگی کشور جزو دومین رتبه در مصرف فرهنگی قرار دارد.

دهنادی با اشاره به آمار ۳۴ میلیونی بازیکن بازی‌های رایانه‌ای در کشور، گفت: در حال حاضر ۵۰۰۰ بازی ایرانی و ۵۰۰ شرکت و تیم فعال در این عرصه وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایرانی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند، اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند، افزود: ۴۱ درصد از مردم ایران فعال در بازی‌های رایانه‌ای هستند و براساس آمار، در استان‌هایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند، استفاده از بازی‌های رایانه‌ای رواج بیشتری دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شعار فرهنگی امسال جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی را «نشاط خانوادگی با بازی ایرانی» اعلام کرد.

دهنادی در خصوص فراهم شدن شرایط آموزش بازی‌سازان در سطح استان، گفت: سه روش اصلی برای آموزش بازی‌سازی از طریق بنیاد ملی بازی‌ها وجود دارد: آموزش آنلاین، تأسیس شعبه انستیتوی بازی‌های ایرانی و راه‌اندازی اردوهای آموزشی بازی در استان‌ها.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام در نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی، از متولیان امر در استان‌ها خواست که برای حضور حداکثری علاقه‌مندان، تمهیدات لازم را فراهم کنند و ظرفیت ثبت‌نام در هر استان نباید کمتر از ۲۵۰ نفر باشد.

در این نشست، همچنین حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی در استان کردستان پرداختند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم