بازدید 2599
۲

پیش‌بینی درآمد ۳۴ هزار میلیارد تومانی از واردات خودرو

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۳، عوارض و حقوق ورودی خودرو ۳۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان و مالیات بر انواع خودرو‌های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت دو هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان تعیین شده است.
کد خبر: ۱۲۴۱۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۲ 09 June 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، هر ساله در قانون بودجه بند‌هایی مرتبط با حوزه خودرو به تصویب می‌رسد. اکثراً این بند‌ها مربوط به عوارض و ارائه خدمات دولت است. البته چند سالی است که بحث مالیات برانواع خودرو‌های لوکس نیز به عنوان یک پایه مالیاتی جدید وارد بودجه کشور شده است.

بر همین اساس دو هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان به عنوان مالیات بر انواع خودرو‌های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی گران‌قیمت در نظر گرفته شده است.

در کنار این موضوع برای عوارض و حقوق ورودی خودرو ۳۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان، مالیات شماره گذاری خودرو ۱۶ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان، درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت هزار میلیارد تومان و درآمد موضوع اخذ عوارض شماره گذاری بر خودرو‌های وارداتی که اولین بار شماره گذاری می‌شوند متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آن‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

ضمن اینکه درآمد حاصل از معاینه فنی خودروها، ۱۰ میلیارد تومان، درآمد حاصل از افزایش عوارض خودرو‌های سواری به میزان ۵ درصد ارزش گمرکی، ۱۰۱ میلیارد تومان و درآمد حاصل از وضع عوارض از افزایش ۱۰ درصد ارزش گمرکی خودرو‌های بنزین سوز ۴۰۴ میلیارد تومان است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
به بچه ام ده تومن دادم برا خودش بستنی بخره وقتی برگشت با ذوق وشوق عجیبی میگفت ببین بابا کلی پول کار کردم دیدم دیدم 3 تومن باقی مونده پولش رو میگه که مغازه داره پسش داده کسب در آمد از واردات خودرو هم همینه
هنوز خودرویی وارد نشده اینا پول واردات رو بین خودشون تقسیم کردن
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم