بازدید 1841

تحقق مطالبه رییس جمهور شهید در خراسان شمالی

طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان به عنوان مهم‌ترین مصوبه سفر رئیس‌جمهور شهید به استان خراسان شمالی با پیگیری‌های مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در بجنورد افتتاح می‌شود.
کد خبر: ۱۲۴۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹ 05 June 2024

تحقق مطالبه رییس جمهور شهید در خراسان شمالی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپ نیوز)؛ طرح 11کیلومتری انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان  که در سفر هیئت دولت به خراسان شمالی در تیرماه سال 1401 با دستور رئیس‌جمهور شهید به تصویب رسیده بود، با پیگیری جدی شخص بابک افقهی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) و تلاش و همت مدیران جهادی و انقلابی در پتروشیمی خراسان ظرف مدت دو سال به سرانجام رسیده و هم اکنون آماده افتتاح رسمی است.

رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی در تیرماه سال 1401 وقتی مشکل آب بجنورد و وضعیت آب‌های زیر‌زمینی این شهر را در سفر خود به این استان ملاحظه کرد، دستور داد با یک کار انقلابی پساب بجنورد به پتروشیمی منتقل و در مقابل، از آب باکیفیت چاه‌های پتروشیمی برای تأمین آب بجنورد استفاده شود.

در همین حال، بابک افقهی، مدیرعامل تاپیکو بارها اجرای فوری طرح انتقال پسماند بجنورد به پتروشیمی خراسان را از مدیران ارشد این پتروشیمی خواستار شده و شخصا در بازدیدهای مکرر خود از پتروشیمی خراسان پیگیر روند اجرای این پروژه بود.

گفتنی است با اجرای کامل این طرح، سالانه 5 میلیون لیترمکعب آب شرب با کیفیت چاه‌های مجتمع پتروشیمی خراسان در اختیار مردم شهر بجنورد قرار می‌گیرد، ضمن اینکه پتروشیمی به‌عنوان یکی از اولین صنایع کشور از مواهب آب خاکستری بهره‌مند می‌شود.

تعداد بازدید : 11
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم