بازدید 2834

قیمت جهانی طلا امروز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۸ درصد افزایش به ۲۳۳۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۲۴۱۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۴ 05 June 2024

قیمت جهانی طلا امروز

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، قیمت طلا در روز چهارشنبه به خاطر پایین آمدن سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته، اما این افزایش در شرایطی که سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتر آمریکا برای بررسی قدم بعدی فدرال رزرو در تعیین سیاست‌های پولی هستند محدود بوده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.48 درصد افزایش به 2338 دلار و 10 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.49 درصدی به 2359 دلار رسیده است.

سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه جاری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی 3 هفته گذشته رسیده و خرید طلا را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرده است.


اطلاعات بخش خدمات آمریکا قرار است امروز منتشر شود و بازارها منتظر گزارش اشتغال آمریکا و اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی هستند که قرار است در روز جمعه منتشر شده و سرنخ‌های بیشتری در مورد سلامت اقتصاد آمریکا ارائه دهد. این اطلاعات ممکن است زمان کاهش نرخ بهره را از ماه سپتامبر به تعویق بیندازد.

نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

شورای جهانی طلا با اشاره به تقاضای بالا از سوی بانک‌های مرکزی علیرغم قیمت بالای طلا اعلام کرد خرید این فلز گرانبها توسط بانک‌های مرکزی دنیا در ماه آوریل به 33 تن رسیده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.79  درصد افزایش به 29 دلار و 85 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 0.15 درصدی 991 دلار و 37 سنت معامله می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم