بازدید 7144
۵

قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران

قطعنامه پیشنهادی تروئیکای اروپایی از تهران می‌خواهد که در خصوص «ذرات اورانیوم با منشاء انسانی در دو مکان اعلام نشده در ایران، توضیحات معتبر ارائه کند و آژانس را از مکان(های) فعلی مواد هسته ای و یا تجهیزات آلوده مطلع کند».
کد خبر: ۱۲۴۱۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۴ 05 June 2024

قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران چیست؟

به گزارش تابناک به نقل از عصرایران، سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای حکام ارائه کرده‌اند که در آن درخواست‌ها برای افزایش همکاری‌های دو طرف تکرار شده است.
 
این سند شامگاه گذشته به دبیرخانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین ارائه و ظرف روزهای آینده در نشست شورای حکام به رای گذاشته خواهد شد. 

در این قطعنامه از تهران خواسته شده تا برای حل و فصل مسائل ادعایی پادمانی «اقدامات ضروری و فوری» صورت دهد.
 
این قطعنامه همچنین از ایران می خواهد بیانیه موسوم به ۴ مارس درباره حل‌وفصل تمام موضوعات باقیمانده بین ایران و آژانس را «بدون تاخیر» اجرا کند و مجوز بازرسان آژانس را که ایران براساس حقوق حاکمیتی مصرح در ماده ۹ موافقتنامه جامع پادمان لغو کرده است، احیا کند.
 
سند یادشده از تهران می‌خواهد که در خصوص «ذرات اورانیوم با منشاء انسانی در دو مکان اعلام نشده در ایران، توضیحات معتبر ارائه کند و آژانس را از مکان(های) فعلی مواد هسته ای و یا تجهیزات آلوده مطلع کند».
 
در قطعنامه پیشنهادی ادعا شده است که در صورت عدم «همکاری لازم، کامل و بدون ابهام ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حل و فصل همه مسائل پادمانی باقیمانده» ممکن است از مدیرکل آژانس خواسته شود که یک «ارزیابی جامع و به روز شده در مورد احتمال حضور یا استفاده از مواد هسته ای اعلام نشده در ارتباط با مسائل باقی مانده گذشته و حال، در مورد برنامه هسته ای ایران، بر اساس اطلاعات موجود ارائه کند.»

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۵
فقط بمب های اتم بسازید بجنگیم باهاشون این دنیا یا جای ماست این یانکی های کثیف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
میخوای بجنگی غزه آماده است برو کاری به ایران نداشته باش
مرگ بر دنیای بی عدالت غرب
بم اتم از نان شب هم واجبتر است ما که سالهاست تحریمیم گور پدرشان بمب اتم بسازید
هر سه تاشون غلط کردن مفت خورها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم