بازدید 3047

سرنوشت شوم سربازان اوکراینی هنگام فراراز مرز

ده‌ها مرد اوکراینی که در سن سربازی بودند، حین تلاش برای فرار از کشورشان جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۱۲۴۰۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱ 03 June 2024

شادی رونالدویی سربازان اوکراینی پس از شلیک موفق به اهداف روسیه | رویداد24

به گزارش تابناک به نقل از مشرق؛ سرویس مرزی اوکراین اعلام کرد که اخیرا چندین گزارش از کشف اجساد در رودخانه‌ها یا مناطق کوهستانی هم مرز با اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

به گزارش راشا تودی، این افراد که دست کم ۴۵ نفر بوده‌اند، حین تلاش برای فرار از کشور و وارد شدن به حریم اتحادیه اروپا، جان خود را از دست داده‌اند.

سرویس مرزی اوکراین می‌گوید افراد مذکور در حال تلاش برای غلبه بر موانع طبیعی بودند و اکثر آنان هنگام عبور از رودخانه غرق شده اند.

در حالی که اکثر مردان بین ۱۸ تا ۶۰ سال در اوکراین ممنوع الخروج هستند، عبور از رودخانه «تیسا» به یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای مردان اوکراینی تبدیل شده که نمی‌خواهند به عنوان سرباز به جنگ بروند.

رسانه‌های اوکراینی می‌گویند رخدادهایی از این دست نسبتا جدید هستند و پیش از آن افراد سعی می‌کردند با نشان دادن اسناد جعلی به مرزبانان از کشور خارج شوند.

اوکراین پس از دو سال جنگ با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است و اخیرا سن سربازگیری را کاهش داده تا بتواند این کمبود را جبران کند. این کشور همچنین اخیرا قانونی را تصویب کرده که به زندانیان اجازه می‌دهد مشروط به شرکت در جنگ، از زندان آزاد شوند.

آندری بلوسف، وزیر دفاع روسیه روز جمعه گفت که اوکراین تنها در ماه مه بیش از ۳۵ هزار سرباز خود را از دست داده است.

 

 

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم