بازدید 3310

بی‌وجدان‌ها مشغول کارند!

این‌روزها در سطح جامعه شاهد اتفاقات نسبتا عجیبی هستیم.
کد خبر: ۱۲۴۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۴ 02 June 2024

به گزارش تابناک به نقل از برترین‌ها، این‌روزها در سطح جامعه شاهد اتفاقات نسبتا عجیبی هستیم. عده‌ای خانه‌ای را به چند نفر همزمان می‌فروشند، عده‌ای حساب مردم را از طریق پیام‌های دروغین خالی می‌کنند و عده‌ای هم به اسم مکمل بنزین ظاهرا دست در جیب مردم می‌کنند.

در اکثر قفسه‌های پمپ بنزین‌ها مکمل های رنگارنگی به چشم می‌خورد که گاهی متصدیان پمپ بنزین اصرار به فروش آن‌ها به مالکان خودرو دارند اما به گفته کارشناسان، هیچ نیازی به استفاده از این مکمل‌ها برای هیچ خودرویی نیست. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که متصدی جایگاه پیشنهاد استفاده از مکمل‌های سوخت را بدهد اما حاضر نباشد حتی قوطی خالی مکمل را به شما نشان دهد یا حتی دیده شده که قوطی‌های خارجی با موادی نامعلوم از قبل پر شده و به مشتری با قیمت بالا فروخته می‌شود. 

روایتی که در ادامه می‌خوانید، تجربه کاربری به نام «بابک» از پمپ‌بنزینی در تهران است که جزئیات پروسه کلاهبرداری تازه (مکمل سوخت) را شرح می‌دهد. با ما همراه باشید.

این کاربر می‌نویسد: "رفتم بنزین بزنم. راننده ماشین جلویی خانمی بود که خودش پیاده شده بود که بنزین بزند. چند لیتر آخر کارگر پمپ بنزین رفت پمپ را از دستش گرفت و چیزهای گفت و بعد دو «مکمل» به باکش اضافه کرد و کارت کشید. ماشین که رفت چیزی سر مکمل‌ها کوبید و قوطی‌اش را گذاشت رو  پمپ. نوبت من شد. پیاده شدم بنزین زدم و اواخرش آمد و گفت دریچه هوای فلان را باز کن که پمپ بنزینت نسوزد. گفتم اصلا نمی‌دانم چی هست. خودش بنزین را گرفت و زد. پر که شد گفت باک را نبند. همان قوطی را برداشت چیزی بریزد که محکم گفتم نمی‌خواهم.

داشتم کارت می‌کشیدم که خانم راننده قبلی آمد به طرفمان. گفت این‌ها را دانه‌ای چند حساب کردی که گفت ۳۵۰ هزار تومان. هفتصد و نود هزار تومان از آن خانم پول گرفته بود. تازه فکر کنم چیزی هم نریخته بود در باکش.چیزی نگفتم و از پمپ بنزین بیرون رفتم. جلوی ماشین آن خانم ایستادم. عصبانی که برمی‌گشت پیاده شدم. گفتم خانم ایشان کارشان غیرقانونی بود. پول زیادی هم از شما گرفت. فردا زنگ بزنید شکایت کنید. دوربین‌های جایگاه ثبت کرده‌اند کار این آدم شارلاتان را. برایش گفتم که من یک بار شکایت کردم و رسید داشتم ولی اینقدری گذشته بود که دوربین‌ها پاک شده بود. اما پولم برگشت. فقط مسئولش گفت حیف دوربین‌ها پاک شده و نمی‌توانم جریمه بکنم. 

بی‌وجدان‌ها مشغول کارند!

پسر جوانی بود در یکی از ساختمان‌های وزارت نفت در خیابان سمیه. شماره‌اش را داد و گفت هرجا مجبورت کردند مکمل بریزی به من زنگ بزن. گفتم چرا چنین لطفی می‌کنی؟ گفت شغلم این است. تو لطف می‌کنی زنگ بزنی. امیدوارم آن خانم زنگ بزند."

کاربران نیز ظاهرا تجربیات مشابهی داشتند. انگار که این‌روزها چهارچشمی باید به خیابان برویم. خودتان بخوانید:

مصطفی نوشت: این ماجرا در پمپ بنزین برای من هم اتفاق افتاده. من رو دو سه‌ نفری دوره کردن تا مجابم کنن مکمل بریزم. خبر نداشتن که ماهیت ناصوابشون برام آشکاره.

دکتر: یک بار سر من همینطوری کلاه رفت. مسافر بودم و ماشین قطره‌ای بنزین نداشت. بنزین تو باک نمی‌رفت طرف گفت باکت هوا داره باید اکتان بر یزم وگرنه پمپت می‌سوزه. ۵۰۰ هم ازم گرفت. هنوز دارم می‌سوزم. بخونید سر شما نیاد.

خاطره تلخ عباس: من حواسم همیشه بود که تو این تله نیافتم اما یه بار تا بخوام بجنبم طرف سر قوطی رو کرده بود داخل ورودی باک! حتی ندیدم درپوشش چطور باز شد و آیا چیزی داخلش بود یا نه! فرداش وسط جاده پمپ بنزین ماشین سوخت!

لئون: داشتم می‌رفتم فرودگاه دنبال دوستم، اتوبان قم یه جا وایسادم بنزین بزنم یه چایی بخورم. کارگر مجتمع تا دید پلاک شهرستانِ پرسید داری میری فرودگاه؟ گفتم آره. گفت حتما مکمل بریز باکت هوا گرفته. گفتم چه ربطی داره حاجی به هر بهونه نباید مکمل بفروشی که. فقط خندید چیزی نگفت.

شمیم: هر زمانی تو پمپ بنزین‌ها بهم میگن مکمل بریزم خیلی محکم میگم: خیر. حتی اگه غر بزنه یا ایراد بذاره رو باک و چیزای دیگه؛ که وای تو باک هوا هست و فلان. خلاصه که گول دزدها و متقلب‌ها رو نخورید.

و در نهایت مهیار که ادعای جالبی را مطرح می‌کند: با دستکاری قطع‌کن نازل و بالابردن حساسیت کاری می‌کنن که بنزین زدن با سرعت متوسط به بالا غیرممکن باشه و این را بهانه می‌کنن که باکت هوا داره و باید مکمل بریزی. این که درصورت هوا داشتن حتی مکمل نقشی در بهبود ندارد به کنار، اصولا این‌ها تماما تقلبی و با بنزین معمولی توسط خودشان پر می‌شه.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۵
سلام همین کار در اتوبات تهران قم یکی از پمپ بنزینها با من با همین ترفند انجامو750 هزارتومان از من گرفت باید چه کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۳
باید یک شماره تماس آسان در پمپ بنزین ها جلوی چشم همه باشه تا تخلف ها کمی کم بشه
چند سال پیش یکی از اینها مکمل داخل باک ریخت متاسفانه مصرف سوخت ماشین بسیار بالا رفت حتی بعد از اتمام بنزین با وجودیکه سوخت مجدد زدم بازهم مشکل حل نشد با یک متخصص تماس گرفتم و او گفت باید سی پی یو را ریست کنی تا بحال اول برگردد
در پمپ بنزین خیابان انقلاب نرسیده به میدان انقلاب هم قصددداشتند با خودرو من همین کار را انجام دهند که خیلی جدی مانع شدم؛ والبته با دلخوری وبی احترامی کارگر پمپ بنزین همراه بود.فقط یک سئوال اگر این کار غیرضروری وغیر قانونیست چرا روی هر یک از پمپ های نازل ها پر است از این قوطی های مکمل بنزین.مگر مدیر یا مالک پمپ بنزین نمیبیند ونمیداند؟؟؟؟ایا فقط بعضی ازکارگران بی وجدان هستند یا برخی مدیران جایگاه ها هم!!!!!!
اگر ماشینی تنفس طبیعی نباشه فقط باید بنزین سوپر بریزن توش اگر بنزین سوپر نباشه مردم مجبورن مکمل بریزن . سودجو ها هم که همیشه در صحنه آماده هستند
دیگه اقتصاد که نا سالم باشه و سیستم فاسد باشه ، هر کی هر جاش باشه از کارگر پمپ تا ... دنبال اینه از این اب گل آلود ماهی بگیره
در پمپ بنزین فشم هم یک کارگر دارد که با همین ترفند 700 هزار تومان از من دزدید
هه هه هه برای همه این موارد پیش امده و هر وقت به من می گویند با یک جمله که اصلا استفاده نمی کنم خودشان را کنار می کشند البته قیافه ام طوریه که نه من پول مفت به کسی می دهم و هم احتمال می دهند کاره ای باشم ....
قوانین بازدارندگی ندارد.اگر جایگاه سوخت را برای این تخلفات چند ماهی تعطیل کنند و کارگر متخلف رو اخراج و جریمه سنگین کنند ا ز این غلط ها نمیکنن.بعضی از بازرسین هم متاسفانه مشکل دارن
به عنوان یک شیمیست به شمار عرض کنم تقریبا تمام این مکمل ها تقلبی هستند و مطمئنا کارکرد خودرو شما را بهتر نخواهند کرد.
اگر خلافه چرا برخورد نمیشود چرا توزیع می‌شود چرا فروش می‌شود و هزاران چرای دیگر که نظارت نیست و هردم بیلی شده
آدمی که عقلش را میده دیگران و اجازه میده برایش مکمل بریزن حقش است که سرکیسه بشه البته این دلیل نمیشه که نظارت بر کار این افراد نشود و این کوتاهی سازمان های مربوطه است و آنها موظف به رسیدگی و برخورد هستند. ولی انگار همه چیز به حال خود رها شده و مشکلات پیگیری این کارها شما را وادار میکند در همان ابتدا عطایش را به لقایش ببخشید و بیخیال بشوید.
راه حال ساده است. باید فروش مکمل در جاسگاه ها ممنوع شود. اما انگار کسی بدش نمی آید «یه حالی هم به این کارگرای جایگاه» بده.
کارمندان وزارت نفت و صمت به من هم شماره می دهند هر دفعه مشکلی پیش اومد بهشون زنگ بزنم!؟
اگر بخواهند میشود براحتی جلوی این کار واین تخلف را گرفت از برخوردهای دیگر با متخلفین در جامعه استفاده کنید که اینهمه هم براش هزینه کرده ونیرو بکار گرفتید که آثار خسارت هاش خیلی بیشتر نیست
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم