بازدید 1728

گزارش دهقان از اقدامات انجام گرفته درباره انتخابات

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری گزارشی از اقدامات وزارت کشور و شورای نگهبان به‌عنوان مجری و ناظر انتخابات به سران قوا، ارائه کرد.
کد خبر: ۱۲۳۹۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰ 26 May 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمد دهقان در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه شرایط ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری براساس جزء ۵ از بند ۱۰ سیاست‌های کلی انتخابات سال‌های قبل توسط شورای نگهبان تصویب و اعلام و امسال نیز مجددا به وزارت کشور ارسال شده است، اظهار کرد: این موارد از جمله حداقل سن ۴۰ سال و حداکثر ۷۵ سال و دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دارا بودن حداقل ۴ سال سابقه برخی مقامات یا مسئولیت‌های مندرج در ابلاغیه شورای نگهبان و همچنین فقدان سوءسابقه کیفری به سران سه قوه گزارش شده است.

دهقان یادآور شد: براساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی در شرایط فعلی سران قوا موظفند ترتیبی دهند تا رئیس‌جمهوری جدید ظرف ۵۰ روز انتخاب شود. به همین دلیل چندین جلسه سران تاکنون تشکیل شده است و باتوجه به وظایف قانونی وزارت کشور به‌عنوان مجری و شورای نگهبان به‌عنوان ناظر، گزارش تصمیمات قانونی و هماهنگی‌های صورت‌گرفته بین این دو مجموعه به سران قوا نیز ارائه شده است.

وی تاکید کرد: قوانین مصوب وظایف مجری و ناظر را تعیین کرده است و سران قوا در صورت لزوم و در چارچوب قوانین برای برگزاری بهتر انتخابات تصمیمات لازم در چارچوب قانون اتخاذ خواهند کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم